CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Uncle_K

Teman Wanita Jin : Kisah Benar Di Lalui Uncle

Close [Copy link]

Reply #140 yassin_yahya's post

Bukan supervisor tapi sbb aku ni "detail" orgnye..

WAH MACAM NIE BARU BEST UNCLE_K....BARU SYOK SIKIT NAK BACA....SELAMAT BERCERITA YER UNCLE_K....LISA AKAN IKUTI SAMPAI KE AKHIR CITER NIE....

Abg Din.... dapat kahwin dengan orang atas tuh setelah dia TERMASUK KE ALAM BUNIAN.....

Jadi oorang bunian kenakan syarat.... kalau dia nak kembali ke dunia asal.. kena kahwin dengan penduduk perempuan di situ....

jadi.. terpaksa lah dia berkahwin...

perempuan tuh akan datang menemui abg din pada masa masa tertentu... Biasanya ia akan bagi isyarat terlebih dahulu//

hmm..sampai bila nak habis dah...asik sambung je.. takpe lah..sabar menunggu cerita selanjutnya..

[ Last edited by  zulyha at 2-3-2007 05:47 PM ]

Originally posted by Uncle_K at 2-3-2007 04:42 PM
Abg Din.... dapat kahwin dengan orang atas tuh setelah dia TERMASUK KE ALAM BUNIAN.....

Jadi oorang bunian kenakan syarat.... kalau dia nak kembali ke dunia asal.. kena kahwin dengan penduduk  ...

kira kawin paksa la ni.... kena queen control.. kena ikut kemuahuan depa.. bila mau...

Ni cerita Uncle tengok sendiri ker atau dari Abg Din cerita pada uncle?... he he he!.. kalau ada video semasa Abang Din sedang sembang dengan Wanita tu... letak la kat sini... setakat video@gambar makan tenagh hari dan tangkap ikan saja.. no proof is true story... masa berkungfu tu bagus la..

Cerita seronok dibaca, tapi betul ker tidak belum tentu...

Follow Us
maaf la keyboard....

aku tak berani nak upload sebarang kandungan video tuh dalam internet.... APa saja rakaman yang aku amik.. baik dari videocam atau digicam . Cuma aku boleh ceritakan saja... Nak percaya betul atau tidak itu terpulanglah pada ko..

Aku tak ingat nak amik rakaman pertarungan sebab teruja dengan apa yang berlaku....... Keadaan pun gelap...nampak jugak kelibat abg din dan perempuan tu tapi kurang jelas... Yang jelas ialah geseran macam pedang .....itu jer...

Kalau aku dapat rakaman tu..... aku siarkan dalam TV.. kecoh satu dunia...

opss... u ingat tangkap ikan guna pancing ke?

u tak polow betul betul ini cerita...

ANDA ALAMI.....ANDA RASAI......

tak apa uncle, teruskan cerita uncle... k!..

Atok aku pernah kena lamar dengan puteri bunian. Orang bunian ni kira macam jin la jugak kan? Keluarga aku orang miskin dulu. Atok aku tinggal kat pondok aje dlm kebun durian dia. Malam raya kami semua berkumpul dalam pondok dia yang sempit tu. Sekali tu kami terdengar bunyi papan dinding pondok tu macam kena cakar. Atok aku kata kat mak aku, ha itu lah dia binatang belaan puteri bunian tu, seekor harimau.

Dalam masa yang lain, kami dimurahkan rezeki oleh Allah dan atok aku dapat menunaikan haji. Dia tinggalkan pondok itu kepada anak angkatnya orang indon untuk dijaga sepanjang dia buat haji. Aku dgn bapak aku pergilah melawat pondok tu satu malam tu. Anak angkat atok aku tu muka pucat lesi, kata tak sanggup tunggu pondok atok aku tu. Dia cerita, tadi dia terdengar buah durian jatuh so dia gi la menyuluh. Sampai kat pokok manggis yang tinggi dan rimbun tu, tiba-tiba pokok manggis tu bergegar hingga indon itu hampir kena libas dengan pucuk manggis tu!!! Indon tu menjerit minta jangan ganggu dia "Toloooooooong jangan kacau aku. Aku tolong jaga aje tempat ini!".

Aku tanya atok aku, atok ada bini muda orang bunian ke? Dia kata tak ada lah. Orang bunian tu memang ada selalu datang rumah, tapi dia aje yang tak nak. Puteri bunian tu atok aku kata walaupun atok aku menolak lamarannya tapi dia berjanji akan menjaga pondok dia.

apa apa pun uncle.....sambung  je lah cerita uncle tu.....masing masing ada hak untuk percaya atau tidak......kalau tak  pun anggap je lah baca cerita uncle ni macam membaca cerita Tamar Jalis.......

bagi aku ..aku terhibur dgn cerita uncle ni....dan tak sabar nak tunggu cerita selanjut nya.....

teruskan sambung  lagi uncle........

Originally posted by Uncle_K at 2-3-2007 03:56 PM

i ada rakaman suara abg din...... video abg din pun ada.....masa kami tgh mandi... masa kami tengah tangkap ikan..... byk lagi scenery ....kitaorang pakai videocam..Kami 10 orang jer yang ke ...

yelah tuh Uncle..susah gak kalau tak mintak kebenaran Abg Din tuh dulu...Uncle teruskan citer laa..nak tau sambungan nie...sonok gak kadang2 layan citer camni...

uncle tak payah jawab ler soalan soalan yg menjejas kan jalan cerita... tak best kalau dah tau.... biar penerangan tu ada dlm cerita kalau boleh...

pas ni tulis banyak skit yer uncle..heheh....baru best baca...

Kalau tak mau bagi orang komen, tulis panjang-panjang... satu posting 2000 pertakataan, buat 5 posting sekali gus..

first time haku baca postin2 kat sini dgn penuh kekhusyukan..bravo uncle-k..post lambat2 pun takpe..biar sampai bulan posa..ala lagi 6 bulan je..

abih gak aku baca cite ni, uncle cite kat benang lagi satu dah mula cite ni bila nak abih.

Sat..nak clarification uncle, so pompuan yang bertarung/kung fu ngan abg din tu adalah isteri bunian dia sendiri lah yek? ni sebab pompuan tu marah kot sebab abang din dah lama tak melawat

Originally posted by nour2001 at 4-3-2007 10:16 AM
first time haku baca postin2 kat sini dgn penuh kekhusyukan..bravo uncle-k..post lambat2 pun takpe..biar sampai bulan posa..ala lagi 6 bulan je..

ntah...tak sabar betul diaorang nih........

sabar itukan separuh daripada iman...

Welcome Back.........

Terima kasih di atas kesudian anda untuk teruskan cerita bersama uncle....Tak sangka byk orang suka cerita Uncle nih..........

"Assalamualaikum"
Kami yang dok tengah makan menjawab salam dan terkejut bila melihat seorang lelaki tua berpakaian serba putih menghampiri kami....

Lelaki tua tu menghulurkan salam pada kami dan memeluk kami..Kami masa tuh terpinga pinga peluk laki tua tu..

WANGInyaaa...." aku cakap dalam hati...

yang kelakarnya first time aku tgk boot kaler putih... Alaa boot orang bawak pi kebun tuh biasanya warna hitam... Nih warna putih... Pua chu kang pun warna kuning.. Apa punya pelik boot nih daa....

"Boleh pakcik makan sekali"
"Boleh.. boleh......" kami pun menyendukkan nasii dan beberapa ekor ikan sebarau sederhana besar utk pakcik tu...

Kami nampak begitu berselera sekali pakcik tuh makan.. Fokusnya pada nasik yang dia makan tu je....
Dia berbual bual dengan abg din selepas makan

Ada air?" Pakcik tu tanya kami
Ada" Kami hulurkan milo panas pada pakcik tuh
Sekali teguk...........
HABIS MILO TU

Dia mintak lagi.... SEKALI TEGUK  HABIS....
Dia mintak lagi.........SEKALI TEGUK HABIS....

3 gelas...3 teguk.... !!!!!
"Air apa ni...? Sedap rasanya"

Aik........ 3 gelas dah dia minum lagi mau tanya air apa...." Aku cakap dalam hati
"Mana la pakcik tau nih air apa ... pasal tu la pakcik tanya....

Erkkkk..... Tetiba bulu roma aku meremang...
"camner oran g tua nih tau pulak aku cakap apa tadi"

"Dah.. simpan semua nih.. Pakcik tak nak tengok kawasan ni kotor.....pakcik nak mandi dulu.... lepas nih solat zohor.... pakcik nak korang urut pakcik sikit lepas solat.....

" EH orang tua nih.. nak suruh suruh orang pulak... Dah la makan nasik free...."
"Ni la orang muda... orang tua cakap dia melawan "

Erkkkkk..... Macam mana dia tahu apa aku cakap ni....

Bersambung....

BERJALAN ATAS AIR....

Huyoo part tau apa kita cakap dalam ati yg aku seriau tu...wat sekalik dia pandang ngan muka scary...kalo aku mau pengsan

[ Last edited by  kacang^soya at 4-3-2007 07:42 PM ]