CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazijo

Clit...

kat kedah, time dedulu pernah ada jgak dijadikan simbolik, bukan clit baby yg di sunat tetapi sekadar meletakkan sehelai daun sirih dan kemudiannya di potongkan hujung tangkal daun sirih itu. rasanya dewasa kini dah tak adakot. ini base kepada apa yang pernah diceritakan oleh orang2  tua kat kg saya.

Reply #118 princess_bubble's post

tang mana you dapat info ni yg kata wajib? boleh tak tunjukkan? sebab dah byk kali disiarkan diakhbar , majalah mastika , dan juga dlm forum2 agama menyatakan bahwa ia tak wajib tapi jika buat memuliakan jer...kalau buat dapat pahala...tak buat takper...

aku pun dgr citer org tua2..katenye sunat clit pempuan ni dorang just cucuk jarum sket je...ade yg kate x kene langsung pun..just nak buat syarat ikut adat..
kecuali........
klu da lahir2 baby pempuan ni clitoris nye menunjukkan potensi untuk lebih drpd biase..then org2 tua espc mak bidan akan guris sket ke ape..takut kang da beso clitoris menggeleber..pantang tersentuh sket..da stim..payah plak laki die kang..heheheh..
pempuan melayu pun ade gak yg x sunat ekkk?

ade ke sunat pmpuan wajib....LOL...name pun SuNaT....

aku x paham la pd org yg pcaya kt mak bidan utk wat sunat pmpuan dan lain2 la....mak bidan tu ada certificate ke nk bedah...trust me there is a lot of cases yg mak bidan ni dah tua n mate die rabun,terpotong bkn kt atas clit je malah yg kt clit skali...x ke menyeksakan bg baby2 pmpuan tu??...mak bidan x da certificate yg layakkan dia wat cmtu....:@:@:@

sunat bg baby pompuan ni not suppose menyeksakan....lady bawa kat klinik bukan mak bidan..yg kahtankan tu doktor....sikit sgt yg dibuang pun..baby lady just merengek skit je...pastu ok....mcm takde apa2...satu hari tu pun dia ok je..t.akde merengek2 kesakitan ke apa....

****betul ke berkhatan boleh mengawal nafsu? kita yg berkhatan ni pun...sentiasa membuak2 nih...ehehe

[ Last edited by  lady_in_red at 26-6-2007 10:47 AM ]

Originally posted by lady_in_red at 26-6-2007 10:45 AM
sunat bg baby pompuan ni not suppose menyeksakan....lady bawa kat klinik bukan mak bidan..yg kahtankan tu doktor....sikit sgt yg dibuang pun..baby lady just merengek skit je...pastu ok....mcm tak ...

yg berhatan pun membuak2..apalagi yg x berkhatan..meloncat2 gaknye..adoi la..

Follow Us

Reply #126 nazijo's post

tp takpe..lady dh nikah....so nafsu tu disalurkan ke saluran yang betul..dapat pahala lagi tuh...   ibadah...........

:setuju: ikut saluran yg betulllll..nak melompat2 ke,nak terjerit2 ke sape kesah kan...da halal...heheheh..tu yg untung nye klu da kawin..dpt pahala lg..

princess_bubble This user has been deleted
betul tue!

kat kedah, time dedulu pernah ada jgak dijadikan simbolik, bukan clit baby yg di sunat tetapi sekadar meletakkan sehelai daun sirih dan kemudiannya...

Ni semua pasal nak jaga sangat adat ni la. Tak buat tak boleh, nak buat tak tergamak.
sebab dah byk kali disiarkan diakhbar , majalah mastika , dan juga dlm forum2 agama menyatakan bahwa ia tak wajib tapi jika buat memuliakan jer...kalau buat dapat pahala...tak buat takper...

Tak ada lah. Kemuliaan tak dapat, pahala pun tak dapat. Aku ada hujah. Kalau nampak perlu sebut aku akan sebut nanti.
aku pun dgr citer org tua2..katenye sunat clit pempuan ni dorang just cucuk jarum sket je...ade yg kate x kene langsung pun..just nak buat syarat ikut adat..

Tu pun pasal nak jaga amalan ni la. Nak buat teragak-agak, tapi ustaz suruh buat. Dengar nama ustaz, terus angkat tangan. Kita kan tak belajar agama.
ade ke sunat pmpuan wajib....LOL...name pun SuNaT...

Orang melayu yang letak nama 'sunat.' Mat saleh kata 'circumcision,' mana sunatnya?
****betul ke berkhatan boleh mengawal nafsu? kita yg berkhatan ni pun...sentiasa membuak2 nih...ehehe

Sebab tu sejak dulu lagi aku dah kata statement tu mengarut!
tapi kalau anak laki umur 9 tahun aku nak sunatkan dia tapi aku dgr masa baby pun leh sunatkan budak laki....

Aku tak akan sunatkan baby boy. Ya la... Cuba kao bayangkan, dengan ***** kao yang tengah luka dan melecet, kao pakai pampers, lepas tu kencing dan berak kat dalamnya. Infection kalu, M.A.M.P.O.S. Baik la tunggu budak tu pandai kencing kat tandas dan boleh jaga ***** nya sendiri. Tak la menyusahkan diri sendiri.

princess_bubble This user has been deleted
SETUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply #130 manzilla's post

ko punye clit potong ke tak ni manzilla??? cam x pueh ati jo

bunyi cam x puas ati je..rilek la..cube cite sket..

"Aku tak akan sunatkan baby boy. Ya la... Cuba kao bayangkan, dengan ***** kao yang tengah luka dan melecet, kao pakai pampers, lepas tu kencing dan berak kat dalamnya. Infection kalu, M.A.M.P.O.S. Baik la tunggu budak tu pandai kencing kat tandas dan boleh jaga ***** nya sendiri. Tak la menyusahkan diri sendiri."

Reply:
Sekarang dah ada alat yang memudahkan kanak-kanak lelaki berkhatan....kalau nak suruh cara konvensional macam tok mudim tu mungkin akan memudaratkan baby tu...kalau tgk cara khatan lelaki ia adalah untuk membuang kulit zakar yg menutupi kepala zakar...kulit kepala zakar ni tak melekatg pun dgn kepala zakar...tok mudinm dulu dia memotong dengan pisau dan kemudian membalut agar ia becantum semulajadi...doktor pulak dengan gunting dan kemudian menjahit...dan sekarangada kaedah terbaru dimana satu alat hanya dikepit (clamp)pada kulit tersebut....dan alat ini jauh lebih selamat dan tidak membahayakan.....alat ni tak dapat la aku nak terang dengan detail sbb lupa kat mana sumber yg boleh aku tunjukkan ..mgkin ada members yg tahu jugak....

ko tgk baby yang dipotong tali pusat...kn ker guna clamp...mula aku tgk seriau jerk tgk mak aku bedung adik aku..tapi adik aku  pun tak nangis....lebih kurang cam tu la.....kalau khatan cara moden kat klinik tak tau ler camner.....gunting berkeriut gunting tu....astu jahit lak....aduh...usahkata baby aku pun seram

sori la ni topik clit aku pi citer pasal khatan penis lak.....sori tuan rumah..

pompuan kalau nak menggtal dan naik nafsu takyah kata tergesel clit.....tergesel kat tmpat lain kat badan pun kalau nafsu dn menggebu...akan bergelora jugak....

korg kaum pompuan horny ader gentel2 clit sendiri ker??

For info : Nabi Muhammad dikhatankan ketika berusia 7 hari.

aku pernah dengar ceramah Dr.Fatma Azzahra yg dia mengatakan sunat adalah tidak wajib bagi perempuan kerana apabila berlaku kesilapan semasa sunat dilakukan ia boleh menyebabkan seseorang pempuan itu kurang bernafsu dan tak bernafsu langsung..Dr.Fatma juga menyatakan kat negara ARAB esp Mesir bersunat tak dilakukan keatas bayi perempuan...Ini adalah bergantung kepada adat semata2...