CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thylord

Insurance - Family plan

Reply #20 ibm632's post

Bila awak cite pasal bangsa lain dalam malaysia tu. saya bukan bercakap tentang pelaburan mereka dlm insuran, tapi saya bercakap tentang insuran yg mereka ambik . Semua orang yg ambik insuran ni untuk elak kehilangan banyak wang di masa musibah dan juga untuk simpanan masa depan.

kalau tgk ayat nie... ada awak baca saya tentang amik insuran kesihatan ke?...

awak conner ke lain nie...

Bukan nyer sebagai cabang income. Anda sepatut nyer boleh beza yg mana satu simpanan yg mana satu income. Tak tau lah klau bagi anda melabur di ASB tu anda anggap sebagai cabang income

abis tu apasal awak sajes insuran berkaitan pelaburan.....
tu utk APA??? INSURAN JENIS INI APA TUJUANNYA... nak lindung APA??

untuk saving masa dpn kan...

so tujuan simpan dalam ASB lak... utk apa... tentu untuk masa dpn jugakan... dan dalam masa yg sama kita dapat extra income setiap tahun...

Sebab nyer jika RM 150 sebulan then kita nak tunpun pada saving, dlm masa 6 tahun simpanan nyer hampir lebih 9000 .... itu dari experian client saya yg dah tak mampu nak bayar then dia terminat. Baik saudara tanyer emula kawan sedara

kalau dapat 9000 pun... dah kehilangan 2000 ringgit gak... so... apa kes susut gak duit kita... cuba simpan dalam asb 6 thn dgn 150... RM 14045.82 nie nilai yg saya patut dapat...

[ Last edited by  kipas_y2k at 23-5-2007 07:00 PM ]

Reply #20 ibm632's post

******** tlg delete... terpost banyak kali

[ Last edited by  kipas_y2k at 23-5-2007 06:57 PM ]

Reply #20 ibm632's post

[ Last edited by  kipas_y2k at 23-5-2007 04:04 PM ]

Reply #21 kipas_y2k's post

Minta maaf kipas anda sebenar nyer tak tahu pasal insuran so, better awak cari topik lain kalau nak berbincang pasal ASB ... mungkin anda boleh buka new topik untuk ASB. Sebenar nyer topik ni nak memupuk kesedaran tentang penting nyer insuran.... ini nampak awak terlalu tumpu pada ASB, harap awak boleh buka topik baru yg boleh kita bincang pasal ASB. Harap anda paham ini topik nak bincang pasal insuran. Minta maaf kalau ader tulisan saya sebelum ini membuatkan awak rasa tak selesa.

pada pandangan aku sbg pengguna insuran ni cam ni bagi perlndungan dan simpanan ni...

aku skrg masuk skim insuran yg pada tempoh matang melayakkan aku dapat RM250,000...kalau ditakdirkan musibah menimpa aku pada masa insuran tu belum matang mcm cacat kekal aku akan dapat juga jumlah RM250000 walaupun aku berhenti membayar caruman pada pertengahan tempoh atau dalam tempoh setahun selepas caruman pertama dibayar...

so pada aku its like a nice skim sbb simpanan kita dilindungi insuran..lagipun kalau ikut jadual aku tu selepas tahun ke 8 kalau berhenti kita akan dapat balik caruman yg dibayar beserta interest.

skim pelaburan dalam insuran tak target short time dia long run... lagipun ia melindungi simpanan kita...

compare kalau kita simpan je... kalau aku cacat dalam tempoh 2 tahun x RM250 sebulan tu jelah julah yg aku akan dapat...compare dengan insuran tadi..

ni pandangan akulah yg aku paham

Originally posted by kipas_y2k at 22-5-2007 05:14 PM
1. soalan nie saya jawap company tanggung segala kos... so wat per saya buat pelindungan utk benda yg sama... membazir tak?

2. kan saya ada amik takaful amal..30 sebulan... so wat per saya nak ...

Hi,

Ok meh aku tolong bg tau mengikut kepahaman aku sebagai ejen insuran..  

When is the last time kita pi klinik? Bila kita masuk bilik doctor, ada tak doctor suruh kita duduk..then pilih pil hijau, pil biru, pil merah...mana kita nak???  Mesti la takde kan??..Kalau ada doctor yg buat camtu, itu malpractice namanya..Normally doctor sure tanya kita dulu..sakit apa, sakit di mana, sakit mcm mana..then dia check sana-sini..pastu baru prescribed drugs/medicine pada kita..kita pun balik umah, makan ubat 2/3 ari baik..Betul tak?

Sebab apa? sebab kita ada trust pada doctor..kita trust pada ubat..

Similarly, that trust we should put on a lawyer bila we consult dia berkenaan dgn legal..or sapa2 la yg berkenaan..

Doctor or lawyer tadi is only a middle man..between our problem & the solution of our problem..So kira dia advice kita berdasarkan pengalaman & knowledge dia..

Sama la juga dgn tugas agent insuran..we r only the middle man saja..we r only advice based on our knowledge & experience..we will provide u a best solution for your problems..So if we want to take life insuran, we must see "right ppl" at the "right time"..

Honestly, ada sesiapa tak kat sini, masa kecik2 dulu..cita2 dia nak jadi 'ejen insuran'?? Kalau ada, aku memang nak sangat jumpa dia..In fact, life insuran is the most unsought product in the market!!! But only ppl who loved their family will buy life insuran..

But, as u know, there r apples in every professional..ada jg doctor yg malpractice, ada jg lawyer yg layar burok..ada jg ejen insuran yg tak betul..So pilih la yg ber-etika, tidak bermakna kita sakit..kita elak pi jumpa semua doctor kan? Sure kita akan cari doctor/lawyer/ejen yg trusted..

Maybe ada ejen insuran yg suruh kita amik insuran sbb ada kepentingan komisen. Believe me, even ur untung lebih besar drp untung komisen as an agent!

Ejen insuran is only asking us to do some planning for the future, so that our loved one wouldn't suffer financially should bila ada musibah pd kita..Thats all!!! Sebab nya? If we cannot plan our future in the future..but only we can plan it today..& if we dont plan our future, there may be no future for us..

Ok back to the question:

Tahniah En Kipas, telah menerima perlindungan 100% drp employer & Bersama skim perlidungan yg skrang ada. Good! As happy worker will work harder!
Cuma perlindungan itu hanya melindungi kita selama
1. kita bekerja di situ
2. kita sehat dan dapat bekerja
3. Company kita membayar premium
4. Company kita 'sehat'/stabil
So by the time, kita bersara..mcm mana? At the age 55yO..retired..ada EPF & ASB..mungkin about RM500K all together..ok masa tu, kita ada anak nak masuk univeristy, ada yg nak kawin, kita pun mungkin ada masa nak pi aji..dan perbelanjaan kita meningkat as biasa lah tahun ke tahun, sure harga brg akan naik punya..Mungkin time tu, kita terpikir baru la nak amik insuran..sbb kalau aku amik time aku keje, byk rugi..sbb kompeni aku provide 100% medically protected..Tapi time bersara baru kita nak amik tu la..premium kita dah meningkat, sbb apa? sbb risiko kita meningkat & medical expenses pun..So my suggestion, amik sekrang for personal especially in 'life insurance link investment' as no more step-up premium, and in fact u building cash value & saving..by he time u retired, let say 30 years ago..u carum RM100 per month..umur 60yO pun carum Rm100 per month jg..& do not forget that, after 1st 6 yrs mencarum, all the money that u carum is solid goes into your saving account..& masa u retired, u ada epf, ada ASB and ada insurance saving...silap2 dpt break-even lg..

Thats assumed kalau u sehat sepanjang bekerja hingga lah 55thn..Bagaimana kalau dalam perjalanan usia kita ke 55thn, sbelum tu lg dpt musibah..How much we r insured by our employee? RM450K?? Kalau kita as a manager, kita nak accept lg tak, staff yg tak sehat utk bekerja? Paling krg pun kita offer dia VSS laaa kannn..

So as i said earlier, life insurance is like we flippin a coin..either head or tail..u still win both..

We cannot asked ppl...eh good or not buy life insurance?? We should ask our future widow..future orphan..which unfortunately u cant find it now!!!

So tats y agen insurance exist to ask u to plan putting the right money, the right hand and the right time when u, your loved need it at the most! No other investment can provide this..

[ Last edited by  jenglut at 24-5-2007 10:11 AM ]

Follow Us

Reply #26 jenglut's post

Very good explaination ...  Harap sesiapa membaca ni paham ...

*ter double post

Originally posted by kipas_y2k at 22-5-2007 04:46 PM
erm...

sebagai cth

saya beli takaful amal RM30 sebulan.. dapat cover PA dgn kecacatan kekal.. dan
hospital bill di tanggung 100% oleh company.. dan saya masih boleh alihkan carumah RM150  ...

Dan..

Merujuk kpd polisi yg Cik Kipas ambil ialah PA Takaful Amal, bagus tu, tujuan utama Cik Kipas ambil PA kerana sudah mendapat perlindungan medical coverage drp company nya bekerja..hmmm..Walaubagaimana pun, sebagai ejen insuran adalah menjadi tanggungjwb saya memberi teguran berdasarkan pengetahuan saya rasa mcm ada kekurangan sbb keperluan Cik Kipas serba sedikit sudah di penuhi, cuma keperluan anak bini belom cukup lg tuu..(bukan sbb komisen yek..  ni ikhlas ni)..

Kerana polisi yg Cik Kipas ambil skrang tidak menyeluruh, polisi PA  td tu stands for Personal Accident ni hanya cover mati/cacat akibat kemalangan saja dapat la pampasan, sbb tu premium nya rendah hanya la RM30 sebulan..Tapi bagaimana kalau kematian akibat penyakit eg. denggi berdarah, serangan jantung dll...atau Cacat akibat penyakit eg. lumpuh strok, buta penyakit etc. hmmm..better semak balik buku polisi..supaya nak tolong elakkan pembaziran membayar premium utk sesuatu produk yg krg sempurna kegunaanya..dan skurang2nya keluarga Cik Kipas jg terbela..

Mohon agar semua di jauhi musibah..
Sedangkan Nabi ikat unta nya..apa kan lg dgn kita...

Reply #26 jenglut's post

hehehe....

nampak nya... anda juga bercerita tentang insuran perubatan....

banyak anda tekankan pasal kesihatan...

sekali lagi saya tanya?
ada saya tentang insuran kesihatan???

saya cuma tentang paling keras insuran berkaitan Pelaburan masa dpn..
bagi saya semua tu karut laa...

Reply #28 jenglut's post

PA... mmg tau tu jer dia cover...

tujuannya pun mmg nak cover waktu hidup sahaja...
saper nak merempat kalau dah takleh buat pape waktu hidup...

Originally posted by ibm632 at 23-5-2007 08:29 PM
Minta maaf kipas anda sebenar nyer tak tahu pasal insuran so, better awak cari topik lain kalau nak berbincang pasal ASB ... mungkin anda boleh buka new topik untuk ASB. Sebenar nyer topik ni nak ...

hehehe...

aku juga nak pupuk kat owg agar pilih insuran yg bebetul membantu kita... dan bukan insuran yg mengambil kesempatan atas duit kita...

anda tak mampu bangkang fakta saya bukan?

saya cuma bandingkan benefit insuran VS benefit ASB...

Reply #25 elbecks's post

250000 dapat bape kali...? setiap tahun lepas matang ke atau sekali...???

kalau anda dapat menyimpan 250000 setiap tahun anda gerenti dapat pulangan dekat nak 20ribu...

dan benda ini akan terus dapat selagi anda tak kuarkan duit simpanan... dan mampu kita sara hidup kita zaman pencen nanti..

kita selalu dgr... OWG KAYA BERTAMBAH KAYA..

sebagai cth owg kaya mampu simpan dalam ASB 400ribu... dan setiap tahun dapt dividen 32ribu... cukup kan belanja tu setahun... zaman zaman tua mereka nanti..

kalau stop 8 thn... insuran... dapat return + KADAR KEUNTUNGAN... cuba anda tambah nanti dapat tak jumlah wang yg anda dah belanjakan selama 8 thn nanti... hehehehe

berbanding dgn ASB... stop laa 8 thn menyimpan... setiap tahun lepas tu dapat gak dividen.... dan kalau taknak menyimpan 1 sen duit kita pun dia pulang balik...  yg nie confirm tau setiap sen dipulangkan

kalau musibah datang.... PA pun cukup laa leh cover sepanjang hidup kita... tu pasal aku suruh amik PA
kot mati ... ASB ada kasi duit khairat kematian gak... cukup ler beli kain kapan...

sekali lagi aku nak cakap..
aku tak tentang amik insuran... tapi amik laa yg bebetul datangkan faedah pada diri kita..

[ Last edited by  kipas_y2k at 24-5-2007 09:46 PM ]

Rate

1

OK laa utk tuan punya topik nie

aku sajes

AMIK 2 benda..

perubatan dan PA...

lelain aku tak sajes sangat... pikir laa bebanyak....
dan

kena igt BUKAN SENANG NAK CLAIM INSURAN NIE

Originally posted by kipas_y2k at 24-5-2007 09:17 PM
hehehe....

nampak nya... anda juga bercerita tentang insuran perubatan....

banyak anda tekankan pasal kesihatan...

sekali lagi saya tanya?
ada saya tentang insuran kesihatan???

...

Saya hanya tekankan kebaikan:
- knp kita mesti perlu ambil insuran perubatan , walaupun kita mendapat perlindungan drp majikan..kalau dah bersara, siapa yg akan menanggung bil perubatan Cik Kipas?

Originally posted by kipas_y2k at 24-5-2007 09:22 PM
PA... mmg tau tu jer dia cover...

tujuannya pun mmg nak cover waktu hidup sahaja...
saper nak merempat kalau dah takleh buat pape waktu hidup...

memang betul cover masa idup aje, tapi merempat masa idup ni la lagi byk pakai duit drp mati trus..

Kalau merempat tak keje sbb eksiden, ok la dpt duit sepelepuk..
Kalau merempat tak keje akibat penyakit, mcm mana? Gaji ke mana..ASB pun ke mana..

Sbb tu saya cadangkan..drp awak bazir duit kat current polisi PA, better awak amik term life insuran RM30 yg bole cover mati akibat eksiden + penyakit..(dua2 skali)  sbb kebarangkalian mati akibat penyakit lebih tinggi drp kebarangkalian akibat eksiden..

Originally posted by kipas_y2k at 24-5-2007 09:24 PM

hehehe...

aku juga nak pupuk kat owg agar pilih insuran yg bebetul membantu kita... dan bukan insuran yg mengambil kesempatan atas duit kita...

anda tak mampu bangkang fakta saya bukan? ...

Tujuan ko baik..tapi ko kene ikut kursus dulu kat http://www.liam.org.my/cms/general.asp?productid=11 (sbb kalau ko salah kasi info suruh pilih jenis insuran, takut ko sesatkan org ramai pilih insuran yg salah eg. investment linked insurance, nanti bkn ko yg diorg salahkan..ejen jg yg kene )

Mcm citer saya td, kalau kita cari ubat sakit..kita jumpa doctor..doctor akan kasi ubat yg betul..
(versi bahasa melayu )Kalau kita nak carik produk insuran..kita nak tanya sapa? Sepatutnya tanya bakal janda kita & bakal anak yatim kita..Tapi malangnya dia tak ada..maka kita tanya la 'right person' to give right advice or right product..& tats function of an agent..bkn sbb amik kesempatan, kalau 4 thn dulu aku keje jd ejen insuran..bole la kata utk keperluan komisen..Tapi skrang tak lg, aku buat insuran utk keperluan client, family diorg..anak2 diorg..

Sama la kalau kita carik ubat sakit, kita pi jumpa dukun pawang..kita dpt ubat lain nanti..

Ini lah antara sbb org salahkan insuran sbb dia salah pilih produk..

ASB vs Life Insurance.. hmm..fair enuff ..

Benefit                                           ASB               Insurance

Interest                                         yes                    yes
Withrawal                                       yes                   yes
Loan                                              yes                    yes
Disability cover                               no                     yes
Accident Cover                               no                    yes
Re-imbursement Benefits                no                     yes
Hospitalization Benefit                     no                      yes
Medical Bil Cover                             no                     yes
Dread Disease Cover                      no                     yes
Auto saving if critical illness              no                     yes

Rate

1

Originally posted by kipas_y2k at 24-5-2007 09:41 PM

kena igt BUKAN SENANG NAK CLAIM INSURAN  ...

Semua akan menjadi lebih senang kalau tiada berlaku penipuan..

Reply #36 jenglut's post

Hot yer discussion kat sini....

Kalau kita nak carik produk insuran..kita nak tanya sapa? Sepatutnya tanya bakal janda kita & bakal anak yatim kita..Tapi malangnya dia tak ada..maka kita tanya la 'right person' to give right advice or right product..& tats function of an agent..bkn sbb amik kesempatan, kalau 4 thn dulu aku keje jd ejen insuran..bole la kata utk keperluan komisen..Tapi skrang tak lg, aku buat insuran utk keperluan client, family diorg..anak2 diorg..

terkedu seketika bila baca part atas tuu....dah terkena tempias...

Originally posted by anna_natasha at 25-5-2007 01:52 AM
Hot yer discussion kat sini....

terkedu seketika bila baca part atas tuu....dah terkena tempias...

Eh terkena tempiah, abih pasah kuyup ker... Anna tak reply lagi email saya.

Reply #34 jenglut's post

so ada ker aku tentang insuran kesihatan ekekekekk...