CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3517|Reply: 10

"Syeikh Suhaimi = Imam Mahdi"- Rufaqa

salam
Mawar Merah berkata ketika membicarakan tentang Imam Mahdi a.s :

"....Kami dh paste secara detail susur galur IM yg kami maksudkan yg bertepatan dgn hadis2 mengenainya. Kalau tak ada di thread ini, ada di thread yg lain."

Post at 23-3-2007 10:30
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=248850&page=12&extra=page%3D1

Boleh kah Mawar merah, (juga kepada rainbow Hartatie, paranormal, belalang, Abu Yazid, Ayun Maiden and the geng) boleh jelaskan di bahagian mana yang bertepatan dengan ciri2 tu? Kita tak mau mendengar hanya dakwaan2 semata2...."Dia ada tahi lalat kat sini, ada tahi lalat kat sana.., badan besar...etc" sebab ini hanya datang dari mulut mereka sahaja tanpa ada sesiapa yang non partisan boleh mensahihkannya.  

Mungkin kita boleh benar2 yakinkan semua bahawa Muhammad as-Suhaimi benar2 Mahdi yang dijanjikan seperti yang didakwa Mawar merah dan rufaqa. Dan saya pun boleh tahu sesuatu yang saya tak tahu selama ni.

ummi_nuur This user has been deleted
saya pun nak tahu jugak....

Originally posted by billionaire at 26-3-2007 06:50 PM
salam
Mawar Merah berkata ketika membicarakan tentang Imam Mahdi a.s :

"....Kami dh paste secara detail susur galur IM yg kami maksudkan yg bertepatan dgn hadis2 mengenainya. Kalau tak  ...

yer ker Bill, belum diterangkan lagi kat M & M nih...naper ler aku terasa2 soal ni dah byk kali di bagi tau...

aku byk keje nak buat....klau org lain nk bagi info, silakan.....but now, aku ada byk agenda2 lain, kena tumpu kat alam realiti lak....sebb ramai kat luar sana yg menanti2 dan dahagakan ilmu & hikmah.....aku kena pindah gelanggang nampaknyer....kena go globally in reality....not just globally in cyber....

aku org berjuang, kehidupan aku di alam siber ini utk menimba pengalaman mengenal watak dan sikap2 manusia, membina keteguhan hati, memupuk rasa sabar, memahami rentak akal pemikiran manusia zaman ini, segala ilmu dan pengalaman ini cukuplah sudah utk aku hijrahkan ke alam realiti....fasa ini sudah berakhir, dan tgjawab baru pula sudah bermula....

agak2 aku ler, tk lama lg habislah hayat aku kat M&M nih, lgpun aku rasa dah ader yg boleh dijadikan pelapis sekrg nih.... ...
so, nice to meet u in cyber....aku doakan muga2 kau diberi kebahagiaan dunia dan akhirat oleh Allah SWT....

Originally posted by rainbows at 26-3-2007 22:59

agak2 aku ler, tk lama lg habislah hayat aku kat M&M nih, lgpun aku rasa dah ader yg boleh dijadikan pelapis sekrg nih.... ... ...

Dulu Srihartatie pun guna ayat macam ni. Hilang. muncul guna identity yg berlain tapi org yang sama. Esok-esok muncul lagi dgn identity baru. belang2 rupakak datang dan pergi.

Pada persoalan Bill tu kita tunggu lah pejuang2 rupakak yg lain (pelapis lah kononnya) untuk menjawabnya.....

Reply #1 billionaire's post

masalahnya bila ada yg non partisan mensahihkan, kau kata itu pun geng rufaqa' jugak. tak boleh terima jugak. habis tu sampai bila nak selesai.

ummi_nuur This user has been deleted
Originally posted by rainbows at 26-3-2007 10:59 PM

yer ker Bill, belum diterangkan lagi kat M & M nih...naper ler aku terasa2 soal ni dah byk kali di bagi tau...

aku byk keje nak buat....klau org lain nk bagi info, silakan.....but no ...

loorr... jgn majuk2 dik rainbows... xbaik no...

duk kt sini pun bukan 24jam (semua org bkn cmtu)...  sama ler cm akak ni, ada waktu terluang baru boleh lepak sini..

lagu ni bukan sifat pendakwah. mudah putus asa...  buktikan kebenaran kamu tuu, kalau kamu yakin pihak kamu mmg teramat benar...

pelapis mana yg kamu tinggal tu dik rainbow..? batu api tu ker...? isk, jgn ler.. dgr namanya pun akak rasa geli....

Follow Us
namesnaw This user has been deleted
tak baik rainbows bawak diri jauh2, yakin kerana benar gituk :-)

Originally posted by kelat at 27-3-2007 01:48 PM
masalahnya bila ada yg non partisan mensahihkan, kau kata itu pun geng rufaqa' jugak. tak boleh terima jugak. habis tu sampai bila nak selesai.

Non partisan mana yang sahihkan Muhammad Suhaimi Imam Mahdi? Dan tentunya kita nak tahu juga atas dasar apa dia sahihkan, dan sapa dia tu sehingga kesaksiannya signifikan. kalau dalam makhamah adil pun, hujah akan dinilai berdasarkan kekuatan saksi dan kesaksiannya.

Ambik contoh ni mam Ali Zainal Abidin putera Imam Husein a.s = Syiah dan Sunni mempercayainya, memberi kesaksian akan maqamnya yang tinggi, non partisan (Bukan sunni dan Syiah) tidak pernah menolak kebaikan dan maqamnya yang tinggi.

Dan perlu diketahui, hujjah yang turut sama disokong oleh musuh/lawan adalah hujah yang sangat kuat. Ambil contoh:
Ataupun seperti al-A'masy adalah seorang Syiah, tetapi Sunni juga menerimanya sebagai seorang yang Tsiqah.

So kalau ada seperti ni, anda tak perlu berkeluh kesah dengan ketidakhabisannya kes ni.

Originally posted by rainbows at 26-3-2007 10:59 PM

aku byk keje nak buat....klau org lain nk bagi info, silakan.....but no ...

salam
saya pun tak aktif dah, sekala sekala menyibuk kat sini.
Semoga anda sukses dalam kehidupan; melangkahlah atas jalan lurus yang di tentukanNya. Jalan yang telah Rasul saaw, Ali, Hasan dan Husein serta Ahlul Bait a.s. mati kerana memperjuangkannya.

any taker?

Originally posted by billionaire at 31-3-2007 09:39 AM
any taker?

Sabar ajelah...sebab tak lama lagi masuklah wanita pencinta abuya sorang tu tapi akan bertukar nama lain pulak.