CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: May

Terjumpa wang di tengah jalan...

tu lah...

lagi payah takper...

Tuhan lagi pandang betoi dak....

sebenarnya tanggungjawap ni semua org kena  buat....

Faham konsep bahawa kena sebarkan and so on..tapi kalu kutip and terus masuk tabung masjid camne le pulak..please advice...

perkara ni dah berlaku lama, saya ada terjumpa RM50 kat tempat parking kereta, masa tu tengah terdesak nak pakai, so saya ambil, sekarang ni apa yang patut saya lakukan? saya menyesal betul sekarang, dah lama saya pikir untuk pulangkan duit tu tapi saya tak tahu macamana cara, saya pun tak kenal siapa yang punya duit tu? apakah yang patut saya lakukan? adakah pulangkan duit tu/letakkan duit tu balik di tempat yang saya jumpa? atau terus masukkan RM50 tu kat tabung masjid, tolonglah saya, saya nak pulangkan balik, tapi tak tahu macamana cara?

Originally posted by ibnur at 14-4-2007 12:17 PM

Kemungkinan besar ada kesilapan teknik oleh pihak bank atau poihak yang membuat deposit/transfer.  Harap jangan gunakan.  Kerana situasi ni pernah berlaku dengan kawan saya.  Wang gaji sil ...

ya memang bank telah membuat kesilapan... kawan saya yg belajar di luar negara telah  mendapati akaun dia terlebih RM700k (lepas convert curency).. dia hanya menunggu bank call utk memulangkan semula duit tu.. dan memang bank ada call tetapi menyarankan dia membuka saving account yg mana ada dividen.. dia plak tak der bagitau yg itu bukan wang dia... dia ada mintak bank statement tapi banker kata ada problem with account dia..
so macamana yer? dia kata dia hanya akan gunakan duit drp interest yg dia dpt tu...

Originally posted by abdhakim at 15-4-2007 09:51 PM
perkara ni dah berlaku lama, saya ada terjumpa RM50 kat tempat parking kereta, masa tu tengah terdesak nak pakai, so saya ambil, sekarang ni apa yang patut saya lakukan? saya menyesal betul sekar ...

Maaf saya pun tak tahu nak buat macam mana... mungkin ada forumer di sini yang dapat membantu... tapi apa-apa pun... minta le ampun pada Allah swt dahulu...

Originally posted by abdhakim at 15-4-2007 09:51 PM
perkara ni dah berlaku lama, saya ada terjumpa RM50 kat tempat parkingkereta, masa tu tengah terdesak nak pakai, so saya ambil, sekarang niapa yang patut saya lakukan? saya menyesal betul sekar ...

saya rasa patut serah pada orang yang mampu menghebahkan atau orang yg dikenali ramai....

tok imam ke...jangan masuk tabung plak....nanti dikira sedekah padahal tak boleh....

atau tulis la pengumuman....dua  tiga copy...

sapa ada idea lagik....

Follow Us

Reply #7 GasTrick's post

assalamualaikum..

maafkan saya, sedikit ralat dan pembetulan..

saya menulis enam bulan...maka saya betulkan kepada 1 tahun
tersuilap...maafkan saya
kini saya lemah fizikal mental(tekanan kerja kot ..tambahan pula sukan sedang berlansung)...cuma anehnya rohaniah saya masih berkembang.

sekali lagi  saya pohon maaf...

Reply #10 Gravedigger's post

mungkin itu sudah ditakdirkan tuhan kot...hm...
manalah tahu Tuhan itukan Maha Berkuasa atas sesuatu kejadian

Reply #8 ct_og's post

kalau tak berkemampuan..serahkanlah kepada mereka yang mampu, mungkin polis kot atau kalau pusat shopping tu bagitau kat kaunter bertanya..biar diorang buat pengumumnan ke atau cari... tugas kita selesai disitu, maksudnya sebagai insan yang bertanggungjawap dan amanah kita sudah melakukan sesuatu daripada membiarkannya.... bagi saya berbuat sesuatu adalah lebih baik daripada membiarkannya. mungkin rm 50 atau rm10 ataupun rm1 tu kecil tapi mungkin dari situ kita boleh dapat pahala berkali-kali ganda besarnya atas perbuatan kecil itu...maka sesungguhnya manusia itu dalam kerugian.....jika kita terlalu asyik pentingkan diri sendiri sahaja.

fikirkanlah....

Maksudnya kalau jumpe n kutip tak boleh masuk tabung masjid terus yeh. Macamana nak explain kepada orang yang masukkan terus ke tabung masjid ni?

Dugaan sungguh... hanya mereka yang dah menghadapinya faham... yang belum pernah menghadapi... jika lepas ni terjumpa duit terletak atas jalan kat KL yang sibuk... harap tahu le nak buat apa lepas tu....

p/s : Ramai kawan saya jumpa duit, pergi masjid minta tolong hebahkan... orang masjid akan kata macam ni :  "Ni nanti waktu sekian-sekian, awak datang balik sebab tak ada sesiapa yang akan tuntut duit ni." atau "Saya pun tak sempat nak hebahkan...."  Begitu juga jika pergi ke balai polis... alangkan rumah masuk perompak pun mereka dok selamba inikan pasal nak cari pemilik duit RM100... mereka ni pun dah banyak sangat kerja.  Bila suruh kawan... "Aku nak buat macam mana ni... KL ni besar cam mana nak hebahkan ni... nak masuk surat khabar ke...?"  Hal ni dah jadi budaya... bukan boleh diberitahu pada sorang dua supaya berubah... dia kena diberitahu secara menyeluruh.... baru le Islam yang sebenar boleh dipraktikkan... hal ni dah lama difikirkan bukannya baru sekarang....

[ Last edited by  ct_og at 17-4-2007 06:01 PM ]

Reply #31 ct_og's post

Kalau orang masjid & polis tak boleh nak tolong hebahkan...you buka thread dalam cari.com...hebahkan kat situ...nanti orang yg baca thread you pun akan hebahkan kpd orang lain. Cukup setahun takde orang tuntut...belanja saya makan sate

Originally posted by zerozone at 17-4-2007 06:59 PM
Kalau orang masjid & polis tak boleh nak tolong hebahkan...you bukathread dalam cari.com...hebahkan kat situ...nanti orang yg baca threadyou pun akan hebahkan kpd orang lain. Cukup setahun ...

yaya  betoi tu,,,,, saya pun nak...

12
Return to list New