CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2075|Reply: 5

Imam Sudais (Imam besar Masjidil Haram)

Assalamualaikum... sy nak tanya pengalaman saudara/i yang pernah ke tanah suci Mekah...

Ramadhan tahun lepas sy sempat berpuasa di Mekah selama 5 hari.. Memang pengalaman yang paling berharga dan tidak mungkin dapat sy lupakan....

Bila balik ke Malaysia.. bila saya terdengar Imam Sudais membaca surah... Air mata sy mudah meleleh.. hati saya selalu sebak.. saya rasakan seperti sy masih berada di tanah suci mekah..

itu perkara biasa bagi yang pernah ke sana...bila dah balik Malaysia, kita akan masih rasa suasana seperti di sana...and biasanya...it takes time to back to normal....

Reply #1 braun's post

Satu petanda baik kesan suasana di Makkah masih segar di hati, tetapi kebiasaannya akan hilang sikit2 kesannya.

Ini juga kesan doa Nabi Ibrahim kepada pengunjung Baitullah supaya hati manusia tertarik ke arah Rumah Allah.

Pengalaman saya, sungguh indah pandangan pertama saya ke Masjidil Haram sampai sekarang tak dapat nak ceritakan perasaan hati waktu tu. Moga Allah perkenankan saya untuk ke sana lagi.

Maha suci Allah.... itulah kehebatan Kaabah dan berkat doa nabi Ibrahim... saya sampai sekarang masih termimpi-mimpi solat kat Masjidil haram dan kadang-kadang bermimpi buat umrah.... saya takkan lepaskan peluang melihat rakaman solat jumaat di channel 5 Astro setiap Jumaat jam 10.00 pagi... dan saya selalu mainkan CD solat tarawikh di masjidil haram... moga Allah murahkan rezeki dan moga kita dapat gi ke sana sekerap yg boleh...

hmm..dah dekat setahun sejak aku balik dr tanah suci Mekah...sebelom aku pi Mekah, aku tak penah tahu sapa ekceli Imam Sudais ni, sampaila aku sendiri dgr suara die...first dgr, hati aku jd sayu dan mcm ketagih nak dgr lagi suara die..even sekarang aku kalau dgr quran, aku prefer bacaan dr Imam Sudais ni...
dan sememangnye rindu aku pada Tanah Suci tak penah hilang...

semalam sy pergi ke kompleks PKNS Shah Alam.. baru beli VCD terawikh di Masjidil Haram.. Imam Sudais... hmm masa dengar suara dia di corong TV.. hati saya terus rasa sebak... and on the spot.. air mata saya terus bertakung....

seperti ada tarikan yang kuat dari suara Imam besar tu.....

saya berdoa sgt perasaan yang indah ini tidak hilang dari hati saya... saya teringin nak pergi lagi... tp yang pastinya.. pada bulan Ramadhan... memang Allah memberi rezeki kepada saya mendapat pengalaman ke tanah suci untuk pertama kali pada bulan Ramadhan.. walaupun bukan penhujung ramadhan.. 5 hari awal ramadhan cukup untuk memberi kesan yang sungguh mendalam pada jiwa saya...

kalau diizinkan nak pegi sekali lagi.. tp tulah.. org kata dah jatuh wajib pada haji pulak....

Follow Us