CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5832|Reply: 38

Bila si Kancil nak jadi Ferrari....Manak cukup prihatin.....

Ops SIKAP, Ops Raya, Ops Jiwa Selamat, Ops KongsiRaya,bla bla bla.

Buat tahun ni Manak belum dapat info dari NURMIMIE lagi tentang slogan glamor yg kerajaan nak bubuh.........

Pandu cermat jiwa selamat......tapi kalau kita jer beria-ia pandu ngan selamat, org lain pulak yg cuai.......kira cam masuk angin kuar asap lah......

How serious is our commitment level utk sama2 menjadikan jalanraya itu selamat utk kegunaan semua pengguna......Ingat, keluarga kita juga bergantung hartapan pada kita sebagai pemandu yg selamat.......

Seperti biasa Manak will kasi contoh jenis2 pemandu yg ada kat forum FD kesayangan Manak ni....

Blackmore..........Boleh memandu tapi tak berlesen..........entah dah berapa kali ambik lesen tak pass2. Kesempatan diambil bila balik kampung waktu raya jer......Drive dari rumah no13 pegi surau pas tu balik...tu jer.....Nasihat Manak.....tahun ni jgn buat lagi .........ko hampir2 sondol lembu kat tepi sawah tu tahun lepas.......

Ajinomoto(Wak Kromo)........Antara pemandu yg berkhemah yg Manak kenali.....Sikap khemahnya berforum dibawa juga ke medan memandu......syabas.....Cuma satu aja nasihat Manak pada Wak Kromo.........Please regulate yor speed with the traffic flow......Don't congest the road......Pajero yg hang bawak tu jarang nah cecah 100km/h..........

LostSoul.............A very focussed driver........Tapi korang jgn silap.....Ni cik kak sorang ni pantang ada keta yg kecil dari dia overtake.......Ko siap........bila tangan dah mula berpeluh, dahi start mengerut......kalau auto gear box dia ada sampai HD, dia boh.....dont play2 ah.....
Nasihat Manak.....Aper yg awak nak kejar tu cik kak??????

GG.............Nothing much to say for this one..........Sebab tahun ni khabarnya dia hadiahkan laki dia Harley Davidson.......sebab teringin let her hair loose,wat better way to be as close as possible to yor partner than to be on a bike... Nasihat Manak....jadi pembonceng, tangan tu jgn menggeratil nak picit sini picit sana bila laki hang tengah cruising....dok diam2 jer peluk atas pinggan somi hang........

So you guys ready for a safe journey this cuming raya???????

Reply #1 manakautau's post

InsyaAllah...

kekekkekek...!

Originally posted by manakautau at 29-9-2007 14:25
Blackmore..........Boleh memandu tapi tak berlesen..........entah dah berapa kali ambik lesen tak pass2. Kesempatan diambil bila balik kampung waktu raya jer......Drive dari rumah no13 pegi surau pas tu balik...tu jer.....Nasihat Manak.....tahun ni jgn buat lagi .........ko hampir2 sondol lembu kat tepi sawah tu tahun lepas.......

....uuiiissshhhh!!!...darleng nie...macam tau2 jer....

...but....serious cakap...memang aku tak de lesen driving...lesen basikal pon takde...

...dan serious cakap...memang aku amik test driving tapi tak pass2...sampailah driving instructor aku innalillah...

...adik bradik aku yang lain semua ada lesen...cuma aku jer yang takde...but it is ok noe...mungkin jugak aku ditakdirkan tuk jadi tai-tai...ada driver hantar aku kemana jer aku nak pi...

...anyway...seperti u darleng...aku pon berharap agar rakan2 kita yang memandu tu berhati2 di jalan raya...sebelom raya tu...eloklah antar keter for servicing kapa (kalau dah lama tak antar service)...check dan tukar mana2 yang patut...

...moga2 kita semua dilindungiNya daripada perkara2 yang tidak diinginkan ini...insyaallah...

...sedih dan sebak hati aku tiap kali terbaca pasal tragedi jalan raya yang meragut nyawa orang2 yang dikasihi di waktu kita sama2 menyambut syawal yang sepatutnya menggembirakan ini...

...so...once again...for those yang memandu...berhati2lah...be nice and considerate to other road users...kalau kita semua semaikan sikap sedemikian...insyaallah our journey would be a pleasant and safe one...

Originally posted by manakautau at 29-9-2007 02:25 PM
Ops SIKAP, Ops Raya, Ops Jiwa Selamat, Ops KongsiRaya,bla bla bla.

Buat tahun ni Manak belum dapat info dari NURMIMIE lagi tentang slogan glamor yg kerajaan nak bubuh.........

Pandu cermat  ...

tawon nih tak dok info tentang slogan glamor coz aku balik kampung naik kapal torbang

apa2 pun, ingatlah orang tersayang..

Originally posted by blackmore at 29-9-2007 11:47 PM

....uuiiissshhhh!!!...darleng nie...macam tau2 jer....

...but....serious cakap...memang aku tak de lesen driving...lesen basikal pon takde...

...dan serious cakap...memang ...

Manak lak terbalik....lesen ada, batmobil ada....tapi memang tak suka drive especially long distance....tapi long distance love hate relationship lak, tak pernah komplen... .

Tapi if need me to drive long distance jugak, Manak mesti pastikan 2 perkara mesti ada......one is a co pilot tu become teman bual kontol......yg lagi satu mesti nak ada asam masin...........

Follow Us

Reply #5 NURMIMIE's post

Ko memang camtu.......jawabnya aku redah jam tawun ni.......ko sedap2 naik kapakterbang......

Tu lesung pipit betul punya ker.....pasang siap nyer Mimic????????

manak,

yg last statement tu silap spelling kot

heheheh mana de manak.. gue takde camtu... cume kalau main potong2 barisan n selit2 ni.. ahah.. tu gue tak bagi can aaa... maybe after this nak bawak treler le plak..senang nak lawan dgn bas..

heppp ... ada ada je manaq ni ..
mahaplah kengkawan ... lama tak muncul kat FD ni
sibuk banget maaa ...

tawoon ni aku tak balik malaya lagi ... kak sarah ngan bing ... hang balik kaaaaa ?

Originally posted by budakjawa at 1-10-2007 06:55 AM
heppp ... ada ada je manaq ni ..
mahaplah kengkawan ... lama tak muncul kat FD ni
sibuk banget maaa ...

tawoon ni aku tak balik malaya lagi ... kak sarah ngan bing ... hang balik kaaaaa ?

Javaneseboy......nak beri ucapan, thread sebelah.....

Ni thread kancil ngan ferrari jer.....not for the weak heart...

Apasal sarah ngan bing jer????? aku ko tak tanya??????

Pssst.....dorang tu an item ker??????

Originally posted by LostSoul at 30-9-2007 02:02 PM
heheheh mana de manak.. gue takde camtu... cume kalau main potong2 barisan n selit2 ni.. ahah.. tu gue tak bagi can aaa... maybe after this nak bawak treler le plak..senang nak lawan dgn bas..

Takmo camtu......dorang nak buat camtu biorkan.....hang tu jgn jadik cam dorang.......keep to yor lane jer.......neeway kalau yg  nak potong2 dan selit2 lane hang tu, Manak ler,.....takkan hang takmo give way jugak ?????????

nama teman tak sebut tak ada komen lah pilih kasih betul......GG pun kesayangan dia gak mana aci mcm ni  teman tak ada yg sayang

[ Last edited by  mata_bulat at 1-10-2007 04:29 PM ]

Reply #13 manakautau's post

ekekekke.. camna nak tau hang yg nak potong lane manak? unless u bagi sepcial signal "eh losol ni manak la.. bagi can la potong".. ekekekke

yelah cikgu.. kang kena marah lak sbb tak ikut peraturan..

Originally posted by LostSoul at 1-10-2007 04:28 PM
ekekekke.. camna nak tau hang yg nak potong lane manak? unless u bagi sepcial signal "eh losol ni manak la.. bagi can la potong".. ekekekke

yelah cikgu.. kang kena marah lak sbb tak ikut p ...

Car Decal Manak terpampang MANAK Made In Ostrolia........You will never miss it...

Reply #16 manakautau's post

heheheh madein ostolia ek? sure sedap macam coklat cadbury made kat sana.. errr bulan2 pose ni sebut.. terliur ayaq lioq.. adehh.. ekekkeke

GG.............Nothing much to say for this one..........Sebab tahun ni khabarnya dia hadiahkan laki dia Harley Davidson.......sebab teringin let her hair loose,wat better way to be as close as possible to yor partner than to be on a bike... Nasihat Manak....jadi pembonceng, tangan tu jgn menggeratil nak picit sini picit sana bila laki hang tengah cruising....dok diam2 jer peluk atas pinggan somi hang........   

lawak la kau ni buat aku teringat zaman dulu-dulu, ada wartawan interview aku , tanya kat mana aku suka pegang boyfriend bila membonceng motorbike dia...

tentunya di bahagian anu nya...

bodoh punya reporter, itu pun mau tanya.

tapi kalau dalam kereta, duduk kat sebelah suami, saya suka .....(****) ,

secara jujurnya sementara saya masih ada masa ni , (saya tengah makan laksa johor, beli kat pasar ramadhan berdepan sekolah sains selangor,..best la pasar ramadhan tu)

saya balik kampung ke kedah. saya drive sendiri tak tahu lah macamana keadaannya nanti, balik 12hb bertolak dari kl pukul 3.00 pagi. saya naik kereta kecil jerrrrrrrrrrrrrrr.... saya orang miskin.

saya pun risau juga ni membayangkan kesesakan jalan raya dan hiway..jadi saya buat keputusan nak ikut jln lama sebab walaupun jem puas hati, tak payah byr tol.

12Next
Return to list New