CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3440|Reply: 24

Maafkan saya kalau salah tempat bertanya - kucing saya

Close [Copy link]
Assalamualaikum

aku bela kucing...salah seekor (sila rujuk avatar aku - yang kaler gelap) di bahagian badannye ada bertanda seolah2 kalimah Allah...mula2 aku rasa itu cuma corak yang kebetulan menyerupai sahaja dan menidakkannye..tapi lama2 aku rasa tak sedap hati..

Persoalan aku..atas sebb takot terlangkah dan mcm2 lagi..aku mengambil keputusan untuk mengurung dia di dalam bilik..hanya certain2 time jek aku keluarkan dia itu pon bila anak2 aku dah tido atau tiada di rumah sbb sometimes kids tend to accidentally langkah dia...takpon kadang2 kucing tu akan lalu menyelinap di antara kaki2 kami..ataupon die melintas secara tiba2 lalu kami pon telangkah/tersepak.. ...aku takot sebenarnye ..mane le tau aksi2 itu akan menimbulkan dosa tanpa kami sedar (tapi memang tak sedap hati pon)...tapi bila kurung dia mcm tu rasa kesian pon ada...so far kami sekeluarga dah buat yang termampu...mana yang dapat kami elak kami elak...ataupon perlu ke kami buat tak tau ajek sbb itu cuma seekor kucing...dah natural behaviour dia yang suke menyelit2 manje mcm tuh...

Maaf yek gamba saya rasa tak perlu saya paste dulu sbb mcm tak appropriate..nanti orang kata nak paste gamba kucing pegi la ke board Animal Lover...tapi kalau nak saya akan paste la itupon kalau Momod tak keberatan...

Assalamualaikumm...Mekaseh semua

Rate

1

bagi jer hidup dia normal cam dulu balik

Reply #2 sepaileman's post

mekasey mod sbb bagik aku letak benang ni kat sini..

maksod sepai? biar jek dia freeroam mcm biase ye?...or lepaskan dia di luar sana?.. ..if its the latter one..tak bley le bang sepai...kang kat luar tu tak tau lak ape jadik kat si comei nih...takpe la bang sepai ..saya biar jek lah die freeroam kat umah...mekasey yek..ade gak oang nak jawab..

wah cutenya kucing awk....

Reply #1 hatemetoday's post

Nak cari kes macam ni agaknya satu dalam sejuta baru jumpa.  Nak cari hukumnya pun lagi la ....  
kalau macam hasil karya manusia macam bendera saudi arabia tu memang dah ada pendapat yang dikeluarkan.  tapi yang ni cerita sesuatu yang semulajadi.  buat masa ni saya belum terjumpa dan terdengar sebarang pendapat mengenai masaalah macam ni.  kot ada sesape tahu nak kongsi bersama.

p/s....   takkan nak tunjuk gambar kat animal lover sahaja kot, kita orang kat sini pun animal lover jugak.

Originally posted by hatemetoday at 16-6-2007 12:12 PM
Assalamualaikum

aku bela kucing...salah seekor (sila rujuk avatar aku - yang kaler gelap) di bahagian badannye ada bertanda seolah2 kalimah Allah...mula2 aku rasa itu cuma corak yang kebetulan ...

salam kak hate....
loorr... awat kedekut nk paste pic nya.... in dh xsabar nk nengok sitomel tuh...
alaa.. mod tak marahnya, suke ada ar... kalo marah gak biar in  geget jer....(huhuu...ampun mod, jgn potong kedit in)

Follow Us
Originally posted by hatemetoday at 16-6-2007 12:12 PM
aku bela kucing...salah seekor (sila rujuk avatar aku - yang kalergelap) di bahagian badannye ada bertanda seolah2 kalimah Allah...mula2aku rasa itu cuma corak yang kebetulan menyerupai sahaja danmenidakkannye..tapi lama2 aku rasa tak sedap hati..

Salam...

Telah banyak kes orang menjumpai binatang yang ada kalimah di badannya contohnya:
1) kambing
2) ikan - paling banyak kes

Begitu juga ada buah-buahan, biji-bijiaan tertentu ada kalimah Allah. Sahabat saya pernah jumpa biji kurma ajwah (Kurma Nabi -Madinah), yang mana ada kalimah Allah dan Muhammad dengan terang dan jelas (ketika makan kurma dan belek2 bijinya)

Setahu saya, kebanyakan binatang2 ni berzikir kepada Allah. Jadi, kalau kita nak pelihara janganlah aniaya dia. Dia binatang, dan boleh pelihara binatang dengan cara yang baik.

Saya terdengar satu kisah di mana ketika Nabi di Isra' kan ke langit menaiki tunggangan buraq, setelah sampai malaikat Jibril memberi saranan supaya menambat buraq tersebut (saya tak pasti sehahihan kisah ni)

Jika kisah ini benar, walaupun buraq itu tunggangan khas Nabi, disebabkan dia binatang, maka tidak menjadi kesalahan untuk berwaspada dengan menambatnya. Saya rasa samalah juga dengan memelihara kucing ni, walaupun kita tak tambat kucing, boleh dan pelihara binatang itu dengan baik macam binatang peliharaan, walaupun dia istimewa

Wallahu a'lam

Rate

1

Assalamualaikum..bismillahirrahmanirrahimmm

wokeh setelah mendapat greenlight dari momod ibnur...aku paste kan lah gamba si Boy ni yek...ni di bahagian sebelah kiri (gamba 1)...kalu kat seblah kanan badan dia pon ada gak..tapi tak brapa clear..siap ada setompok di atas bayangan kalimah tu as if sabdu (gamba ke2)..iskk Allahuakbarr..

pada MNN77 timer kaseyy...selagi hayat ada saya akan jaga dia..itu pon sebenarnye die ni diambil dari seorang yang telah mengamanahkan saya untuk membelanya..

pssstt In..jumpa gak kite kat sini yek...

[ Last edited by  hatemetoday at 17-6-2007 11:23 AM ]

Rate

1

Reply #4 pinKy180's post

mekasey pinKy

aku rasekan ko ni tak lah bimbang ttg terlangkah tau tersepak ker ... sbb kekadang bende ni cume kebetulan sahaja ... bknnya ade bender pon .... nilah keadaan masyarakat bende kecik pon nk diperbesarkan ....  corak kt badan hanyalah corak semata mata bkn tanda, ayat atau ape2 pon .....
lgpon tanda cumer seakan jerk bkn mmg betul2 pon .... lgpon tu cumer corak kucing laaa takde bende ... and lg satu korang mungkin berdosa tanpa korang sedari kot .... sbb korang dh meninggi sesuatu dan ketahap tk sepatut ...

sbb korang dh menganggap ... melangkah kucing boleh mendatangkan dosa ... ini bermaksud korang dah menganggap kucing tu kepada sesuatu yh tak sepatutnya ....seolah korang menganggap kucing suci atau bermukjizat .... dan pemikiran dan perbuatan yg korang dok wat ni lah mungkin akan membuat menanggung dosa besar .... dlm sedar tk sedar korang dh memuja kucing tu ....

so anggapla kucing sebagai tak lebih dr ...dan patent kt badan dier tu ...cumer belang tk lebih dr ... kucing ade lah kucing ..... klau korang musykil keajaiban tuhan bkn kt bende kecik cam kucing tu ... keajaiban dh didepan mata kite cumer terpulang pd kite utk melihat dan berfikir

hehe .... takut sgt nk wat dosa ...tp terdosa .... jgn lah jd cam ni ok

[ Last edited by  fish_o7 at 16-6-2007 11:24 PM ]

Rate

1

Reply #10 fish_o7's post

Assalamualaikum

mekasey pade fish...yesssssssss aku dah hagak dah mesti ade gak orang ingat aku gila glamer..sampai benda2 kecik camni pon nak dibesarkan kaedahnyeee...

tapi aku tau di mana akidah aku sebagai oang islam..dan tak lah sampai aku ngaku yang aku nih dah tahap ahlil sunnah wal jamaah yek...tidak aku katekan yang aku ni dah tahap memuja kucing tuh atau rase die tu bermukjizat..kalau lah aku ni dah tahap ke situ..makanan kucing tu pon aku jaga okeh tak ade nye aku nak kasik dia makanan kucing yang aku bli kat kedai2 cina tuh okehh ..dah tentu2 benda tu sumer aku tak tahu sumber nye.....as for me kucing tetap kucing...dia tetap seekor binatang di mata aku...soalan aku simple jek..jgn lah ko pi pusing sampai masok pat puja memuja ekk...sila baca balek posting aku...

itu pasal la aku masok sini tanye ...mane tau ade ostaz2/or ilmiah2 bertauliah boley memperingankan sket kemosykilan aku tuh...dan time kasey pada sorang dua yang telah menjawabnye dengan cara berhemah...

ayat terakhir ko tuh...'takut sangat nak wat dosa' oiitt memang aku ngaku aku takot nak wat dosa sbb aku tahu aku bukan hambaNya yang kusyuk tawaduk ...dosa2 yang ade ni pon aku tak tau dah terampunkan ke blom stakat yang asas2 sajalah amalan aku...takot tak terampon adek fishh oiiiii ...

okay lah ..biar le akak delete gamba tu ...kang lepas ni ramai lak lagik masok bash aku dah hilang akidah..hishh tamo tamoo...Assalamualaikummmm

ish...  tak ada le si fish tu sampai kata hatemetoday...  dia cakap secara umum tu. itu kes orang lain la tu....   

...........  mana pulak pi gamba tucing tu ekkk.....

Reply #12 ibnur's post

its okay ibnur eventho he/she means generally tapi terase gak ke batang idong..sbb aku salah satu kesnye..akekekke...tapi aku tetap take note fish punye pandangan..:tq: fishh..sbb ada good point yang berkait dengan masyakarakt kita esp dgn pemasalah mcm gini...

gamba tu eloklah rasenye aku delete...okay..di kesempatan ni akunak ucapkan selamat hari bapa kepada semua warga MM especially pada yang bakal atau telah bergelar bapa...

Assalamualaikummmm

hehe ... biar terasa asalkan tau .... drpd terus tak tau

cenonet nye gambar,,,

ade gambar yg besar cikit tak ???

Reply #16 MillionIdeazKid's post

hehe .... nice one

reply fish_07 #14

wow approach ko harsh sebenarnye...nak kasik nasihat tapi sampai mengecikkan hati orang yang bertanye...

to million  - tqs bro for the 2 cents...

Reply #18 hatemetoday's post

sabor kak hate.....
dia org mmg cmni..... ajor x guna hikmah......

Reply #16 MillionIdeazKid's post

cehh bile aku bace balek statement ko ni tetibe aku nak tegelak le pulok...aiyoo lucah weii

Reply #19 indah1285's post

small case In...takpee...lain orang lain approach...

12Next
Return to list New