CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cantthinkofany

Pertandingan Cerpen warga FD

em..aku dah kuar tajuk ke..tapi aku cam terbace page no 1 tu reality and fantasy pun ok gak...

aku bukan ape..jantan2 kat umah tu banyak mempengaruhi aku..
jap2 bukak tranformes..jap2..gaban..jap2 ultraman tiga..jap2 barney..

ok beb..layan jiwangs....layan...

Reply #61 easy81's post

susah nak sambung lah..
lagi pulak dia dah state
Ia mungkin bukan a straightforward story of romance. Ia akan merupakan satu cerpen kehidupan sebenar, dimana setiap dari kita memikirkan yang we know exactly what we need to make us happy, what will be good for us, apa yang kita perlukan untuk mendapatkan our happy ending.....

Tetapi pada hakikatnya kehidupan tidak selalunya mengikut pada perancangan atau pengharapan dimana our happy ending may have berbagai onak dan duri...kebahagiaan kita mungkin merupakan penderitaan orang lain...

So anda bebas untuk menentukan jalan cerita mengikut kreativiti memasing....sedih...gembira..suspen-thriller...apa-apa ajer la...tiada pemenang coz all your posting will be evaluated and ratings allocated based on budi bicara super mod and mod-mod FD....

So mcm nie jerlah biarlah cerpen ni bercabang... mana nak sambung degawbots... boleh sila...
Mana nak sambung lokman and realiti kehidupan bleh sambung

In the end kita ada 2 3 cerpen.... Dgn versi science fiction and novel biasa... Dua2 pun syok gak baca

[ Last edited by  mummyslove at 28-8-2007 05:45 PM ]

What say moderators?

i sajes saper nak sambung dari mana2 cabang pun sila quote reply number the last storyline
so orang tak la konpius sgt
ok tak momod??

ye lah..mummyslove..jgn mare ye...
he..sambung le..aku saje jek..dulu nak buat buku cam J.K Rowling tak laku..dok meroyan kat sini..

Originally posted by mummyslove at 28-8-2007 05:46 PM
What say moderators?

Gua okey jer....as long ada jalan citer gua akan rate lu alls accordingly....

Follow Us
Originally posted by easy81 at 28-8-2007 13:49
sementara itu di rumah bomoh Degawan Akhlaken....
mereka pun menonton cd barney sambil menyanyi bersama dgn iringan muzik sehingga kedua2 nya kepenatan dan terlena...
...

aku sambung dari easy81 posting #58

"I love u..u love me....we are happy family.." lagu dari CD Barney itu asyik terngiang-ngiang di telinga Lempoyang.....tapi rupa2nya itu adalah suara Tok moh Degawan yg sedang menyanyi dengan girang sambil memetik gitar.
"Demo nok gapo male2 gini maghi ghumah kawe ni? Cubo ghoyak? " tanya Degawbots kpd Lempoyang yg masih mamai itu. Jam sudah menunjukkan pukul 3 pagi.
"Saya mai ni la..nak minta tok moh tulong bagi pulihkan balik semangat kemanusiaan saya...saya dah tak laghat lagi jadik automobil robot nih....lagipun lagu mana saya nak kawin esok2? Dok tengah syok2 malam pertama satgi tetiba ter transform jadik kegheta F1 ataih katil satgi...naya la bini saya nanti tersumbat?" jelas Lempoyang. "Lagi satu saya nak mintak Tok Moh tulong pelembut sikit hati keghaih bakai mak mertua saya tuh. Pandanus Pygmaeus betoi Makcik Fasha tu! Ada ka dia cakap muka saya ni seghupa kambin?! Ada ka patut?! " jelas si Lempoyang dalam nada tidak berpuas hati.
"Kroiiiiiih....krooiiiiiiih...kroiiiih" suara Degawbots sedang berdengkur tertidor ketika mendengar penjelasan panjang lebar Lempoyang tadi. "Laaaaa....org tua ketiak hangit ni pi tidoq?!"jerit Lempoyang hingga menyebabkan Tok moh Degawbots terjaga dari tido yg dibuat2 itu.
"Kawe doh dengar ceghito demo tu....tapi raso kawe...raso mace kenal jah si Mokcik hok namo Fasha tu...Fasha Sentot ke?" tanya Degawbots.

sambung la dulu eh...nak makan jap

[ Last edited by  kambeng_masam at 28-8-2007 07:57 PM ]

Rate

1

Reply #57 easy81's post

terdetik di dalam hati Mak Cah (nama glamer Fasha Sentot) kasihankan anaknya si Qaseh
bukannnya aku tak pernah muda dan bercinta, bukannya aku tak paham apa yg anak aku rasa
tapi, ada udang sebalik mee mamak goreng hangit sebenarnya kenapa aku tak relakan si Qaseh bermahligai bahagia mendirikan semejid dengan si kamben, eh si lempotron tu...
keturunan Lempo tu... ada sesuatu yg telah berlaku, long long time ago.... in a far, far away land... where the ogres still exist and the dwarfs and all princes and princesses were running around, thinking that they will live happily ever after... keluarga lempoyang ni dah menbuat satu dajjal terhadap keluarga sentot!!!
ku tak mahu memberitahu panjang lebar kisah ni kepasa qaseh anakku, tapi akan kucoretkan di sini untuk hiburang pembaca cerpen...

anyway, berbalik kepada kisah family feud between the Lempos and the Sentots, well... Mak Cah pendekkan cerita la ye...
gini cerita ceritinya...

di jaman itu, S (for Sentot) merupakan seorang gadis keturunan baik2 dan keluarga berada gak lah weh... bela kuda, kamben, lembu, ayam itik sumer... so L (Lempo) seorang jejaka perkasa telah meminta kerja dengan keluarga si S. detik pandang pertama sungguh menjadi sejarah, sebab terus fell in love babeh!!! so ayah si S kasik la kerja sama si L.

L kuat dan sasa serta rajin orangnya
tapi tiap2 hari dia pergi kerja dia takkan lupa mengambil peluang menyekodeng gadis idamannya si S tu... S pulak byk peminat! ye la kan, gadis sunti anak orang kaya...

tapi S suka gak ngan si L ni so diorang pun bercintan cintun la... (background cam lagu hindustan siap nyanyi2 and tukar2 baju occay...). ayah si S tak membantah, menengokkan kerajinan si L, dia kata this boy boleh tahan la, kalo dia nak kawin dengan anak aku satu hari nanti mebbe akan ku beri permission, ayah S memang tak pandang duit sebab dia dah kaya kannn...

satu hari, si L sudah terkentut sgt kuat lagi amat busuk hingga menusuk lubang hidung segala binatang ternakan keluarga S dan serta merta membunuh semua binatang tersebut. bertahun2 lamanya keluarga S cuba membina semula empayar binatang ternakan namun tak menjadi sebab ghuper2nya kentut keluarga L sgtla berbisa sampailan no animals can live for at least 25 tahun!!!

tapi si L tak mengaku akan hakikat ini... bapak S tak puas hati, dia cakap kalo miskin dia boleh terima tapi menipu kalo, siap... so dia upah la geng CSI menyiasat... and terbukti L yg bersalah...
terus bapak si S bersumpah keluarga L and keluarga S tak leh bertemu roma apatah lagi menjalinkan segala jenis contact, nanti ada yg mati/cacat/sakit/etc... untuk forever and ever... dan keturunan L sumernya akan bermuka iras2 kamben (sebab bapak S sgt sayang kamben - favourite pet)..
jadi bermulalah detik persengketaan kedua keluarga, hinggalah saat ini...

Mak Cah berdetik lagi, takpe la, mungkin satu hari si Qaseh akan paham....

[ Last edited by  cik_dee_na at 29-8-2007 10:21 AM ]

Rate

1

Mama nak sambung, tapi citer dia dah berkecamuk... sat lagi laa yer.. nak korek idea dulu.  Laa nie tengah buzy benauuu...

buat pening kepala je sambung citer org......................aku suka buat citer benar.Kisah benar.

Reply #71 gilagila2's post

alah GG apasalah nya tunjukkan bakat mu disini...

Reply #69 cik_dee_na's post

sambung cik dee nye..(babak sedih..

sedang makcik fasha termenung mengflashback kisah lama yg hitam putih dan filemnye pun ade kesan calar balar..., tibe2 terdengar suara org memberi salam. makcik fasha menjenguk..oh..rupe2nye rombongan lokman sekeluarga sudah pun sampai dgn rombongan mak kiah. mereka menyewa bas kilang sahaja memandangkan driver bas triton yg mereka sewa sebelum nih..mempunyai 11 saman dan 2 waran tangkap. tambahan pula, driver bus tersebut sering menggunakan pil kuda untuk memandu pd waktu mlm.. memandangkan pihak polis giat membuat ops bersih secara bersepadu,maka pemandu berkenaan yg enggan dikenali terpakse menarik diri.

makcik fasha segera memnggil Qaseh yg masih terkurung di dalam biliknya.
"Qaseh..qaseh..cepatlah..rombongannye dah sampai nih..Ko jgn buat malu mak Qaseh.. Cepat bersiap" panggil makcik fasha di balik daun pintu..Tidak berape lame kemudian, pintu daun terkuak.. Qaseh keluar dgn kebaye nyonya milik ibunya yg di pake semase menjadi tetamu undanagan di konsert akademi fantasia yg ke 4, semase loters menyanyikan lagu azizah.

"ha..cantik pun anak mak.."puji makcik fasha. die bangga kecantikannya diwarisi oleh Qaseh.Qaseh hanye tertunduk membisu. Walaupun hatinye merota-ronta tidak rela menerima pinangan Lokman yg kuat seks itu, namun die terpakse pasrah. biarlah tuhan yg menentukan segalanye. Bukanlah title lokman sebagai duda yg menjadik isu, namun ade rahsia yg tersimpan rapi oleh Qaseh selama ini. Kini, nasibnye seperti telur dihujung  tanduk..die tidak mampu menghalang kehendak ibunya. tambahan pula, abg Lempo yg pergi ke Felda bukit mendi bertemu bomoh degawan, masih belum ade kabar berita. entahkan hidup..entahkan sudah tidak bernyawa..

Keadaan di rumah makcik fasha cukup meriah seperti majlis kawen penyanyi tersohor..siti nurhalizaza dan datuk Komeng..Beberapa org paparazzi jugak kelihatan tersorok2 di belakang pasu bunga dan ade yg sanggup bergadai nyawa memanjat pokok untuk mendaptkan angle yg cantik utk dimuatkan dalam majalah mangga,hai, media hiburan, URTV dan tidak lupa juga..bacaria..Turut memeriahkan acara adalah rakan artis dari seberang dan kumpulan zapin dari kelab warisan budaya johor.

majlis dimulakan dgn berbalas pantun oleh pihak lelaki menyatakan hasrat mereka secara tersirat utk memtik bunga di taman makcik fasha yg sedang mengembang harum..Mereka saling berbalas pantun selama hampir 1 jam 40 minit sehinggalah penjaga masa membunyikan loceng menandakan tamatnye sesi tersebut. maka rasmilah Qaseh kini menjadi tunangan Lokman. Hntaran sebanyak 7 dulang berbalas 9 oleh pihak perempuan pun disempurnakan. antaranya adalah strawberry bersalut coklat dan beg tangan LV.

kini tibalah saat untuk ibu lokman menyarung cincin di tgn Qaseh. air mata qaseh mula berlinangan. di dalm hatinye memanggil2 nama abg lempo. Sebentar saja lagi..akan punahlah harapan Qaseh utk menjadi suri dlm hidup Lempo.sia2 saja angan2 yg dipasng tinggi melangit. terbayang suka duka sepanjang mereka menjalinkan hubungan. dari saat mula berkenalan di kandg kambing arwah ayahnye..hingga ke air terjun sagil..sehingga lah yg tebaru di dalm kereta F1. masih segar dalam ingatan Qaseh segala memori suka duka mereka bersama. tapi apa kan daye..qaseh terpakse berserah juga..

Rate

1

ingin saja rasanya Qaseh jerit kuat2 'tanakk.. tanakk!!
i dont like you! !!i dont like you!!!
tp dalam ati je la..
tak sampai hati pulak nak malukan ibunya di khalayak ramai.. nanti siapa yang malu?? mereka dan keluarga mereka jugakkk.. lagipun mengenangkan tetamu2 tu semua pun bukan orang lain.. sedara mara dia jgak..
dari jauh terlihat kelibat si lokman tersengeh2.. eiii benci sungguh bila nmpk muka itu..
tapi err dua kali pandang ermm hensem jugak no!
tiga kali pandang.. woww nmpk bayang2 six pack la..
4 kali pandang err..
Qaseh tersipu2 malu sendirian..

sebentar kemudian makngah nye masuk ke dalam bilik peraduan untuk menyarung cincin..
Qaseh dok ready.. dengan posisi muka tertunduk ke bawah
pelan2 makngah melangkah menuju ke arahnye
Aisyah di sebelah dr tadi dok cuit2 gatai, ala nk usik aku le tuu getus Qaseh kegeraman kerana sakit oo kena cubitt
bila makngah sampai di depannya, Qaseh menghulorkan tangan.. makngah menyambut mesra sambil menagmbil cinci n dari tempat cincin.. sebelom menyarung cincin, makngah sempat mencuit daguku..' mai makngah tengok sikit menantu makngah ni..' kata makngah diiringi gelak ketawa pompuan2 lain yg turut menyebok kat dalam tu..
sekonyong konyong ku dongakkan kepala, sambil kontrol senyum..
ehhh..????!!!!
makngah seakan menjerit..
aku terkujat
aisyah terkujat
mak aku laagiiii la terkujat
apa tak kena ni???
rasanya dah abih cantik dah aku mekap tadi.. bulu idung sumer dah trim

hhaaa sambung lee...

[ Last edited by  ananur at 29-8-2007 06:55 PM ]

Rate

1

tiba-tiba  aku terpandang pada peti tv yang dibeli hutang 48 kali bayaran. Bukan hanya aku yang memandang dengan terkejut, terkujat mahupun terkulai. Kesemua yang ada di bilik itu ketika itu, hampir-hampir tidak percaya yang ikut iklan hari Merdeka di televisyen itu ..adalah, adalah...arrhhhhhhggghhh..aku tidak percaya..Sarjan Saudes..!! hahahahh.. Merdeka Merdeka...Merdeka!!

psstt..aku sesaja laa ..bukan cerpen..iklan jer tu..

Rate

1

Originally posted by cik_dee_na at 29-8-2007 10:19
.dan keturunan L sumernya akan bermuka iras2 kamben (sebab bapak S sgt sayang kamben -..

Hamboi3x!!!
agak2 lah

Originally posted by ananur at 29-8-2007 18:47

rasanya dah abih cantik dah aku mekap tadi.. bulu idung sumer dah trim
.

warghhh..kakaka...pelawok betoi le kome nih!!

Reply #74 ananur's post

Anusa! anusa!...watashi sambung purak....dozoo..

"Kenapa Makngah?! Kenapa?!" tanya Qaseh kehairanan. "Takdey mendey..hehe...gatey punggong jey....keney ketit kerenggey" jelas MakNgah dalam loghat daerah Bota nya tu sehingga menggamatkan suasana dgn gelak ketawa para hadirin.

Mean while kat rumah Degawan:
        "Tok Moh, tulong la pulihkan saya cepat....Qaseh bakai isteri saya tuh dah nak kena pinang dek oghang lain...huhuhu..mlm ni gak rombongan si Lokman tu nak mai meminang!" pinta Lempoyang dalam keresahan. TokMoh Degawan pun setuju.

sorry...sempat sambung sket je..bz sket......sambungggggggg....

[ Last edited by  kambeng_masam at 30-8-2007 02:14 AM ]

Rate

1

Reply #79 kambeng_masam's post

ko bz kat thread 'o' ke..