CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilhamumaira

tangani masalah anak buah suami yang terlebih pandai

Close [Copy link]
kalau nak balas macamana caranya kat anak sedara ko tu???balas mulut laser dia??jangan x baik menyakitkan hati orang dgn kata kata .cara paling baik, kau buat donno the whole family. raya toksah ziarah habis cite..kalau org tu meninggal esok ko tak yah pegi , husband ko je pergi...senangkan!!!

give them one more chance.this time be nice to them masa raya.buat lah apa patut utk menunjukkan u tak seperti yg derang fikirkan. if they tak layan u jugak, fine..esok jgn masuk campur hal depa lagi..tak payah visit..habis cite..biar husband u je ambik tahu..kita kan org key ell toksah pening kepala.ni zaman millenium lah..

Originally posted by ilhamumaira at 2-10-2007 01:08 PM
gi nilah zaidi, gua menyesal gak buka thread ni sebab gua dah boleh terima kesalahan di pihak gua yang terlebih emosional.  tapi cara lu ni macam lu nak provoke gua untuk gaduh sama lu.  apa hak lu nak tuduh2 gua dengan keluarga mertua.  satu ajer gua boleh bagitahu sama lu, keluarga kakak ipar aku ni kalu lu nak tahu sudah buat musuh sama keluarga mertua aku pada mana mereka yang tak sokong mereka, hatta pak mentua aku sendiri pun tak nak pegi umah dia, pak mentua aku tu sanggup berenti dekat perhentian bas tunggu.  kan gua dah kata, ini melibatkan banyak pihak, gua tak der apa2 ngan keluarga mertua gua.

sebelum ni, aku maksudkan, keluarga mertua tu termasuk dengan kakak ipar ko (kakak ipar ko tu kan kakak kepada suami ko................)

tapi sekarang ko dah bukak citer pasal kakak ipar ko bermusuh dengan keluarga mertua (maksud nyer, mak dan ayah mertua.................)

Reply #22 iddine's post

iyer, umi tak akan balas sebab mereka suma okey ngan umi cuma macam yang umi nyatakan, umi just tension sebab dah terkena batang idung sendiri, selalunyer orang lain yang kena pas tu bg tahu kat umi.  itu ajer.  tak der apa lah, kira dah okey dah tu

Reply #23 zaidi_uitm's post

oiiit, ngko ini tak faham jalan citer ke, gua rasa lu ni tak kawin lagi ar......... dah lah, lu nak tarbuh apa pun, gua baca ajer lu punyer citer.. nak kata lu ini cid pun okey gak, sebab lu pandai buat orang makin semangat nak citer, tapi gua tak yar citer lah.. sebab lagi orang citer lagi lu tak koner222222 citer.  gua ignore ajer apa yang lu tulis, lagipun dah nak dekat raya......... lu tarbuh apa jerlah.

Originally posted by ilhamumaira at 2-10-2007 01:42 PM
oiiit, ngko ini tak faham jalan citer ke, gua rasa lu ni tak kawin lagi ar......... dah lah, lu nak tarbuh apa pun, gua baca ajer lu punyer citer.. nak kata lu ini cid pun okey gak, sebab lu pand ...

aku rasa ko ni dah tersalah anggap baca sms tu..................

sama gak macam berporem ni...si penulis tulis dengan nada lembut, tapi orang yang membaca nyer, membaca  dengan nada yang sebalik nyer....................

Follow Us

Reply #18 ilhamumaira's post

lain org lain pandangan, kepala same itam hati lain lain...
setengah org hanya membaca tanpa menghurai, setengah orang hanya menulis tanpa menerangkan
ade org menceritakan keburukan tanpa menyedari keburukan...
ade org melihat keburukan dlm keburukan
hehehehhe

umi marah ngan anak sedare blah somi umi... sebab umi rase dorang kuang ajor

adekah umi tau akak ipar umi yg sakit tu marah kat somi umi? sebab tak dtg lepas bagitau?
adekah umi tau yg anak sedare somi umi itu menyirap sirap tahap dewa sebab pakciknyer atau makciknyer langsung tak amek port bile diberitau mak diorang sakit?
mungkin umi tak tau...

ermm adekah dengan mengatakan dorang sumer kat negeri penyu tu tak akan menyakitkan hati orang lain..? kadang sentimen negeri nih leh wat org berase hati gak... heheheh kan ke bagus sebut terengganu..
adekah umi rase dengan ayat-ayat umi diatas sane tu akan membuatkan forummer akan memberikan pandangan yg bagus?

ade org akan berminat ngan kata-kata kite yg bersopan santun walaupon kite hidup di alam darkside
ade org akan tengok kulit durian dulu sebelum memilih durian untuk dimakan..
even kalo pilih bawang pon kite tengok kulit dia dulu..
ade sesetengah perbuatan kite akan menyerlahkan diri kite..

lagi satu adekah umi yakin incik zaidi tu dari uitm? heheheheh
dia bukan budak uitm pon, dia belajo kat um dan ade kene mengena ngan ukm...

hehehehehheheh

Originally posted by muor76 at 2-10-2007 03:05 PM
adekah umi tau akak ipar umi yg sakit tu marah kat somi umi? sebab tak dtg lepas bagitau?
adekah umi tau yg anak sedare somi umi itu menyirap sirap tahap dewa sebab pakciknyer atau makciknyer langsung tak amek port bile diberitau mak diorang sakit?
mungkin umi tak tau...

ermm adekah dengan mengatakan dorang sumer kat negeri penyu tu tak akan menyakitkan hati orang lain..? kadang sentimen negeri nih leh wat org berase hati gak... heheheh kan ke bagus sebut terengganu..
adekah umi rase dengan ayat-ayat umi diatas sane tu akan membuatkan forummer akan memberikan pandangan yg bagus?

aku setuju dengan ko muor....................

emmm.............

t'ganu => penyu
perak => seladang
kedah => kenari
perlis => singa
n9 => rusa
kelantan => kijang
s'gor => giant (sok lusa jadi tesco kot..................... )
johor => jengking
sarawak => bujang senang
sabah => badak
pahang => gajah
pulau pinang => sang kumbang
kuala lumpur => ?????????????

tak terasa pun ayat tu kurang ajar..selain dari tajuk tu dia terlebih pandai ke hapa..rasanya biarlah dia`mempergunakan ' ayat tu bagi pihak dia yg mungkin mewakili ibu dorang..sapa tau ada sesuatu yg  ibu dorang ceritakan yg membawa dia utk menggunakan ayat2 yg dikira terlebih pandai itu..cuba selongkar..tanya je anak buah tu nape dia berkata2 sedemikian yg mana buat ko terasa hati...kalau dia tak bagitau, duit raya utk dia tahun ni confirm takde!

Reply #28 zaidi_uitm's post

off topik

Kuala Lumpur = Lintah

Ayatnyer lebuh kurang macam ini..... "minta maaflah tak bagi tahu, kami cuma bagi tahu pada orang yang mak dia sebut ajer... cth : macam abang dia.  maaflah nak kata, adik beradik dah tahu mak dia sakit, tak der sorang pun sms@ tel tanyer keadaan mak dia, tima kasihlah sebab amik tahu gak hal mak dia sekarang ini"

so.. aku assume yg hubby ko pon dah tau...
so nape hubby ko xkol or tepon tanye?
kalu xsalah, hubby ko tuh, mak anak buah ko tuh yg jage mase kecik...
so sape yg patut berusaha nk amik tau skang nih.. xkan nk tggu org yg pnah berbudi bg tau..

lgpon... anak buah ko yg ckp dier bgtau kat pak mak sedare yg mak dier sebut je...
so.. mak dier xsebut name hubby ko.. msti ade xkne..

ble aku bace msg nih..
aku bleh rase yg mak anak sedare tuh majuk+terkilan..
and akan pedas+menyakitkan ati pada adik beradik yg xamik tau.. kire, sape makan cili dier la yg rase pedas

so.. skang ko pilih la ape yg ko nk rase..

Reply #30 Hanafie's post

lintah? eh kambing leh gak kot... hehehehehhe

Originally posted by muor76 at 2-10-2007 03:51 PM
lintah? eh kambing leh gak kot... hehehehehhe

aku ingat bluehyppo.................

Reply #27 muor76's post

ni lagi sorang, macamanilah muor, gua peduli hapa zaidi tu uitm ker, ukm, um ke, itulah manusia ni kadang2 belajar tinggi2, tapi tengok orang nun jauh kat bawah.  susah gak nak faham orang macam lu yang nak kata baca tapi tak faham.

gua tak kata anak sedara tu KURANG AJAR.  cuma gua nak ajar dia macamana cara menghormati orang lain even kalu sedang bermesej.  apa ke hal penyu, dan binatang sekalinya lu sebut.  gua rasa lu ni tak faham gak maksud gua.  macamnilah, gua sebenarnya dah salah, salah masuk thread dan gua tak sangka lak lu sentimen kenegerian kuat.  hak lu lah nak sound gua, dan gua boleh terima apa lu kata.  cuma berpuluh kali gua kata, lu all ni tak tahu citer sebenarnya.  gua pun dah maleh nak citer banyak kali, tak de kaitan dengan kakak ipar gua yang sakit tu.

Muor, gua nak tanyer lu lah, harap lu tak kan terima apa gua terima, lu kalu adik beradik lu tenat sakit dan sememang sakit, tiba2 semakin tenat, lu tipon tak adik beradik lu yang jauh cam kat KEY EL ker......... atau lu diamkan sampai kakak lu mati.... baru nak bagitahu........ dan adik beradik lu lak, masing2 sibuk ngan kerjanyer siang dan malam............

lg satu, terserlah personaliti lah melalui cara kita menulis kat sini.  macamnilah, itu hak lu dan hak orang lain. gua tak leh kata apa2 sebab kita tak kenal secara direct so terpulang lu nak kata gua ni bermasalah.

Reply #31 switnesz's post

tak tpon tapi mesej masa tu ajer, umi lagi senang tpon abang ipar, direct terus. tak de sindir menyindir.  tak per ar, sekarang ni pun, apa2 hal umi direct terus ngan abang ipar ini.  sebab tak leh sangat nak cakap ngan suami kakak ipar ni, nanti dia sedih cakap ngan umi.

memanglah terasa pedas, umi akui, cuma tak patut lah dia tak bagitahu bila dah sampai pakai bantuan pernafasan macam tu, ingatkan umi sorang ajer yang tak tahu, boleh dikatakan daripada 7 adik beradik, 2 atau 3 orang ajer yang tahu.  itu yang buat umi sedih, marah dan bengang sebab dah lama berlaku (puasa ke 5, dah tenat), let say la, kalu umi tahu awal, memang kami semua cari inisiatif balik jap dan memang pernah kami buat pun masa kali pertama berlaku tahun 2005,  itu pun ada orang bagitahu.

Originally posted by ilhamumaira at 2-10-2007 03:56 PM
ni lagi sorang, macamanilah muor, gua peduli hapa zaidi tu uitm ker, ukm, um ke, itulah manusia ni kadang2 belajar tinggi2, tapi tengok orang nun jauh kat bawah.  susah gak nak faham orang macam  ...

ilham..................

aku dah tau apa masalah ko sebenar nyer...................

ko ni jenis cepat melenting...................

cepat panas...................

terlalu ikut perasaan..................

suka bersangka yang tak baik......................

terlalu emosional.......................

seorang yang garang.....................

p/s : errrrrrrrr...upsr tak termasuk ke.....................................................................................

Reply #35 ilhamumaira's post

rasenye kan... better umi think positive je la... kalu rase selesa contact abg ipar, teruskan je la..

pasal sms anak buah + maknye yg sakit tuh.. biarkan je la.. maybe dorg pon tertekan, sedih, segala macam perasaan.. yerla... dah mak dier sakit, msti anak tuh rase terrible... dari memahami keadaan+kesebokkan makcik pakcik dier, trus jd xpaham..

so.. better famili umi ng adik beradik ipar yg len peka + bg support pasni.. xsalah rasenyer kalu pasni umi + yg len bertindak contact dlu, xperlu tggu diberitau dlu..

tuh pendapat swit

Reply #36 zaidi_uitm's post

dasat la lu uitm.............. mmmmh suka hati lah labu.........

Reply #36 zaidi_uitm's post

heheheheheh huahuahuahhua... aku rase pon same gak lah zaidi... setuju gak ngan ko... kekekekekekek
org lain releks jerk posting... dia jerk yg ter lu gua lu gua.. kengkonon nyer nak jadik rock ler.. kekekekek

aku malas ler nak layan org yg ade angin nih...atau org yg berkepala angin
cume satu jerk pesan org tua....
gunakan akal pikiran bukannyer nafsu....

untuk pertanyaan ilhamumaira itu.. kalo adik beradik aku sakit atau kaum keluarga aku sakit.. aku rase lom sempat aku bagitau atau nak msg dorang dah tau...
heheheheh

Reply #37 switnesz's post

macam tulah gamaknya, mungkin gak kat umi pun ada salah, tak call, tapi nak buat macamana kan, harapan dan doa umi, moga kakak ipar tu mampu bertahan sehingga kami dapat balik raya ini, insya allah.  tapi kan, satu umi nak bagitahu lah... baru hari ini umi tergerak nak bagi tahu...

sebelum umi tahu kakak ipar tu kat hospital, umi nampak satu bayangan dalam bilik umi.  umi seakan ternampak wanita bertelekung putih berdiri dekat bilik umi sepanjang masa tu sehinggalah bila umi diberitahu kakak ipar tu sakit, bayangan itu hilang.  Ya allah, umi tak tahu apa maksudnya.......