CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bietrisha

Dah bosan dgn hidup berumahtangga mcm ni.

Originally posted by namakurahsia at 17-8-2007 11:36 AM
Elehhhh..ajinomoto..sharing is caring...

Ko ngomel kat sini pun ramai binik2 org suka...ngomel jer la...

aku pedulik apa sapa pun suka?

kan aku dah kata..aku tulis untuk kepuasan diri akuk? sapa nak suka nak benci nak bunuh diri..suke hangpa ler..dunia aku dunia aku

banyak dah aku bebel..berjele jele..kalo simpan wat buku leh wat bantal dah..tinggal baca dan digest btui2 jek..lebih dari cukup seme tu..ilmu camna nak jadi Spiderman so nanti bleh ler urut lelabah cako2 rimo

laki mula2 kahwin sume cmtu ke?

Reply #61 ajinomotonosuga's post

haaaa...aku lupa ko memang suka membebelll...cako mulut takde ker...

mslh ape yg sering jd gaduh...?

Reply #61 ajinomotonosuga's post

abg aji nih kan....
mcm sesuai jek ngan hana lah....

hana... sorri yerk....
abg aji nih encem woo...
dok ostolia....
perut plat lg...
body tough n etc

Reply #65 afja's post

on kan ajer dorang nih....ajinomoto kata hana suka mengomell..dia pun sama..ok la seia dan sekata...seindah bunga di tamannnnn...

member lelaki aku pun tough gak..puyut pun flat gak...duk kl jer..tapi malangnya dia mengamalkan ajaran songsang...

Follow Us
baru sthn kawen....

Reply #66 namakurahsia's post

baru jek nk cop td...
tgk2 last....amalkan ajaran ayah pin la pulak....
kensel...

jangan cepat bosan.

alangkan yg idup sendiri (tak numpang umah parents) pun amik masa paling kurang 3 tahun nak get along..tau communicate etc.etc.

ape lagi cam tuan umah nih, kawin baru setahun lebih, duduk pulak dgn parents.  jangan give up, k.

Originally posted by Vvenus at 17-8-2007 01:26 PM
jangan cepat bosan.

alangkan yg idup sendiri (tak numpang umah parents) pun amik masa paling kurang 3 tahun nak get along..tau communicate etc.etc.

ape lagi cam tuan umah nih, kawin baru se ...

betul tu......Pupuklah kasih sayang untuk suami n rumahtangga yang dibina...selagi masalah bukan berpunca dari pihak  ketiga...n yes dont ever give up sis....
n still i agree...lebih baik lepas kawen dok sendiri yakni tak dok kt mana2 umah (both sides)....coz bila kita dok sendiri...insyaallah...rasa tanggungjawab untuk mewarnakan rumahtangga akan terbit dalam hati suami isteri....we tend to be more responsible into each other...susah senang, ,makan or tak..will be our own prob tanpa campur tangan dari mana-mana pihak...trust me...!!!I did experinence the situation....good luck sis!!!

Reply #1 bietrisha's post

Banyakkan sabar, and try to find ur own place. The 1st 5 years, memang banyak dugaan dalam perkahwinan ni. Me also pernah asyik bertekak, silent war etc masa awal2 kahwin dulu... rasa mcm nak tinggalkan dia je masa tu, rasa sungguh incompetent as a wife to him. Semua salah dan silap diletakkan di atas kita, but someone yg I truly respect said that I have to be extra patient and take his word as a challenge to prove myself as a good wife. Bila dia marah, kita jgn jadi api, but jadi la air yg menenangkan hatinya....how? By being quiet bila dia marah, atau memujuk bila dia merajuk (w'pun lelaki yg merajuk ni nampak buruk ). Tawan hatinya dengan air tangan kita sendiri hatta secawan air kopi, atau nasi sahaja. Cuba la bietrisha.... coz I've been thru this, and I cuba sedaya upaya ikut nasihat yg diberi. Alhamdulillah, now is even better than before.

Apa2 pun, jgn selalu merajuk coz nanti laki rimas and selalu la maniskan muka, jgn keruhkan keadaan. Bila dia senyap je takmo cakap dengan u, u start the conversation 1st. X luak mana pun if we start the 1st move... okay? I hope u'll be much happier after this.

Reply #41 easy81's post

Perempuan ni memang species multitasker....that's why kita ni buleh buat susu anak sambil bercakap dalam telefon, at the same time masak air....and check whether kain baju dah siap basuh or not....

Originally posted by afja at 17-8-2007 08:51 AM
oooo....
kalau andartua tu...sumer gemuk gedempol la yer.... :@

apa punya pemikiran cetek lah ko nih...

tu la..cetek tol..
aku pung lom kawin..tp aku cun aper..ala2 era pajira..

ermm...bet..

banyakkan bersabar jelah erk..
yg mana rasa bet boleh amik sebagai nasihat amiklah n praktikkan..insyaAllah..berjaya..

ujin ni nk nasihatkan pun tak pandai sgt sebab kawen pun baru sebulan...
dlm masa sebulan ni pun ujin ada gak silent war dgn hubby ujin...
ujin ni suka sgt buat muka ..klu ada benda yg ujin tak suka...
byk kali hubby ujin dah tegur..tp dh terbiaasa..ujin ckp kat dier ujin tak pandai nk sorok perasaan..dari hati terus keluar kt muka.. ..

ujin still lagi stay dgn parents ujin.... ckp pasal masak .. ujin tak selalu sgt masak..
klu cpt sampai umah ujin masak lah klu lambat sampai mak ujin dh masak...
sebab mak ujin tak nak manjakan ujin ..klu dier je yg masak nnti ujin terbiasa nnti ada umah sendiri alasan penat tak nak masak...
so mak ujin ajar ujin lepas kawen biasa kan layan suani...
cam breakfast ujin akan buat kan dier air secawan dgn roti goreng telur ke nasi goreng ke roti bakar ke biskut pun tk kisah janji ada air utk dier secawan... pas tu klu balik kerja masak utk malam masak simple pun dier tak kisah ..janji air tgn ujin... sebelum tido pun hubby ujin nk air milo ke nescafe ke kopi ker janji dier nk minum..

seminggu rasa penat sgt ye arr..pg kena buatkan bekfast..balik dari kerja masak..pas tu gosok baju utk g kerja esok..
pas tu buat kan dier air lagi sebelum tido..
dulu masa anak dara .. pagi terus g kerja...balik dari kerja makan...pas tu gosok baju pas tu tido..
tapi bila dh kawen lain plak jadual dier he he ..belum lagi nanti bila dh ada anak lagi lah erkk...
seminggu tu mmg lah terasa penat bosan tapi sekarang dh sebulan rasa dh biasa walaupun penat tapi tu berbayar bila kita tgk apa yg ujin sediakan hubby ujin abiskan..walaupun kekadang terbuat muka tensenn penat  depan dier

lepas ujin baca nasihat kat sini..ujin nk cuber elakkan buat muka depan hubby ujin...

cuber bet praktikan buat mula2 dgn buatkan dier bekfast even secawan air cecah dgn biskut ... tawanlah hati dier....k....

pandai cakap plak kiter ni he he he padahal baru je sebulan...

Originally posted by MamaIlya at 17-8-2007 02:58 PM
Perempuan ni memang species multitasker....that's why kita ni buleh buat susu anak sambil bercakap dalam telefon, at the same time masak air....and check whether kain baju dah siap basuh or not....

oang pompuan kalo asik sebut bosan bosan, tu makna dia memang btui pompuan, terlalu pompuan,  tak langsung wujud trait masculine pada diri dia

salah satu trait masculine ialah mengunakan akal yang ada , or berfikir. Berfikir ni trait masculine , contoh macam nabi pi duk Gua Hira untuk bertafakur, kendian anak dia mai bawak bekalan makan..ni antara habit nabi dalam hidup dia seblum mai ayat quran pertama tu

setiap lelaki kene ada habit camni, misal di peruntuk satu masa skit dalam 24 jam bab bertafakur , lazim kita sebut isu ibadat tahajud tu ler gitu2

seme ni actually 'trait masculine'

now, dalam diri manusia ada sepasang traits, or sepasang nilai, nilai kejantanan dan nilai keperempuanan, ni yang pertama tuhan maksudkan manusia di jadikan berpasangan, bukan maksud tuhan buat 2 manusia lelaki pompuan toingggg jadik cam tu.
manusia pertama soang jek yakni nabi adam a.s., kendian hawa di jadikan dari adam di mana maksud makna hawa tu ialah sebagian dariku yakni adam

now, kalo soang bini dia kata busan busan tu makna apa? hihihihi

makna laki dia membosankan tu pun bleh pakai. nak kata bini tu membosankan suami lalu suami tu jadik bosan so kebosanan suami tu membosankan balik isteri so mende ni kira macam pusingan jek lah kan? pun buleh nak fikir cam ni.

saya salu tulis lam post kata pompuan ni depa perfectionist. contoh pasai pa saya kata lagu tu ialah, dari sudut bioloji, otak belah kiri pompuan dan otak blah kanan pompuan, jambatan yang hubungkan tu lebih besor dari jambatan dalam otak lelaki..so in term of FOKUS..pompuan susah nak fokus sesuatu pekara in details but lelaki once dia decide okk aku nak fokus masalah A ni, so masalah lain dia leh PEKAKKAN TELINGA ok?

dalam maksud lain isu specialty or pengkhususan, sebab itu keje2 khusus macam dalam dunia terbuka or umum susah nak ada kaum ibu, kaum ibu lebih sesuai keje2 service macam receptionist, banyak mende dia kene buat tapi setiap tu bukan KHUSUS or specialty contoh jadik brain surgeon or keje dia khusus sunat oang cam tok mudim

sebab keje khusus ni memerlukan 100 percent perhatian, dia tutup habisssssssss seme bab lain, nak settle keje satu tu k?

pasal tu lazim kalo suami cik kak tenguk bola or tv satu cite dia kerut2 kening..fokus esp news ke apa seme tu..bini kata bangggg buang sampah tuu..yerlahhhhhhhh dia jawap..yerlah2 tapi mata kat tv, tak bergerak pun dari kosi..btui dak?

so rahsia komunikasi pada suami, kalo takmo busan ialah cik kak KENE FOKUS MACAM SUAMI gak...ok? misal turut sama tumpu perhatian apa suami tu duk fikir dan cite, saya tau lah susah sebab masa tu anak2 pun merengek, kucing duk curik ikan, baju lam mesin dan banyak mende lain kan? so pilih laa waktuu sesuai..takdak ganguan, kendian FOKUS camna suami fokus, kalo laki fokus nak romen so fokus nak romen laa bukan duk cite gosip ke cite apa2 ke..sambil laki dok sondol2 cam kebau miang tu kan?

btui dak saya telaah seme tuh? hihihihi

[ Last edited by  ajinomotonosuga at 18-8-2007 01:48 AM ]

Rate

1

...usia perkawinan baru setahun lebih...kira2 masih pra tadika jer...hehehehe...

...kata orang...no matter how long kita bercinta...no matter how long kita kenal pasangan kita...tapi...selagi kita tak tinggal sebumbung dan tidur sekatil ngan dia...selagi tu kita tidak akan mengenali diri dia yang sebenarnya...dan...kadang2 tu...lepas kawin dan lepas bergaul sama pon masih ada ciri2 dia yang kita takkan faham...hehehehe...

...ko kenalah cuba sesuaikan diri ngan keadaan...dengan dia...dengan parents in laws...very important for u to noe your strength and limitations...focus on your strength...acknowledge your limitations and try to improve on them...also...noe your hubby punya kekuatan dan kelemahan...learn to accept/acknowledge his limitations so that it is easier for u to deal with them...

...ego kita kenalah kita jinakkan sikit...jangan sampai ianya menguasai akal kita...yes...it is tough being a working wife...but...kalau ko pandai bagi masa dan pandai prioritise kerja2 ko...u will eventually get the hang of it and excel both kat rumah dan kat kerja...bila kat kerja...buatlah kerja ko ngan sebaik mungkin...masalah kat rumah biarkan di rumah...and vice versa bila ko kat rumah...

...ko akui yang ko tak tumpukan perhatian ko much towards your hubby...so...improve on this...berikan tumpuan yang sepenuhnya kat dia bila ko berada di rumah dan di sampingnya...kalau bangun kul 6 tak sempat nak buat breakfast tuk dia...then cuba bangun awal lagik sikit so that ko bley ada masa tuk siapkan sarapan dia dan pakaian dia...pengorbanan sis...need to have  lots and lots of sacrifice...compromise...tolerance too...

...cuba pikir sejenak...if there is something that u can do to have that peaceful moment and free from those heartaches...then why not ko cuba working towards it??...kalau ianya memerlukan ko tuk menjinakkan ego ko...humblekan diri ko sikit dan bertolak ansur...then why not??...sifat merajuk nie amat2 merbahaya dan walaupon ianya seems very harmless dan mungkin jugak ianya cara tuk ko cool down...ianya sebenarnya satu sifat dan sikap yang bley meruntuhkan hubungan ko...believe me on this one ok...lelaki paling jaki ngan pompan yang kuat merajuk dan kuat menangis...bendung sifat suka merajuk ko nie...kebalkan sikit hati dan perasaan ko tu...tebalkan sikit kulit ko...kuatkan semangat...kalau agak2 terasa nak merajuk...cepat2 ingatkan balik the consequences kalau ko merajuk...

...lastly...communicate with each other...lots of family problems puncanya becos of lack of communication...masing2 ingat pendirian dan pendapat serta tingkah laku masing2 jer yang betul...fault finding is very easy...tapi...tuk kita mengakui kesilapan dan kekurangan kita....ishh....perit siottt!!

[ Last edited by  blackmore at 18-8-2007 03:01 AM ]

Rate

1

Originally posted by afja at 17-8-2007 02:54
belum kiss ek...
apa kata ko kiss budakjawa sekali....
dia mcm minat kat ko tuh

aku pon bosan gak.tiap kali carik aku takde cite lain.duit...duit...duit...bile dah senang,ntah berambus gi mane.patut ker aku bersabo?

Originally posted by whitedove07 at 17-8-2007 22:00
aku pon bosan gak.tiap kali carik aku takde cite lain.duit...duit...duit...bile dah senang,ntah berambus gi mane.patut ker aku bersabo?

ko agak la kan ...
mamat bangla tu boleh ubah idop ko tak ?
dah ko suka idup mcm tu ... ikutttttttttt jelah ...

ko pun bukan nak ubahnya ... banyak sgt tapi ... tapi dan tapioka demam kepialu ...
ye dah padan muka la tu ...
ko dah ada jawapannya ... lagi mau mengomel bebel bagai ...

Originally posted by bietrisha at 16-8-2007 11:43 AM
Ape perasaan korang bile asyik bertekak, bermasam muka, silent war dgn husband, puncanya x boleh tersilap ckp, tapi bile dia ckp sesuatu  yg kite x suke, and kite rase kecik hati, kite plak di ma ...

tepuk dada tanya selera lah cik kak, kalau saya cakap jangan bercerai, selamatkan rumahtangga selagi mampu ramai kat sini yang marah marah. ropanya ramai orang melayu islam kat sini yang lebih suka memilih penceraian sebagai jalan penyelesaian.

itu masalah kecik aja kalau kita besarkan tu yg sampai bercerai, main dgn bini / laki orang. kalau dah ada sifat binatang (tukar tukar pasangan) dlm diri tu jangan lah nak salahkan orang pulak nanti.

bersabar ajalah.