CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

THE QUEEN OF LANGKASUKA

dah tgk...... aaaa bosan sikit mula2 and  tengah2.. akhir je best sebab ada perang2 pakai meriam tu.. tapi cacat sikit  ada scene2 nampak kartun buat terganggu tumpuan aku jer..  pd aku xlah hebat sgt.. aku hampir nak keluar panggung masa tgh2 cerita ni... tp sbb syg kan duit aku layan sampai habis.. tp ada la watak2 nama melayu dgn anak raja Pahang segala... tapi semua cakap Thai and english 5% in total la... sapa suka aksi2 gaduh2 ok la... haaa bosan la.. 2 bintang aku bagi..... paling maksimum pun 2.5 je.

[ Last edited by  takeshi_anwar at 9-4-2009 23:16 ]

tajuk filem Queen of Langkasuka mcm tak kena je...mcm lebih byk berkisar tentang magic Lum Dum...hehe....
tp overall ok la citer dia...suka tgk costumes dlm citer ni...

bagi aku movie ni best n boleh dibanggakan..

bagi aku movie ni sgt "History Subject" bagi aku..   mcm igt2 lupe, sbb some of it mcm ada blajar masa subjek Sejarah dulu..

just curious, kerajaan Songkhla tu kire kerajaan Pattani ke..?   atau lain actuali..? atau Langkasuka tu yg kerajaan Pattani..? atau mmg lain (atau zaman lain2, aku pun igt2 lupe kerajaan2 yg wujud)

OIC, baru terigt la, kat page2 blkg ada sebut mmg Langkasuka ni Pattani.. aku confuse dgn term Segenting Kra jap..

aku nak tanya sikit. VOC tu buat apa kat Siam? setau aku Raja Siam ni mmg tak pernah bagi penjajah kolonial masuk.

aku ingat langkasuka ni langkawi.. ..apa2 pun mlm ni kalau free aku tgk kot..

Follow Us

Balas #287 eco_internet\ catat

ada kaitan sebab tu bahasa sanskrit tu

Originally posted by aizverus at 12-4-2009 14:41
aku daa tgk semalam...

aku tgk atas dasar nak tau fakta sejarah dan research depa..ternyata depa buat research bukan jenis tangkap muat cam penguasha malaysia buat...

aku pergi semalam dgn  ...

cerita ni yang buat aku nak tergelak tadi adalah..pengawal istana pakai senapang..selalu Pengawal istana melayu pakai tombak dan lembing.... ..so far..cerita ni best..superb..

Originally posted by adi_iskandar at 11-4-2009 08:02
aku nak tanya sikit. VOC tu buat apa kat Siam? setau aku Raja Siam ni mmg tak pernah bagi penjajah kolonial masuk.

Cerita ni bukan pasal siam la Komrad..Langkasuka tu Kerajaan Melayu Lama...Bermula dari Sg Pattani di Pattani...sehinggala ke Kota Kuala Muda/Lembah Bujang Kedah... ..nasib baik komrad tak komen...pandai Rati Hijau speaking omputeh ngan BELANDA......

Originally posted by eco_internet at 11-4-2009 20:30
aku ingat langkasuka ni langkawi.. ..apa2 pun mlm ni kalau free aku tgk kot..

Jajahan Langkasuka termasuk juga Kedah.......

Originally posted by revolusi_30 at 12-4-2009 19:28

Cerita ni bukan pasal siam la Komrad..Langkasuka tu Kerajaan Melayu Lama...Bermula dari Sg Pattani di Pattani...sehinggala ke Kota Kuala Muda/Lembah Bujang Kedah... ..nasib baik komrad tak ko ...

gitu ke.. kena bukak buku teks balik ni nampaknya. aku pun sebenarnya tak bape paham sgt cite ni, agak berbelit, tambah pulak asik terganggu dgn banyak part2 yang dirempahkan dgn unsur fantasi sesedap rasa.  

Reply #290 revolusi_30's post

ceremonial mungkin tombak lembing.. tapi waktu emergency guna senapang la kot.. tak salah aku orang2 melayu perang zaman dulu mmg guna senapang..

Originally posted by dCrook at 12-4-2009 21:30
ceremonial mungkin tombak lembing.. tapi waktu emergency guna senapang la kot.. tak salah aku orang2 melayu perang zaman dulu mmg guna senapang..

tak silap aku masa portugis datang melaka pun melaka mmg melawan guna senapang. takkan la guna tombak je kot kan? aku ada terbaca tulisan Farish Noor, ada diriwayatkan setelah portugis menawan melaka diorang jumpa banyak gunpowder dan peluru meriam dalam simpanan kerajaan melaka.

aku dh tgk citer ni smlm..so far citer ni boleh thn. dr segi plot citer n action not bad. bnyk seni kebudayaan org melayu ditunjukan. dr segi nama watak, pakaian, senjata, seni mempertahankan diri. macam tgk citer melayu plak.. ..tulah, patutnya malaysia yg buat citer ni..cam citer PGL bg aku not bad. patut kena ada bnyk citer camtu yg mengetahkan zaman kesultanan melayu dulu2, seni silat, citer2 yg berunsurkan epik n sejarah ni sebenarnya boleh pg jauh kalau diolah dgn baik.

so far citer ni aku kasi 3.5/5 gred B

Reply #289 aizverus's post

memang org barat suka putar belitkan sejarah supaya generasi akan datang fikir org barat nih supreme...

empayar melayu dulu2 memang advance jugak sebab depa pun bersahabat baik ngan China yg sah2 empayar yg banyak mencipta teknologi ..macam gun powder , kertas etc

Originally posted by adi_iskandar at 12-4-2009 21:02

gitu ke.. kena bukak buku teks balik ni nampaknya. aku pun sebenarnya tak bape paham sgt cite ni, agak berbelit, tambah pulak asik terganggu dgn banyak part2 yang dirempahkan dgn unsur fan ...

Sejarah terlampau banyak...kena selalu rujuk...Langkasuka adalah Empayar Melayu..menguasai Selatan Siam,Negeri2 Melayu Utara..pusat pemerintahan di Pattani...Siam adalah Empayar yang menguasai Bahagian Tengah dan Sebahagian Negara Thai...pusat pemerintahan di Ayuthaya...

Originally posted by dCrook at 12-4-2009 21:30

selepas Portugis menawan melaka...baru Kerajaan melayu pakai senjata moden untuk berperang..itu pun tak menyeluruh la...ada bantuan senjata dari Turky dan Eropah(Perang 3 Segi).....

Reply #300 aizverus's post

percaya pon tidak, camnela depa nk wat

pemikiran sudah terlalu berkarat hasil tekanan penjajah ratusan tahun

tapi apsal dalam utusan ckp cerita ni ketepikan sejarah? hanya mitos dan fantasi???

ps:/ hm.. kalau cerita ni malaysia yg buat, sure akan ada 'Queen of Langkasuka - the Musical'... yess!!

Reply #300 aizverus's post

pergh..penuh semangat yg berkobar2..aku sokong ko..