CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gravedigger

Mari Bermuhasabah.

Reply #19 anggrek_hutan's post

Inilah masalah islam sebenarnya HOTlips. Kita sesame islam pun masih ada memandang rendah antara satu sama lain dan merasakan diri kita sahaja hebat sangat. Bayangkan bila orang bukan islam pulak memandang kita , macam mana nak dakwah dengan mereka ?
Dasar islam tu kan sebenarnya macam satu badan , kalau ada salah satu anggota sakit , satu badan tu akan sakit
Tapi saya tengok sekarang lain lak jadinya. Anggota lain dalam satu badan yang nakkan anggota lain yang pada mulanya tidak sakit , jadi sakit , habis. macam mana

anggrek_hutan This user has been deleted

Reply #21 AniSani's post

Saya setuju sangat dan inilah sepatutnya dilakukan oleh orang Islam. Kita sendiri perlu membaiki diri sendiri untuk menunjukkan contoh teladan baik kepada bukan Islam.

Reply #19 anggrek_hutan's post

La bilalah pulak rasa diri hebat, siapa yg ckp? Maafkan aku kalau tersalah bahasa. Aku tak hina sesiapa, kalau yg menghina itu dari diriku sudah jelas ku nyatakan, tapi itu Ayat Allah. Jika kamu sanggup membangkang, ucapkanlah apa yg kau ucap kepada-Nya, sungguh aku tak sanggup

kerana;
Kitab Al-Quran ini, tidak ada sebarang syak padanya (tentang datangnya dari Allah dan tentang sempurnanya); ia pula menjadi petunjuk bagi orang-orang yang (hendak) bertaqwa; [2:2]

salah kah aku?

Adakah kau dari golongan yg ini?
Dan di antara manusia ada yang berkata: "Kami telah beriman kepada Allah dan kepada hari akhirat"; padahal mereka sebenarnya tidak beriman. [2:8]

Originally posted by anggrek_hutan at 11-7-2007 08:23 AM
Saya setuju. Kalau HOTlips dan Syarul dah rasa diri hebat takyah ganggu kami disini yang masih banyak perlu bermuhasabah antara satu sama lain. Mungkin HOTlips dan Syarul boleh masuk ruangan Religion di mana saya tengok Islam di hina dengan teruk.
Jangan ganggu thread ini yer.

Dan (ketahuilah) wahai kaumku! Aku tidak meminta kepada kamu sebarang harta benda sebagai upah menyampaikan ugama Allah itu, tiadalah aku harapkan upahku melainkan dari Allah semata-mata; dan aku tidak akan menghalau orang-orang yang beriman (sebagaimana yang kamu minta itu), kerana sesungguhnya mereka akan menemui Tuhan mereka (dan pada hari itu mereka akan menuntut dan menerima hak masing-masing); tetapi aku nampak kamu semua, kaum yang tidak mengetahui apa yang mesti diketahui.[11:29]

Dan lagi wahai kaumku! Siapakah yang akan menolongku dari azab Allah jika aku menghalau mereka? Maka mengapa kamu tidak mahu ingatkan kekuasaan Allah?[11:30]

Dan aku tidak pernah berkata kepada kamu: di sisiku ada perbendaharaan Allah, dan tidaklah aku mendakwa mengetahui perkara-perkara yang ghaib dan aku tidak mengatakan bahawa aku ini malaikat; dan aku juga tidak berkata terhadap orang-orang yang beriman yang kamu pandang hina itu, bahawa Allah tidak akan memberi kebaikan kepada mereka. Allah lebih mengetahui akan apa yang ada di dalam hati mereka. Sesungguhnya aku jika bertindak demikian, nescaya menjadilah aku dari orang-orang yang zalim".[11:31]

[ Last edited by  Syarul at 11-7-2007 09:38 AM ]

Reply #21 AniSani's post

Oit! Terkujat aku sekejap!
Ada pun maksud soalan ku itu hny yg empunya thread yg faham.
Nau'zubillahminzalik. Minta dijauhkan Allahlah aku bersifat takbur dan riak.
Neway, kumohon keampunan kpd tuan thread yg budiman lg berilmu krn memerli! Yg tu memang disengajakan.

Originally posted by Syarul at 11-7-2007 09:24 AM
La bilalah pulak rasa diri hebat, siapa yg ckp? Maafkan aku kalau tersalah bahasa. Aku tak hina sesiapa, kalau yg menghina itu dari diriku sudah jelas ku nyatakan, tapi itu Ayat Allah. Jika kamu  ...

Sudah terang lagi bersuluh , tanya sahaja orang lain pun , akan tahu , saudara memerli orang lain. Lagi tidak mengaku. Tidak apalah saudara, teruskan sahaja berbuat sesuka hati awak , di dunia ini memang tempat untuk bersandiwara , buat je lah apa-apa yang awak nak buat

Jangan layan puak-puak wahabi tu. Silap haribulan kena bom pulak nanti macam al-qaida.
Oooopps maaf yer! terkacau tajuk ni pulak.

Follow Us

Reply #26 BatuApi's post

iss.... jangan kacaulaaaa..... :@

Reply #25 AniSani's post

benar ke salah sindiran itu? ke menyalahkan tanpa hujung pangkal?
Adakah engkau nampak (buruknya) jika dia berada di atas jalan yang betul? [96:11]

Dengan sebab dia melihat dirinya sudah cukup apa yang dihajatinya. ([96:7]
xpayah nak ukur tinggi rendah agama orang lain, balik tengok cermin. orang yg rasa dirinya sempurna sahaja akan bertanya mcm tu.

aiya   nie persoalan kecik takyah la panjang-panjangkan, kite ngaku jelah salah, ok?

x de soklan lagik ker nihh???

hehehe....

sabar2...
takpalah, besa la tu...
apa2 yg berlaku ada hikmahnya...

oleh itu marilah kita muhasabah diri.......

soalan  sterusnya....bila kita marah, meh kita chek balik, berapa banyakyg kita berjaya tahan marah dan pikir jalan terbaik dan berapa banyak pulak kita ikut feeling marah kita tu walaupun jauh di hati kita tahu menahan marah adalah yg terbaik sekalipun dlm sains kata tahan marah tak elok...
kena lepas...
release...

kita selalu tahu dlm Islam tekankan hal ni, tapi biasa kita selalu rasa bangga kalau dapat marah orang sampai dia senyap...hmmm...

siapa pernah bangga tahan marah...???
pernahkah anda terpikir untuk bangga tahan marah kerana ramai anggap yg berjaya marahlah yg bagus...
dan yg senyap tu kalah...

marilah kita cipta dunia yg bangga bila tahan marah....
bukan nak bangga sampai kembang idung tapi cukup untuk mengetahui yg kita buat itu betul dan Allah Maha Melihat hamba2-Nya yg sakit hati tahan marah...Diatau...
itu sudah cukup memadai...

aduh camna soalan sy ni?

Originally posted by anggrek_hutan at 11-7-2007 08:29 AM

Terima Kasih.... tu pun satu nasihat yang baik dan saya terima.

Ni nak sambung lagi......

Sudahkah anda menciumi orang yang anda sayangi setiap hari sebelum keluar rumah pergi kerja?
(Hihii...ni idea dari Dr.Fadhillah Kamsah...takpa kan?)
Apa ucapan yang sebaiknya boleh diucapkan??

Soklan In xleh jawablah... kita serah kt org da kawin.. pe kata mereka....

Originally posted by ussopp at 11-7-2007 03:14 PM
hehehe....

sabar2...
takpalah, besa la tu...
apa2 yg berlaku ada hikmahnya...

oleh itu marilah kita muhasabah diri.......

soalan  sterusnya....bila kita marah, meh kita chek balik, ber ...

panjang lak soklan..... isk dh lari topik neh....

In kalo terlalu marah jd sampai terdiam lak... xleh nk berkata2... menangis jerk..
nikan satu pelepasan emosi gak kan, sure dpt release selepas menangis... org laki cuba ar buat, btul pe ckp In...

Reply #32 indah1285's post

hehe...mungkin tu bukan soalan tapi state ment plak...

yup ada cara lepas positif...:@ mcm2 yg tu baguslah...bagus sangat...
nangis semua, adalah elok...

maksud sy di sini ialah menahan marah untuk menguatkan diri sendiri...kerana Allah...
jangan bertindak melulu...
jangan buat keputusan salah...
jgn tertipu dengan syaitan...
dan sabarrr......

Reply #33 ussopp's post

soklannya pe...? atau In ke yg blur....

ni, soklan In....

mana bes, nyanyi ke berzikir....? huhuuu

Reply #34 indah1285's post

soalan saya camni kot...

adakah kita pernah berusaha untuk menahan marah...?

[ Last edited by  ussopp at 11-7-2007 10:30 PM ]

Originally posted by ussopp at 11-7-2007 10:26 PM
soalan saya camni kot...

adakah kita pernah berusaha untuk menahan marah...?

hmm... ni baru ler soklan...

jujur.... In xreti nk marah... eh, tp kita perlu mrh gak...

kt yahudi n bagai2 tuh..... marah neh, marah betul2.....:@:@:@:@:@:@:@

Originally posted by indah1285 at 11-7-2007 22:01
soklannya pe...? atau In ke yg blur....

ni, soklan In....

mana bes, nyanyi ke berzikir....? huhuuu

sy lak jwb soklan In......kalo ikutkan perasaan nyanyi lah best tp akak rasa sbnrnya berzikir lg best utk ketenangan!!!!! dpt pahala berzikir yg beshhh tuhhhh!!!!

ok, soklan dari akak pulakkk!!!!!! kenapa ada org yg panjang umur & ada yg pendek umur??? mcm mana cara memilih org yg pendek umur atau panjang umur ini dilakukan oleh Allah SWT........ minta maaf kalau soklan nih keterlaluan sbb sy msh belajar so tlg tunjuk ajar ekk!!!!!! :cry:

Reply #37 zamnie's post

nak menyampuk skit eh...hehe

zikir pun boleh dinyanyikan juga....
mcm asma al-husna...syiok jer nyanyi wlaupun tak de music
dpt pahala lagi

[ Last edited by  pinKy180 at 12-7-2007 03:44 PM ]

Reply #37 zamnie's post

soklan yang memeningkan kepala untuk jawab kat thread ni...
kena mentelaah kitab ni.. Ada bersangkut paut dengan takdir.. Elok baca kat thread 'takdir' dulu baru leh jawab...

Reply #39 saifulms's post

ok takpe.... saje jekk nak tanya!!!!