CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1822|Reply: 1

Pengalaman menggunakan perubatan Islam

Assalamualaikum wrt...

Kepada ahli yg pernah menggunakan perubatan cara Islam iaitumenggunakan doa-doa tertentu ketika mengubat pesakit @ diri sendirisila ceritakan pengalaman anda di sini.... semoga dapat diamalkan pulaoleh org lain.

buat permulaan, di sini saya ceritakan pengalaman saya....

Pada satu hari di awal 90an (dah lupa tarikh)... saya telah mengalamibisul di punggung. Bisul tu hanya tunggu masa je nak pecah... dudukpuntak selesa... Entah macam mana hari itu, bapa saudara saya sakit perutyang amat sangat... saya terpaksa temankan anaknya untuk hantar beliauke klinik berhampiran... tapi klinik itu arahkan kami ke hospital...jaraknya lebih 100KM. Jalan pula, jln kampung yang tak bertar... batubesar-besar pula tu... betapa sakitnya duduk dlm kereta tambah pula adabisul yg amat besar... siksa..

Entah macam mana... saya teringat satu buku kecil tentang perubatanIslam yg baru saya beli ketika saya beli kat Pameran Buku Malaysia diPWTC. Saya bacalah doa itu sambil pegang bisul tu... sbb pendek je...

terjemahan : Ya Allah yg membesarkan yg kecil, yg mengecilkan yg besar... Kecilkanlah apa yg ada padaku(bisul).

Setelah itu saya balik semula ke rumah.... bangun pagi esoknya...alangkah terkejutnya saya.... bisul tadi dah ghaib... takde kesanlangsung... maka sejak dari itu saya amat yakin dgn cara pengubatanmelalui doa..

harap member semua dapat kongsi pengalaman masing-masing... semogaamalan doa utk perubatan ini dapat kita manfaatkan bersama di sampingmendekatkan lagi diri kita kepada Allah SWT... usaha, solat, zikir, doadan tawwakal pasti dapat memantapkan jiwa dan rohani kita..

Betul le tu... penawar yang paling baik adalah doa... dan doa yang paling baik adalah menggunakanlah ayat-ayat Al-Quran... surah Al-Fatihah sendiri contohnya ada banyak hikmahnya... boleh digunakan mengikut tujuan ... namun keyakinan kena ada... mengharapkan Allah swt akan membantu kita... InsyaAllah...