CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Claudia_Lestat

Perihal Anak Angkat - Contoh Surat Akuan di page 15 [MERGED]

Cherry_blur This user has been deleted
hi all.........

Sepertimana suzu & teratai, saya juga mempunyai masalah yang sama. Dah tiga tahun kawin tapi still tak ada rezeki..pegilah jugak berubat...ada yang kata payah sikit lah dll....hubby & family tak de la push sangat..tapi yelah..kengkadang tu terasa jugak sunyi nye rumah bila balik keje...ntah la......tu pun nasib baik keje...
so bila baca thread ni mcm ok je.....hari tu las week on friday, i called kewaja ikut no tepon yang diberikan oleh "nde", cakap dengan one of the staff kat situ..ikut katanya cam mudah gila la nak dapat baby tu........juz submit a copy of ic husband n wife, slip gaji and sijil nikah......pas tu nanti bila dah ada they will call us...n siap cakap boleh letak nama baby tu lagi....kena bayar lah sikit cost kelahiran tu. Tapi bila i call en yahya, nampak mcm susah sikit la...sbb priority pada yang dah 5 tahun kawen....then kalau bawah 5 thn kena bawak letter daripada doktor menyatakan i bermasalah nak beranak.....hadoiiii............susah jugaklah sbb kalo ikut dr i tak de masalah cuma may be belum rezeki lagi.......susah jugak...yea....tp sbnarnya i memang dah tak sabar2 nak ada baby...at least dengan adanya baby, blh mematangkan i......bosanlah hari-hari asyik gaduh aje.

Originally posted by nde at 26-2-2007 12:18 PM
"Bila bayi itu lahir, mereka daftarkan bayi itu tapi kasihannya petugas pendaftaran letakkan nama dalam ruangan nama bapa sbg "Tiada bapa". Kawan saya merayu sekurang-kurangnya let ...

ya ka nde? aku tak pernah tau plak yg kita bley tukar camtuh.........kalu dah terlebih 2 thn camner?

Originally posted by Cherry_blur at 15-3-2007 02:33 PM
at least dengan adanya baby, blh mematangkan i......bosanlah hari-hari asyik gaduh aje....

aku tak paham... kalo ader baby nanti ngko laki bini takkan gaduh lagik ker?

gaduh pasal aper sampai hari2 plak gaduh ?... pasal baby?... konpius aku...

another thing, sungguhpun kehadiran anak tuh boleh menceriakan famili... tak bermakna anak itu is the solution to marital problems...

Originally posted by BingkaUbi at 20-3-2007 12:56 AM

ya ka nde? aku tak pernah tau plak yg kita bley tukar camtuh.........kalu dah terlebih 2 thn camner?

ya...nde amik anak angkat nde masa maknya kat sepital lagi..dia mmg bekerjasama sepenuhnya..nama babypun nde yg pilih..tapi masa register tu cuma taruk nama baby saja tanpa binti abdullah pun..NUR NA** sahaja

masa umur 2 thn nde register sbg ibubapa angkat rasmi dan dpt 1 sijil anak angkat siap ada nama kita suami isteri sbg penjaga..kat situ nama anak nde jadi
NUR NA** MOHD **** (terus bubuh nama husband nde tanpa BINTI). sebarang urusan selepas ini cuma refer pd sijil tu bg gantikan surat beranak dia

kalau kes dah lepas tempoh 2 thnpun boleh rasanya...sbb masa nde buat hari tu ada kakak tu bawak anak angkat dia yg dah sekolah dah..

[ Last edited by  nde at 20-3-2007 05:20 PM ]

Rate

1

lyda_f This user has been deleted
pakcik aku 10 tahun kawin takde anak tapi dia still bahagia ngan wife dia..
tapi dia ada tegur aku hari tu.."kalau dapat kembar dia nak sorang.."..tapi yang keluar sorang jer..
pastu dia tegur lagi.."kalau pregnant lagi, bg lah dia sorang.."
mmg kesian sgt dgn dia..tapi aperkan daya..aku takut nak mengandung lagi...
dah ler miscarriage 2 kali...tapi tulah..mula2 cakap jer ank bg..tapi lepas keluar, dok jerlah dendiam...sayang ooo....

Originally posted by nde at 20-3-2007 05:18 PM

ya...nde amik anak angkat nde masa maknya kat sepital lagi..dia mmg bekerjasama sepenuhnya..nama babypun nde yg pilih..tapi masa register tu cuma taruk nama baby saja tanpa binti abdullah pun ...

thanks for the info......

Follow Us
rasenye sbb die letak 5 thn ke atas dah kawin sbg syarat sbb nak confirmkan betul2 takleh beranak.. maknenya org yg dah abis beriktiar je tp tak berjaya jugak diberi keutamaan.. pernah baca cerita, couple tu baru kahwin beberapa tahun tp tak dpt anak, so diorg ambikla anak angkat.. ditakdirkan tuhan ade rezeki dptla ank sendiri beberapa org lg.. lepas dah ade anak sendiri tu, couple tu dah start pinggirkan anak angkat die tu, pilih kasih la senang citer.. suruh buat keje rumah, adik2 tak suruh.. sampai die suruh budak tu balik hujung minggu dr hostel sbp, semata2 nak suruh kemas rumah.. mula2 budak tu tak tahu die anak angkat, tp camane terlepas ckp, budak tu pun tahulah.. lepas dr tu budak tu pun terus berubah dr budak yg baik jd nakal, hisap rokok, last2 lari dr rumah..

so harap sngt2, kepada yg nak ambil anak angkat ni.. susah nak jaga anak org ni, lebih2 lg kalu ditakdirkan dpt anak sendiri nnt.. kena jaga betul2, layan sama rata..
jgn waktu takde anak je sayangkan budak2 tu.. bile dah ade anak sendiri jd benci pulak.. nak jaga anak sendiri pun susah inikan pula anak org lain.. so fikir la sebaik baiknye..

Originally posted by basikalgirl at 20-3-2007 07:17 PM
rasenye sbb die letak 5 thn ke atas dah kawin sbg syarat sbb nak confirmkan betul2 takleh beranak.. maknenya org yg dah abis beriktiar je tp tak berjaya jugak diberi keutamaan.. pernah baca cerit ...

pertama, bila ambil anak orang, never never think budak itu masih anak orang sebab bila u ambil makna dah jadi anak sendiri.. so kalau terus lebel anak orang, tu yang buat kenapa sayang tak 100% dan kasih berubah lepas lahirkan anak.

Reply #50 faraway's post

mmg sumer org fikir akan sayang anak tu sepenuhnye mase mula2 ambik anak angkat tu.. tp bile budak tu dah besar remaja, sumer kan dah alami zaman memberontak, takut kita yg tak sabar n terus lupa sampai terkeluar pulak perkataan yg tak elok mcm kau tu anak angkat ke.. jd memang kena fikir betul2 sblm ambik anak angkat ni.. bukan utk suka2 jek.. maybe yg duka lg banyak dari suka.. so kena faham betul2.. pastu kena fikir kalu ditakdirkan dapat anak sendiri nanti jgn biar perasaan menguasai diri.. kena fikir kita yg nak ambik budak tu sbg anak angkat, bukan budak tu nak kita ambik die.. so fikirla sedalam dalam nye..

Hi....menarik betul topik ni.....

anak angkat...hmmm........menarik betul topik ni......i pun dah 3 tahun kawin, tapi still tak ada rezeki.....tapi Alhamdulillah...kami happy...dan both mertua and my family tak mendesak...atau tanya...may be diaorg faham kot.....tapi yelah dalam pada tu memang tak dinafikan yang bila dah kawin ni  naluri kita mesti nak baby kan...esp. bila nengok seme kawan2 yang dah kawin ataupun may be lambt dari kita kawin tapi dah pun ada baby....tapi yelah bila fikir2 balik, betul jugak kata basikalgirl .....nak ambil anak angkat ni kita memang kena prepared ...mentally dan physically...dan kita memang kena betul2 dah bersedia dengan tanggungjwb dan amanah yang kita kena pikul tu.....jangan plak bila dah ambik, masa mula-mula je suka, tapi bila dah besar, bila dia buat perangai ke apa ke mula la kita nak mengungkit.....ambik anak angkat ni baik ada buruk pun ada.......baik nye kita mungkin dah menyelamatkan/membantu satu nyawa....buruknya plak mungkin dari segi keadilan dalam memberikan kasih sayang....sbb tu saya dulu (last yr ada org nak bagi baby, saya memang nak,tapi yelah masa depan kita tak tahu kan)..so saya dan hubby buatlah solat istikharah minta petunjuk sbb saya dan suami yakin hanya DIA yang Maha Mengetahui buruk baik dimasa akan datang....saya pohon kalau ini memberi kebaikan pada kami permudahkanlah, tapi kalau ini memberi keburukan palingkanlah...dan berilah kami terima ini dengan tenang....dan Alhamdulillah berkat doa dan kesungguhan kami berdua, byk hint yang tak berapa elok, tak logik dan tipu helah yang kami perasan....dan bila jumpa dengan mak dia bila mak dia cakap tak jadi nak bagi.....kami tak rasa sedih atau frust  sbb saya yakin itu adalah kehendak-NYA yang memang mempunyai 1001 mcm hikmah....minta maaflah kalu tulisan saya ni berjela-jela ..tapi yang saya nak tekan kat sini....tak salah rasanya kita mohon petunjuk-NYA terlebih dahulu kerana bagi saya segala sesuatu itu datangnya dari ALLAH S.W.T dan hanya DIALAH yang
Maha Mengetahui segala sesuatu itu........Wallahu'alam.....

Rate

1

baguslah kalau macam tu..

biarlah kalau nak jadikan anak angkat tu.. dgn niat hendak membantu org lain.. dan memberikan kasih sayang sewajarnya...

bukan le nak mengambil kesempatan atas kesenangan dan kelebihan org lain..

selain dpd dapat memberi kasih-sayang.. sekurang-kurangnya dapat memberi kita pahala yg akan membantu di akhirat kelak...

jgn lupa usaha dan berdoa agar kita boleh menjadi ibu bapa terbaik kpd anak angkat ini kelak..

guys...

mcm mana perkembangan skang? dah dpt ker anak angkat?

Cherry_blur This user has been deleted
Originally posted by kikilalat at 20-3-2007 03:23 PM

aku tak paham... kalo ader baby nanti ngko laki bini takkan gaduh lagik ker?

gaduh pasal aper sampai hari2 plak gaduh ?... pasal baby?... konpius aku...

another thing, sunggu ...
.......................i tak de la cakap yang dengan adanya baby blh elakkan gaduh.....tapi i memandang dengan adanya baby ni, ini mungkin boleh mematangkan i, boleh melatih i untuk jadi lebih sabar, lebih cool ..etc....so dengar cara tu takdelah gaduh hari2.......

Baby does not solve your marriage problem/mengelakkan dari gaduh.  Kalau you all asyik gaduh je the vibes tak bagus untuk baby.  

Having a baby lagi tak cukup tidur, kain banyak nak basuh, tak de kebebasan dan lain-lain.  Your marriage lagi kelang kabut dan tension.  Kalau you tak matang sekarang and you think you will once you get a baby that is not right lah.  It all depends on you if you want to change.  You dont have to wait for a baby to come in your life in order to change.  

Fikir masak-masak dulu.  Kak Melah ingat your intention is not in the right place.  It should be you want the baby because you want to give love to the baby and care for the rest of his/her life not its because you want to be more matured.

Jangan marah ye Kak Melah bagi my opinion.  I hope you can accept it.

Rate

1

Reply #15 zacko_inc's post

Nak cerita sikit pasal nak ambil ubat nak dapat susu untuk susuan anak angkat.  Saya dah pergi GH ambil pil dan alat menyusu baby tapi tak juga berjaya.  Dah puas cuba.  Husband pulak kesian baby tu nangis je sebab tiap tiap kali kena guna alat susuan tu untuk ketika menyusu baby.  Kita kena bagi dia hisap (rangsangan) untuk kita mengeluarkan susu kita sendiri.  Selepas kegagalan itu setiap kali datang bulan buah dada akan rasa sakit.  Selepas setahun baru pulih seperti biasa.  Itu saja pengalaman saya.

Reply #55 dewi's post

Wow ye ke sampai 7 anak angkat!  Memang hebat!  Saya nak dapat satu pun susah.  Mana dia dapat anak angkat dia tu?  Nampak macam senang je......

saya lepas ambik injection sekali & makan pil maxalon tu, dlm 3hari susu dh keluar. Alhamdulillah dlm seminggu dh dpt susukan baby 3kali kenyang tapi jenuh jugak nk kasi baby hisap sbb dia mcm dh selesadgn botol walaupun baru umur 2 minggu. Skrg ni tgh cari pam susu ygsesuai, sbb try pakai pam pureen tu makaihh... sakitnya. Pam pakai tgnni cepat give up bila susu menceceh kuar abis kena tgn...

pregnant selps ambik anak agkt...

hai you all...
saye nak tanye la ada sesape tak yg ada pengalaman
mengandung selepas ambik anak angkat..
kalau ada tolong share ler experience...
tak kira lah anda sendiri or sedara mara or kengkawan...

thanks...

tak de sape ke ada experience??
share ler.. i nak tolong my sis ni...

Reply #62 cik_ted's post

aku rasa menda nih subjektif la ted...

aku kenal satu couple yang ambik 2 orang anak angkat, before giving birth to their own 3 orang anak... pastuh sorang anak angkat tuh mcm jadik anak terbiar jer..

aku kenal satu lagik couple yg ambik sorang anak angkat, then dapat anak sendiri 5 years later...

yg azlee scenario tuh pun ambik anak angkat b4 dpt anak sendiri kan?

aku kenal 1 couple ambik 2 anak angkat, tak dapat anak sendiri... dua couple lagik, ambik sorang each, pun tak dapat gak...

so pada aku... menda nih nothing to do with ambik anak angkat or not.

mungkin orang kata perasaan kasih sayang yg dicurahkan kat anak angkat tuh bley buat kita beranak, tapi tengok factor rezeki Allah, peranakan & kesuburan suami isteri jugak la...