CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Claudia_Lestat

Perihal Anak Angkat - Contoh Surat Akuan di page 15 [MERGED]

Reply #64 kikilalat's post

actually kakak aku dah 5 thn kawin...
husband dia ada problem... so doc advise bua ticsi... RM12k..
tapi tu ler takut tak menjadik lak kan..
so dia cadang  nak ambik anak agkt je dulu...
tapi husband dia mcm nak tak nak je...
family husband dia pun tak support
so kakak aku mintak tolong.. kot2 sesape ada pengalaman share ler..
so dia boleh bg support skit kat husband dia...

hi.....
sape kat sini pernah kontek KEWAJA? last week jiran i baru je bawak balik satu baby boy (umor dalam 3 hari ). Katanya diambil dari KEWAJA. Katanya dia mohon hampir sebulan jugak la baru dapat.....jantina tu ikut pilihan kita, after disahkan baby tu betul2 sihat then baru diberi. Nama baby kita boleh bagi dan masa ambil tu segala2nya diuruskan dari pendaftaran sijil kelahiran, dan surat akuan sumpah. Cekap sgt diaorg wat keje ikut kata kawan i laa...tapi dikenakan juga sedikit bayaran (bagi kos klinik dan yuran asrama di KEWAJA.) so pada sapa2 yang yang memang betul2 nak ambil anak angkat ni i rasa u all boleh try kontek KEWAJA, sekarang ni umor baby tu dah lebih sepuluh hari........sonok pulak i tengok..ok guyz.....babai.

makcik vie ustazah..die wat keje amal kat umah perlindungan gadis terlanjur kat sg. buloh..bg motivasi sume..rasenye bleh contact die sbb sepupu vie pun amik anak angkat melalui die..

contact no: 0134455444

ps: kalo contact, pepandai cover laa ekk..ckp kawan gitau ke..bkn pe, watnye die dpt tau vie publish no die kat lam intenet, takut kena marah lak nnt..

Originally posted by cik_ted at 16-4-2007 01:45 PM
tap ...

ted.....tuala nih just nak share pengalaman la ngan ted....sama ada bleh buat panduan atau buat rujukan la....tuala nih dah 6 thn kawen dan 2 kali wat ICSI.... kalau betul2 nak anak darah daging sendiri....soal duit tolak tepi dulu lah..... duit kalu kira habis dah byk habis dah....Ist attem utk ICSI tuala ngan asben spen duit RM16K.....utk kali kedua tuala spen RM18K....tapi duit pejam matalah....masa buat yg first...dapat 8 embrio....sempat letak 2 kali....4 embrio 1 kali dan sekali lagi 4 embrio juga....yang kedua buat dapat 12 embrio....1st letak doktor letak 3 dan tuala peknen ..... alhamdulillah berjaya....

tuala ngan asben niat semua ni lillah hita'ala....doa byk2 ngan Allah semoga tuala dan asben beroleh zuriat....ada org buat sampai berbelas kali baru berjaya...ada org buat sekali terus berjaya....itu semua rezeki dari Allah...Tunku Azizah Maimunah pon buat berbelas kali juga baru berjaya....kita usaha la....sebab masih muda....tuala bertekad juga nak anak dari zuriat sendiri....kalau dah tua....baru fikir nak ambik anak angkat.....semuanya suratan dari Allah juga....kita berikhiar dan berusaha pon Allah bagi pahala kat kita...kalu pikir rugi duit kalau tak berjaya ..... memang kita rasa ralat....tapi duit tu Allah akan ganti ngan ganjaran di akhirat kelak...

Reply #70 baldu_biru's post

a'ah....yelah, apa cite ye tuan rumah....u dah dapat ke baby? Atau ada tak sape2 yang dah try contact salah satu daripada di atas...sharelah yea pada sapa2 yang dapat tu..........

Saya rasalah missuzu ni dah dapat anak angkat.  Hari tu saya ada PM dia sebab ada baby perempuan tolong call saya tapi tak call juga.  Dah dekat 3 kali PM tapi no response.  Tentu dapat anak angkat dan dah lupakan kan forum ni.

At least bagitahu lah kan jadi kita boleh tutup tirai forum ni......

Okay walau bagaimana pun saya mengucapkan missuzu selamat mendapat anak angkat....... Happy selalu.  Diharap semua selamat.

Originally posted by dhania_arif at 28-4-2007 08:40 PM
a'ah....yelah, apa cite ye tuan rumah....u dah dapat ke baby? Atau ada tak sape2 yang dah try contact salah satu daripada di atas...sharelah yea pada sapa2 yang dapat tu..........

Follow Us
Originally posted by cik_ted at 16-4-2007 01:45 PM
tap ...

Kalau kakak you tu masih muda dan boleh tunggu, baik lah mencuba kaedah ICSI atau mungkin ada kaedah yang lebih murah.  Duit boleh dicari.  Selagi tak mencuba nanti takut rasa terkilan pulak kot....  Tanya isi hati kalau betul betul nak anak darah daging sendiri then the best thing you can do is to try.  Tapi kalau nak ambil anak angkat ni biarlah husband tu setuju dan dengan rela hati.  Takut nanti kalau dia tak sepenuh hati untuk mengambil anak angkat dia mungkin tak sayang kat anak angkat dan aniaya insan yang tak berdosa tu.  Atau kemudian hari menjadi sumber tidak puas hati / perselisihan faham suami isteri.

Saya nak selit cerita saya sikit.  Saya pun bermasalah untuk beranak.  Sudah banyak kali cuba hormon jab, unblock filopian tube lah so banyak dah diusahakan dan husband pun tahu kita dah berusaha dan duit pun dah banyak pakai so dia pun okay pada idea mengambil anak angkat.  Mungkin mula mula suami kakak cik_ted keberatan untuk mengambil anak angkat tapi lama kelamaan bila tengok kita berusaha dan beriya iya nak kan anak dia akan pertimbangkan kembali dan bersetuju untuk mengambil anak angkat.  Di harap begitu lah.

Rate

1

aritu member adnilsa pon ader amik anak angkat...actually dia lom kawen lagi tp dia amik anak angkat...baby gurl...

mula ckp gak kat dia,naper susah2 cari..amik jer adnilsa ni jadi anak angkat

norsha pun minat nak ambik anak angkat..

bukan takleh nak buat anak sendiri tapi rasanya tak salah kalau tolong baby yg kurang bernasib baik..

tapi wait for my baby besar dulu la..

info for KEWAJA
TEL; 03-61857736, 013-3384868 (24 Jam)

Serah keluarga angkat

KUALA LUMPUR: Dengan jumlah 800 bayi dilahirkan di Pusat Kebahagiaan Wanita dan Keluarga (Kewaja) sejak ditubuhkan 10 tahun lalu dan 95 peratus daripadanya diserahkan kepada keluarga angkat, Pengetuanya, Yahya Mohd Yusuf, mengakui menerima tohmahan dan fitnah yang menyifatkannya sebagai 憄edagang bayi

sesiapa yg berminat untk pengambilan anak angkat sila datang sendiri ke:

Kewaja
No. 19, Jalan SD 5/4
Batu Caves

TEL; 03-61857736, 013-3384868 (24 Jam)

Bawa salinan I/C, Sijil Nikah & Pay Slip
(kalau boleh kepilkan maklumat bakal kedua ibu bapa utk memudahkan urusan)

masa submit dokumen hantar sorang2 pun takper...tp masa amik baby kene dua2 hadir....ikut giliran yer

Aefy sendiri sedang menunggu dan mencari... susah betul nak dapat ye

Reply #78 Aefy_Laily's post

BTW, aifa dah baper lama kawin n dah ada anak ke belum, klu ada umuer baper ???...klu tak silap, semua ni diambil kira gak...

kalau orang yg belum kawin nak amik anak angkat bole ker??
macam kakak aku...die belum kawin lagi...die mmg suke dgn budak2....

Originally posted by dreamy_forest at 18/6/2007 10:34 AM
BTW, aifa dah baper lama kawin n dah ada anak ke belum, klu ada umuer baper ???...klu tak silap, semua ni diambil kira gak...

i dah kahwin 5 thn.. mmg betul2 mengharap nak dapatkan anak angkat... puas dah bertanya sana sini.... belum ada rezeki lagk..

u plak dreamy ???

Reply #81 Aefy_Laily's post

ohh dah 5 tahun....

cubalah daftar kat sana sbb klu tak silap dreamy ada forumer yg daftar kat sana (gombak)
pastu dalam masa sebulan ajer dah dapat...cubalah yer

a'kum sume... saya pun ada niat nak amik anak angkat.... dah 2 thn kawin tp takde rezeki lagi.... tp saya mmg tak sihat dan tak digalakkan mengandung, tp yg pasti mmg blm ade rezeki lagi. umo dah 31 thn... selain dr keperluan spt salinan IC, sijil nikah dan slip gajiyg perlu dibawa utk ke KEWAJA... ade apa2 lagi tak diorang  kaji? saya ngan husband mmg kompem nak amik anak angkat... cuma masa jer tak pasti bila...

Dah ada yang dapat anak angkat ke ?

Bebaru nie aefy ada info... org tu mmg dah ramai anak.. dan dah ada yg bagi org.. la nie dia pregnant lagik... dan nak bg kat org lagik.. tp dia mintak tanggungan duit ke klinik dia... mmm ada sesiapa sanggup ke ?

bagusnya..ramai yang sudi ambik anak angkat without bother anak sah atau tak sah taraf..tak paham kenapa masih ramai yang membuang bayi apabila masih ramai yang memerlukannya..

Originally posted by Aefy_Laily at 30-6-2007 08:22 PM
Dah ada yang dapat anak angkat ke ?

Bebaru nie aefy ada info... org tu mmg dah ramai anak.. dan dah ada ygbagi org.. la nie dia pregnant lagik... dan nak bg kat org lagik.. tpdia mintak tang ...

Aefy,
org tu kt mana? bila dia nk bersalin?