CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: razhar

remaja melayu

Reply #18 kawankau's post

Em, tapi rasanya mungkin betul atau tak betul pendapat ko, sebab sebenarnya klu diikutkan, iman itu bukan pada pakaian atau rupa(tapi yang beriman selalunya akan reflect kat dua2 nie...), sebab sayang sebenarnya boleh buat org buta, dan kita xleh la nak marah kat org tue atas perbuatan dia tapi kita kena benci perbuatan yang die buat tue....

keimanan bukan berdasarkan cara pemakaian
kdg2 pakai sebab malu atau just nak sejukkan hati mak bapak
dlm hati ebrgelora nak lakukan maksiat
tapi benda nie tak jadi sorg diri
kalau dah ader pihak kedua (lelaki@perempuan)
syaitan kat tgh2
maka aper pun leh jadi waktu tue
ssebab tue dlm islam tak galakkan berdua duan di tempat sunyi
dan menimbulkan syak
x gitu?

Originally posted by razhar at 23-3-2007 06:10 PM
saya baru dapat 'koleks2i' video remaja MELAYU yg BERTUDUNG2,bukan tudung2 moden,tudung reggi ke,tudung gitu2 je ke,TAPI TUDUNG LABUH...satu video tu tunjuk si TUDUNG LABUH tu duk selak kain dia,tunjuk dia punya *tooooooot* dan sementara boyafriend dia duk ambik gambar *toooooooot* si TUDUNG LABUH..sengih2 je nampak air muka SI TUDUNG LABUH tu..dan video yg satu lagi,remaja melayu yg juga dikategori TUDUNG LABUH duk main2 boyafriend dia punya *tooooooooot*..... apa nak jadi dgn remaja melayu khasnya yang bertudung2? :@ dah le muka dua ekor minah songeh tu agak klear...tak takut ke nanti si boyafriend dia ugut2 guna video tu mereka kot2 tak nak 'serah' bodi? rasa2 tak lama mmg dua2 ekor minah ni akan terpaksa 'menyerah' gara2 video yg boyafriend mereka ambik...btw mod,kalu dah ada thread ni,merge je le..ok?

bukan semua muslimah tudung labuh itu baik...dan betul, keimanan tak diukur dari pakaian.
ini juga isu yang selalu dibincang disini. utk ini kita kena bukak topik lain.

cumanya utk bagi kenyataan "..... apa nak jadi dgn remaja melayu khasnya yang bertudung2?"dan gunakan gantinama 'si TUDUNG LABUH' kita kena pastikan pelakon rakaman lucah tersebut sebagai betul2 muslimah pengamal tudung labuh.

bukan sikit pantangan sosial yang dipatuhi oleh si tudung labuh.
tu pun nak ambil gambar lucah lagi? adakah diaorang akan terus bertudung labuh lepas tu?

betul..ada yang tak ikhlas, pakai sebab ia uniform sekolah (SMKA) dan nak jaga hati mak bapak... tapi apa rasionalnya mereka, yang betul2 bertudung labuh ni, sambil dalam nak jaga hati makbapak tu, rakam video lucah dalam keadaan bertudung labuh dan tunjuk muka?
tup-tup tak semena - mena nak tayang *** depan kemera
tup- tup tak tentu pasal nak pegang *** lelaki  depan kamera

gini la..antara videolucah omputih dgn videolucah melayu mana lebih sensasi? antara videolucah gadis melayu free hair dgn bertudung mana lagi orang nak bercakap? antara videolucah yang bertudung mini dgn yang bertudung labuh, mana lagi jadi isu?
pakai tudung labuh tu adalah strategi utk menarik ramai penonton dan send pulak kpd org lain. 100% jaminan aku, diaorang bukanlah pengamal tudung labuh.baik sangat ke tudung labuh ni? sekali lagi khusus utk topik ini saja~ pertimbangkan:  jelas tunjuk muka...ketawa pulak tu... nampak sangat rela.  mustahil diaorang tak tahu  video tu utk disebarkan.

note: kenapa aku ambil berat sangat ni? aku bukan pakai tudung labuh pun..? sebab aku pernah menulis esei pro-kontra pasal tudung labuh yang memerlukan aku buat homework yang banyak pasal diaorang.tak cukup gali buku + majalah, kena interview pulak. banyak cerita yang menyebabkan aku tak cukup tangan nak salute diaorang. sekali lagi, diaorang bukan malaikat, bukan ma'sum. tapi ujian/rintangan/cabaran diorang berbeza dgn kita. bila ada orang buat macam ni, mencemar institusi tudung labuh dgn video macm ni, susah aku nak terima.

tindakan kita:aku cakap panjang pun tak guna. kalau ada orang send pada kita, bagitahu lah kawan kita tu jangan buat lagi. kalau tak mampu padam saja. elakkan mengulas dimana2 kalau bukan utk tujuan tindakan+amaran. sebabnya aku percaya, dah ada orang pergi cari 3gp ni sekarang. takke naya kalu diaorang send kat member diorang pulak... banyak le saham kita.dosanya tak terbanding dgn ulasan kita "apa nak jadi budak melayu zaman sekarang? ish..ish.." sambil menggeleng kepala.

12
Return to list New