CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: highlander07

Plan Alam..

Reply #102 highlander07's post

Rahsia tahap gaban........

Reply #105 ryant's post

wakaka..klakar pon ader..ntahler..wallahualam..

cerita hang tuah tu 1st time aku baca. cerita macam novel pun ada. entah la, aku tak tau nak pecaya atau tak. tapi mmg tak mustahil ada manusia umur panjang, maybe cuma segelintir jer manusia terpilih tu (mungkin wali Allah aka highlander) dan lifestyle dia maybe jenis low profile.

cerita pasal highlander ni teringat aku kisah nabi khaidir. aku terpikir gak la, macam nabi musa a.s yg termasuk dalam kategori 25 rasul yg wajib kita ingat tu (juga termasuk dalam 5 rasul ulul azmi), mahu berguru dgn nabi khaidir yg tak pun termasuk dalam senarai2 tu. Macam mana nabi khaidir tahu perkara2 ghaib (yang akan datang) sedangkan nabi musa bertaraf 5 rasul ulul azmi pun tak tahu perkara2 ni sampai melanggar syarat dia untuk berguru dgn nabi khaidir (p/s: nabi khaidir mengenakan syarat agar nabi musa a.s tidak bertanyakan sebab musabab atas segala tindakannya seperti contoh membunuh anak kecil, melubangi perahu yg dinaiki, etc - tetapi semua perkara yg nampak buruk di mata nabi musa tu sebenarnya ada hikmah besar dimasa akan datang). Pada pendapat aku -  nabi khaidir ni mungkin salah seorang highlander (wali Allah) yg dimaksudnya oleh highlander tu, mengetahui pelan alam dan rahsia2 nya, mempunyai umur yg panjang untuk membantu melaksanakan pelan alam tersebut.

Kalau boleh highlander ulas sket mengenai perkara ni dan berikan contoh2 highlander yg lain. wallahualam.

Originally posted by highlander07 at 22-9-2007 06:51 PM
Jangan tuduh menuduh..mengata sesedap mulut..itu menunjukkan kejahilan..baca betul2 posting..apa yg diberikan oleh Allah SWT kpd kami adalah bahagian kami yg Dia berikan..Siapalah kita untuk memi ...

maafkan saya, nampaknye saudara perlukan ia lebih lagi

'kalau' betul saya jahil, haruskah saya dibiarkan dalam kejahilan?
maafkan saya kalau berkata, terdapat banyak contradiction dalam statement saudara sendiri dari awal hingga akhir...
saya selalu mengabaikan semuanya kalau ia diambil secara ringan, tidak jika diambil secara serius
fikir-fikirkan lah mengapa dan kenapa ramai bertanya akan bukti

highlander.... mungkin si Abuya at-Tamimi pun salah seorng dari mereka kot.. sila jawab

Reply #113 goldraja's post

..terima kasih..cubalah mencari tanda yg ada pada abuya..sebenarnya gambar orang tua yg berada dalam masjid  haram dan Syeikh Suhaimi itu highlander..
Kami tak boleh mengatakan ya atau tidak..jika kami katakan tidak ramai akan kecewa..

[ Last edited by  highlander07 at 3-10-2007 09:44 PM ]

Follow Us
Originally posted by highlander07 at 22-9-2007 09:58 PM
..terima kasih..cubalah mencari tanda yg ada pada abuya..sebenarnya gambar orang tua yg berada dalam masjid  haram dan Syeikh Suhaimi itu highlander..
Kami tak boleh mengatakan ya atau tidak..ji ...

terima kasih kembali... jwpan yg cukup jelas yg memberi makna yg mendalam terhadap hala tuju pemahaman anda.. kpd kwn2 forumer yg tahu berfikir tp sentiasa mendiamkan diri, anda menjadi saksi terhadap jawapan saudara highlander..

Reply #110 capiloton's post

Assalamualaikum capiloton.

Suka sy baca post dr anda.
Ttg kisah Nabi Khaidir balya ibnu malkan 2 memang salah 1 cth seorg hamba Allah .S.W.T yg diberikan Al hikmah. 1 daya fikir yg x terjangkau dek hukum akal terutama seolah2 mencabar hukum2 feqah. Bg pemikiran peringkat syariat, akan menyangkal segala tindak tanduk baginda. Tp adakah kita nak menidakkan perintah Allah S.W.T kpd Baginda. berbahagialah bg yg telah mencapai peringkat ma'rifat kerana bg mereka Allah S.W.T adalah segala2nya & berkuasa didlm percaturanNya. Tiada dakwa-dakwi diatas percaturanNya.
Ttg perkara mati hidup smula ni adalah 1 perkara yg x begitu patut utk dibicarakan kerana ini 1 urusan yg terlalu peribadi & rahsia di sisi Allah S.W.T. kerana ianya melangkaui dr sudut logik akal tetapi bg Allah S.W.T., tiada yg mustahil. Sy telah cuba gambarkan sblum ni ttg kehidupan smula ssorg 2,ttp cuma sepintas lalu je sbb ianya memerlukan 1 sudut keyakinan berkaitan keupayaan Allah S.W.T.
Pernahka sesiapa tahu yg kematian ulama2 @ wali2 Allah S.W.T yg telah diiktiraf sbg 'ruh2 bebas'? Means, mereka ini masih bertebaran dibumi @ dimana2 je dgn tugas2 khas yg digariskan utk mereka. (silvermuse, harap suatu hari nanti anda dpt bertemu dgn ruh2 yg dimaksudkan).
Pernahkan sesiapa terjumpa org2 penting dlm sejarah tanah melayu pd hari ini? Mustahil x kita boleh berjumpa dgn mereka? Klau ditakdirkan berjumpa bgaimana? Cth spt raden diar dll. Adakah kita akan percaya dgn pertemuan ini?
Pernahkah sesiapa mengetahui ttg ilmu 'rahsia akad' yaitu 1 ilmu yg menjadi penyebab ssorg itu dibangkitkan kembali ke dunia utk meneruskan dakwah & jihad ke jln Allah S.W.T. Ttpi ilmu ini dipercayaai memerlukan kefahaman ttg kecintaan nyawa, rahsia sumpah, rahsia tugas malaikat keatas diri sndiri & rahsia Arasy.(Maaf x dpt nak huraikan bab ni, ditakuti akan mendatangkan perbagai tanggapan negatif & sy harap tiada pertanyaan dlm bab ni. Bukannya apa, sekadar utk renungan betapa banyaknya ilmu2 rahsia yg kita x ditakdirkan utk ketahui).

Renungkanlah betapa dunia ini tersimpan rahsia yg teramat banyak, yg x terfikir dek manusia. Itulah salah 1 tanda yg Allah S.W.T Maha Tinggi IlmuNya @ PengetahuanNya. Mungkinkah mereka2 yg tahu & x tahu itu juga pilihan drNya? Sudah tentu jwbnnya 'ya'.
Disini sedarlah kita betapa berbezanya taraf pengetahuan org didunia ini mengikut kpd kayu ukur yg disebut ;Syariat, Tarikat, Hakikat & ma'rifat. Dimanakah takat daya fikir kita skrg ni?
Tanyalah diri kita sndiri. Klau ada jwbnnya- usahalah kearah lebih baik. Manfaatkanlah.

Jgn selalu kita menganggap org yg lebih tua itu matang didlm pemikirannya sbb telah banyak kita ketahui org2 tua skrg ni banyak yg rosak dr segi akhlaknya(mcm2 kes dibuatnya) & jgn pulak kita menyangka org2 tua ni pendek akal & daya fikirnya. Bagaiman pula dgn org muda? Jd mcmana? sbnarnya susah gak nak tau taraf fikir ssorg 2. Kadang2 cara bercakap @ mengarang sesuatu crita tidak menunjukkan tahap ketinggian ilmu ssorg itu kerana boleh jadi org itu cuba utk duduk sama rendah. berdiri sama tinggi , sedangkan ilmunya agak tinggi dr sesetengah org.

Dlm hal highlander07 ni, sy memang susah nak beri gambaran kpd anda smua kerana ada bab yg klau sy jelaskan, silap2 sy pun kena bom. Bise kpala dibuatnya. Ada bab 2 memang sy x berapa faham, ada bab belum sy fikirkan. Bukannya apa, sedangkan ada post2 sy yg lalu agak mengelirukan forumer2. Sy beri respon berdasarkan ilmu & pengetahuan yg sy blajar & renungkan sedangkan susah sbnarnya nak dpt hasil renungan2 2. yelah, apa x susahnya, sy kena memohon petunjuk & jwban & berbincang dgn org2 yg mahir, mencari lg kelemahan dr petunjuk 2, mana tau kot2 ada melanggar dgn feqah ke, apa ke. Tp malangnya masih ada kekeliruan. Mungkin aliran perjalanan ilmu itu x sama dgn org lain tp akhirnya menuju ke jwban yg sama. Takpa, sy anggap ini smua adalah hikmah drNya. Harapan dr sy ialah marilah kita berbincang utk 1 kesepakatan kerana menuntut ilmu memang memerlukan berkifir & hati yg ikhlas. X semua kenyataan 2 memerlukan bukti (cth kisah Nabi Khidir yg mcm x logik segala tindakannya), kisah syurga & neraka (akhirat) yg mana kita sndiri belum melihatnya ttp dituntut utk percaya, klau x maka rosak iman kita.
Sy rasa sekian dululah utk kali ni. Sekian.
Wassalam.

Reply #120 highlander07's post

sebab ape kena tangguh

Allah maha kaya

Originally posted by Gess at 22-9-2007 11:27 PM
sebab ape kena tangguh

Nak menunjukkan bahawa Allah maha Kaya..iaitu Kekayaan paling hebat adalah banyaknya Pilihan....jika ada sebarang faktor yg mengubah pilihan awal sebagaimana yg diramalkan maka pilihan baru dgn jalan cerite baru akan diikuti..Itulah mekanisme Plan Alam..Tapi konsep asasbagaimana suatu peristiwa besar itu tetap sama..Tugas highlander2  adalah melaksanakan perintah dgn pilihan baru..Ramai tersesat kerana berfikir bahawa apa yg diramal atau apay yg dinyatakan oleh pemimpin rohani mereka akan berlaku tetapi ditangguh..Ini berlaku kpd Al-Arqam...

[ Last edited by  highlander07 at 3-10-2007 09:48 PM ]

Reply #122 highlander07's post

Assalamualaikum highlander07,

Memang betul pandangan anda ttg stail sy-stail umum & sy rasa cukup stakat 2 je cara sy. Kpd smua forumer, sy ni pun bukannya salah seorg 'highlander'. Cuma org melayu biase2 je.
Wassalam.

Originally posted by highlander07 at 22-9-2007 01:14 PM
Speacialnya mekanisme Plan Alam (Plan Allah..) ini tentang apa yg sepatutnya akan berlaku tidak berlaku spt jangkaan..
Contoh : Jangkaan tentang tsunami amat tepat iaitu air akan keluar dari bum ...

tsunami meneggelamkan alam melayu..gulp

mungkin tk jadi kut..sbb doa adalah senjata org mukmin..
mcm yg sedara Bads tulis sblum ni
kalau betul ler..Alhamdulillah..
Wallahualam

errr..xder org mention plak psl Osama yek
dia pun Highlander ke

fcuking liar

Originally posted by highlander07 at 22-9-2007 11:14 PM
Speacialnya mekanisme Plan Alam (Plan Allah..) ini tentang apa yg sepatutnya akan berlaku tidak berlaku spt jangkaan..
Contoh : Jangkaan tentang tsunami amat tepat iaitu air akan keluar dari bum ...

Assalaamu'alaikum..

awal dari ini, saudara rempo wrote :

"ada awal kemunculan anda di sini anda ada menyatakan sesuatu yg akan berlaku sudah sangat dekat.Apakah peristiwa besar yg akan berlaku dalam masa terdekat mengikut perkiraan anda itu?"

===================================================================
saudara highlander,

adakah "sesuatu yg akan berlaku sudah sangat dekat" yg dikatakan oleh anda tempohari, adalah jangkaan tentang tsunami yg sepatutnya berlaku itu?

Kalau benar spt yg anda katakan, ianya sesuatu yg sangat menakutkan?   Pada pandangan anda, apakah yg menyebabkan ianya tertunda? Adakah kerana doa umat Islam yg menyebabkan peristiwa itu terbilis?

silvermuse This user has been deleted
Originally posted by highlander07 at 22-9-2007 11:14 PM
Contoh : Jangkaan tentang tsunami amat tepat iaitu air akan keluar dari bumi dari tasik pauh janggi dan menenggelam bumi Melayu..Sepatutnya akan berlaku tsunami yg amat besar jauh melebihi tsunami Acheh..tapi tak berlaku..

begitu juga dgn calon2 Imam mahdi dan pemuda bani tamin sepatutnya telah bermula tetapi ditangguh..

Dari gaya percakapan ko ni Highlander mcm ko dapat wahyu dari Allah je...
aku pelik jugak camner ko tau yg tsunami ni nak kuar dari mana...sebesar mane...
cam calon2 iman mahdi...aku igt Iman Mahdi ni mmg dh wujud...
bukan baru dicalonkan...
mungkin jgk ko dpt ilmu ni dari 'Orang Terdahulu'...tapi ntahla..
bunyi mcm dh banyak rahsia Allah ko dh tau ni...
kalo dapat penjelasan sikit pun pk gk..tp kalo 'RAHSIA' jgk xpe la..ble cari sendiri..

BUKAN SINDIRAN TAPI PERTANYAAN...
kang ckp aku bodoh sombong plak...nak belajar....:victory: :victory: :victory:

silvermuse This user has been deleted

Reply #103 ryant's post

Aku still xdapat menerima kewujudan Hang Tuah ni...
tp kalo betul dia wujud..aku percaya dia stil hidup...dari buku-buku melayu yg aku baca...
ikut citer2 dalam buku tu..Hang Tuah ni dh jadi Wali Allah @ Highlander...

Wallahualam..

Hmmm suka hati engko le highlander07...tahu tak 'highlander' tu apa? Aopakah gelaran saudara sebelum tahun 1986? Oh nak tanya apa dia 'plan alam untuk saya pada tahun 2001? Harap jangan jawab 'plan orang perseorangan kami tak ambik tahu'?

owh.. highlander tu makna dia wali Allah ek.. aku ingat tanah tinggi.. Cameron ke, Genting ke.. patut tak faham2 apa kaitan ilmu agama dengan pusat percutian..

Tapi biasanya lah WALI ni tak pernah mengaku dia WALI....hanya orang sekeliling dia sahaja memandang dan mengelar dirinya WALI...kalu kes mengaku dirinya WALIULLAH, maka sesuatu perlu dilakukan lah...tepuk dada tanya IMAN

Originally posted by kroit92 at 22-9-2007 00:00
korang ni..daripada korang bergaduh sesama saudara, sebelum tu baik korang tengok ni, ada orang nak jatuhkan kita..

tolong lah kepada semua yang arif bab2 agama ni..

http://forum3.cari.com. ...

To kroit92...
Memang dalam  dunia sekarang Umat Islam dipandang rendah,Agama Islam dihina.....
walaupun aku marah sejak dulu lagi tapi macamana pun hingga sekarang Islam tetap dihina malah makin menjadi-jadi...
sekarang kemarahan tu aku simpan dalam hati disamping berdoa untuk kemuliaan agama Islam diatas Bumi Allah ni....
Bagi aku sekarang ni...jika pihak2 kafir harbi ni nak cerca Allah
maka ingatlah yang dia cerca tu Tuhan Sekian Alam..
Allah tak sikit pun terjejas  dgn cercaan puak2 kafir ni....
begitu juga cercaan diorang keatas Nabi Muhammad
Nur Muhammad tetap didarjat tertinggi..tak terjejas sikit pun dgn cercaan diorang ni....
begitu juga dgn Agama Islam dan Kitab Allah,pemiliknya akan tetap memeliharanya....
diorang ni sampai masa akan binasa jugak...
Yang penting kita sebagai muslimin & muslimat kena jaga/kuatkan iman & akidah....
kemampuan kita untuk menghalang Puak2 kafir harbi ni sekarang terbatassedikit kerana keadaan dunia sekarang lebih memihak kepada mereka.
Biarkan mereka Puak Kafir ni ketawa sekarang.....
Masanya akan sampai bila Puak Kafir ni akan meratap pula