CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

THE QUEEN OF LANGKASUKA

Aku pun dah tgk cite nih..menarik sehh!...tgk DVD...gambar cantek sgt2

aku suka pakaian diaorang macam pendekar melayu.. siap samping ngan tanjak.. smart giler.. dah ler puteri nama hijau biru ungu.. cam melayu plak... kalau filem merong mahawangsa KRU buat camni sure be ...
The-Stiq Post at 20-7-2009 09:26

Kostum memang detail giler...........

Kostum memang detail giler...........
HangPC2 Post at 8-9-2009 10:22

Mana nak beli DVD nihhh...puas cari takder ponn

tp sygnya dia tak tunjuk camne rakyat dlm kota tu...
kebanyakkannya plot pasal lanun dan org laut...
aizverus Post at 7-9-2009 17:24

jalan ceritanya yg membuatkan tak sempat tunjuk byk scene pasal rakyat kota tu kot..
sbb byk kisahnya yg berlaku, kat kawasan laut2 tu jer
istana pun tepi laut

best giler..

filem Queens of langkasuka telah berjaya memalukan orang melayu malaysia... hak hak hak..

pasai pa aku cakap mcm tu.. walaupon filem ni ada unsur2 tahyul dan mitos tetapi filem QOL ada lah lebih baik dari PGL, siam buat cerita epik melayu, siam berlawan guna silat, PGL punya cerita berlawan guna kung fu hong kong(pasal pengarahnya cine yg buta silat) dan props QOL superb yg berjaya memalukan PGL.. serta QOL punya research teramat laa detail dan lebih bagus dari PGL..

sape2 yg gelak dan rasa lucu org melayu zaman dulu berperang guna baju besi, pistol dan senapang jelas laa sgt depa ni buta sejarah.

mengenai mitos pasal si Pari yg mengamalkan Du Lom tu, mmg aku pernah dengar cerita dari mulut org tua2 dulu pasal kisah tu, walaupon mitos tp terdapat beberapa versi mengenai si Pari ni..

so bagi aku filem QOL 4.5/5 star PGL 2 star jek... keh keh keh

Follow Us
ada kuar kat Astro

pelem epik best...suka sinematografi yg cukup memukau

aku tak tau kenapa aku tak rasa jiwa kemelayuan pd filem nih..mungkin sebab filem ni buatan org thai? aku nak tanya la pd sapa2 yg pakar sejarah langkasuka..zaman tu takde ke muzik nobat? bukan ke dlm kesultanan melayu zaman dulu mahupun skang wajib ada muzik nobat sendiri..cara pahlawan dlm filem ni pakai tanjak pun mcm tak kena..tak nampak segak dgn kepala..

dan cara diorg angkat sembah terhadap ratu raya hijau mmg macam tu ke? tunduk sambil tangan letak kat dada..? bukan mcm org melayu bese yg angkat sembah spt mana yg kita tahu?

bagi aku filem ni agak boring..sebab flow penceritaannya agak melompat2..

Aku dah tengok cite ni..sebab aku tak berapa minat cite jenis epik,aku kurang minat..tapi aku puji cara dia orang buat cite dan kesungguhan dia orang...

tetibe terfikir kenapalah orang melayu sendiri tak buat cerita macam ni...

Selalunya, cite2 wayang dari Thailand yg aku tgk ade 2 genre, seram & aksi.Tak sangka plak diorang terbit filem genre epic macam Queen of Langkasuka.Nnt aku tnye member2 kut2 ade movie ni.Nak tengok jugak movie ni.

cerita ni kt US dikenali sebagai Legend of Tsunami Warrior ka?

Post Last Edit by capiloton at 2-9-2010 00:11

movie ni ada kat asiantorrent..
try la carik n download..

bagi aku, ni la filem epik melayu yg terbaik (w'pun org2 sukothai yg buat)..
keris panjang macam pedang yg hulubalang dia guna tu..
bukan jer Kesultanan Melayu Pattani (Thailand) jer yg guna..
ropanya Kesultanan Melayu Sulu (Filipina) pun ada..

masa aku mula2 tengok PGL dulu, aku heran kenapa org cakap PGL ni best sangat..
bagi aku, time tu aku rasa PGL ni macam banyak sangat kekurangan di sana sini.. aku mmg tak puas hati..
kalo nak buat filem epik, buat research details sket.. buat betul2..
movie ni tak silap aku ada guna geran kerajaan.. (kalo silap harap betoikan)..
dah la pertarungan silat yg ala2 kungfu, istana melaka yg amat daif, rakyat melaka nampak macam org miskin yg takde budaya n ilmu, n pelabuhan melaka pulak buruk yg mana pedagang2 nya nampak selekeh..

apo ni, dalam sejarah kata pelabuhan melaka antara tersibuk di dunia.. tempat pertemuan timur dan barat..
venice of the east.. ada juga yg berpendapat, pelabuhan PALING MAJU dan SISTEMATIK di dunia masa tu..
dalam movie ni tak sentuh langsung bab tu.. pihak produksi kurang buat research ker?
takkan org malaya nak banggakan kisah cinta PGL versi tiara jacquelina ni dgn tariannya..
aku nak tgk scenery yg cantek time zaman keagungan Empayar Kesultanan Melayu Melaka dulu..

tapi dalam TQoL ni, aku suka kostum melayunya yg amat details, pertarungan silat dan keris, scenery yg cantek..
DAN.. konsep penggunaan senjata api tu sesuatu yg amat fresh (kenyataannya mmg dah ada)..
berlawanan betoi dgn filem2 epik melayu yg pernah di buat dari zaman p.ramlee sampai skang ni..
yang berperang guna keris n tombak jer..
kecuali filem epik melayu arahan Datuk Rahim Razali bertajuk Sumpah di Bumi Merkah..
dalam movie tu ada guna Meriam Lela Rentaka.. meriam mudah alih pertama di dunia..
mat salleh panggil Lantakas..

penjajah portugis, belanda n Inggeris datang bukan setakat misi Gold, Glory & Gospel jer..
tapi dengan kitab2 berharga melayu lama n bukti artifak sekali semua dia angkut..
last2 sekarang, ada melayu yg buta sejarah ketawakan diri sendiri bila tengok org melayu zaman dulu berperang guna senjata api (istinggar & terakol) dan juga Meriam (Lela).. aku sangat kesian dgn org2 ni..

org melayu dulu2 kalo takde ilmu teknologi senjata api dan metallurgy..
takkan lah british buru n nak bunuh Mat Kilau guna peluru EMAS padu (solid gold) !!
try carik kitab melayu berkenaan amalan org melayu dulu tentang cara2 menguasai ilmu teknologi senjata api..
tajuk dia PELURU PETUNANG..

utk bacaan lanjut, meh baca artikel ni..
http://mistisfiles.blogspot.com/2010/01/senjata-senjata-melayu-yang-digelapkan.html

Best movie ni...seronok tengok costume dia.

yang terbaik sebab kostum yang sungguh detail dan tepat.....

tajuk kat Europe lain pulak....

kalau buang kisah pasal puak gipsi laut, dan tumpukan pasal kerajaan langkasuka (pattani) filem ni akan jadi lg hebat

aku dah tengok filem nie, sanggup cari link download tu...
tpi aku rasa filem suriyothai lgi best drpda kostum, jalan cerita, pelakon, tpi filem tu citer pasal raja thailand... filem epik sejarah terbaik aku pernah tengok setakat nie