CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: batiksendat

IPAR DUAI, BIRAS : Sejauh mana hubungan korang dgn dorang?? (Bukan mertua ok...)

biras me..hmm okayla...x la baik sgt x la jahat..sedang2 gitu...

lagipun duk jauh2..masing2 dgn hal masing...better mcm nie dari asek jumpa nak bergaduh he he...sesekali jumpa okayla..

ev risau la nk msuk lam family tunang ev pas kawen nti...ev jenis yg bila org start baru ev ramah...kalu x, ev x byk ckp la.....ev ader terdgr yg my future in laws(sister) prefer my cuzen coz dier lg ramah....sedih lak ev....kekadang cam ragu2 jer nk kawen ngan my tunang nie....both my PIL ok....adik-beradik tunang ev pon ok sume nyer...cuma diorg rasa ev x cukup bersosial(beramah mesra) ngan diorg....tp ev pon kalu bleh mmg taknak terlampau rapat ngan diorg b4 kawen ni.....biar segalanya berjalan seadanya...sbb ev jenis yg layan sume org sama n seadanya...x kira lah diorg lebih atau kurang dr ev....bg ev kalu seseorg tu nak baik ngan ev, Alhamdulillah..tp kalu dia x berkenan ngan ev, itu terpulang pd dia..coz ev dh layan seadanya dah.....tp tu lah, bila ada in law yg compare2 ni ev jd risau lah plak...takut x menepati ISO...hmmm

kitorang nye famili alhamdulillah semua ok... abang ipar n kakak ipar 2 2 kepala ngam... mak ayah pun ok ngan parents diorang...

jadi diri sendiri senang kot, pasal kalau kita pura2 pasal nak amik hati, nanti nampak kekok

ipar me, so far dari belah me, me cuma ada abang ipar aje...
baik jugak dia, masa me belajar, putus duit.. dia yg kasi duit buat belanja
sbb akak me, suri rumah jugak..

belah laki me... dua abang ipar, jarang jumpa sgt sbb dorang duk ovc..
akak ipar selalulah jumpa, baik sangat..
me menantu bongsu.. memang terasa dimanjai..

Balas #64 faraway1\ catat

best nye fara.... patut la aku bc post ko bahgia jer...

biras2 dan ipar duaiku, mcm2 ada... molot ipar duaiku sumer cam ade bau longkang juga ... cakap maen sedap molot jer...  penah jd satu kes adek ipar aku saket... tepon binik dia, binik dia x leh balek sbb byk keje (alasan paling bodo)... so MIL tepon hb aku suh bw adek dia p klinik, aku hangen la, cam la x der binik lak, padahal binik dia keje punya la dekat, 5 minit dah smpi umah then ms tuh dah mangrib... giler ker hape... laki sdiri saket bley wat bodo... MIL ade la cakap kat adek ipar aku yg saket tuh, "kalo abang ko saket, kak ipar ko laju jer bw abang ko g spital, x der nyusahkn org".. ipar aku leh jwb " sbb dia x keje so kalo hb aku saket ssh la dia, binik dia keje so x leh la balek sesuka ati"... sampah masyarakat tul... salah binik nak tutup lg... keje ker x keje ker, yg saket tuh suami sdiri, kalo dah binik dia tuh bangap, jgn la duk jatuhkn org laen... ni salah satu perangai ipar aku la... kalo aku tempek bebyk kang jd tred aku lak

[ Last edited by  mammavoque at 25-2-2009 09:18 AM ]

Originally posted by mammavoque at 24-2-2009 08:17 PM
best nye fara.... patut la aku bc post ko bahgia jer...

biras2 dan ipar duaiku, mcm2 ada... molot ipar duaiku sumer cam ade bau longkang juga ... cakap maen sedap molot jer...  pena ...

uh me memang bahagia..
kekadang sendiri tak caya camana me boleh ada kehidupan camni
alhamdulilah...

sebab semua jejauh, jadi sesekali jumpa, normallah baik baik kan..
buatnya sekampung.. uh memang lain kot
sbb laki me ngan abang abang dia memang tak kamceng...

Follow Us
belah aku, aku ada satu kakak ipar & satu adik ipar lelaki...kakak ipar lagi muda dari aku, tapi aku tetap panggil dia ahkak..stakat nie takde apa2 masalah ngan ahkak atau adik ipar aku. Skali skala bila ada masa kitorg jumpa lah. Nak kata aku rapat ngan diorg tu...tak sgt lah...tapi oklah..ada kuar sama2..

ksall plak :

belah ksall ada sorang je abang ipar - kakak je yg dah kawin.. adik sorang lelaki sorang pompuan tak kawin lagi... tak suka sgt abang ipar ni...tapi tak la sampai bergaduh tak cakap ke apa ke... tapi... kat belakang ngumpat gak la...kat depan biasa je...

belah my hubby SIL 3 org dok sekali ngan ksall...now tinggal 2... sorang dah kawin last yr.. this yr dah ikut suami....bila dah dok sekali tu.. korang faham2 je la ye... mesti la ada lidah tergigit...

my husband 10 beradik... 8 dah kawin means ada 7 biras la..2 biras pompuan..5 biras lelaki...ngan adik ipar abang ipar yg dah kawin ni... ngan husband dan wife diorang semua ksall biasa2 je...tak le rapat sgt tak juga la tak baik sgt... dari ramai2 tu... 3 beradik tinggal dekat2 umah PIL.. sorang dok sekali ngan PIL...3 jauh...mmg bila balik sekali ramai2 kami semua berkumpul biasa2 je la.. tak le cam geng sgt...tak macam kawan2 rapat sgt la...biasa2 je...

but my husband selalu le dok mengata adik2 ipar dia (suami/isteri adik dia)...yg sorang lagu ni yg sorang lagu tu... yg lelaki cam lelaki yg pompuan cam pompuan... ngan adik2 ksall pun dia biasa2 je.. tak le diorang rapat sgt...

Originally posted by batiksendat at 16-9-2007 01:02 AM
Aku selak page belakang2 tak jupa lagi topik ni. Motif utama aku ajak korg bincang topik ni coz aku nk tau sejauh mana ipar/duai/biras mempengaruhi kehidupan umahtangga korang. Dan sejauh mana ko ...

hubungan dgn kak ipar/adik ipar semuanya baik-baik saja..

uish..thread lama naik balik..

takpe.. aku suka thread ni..

aku ade sorang biras yg syg sgt kat aku.biler dia dpt tau aku laki bini gadoh, dia yg sebok call kiteorg smpai nangis2.aku pon tak fhm knp.

aku tak suke adik ipar aku yg keje gomen tuh.bajet bagus sgt. biler adek badek dia tgh susah, haremmm satu sen tak penah hulur.:@

nasib semua tu dah blalu. cuma aku kesiankan biras aku tu. dah bertahun tak jumpa.msti terkejut abis dgn ape yg dah blaku.

aku boring ngn biras aku.. hmmm

Reply #1 batiksendat's post

sendiri yg tak reti meletakan border utk kemashalatan sendiri

so far ok..
adik2 ipar ok
kalau melebih2 aku report je kat abg dia
kenalah diorang nanati hehe

kdg2 ada jugak rasa nak marah
tapi bila setan tue datang ..mula bandingkan "kalau itu adik aku , aku marah tak dia buat mcm tue"
so kalau adik sendiri kita tak marah..maksudnya tak yahla marah
tapi kalau adik sendiri buat mcm tue kita marah..MMG PATUT KENA MARAH!!

Alhamdulillah....takde masalah....

saya tak suka org lain masuk campo urusan rumahtangga saya..saya tak suka keputusan yang dibuat dipengaruhi oleh mana2 pihak..belah saya ke husband ke..kadang kalo org lain je asik buat keputusan utk kita..mcm kita ni tkde life sdiri plak..padahal kita ni yang nk hidup kan..

For me laks...
abang ipar is the worst man in the world. Mentang2 kakak aku gaji byk dia dok goyang kaki jer kat umah. Pandai buat anak jer. Anak yg sulung blame mak dia sbb dapat ayah mcm tue. Kesian kakak aku.

Adik ipar baru ( 2 orang )
Depa are so sombong lah. Taulah umah aku tak mcm kapal pecah. Datang umah pun mcm terpaksa jer. Janji nak dtg kul 9 pagi kul 1 tgh hari belom tentu sampai. Adik2 aku tak leh kate aper...

Biras aku sebelah hubby ok jer.

Citer bab ipar duai ni.....
belah aku..aku anak tunggal...so laki aku memang x ada ipar duai...tapi belah laki aku, dia ada 8 orang adik beradik..laki aku yang no.3, hubungan aku ngan diaorang..ntahlah x  tau nak describe macammana...suam2 kuku je kot.....

Ngan abang ipar 1st...x pernah jumpa sebab dia dari kecik memang dok ngan atok belah FIL...FIL lak ada 2 wives so dia dok kat tempat lain ngan 2nd wife....kami kawin pun BIL aku x balik....so dah nak masuk 5 tahun kawin memang x pernah jumpa...

Ngan abang ipar 2nd & his wife...so far okey...boleh get along, borak2, sms2, share cerita.....x ada masalah.....

No.3..laki aku....

Ipar No.4....kira adik ipar aku la walaupun umo dia atas aku...pompuan....kepala angin...suka belagak... konon2 dia yang paling kuat agama...xmo campur sangat ngan ipar dia yang jenis huhahuha ni...(tapi sorry ek..aku pun solat 5 waktu gak...cuma tu antara aku ngan Yang Esa...x perlu nak berlagak...)..pastu suka cari pasal...x pasal2 cari gaduh....lancarkan silent war....:@ :@ aku memang x boleh get along ngan dia...rasa malas nak balik kampung kalau dia ada....mencik...

Ipar No.5..sebaya aku...pompuan gak...dia ni okey...taklah bertepuk tampar kalau berborak...tapi kira bolehlah takat nak borak2...

Ipar No.6...Lelaki...dia ni pun kira okeylah..suka melayan anak aku bila jumpa...

Ipar No.7...perempuan..baru habis belajar kat UPM, Bintulu....harap je belajar tinggi2...tapi adab x ada...:@ pendiam...tapi datang umah orang x reti hormat.... tumpang tido rumah kakak ipar x reti salam, x reti cakap terima kasih, x reti tanya khabar...kul 5 pagi hantarkan ge airport pun x reti berterima kasih..... malas aku nak layan orang macam tu.....

Ipar No.8...lelaki...form 5...ni pun satu masalah gak....bila aku & abang dia balik rumah MIL...nampak kitaorang datang pun x reti nak salam, tanya khabar kat abang, kakak ipar...ngan anak aku lagilah....budak tu nak main2 ngan dia pun dia buat x reti je....macam orang x ada perasaan.....

So kesimpulannya....aku memang x boleh get along ngan family ipar aku ni....bila balik rumah MIL...semua senyap sunyi...walhal dok depan tv dalam 10-15 orang...tapi senyap sunyi, tak ada borak2....membosankan....:geram: sekarang ni aku tengok laki aku sendiri lagi suka balik rumah mak aku....lagi meriah..walaupun tak ada adik beradik kat situ, tapi mak abah aku layan dia ngan meriahnya...

BaBY_GuRL replied at 17-9-2007 11:55 AM
kes saya pn mcm ct nura jgak..
bukan stkt darah tinggi, silap2 leh masuk wad sakit jiwa..

sabar lah ya . sy mmg tk rapat dgn kakak ipar sy . dari zaman sekolah tak sekepala . tuptup sekarang adik ipar dgn mertua sekali tak bebual dgn saya hahahahha yg malangnya laki saya pn kena tempias . dorang ignore je laki saya  . Mula2 down lah lg2 rumah sebelah2 . Lama2 husband ckp ignore aja . Alhamdulillah makin bahagia lepas ignore mereka  tkthu lah berapa tahun nk bermasam muka . Dlu dh gaduh juga sy laki bini dh minta maaf . Tp apa kan daya kejadian 2 tahun yg dh berlalu dgn maaf hari raya rupanya direject mentah2 sbb di ungkit masa kejadian tahun lepas . Hahahahaha org kalau dh tak suka . minta maaf jilat kaki pn belum tentu boleh terima kan ? ada tk yg mcm saya ? rasa sendu2 je . Hahahahah

Adik beradik tak ramai so far takde masalah.