CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Blues_guy

Adakah hubungan adik-beradik menjadi renggang bila orangtua sudah tiada?

Originally posted by Blues_guy at 4-10-2007 00:55

Strangely black, mak aku tak pernah pesan kat aku mcm tu. Maybe because all this while my younger siblings have never made unreasonable demands. When we faced family problems, we would discus ...
....eerrr...dont get me wrong blues...my siblings tak pernah - (so far lerr) make any unreasonable demands...saja2 jer mak aku suruh aku ngalah kat dorang sebab dia tau aku nie kadang2 can be very stubborn...

...and like u...when we are faced with family problems...the closer we become...kalau salah sorang dilanda kesusahan...the other 3 will be there to lend their support and assistance in whatever ways yang dorang mampu...and for that...aku sangat2 bersyukur...

Originally posted by eva at 3-10-2007 08:32

bestnya...
you all tinggal dekat2 ke?
...yeap...semuanya tinggal di dalam satu negeri...3 kat kawasan perumahan yang sama...cuma yang bongsu jer jauh sikit...tapi...taklah jauh sangat...about an hour drive jer...

...ive got 2 sisters...so...kalau nak pi pasar or shopping for groceries...kita suka pi sama2...ngan mak aku semua ikut sama...

Originally posted by blackmore at 4-10-2007 01:57 AM
...yeap...semuanya tinggal di dalam satu negeri...3 kat kawasan perumahan yang sama...cuma yang bongsu jer jauh sikit...tapi...taklah jauh sangat...about an hour drive jer...

...ive got 2  ...

woow seronok
time nak paw along

Originally posted by kudajantan77 at 3-10-2007 09:00
.. even now pun walopun parents masih ada, aku rase adik2 aku banyak buat hal sendiri .. kalo parents dh takde, aku rase kami akan jadi almost strangers to each other .. takpelah, i'll just treasure the good memories sebagai bekalan di hari tua yg sunyi ..

Bro,

Sedih pulak aku baca... aku rasa nanti aku pun lebih kurang mcm ko. I feel closer to the in-laws on my wife's side rather than my own brothers. Nak buat camne...

Originally posted by hemorion at 3-10-2007 06:01
uisy, termeluah perasaan le pulak....sedey le ramai tak balik kampung this year ...

Aduh.... sedih benor aku tengok kak emo nangis....

Ini semua kan peredaran zaman. Satu hari nanti, tinggal lah pulak kak emo dgn suami bersendirian.... lagi sedih nanti. Apa-apa pun, bila kita hidup dlm keluarga yg besar ni, insyaallah kita saling ingat-mengingati. Sebab tu gathering time-time yg lain tu penting juga. Nak harapkan berkumpul semua time raya je pun susah jugak.... almaklumlah ada tanggungjawab kpd suami/isteri masing-masing juga kan.

Oklah kak emo.... jgn bersedih sangat la....

[ Last edited by  Blues_guy at 6-10-2007 02:26 AM ]

mak ayah aku selalu pesan....
kalau diorg tak de...kitorg kena stay together... walau apa pun berlaku...
even kat menantu2 dia pun mak ayah aku pesan..to ensure that everyone stick to each other...

Follow Us
adik beradik yg ada patut mainkan peranan masing2 gan saling tegur/ telefon sesama adik beradik....
even parent dah tak ada.... apa salahnyer.... gi laa lawat umah abg ke.... kakak ke....

Alhamdullilah adik beradik aku tak berenggang pun, walaupun kami semua dah yatim piatu. Rumah yg  kakak aku  buat tuk  arwah mak duduk dulu dah jadi sebagai "ibu rumah". Dulu  semasa aku di obersea, adik beradik aku akan balik masa  Hari Raya sahaja. Sekarang aku dah balik Malaysia dan duduk kat rumah tu,  kerap sesgt kakak2 aku balik jenguk aku. Kami adik beradik dan anak sedara perempuan memang rapat....malah suami masing2 pun tak pernah bersungut. Ada 4 bilik tapi tiap kali balik ,semuanya nak tidur kat living room.

Walau pun kakak yg tua sebagai pengganti arwah mak, dan rumahnya yg sepatutnya dijadikan rumah untuk berkumpul, tapi masing2 lebih selesa balik kerumah arwah mak. Yg untungnya aku, sbb aku yg tinggal kat rumah tu....

Sekarang setiap kenduri, atau ada sapa2 punya birthday mesti buat  kat rumah tu. Boleh katakan almost every week ada saja adik beradik, anak sedara yg balik .

Raya ni sekali lagi dia orang akan balik.....kali ni lebih meriah, sbb dia orang balik lebih awal.

Originally posted by Kimmy at 6-10-2007 01:39
Walau pun kakak yg tua sebagai pengganti arwah mak, dan rumahnya yg sepatutnya dijadikan rumah untuk berkumpul, tapi masing2 lebih selesa balik kerumah arwah mak. Yg untungnya aku, sbb aku yg tinggal kat rumah tu....

Kira kamu jadi tuanrumah la Kimmy kan.... best jugak tu....

Tapi yg tak bestnya, bila diaorang semua balik, letih gak kamu kena mengemas rumah... heheheh...

Reply #49 Blues_guy's post

letih tu memang letih, tapi kalau masing2 ada maid, sebelum balik mintak maid je kemas mana2 yg patut. Kdg2 tu kakak aku yg tua rajin tolong kemas.....tu pun kemas kat living romm, sbb peberet dia suka alih2kan barang.  Lepas dia orang semua balik, aku yg terkial2 kena kemas sorang2 mana2 yg tertinggal.