CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: babyorange

Aku tertekan sangat....smp da hilang keyakinan diri

Reply #50 babyorange's post

baby, dulu aku tak apply on line dgn kelly tu. aku gi city square & bagi resume aku & foto kt diaorg. pasal diaorg charge ke tak, aku rasa biasanya diaorg akan charge majikan. aku rasa Kelly Services tu blh di pecayai sbbnya diaorg kira establish la gak. aku dapat keje kat Kl dulu pun sbb aku tgk jobstreet

Originally posted by kodokpisang at 9-10-2007 10:53 AM
Baby, ada apply SPA??

tryla..

insyaAllah senang dapat, antara mau atau x je..

sbb nya field baby tu senang sket nk grap peluang..

kodok....
baby da register kt spa.
tunggu la kot ade rezeki.

bukan nak burukkan kau...tapi aku rasa kau kene fix your self-esteem. from what i see you are focusing on all the negatives things about yourself. Doesnt' matter what your age is and how you look like..kalau you fikir negative about anything...then it will become negative.

Forget about your looks, your age, what your peers and relatives have accomplished. And their negative comments made to you. Itu masalah diaorang...bukan nak tolong or support...maybe they feel powerful when they say nasty things about other people....Itu dah perangai / rezeki dia...esok lusa kita tak tahu.

as i mentioned to another forumer with similar problem tadi..you kene kuatkan semangat and carry on your effort. Don't give up and always work and pray hard. jgn buat benda sambil-lewa. take things seriously..insyallah something will happen. when itu Allah punya choice.

Originally posted by afja at 4-10-2007 01:43 PM
hmmm... aku baca posting si penmerah jerk...
x larat aku nk baca panjang2...

aku sokong ckp pen 200%

23thn... masih ijoo bg aku lah...
aku ni haa... 35thn....dh andartua taww...
x de  ...

Sian ko ek Afja dah 35 taun masih single mingle gik. Babyorange x yah susah2 ati, 23 thn tu muda sesangat gi, masa masih panjang. Ce compare ngan Afja, at least Babyorange still nasib baik x cecah 30 lg.

Aku pun ada adik pompuan umo 32 thn x kahwin2. Sian aku nengok dia. Tua dimamah usia. Padahal adik aku tu kecik molek orangnya, kategori cun gak arr tp still x de jodoh. Aku x de arr bising2 kat dia, x nak bagi dia tension. Sapa yg x nak kahwin kan, tp dah jodoh belum sampai nak wat cam ne. Kengkadang bila pikir, mmg aku risau gak tgk dia takut dia kesorangan sampai tua, sapa nak jaga dia nanti. Kalau umo aku panjang, aku jagalah dia kalau ditakdirkan dia single sampai tua tp kalau umo aku x panjang?? Uhuk...Mak dah lah lama meninggal...

Tp sesekali aku rasa bagus jugak x kahwin ni sbb kalau kahwin pun tak semuanya indah....

aku da dpt keje.......!!!

hei korang!
lama x update kt sini...
korang nk tau x?
hehe....

aku da dpt keje!!!!
hihi....
nxt wik isnin aku stat keje.
purchasing assistant gaji 1000 je
ok x?
aku main letak je 1000 ms tu sbb sesaje je g mase tu. lgpon ms tu pikiran aku nk apply tpt lain.
tetibe rezeki     aku dpt lak.
tempoh percubaan 3 bulan. klo ok br die consider nknaik gaji.
aku rs aku try je dlu sebln dua. sambil2 tu cr yg lain jgk la.
hrp ade rezeki lg better kt tpt lain.

korg...ade sesape yg ade info keje bhgn admin kt utm skudai x?
plzzzz....

nway thnx utk korg yg bg support selama ni.....
sekurang2nye poket aku berisi la jgk dis month kn

Hello there...

First of all, to tell u the truth,  u really need to fix your selfesteem. thats the most important thing. Kalau dalam diri dah rasa rendah diri semacam, orang yang memandang apa tah lagi. Bawa bertenang, ceria-ceriakan diri, sekali-sekala buat lawak, bagi semua orang kelling suka dengan diri anda dan lupa pasal physical anda. Buat muka ceria, org tengok pun lapang... ni kalau muka muncung je.. orangnak tengok pun takut. So first thing, bangun pagi je senyum pada diri sendiri, mohon pada Allah semoga hari anda akan diberkati.

2. Keje.. cari la perlahan2, jangan le terlalu mendesak diri sendiri sampai rasa tertekan yang amat sangat. Glass faham how u feel, glass pun ada ahli keluarga da sahabat handai yang menganggur bertahun2 tanpa keje tetap walaupun ada degree etc. What you can do, sesambil menghantar resume and application untuk kerjaya yg setaraf @ yang anda idamkan, cuba2 la p keje part time. Fast food and pasaraya biasanya banyak post temporary or even part time. Kalau malas nak jumpa orang, p call centre pizza hut ke, mc donald ke.. keje angkat call & ambik order je. Or else keje part time kat hotel. hosekeeping ke, banquet ke.. normally diorang bayar ikut jam. Keje maybe penat sikit tapi ok lah exercise.... another option, jadik promoter kat pasaraya pun ok juga.. biasanya untuk launhing product baru.. biasanya gaji lebih sikit. Kalau tak nak juga, jadi le sales person kat showroom keta ke mana ke. takpun jadi agen insuran @ unit trust. Yang ni kalau benar2 bersungguh bole kayo dik oooiii.... Kalau nak kelaina, jadi le pemandu teksi .. cuma yg ni kena ada deposit sikit le.. u sewa hari2 dalam berapa puluh ringgit tah... minyak bayor sendiri la. tak pun jadi dispetch part time.. hak ni kena brutal sikit bawak motor bagai...

3. Boipren? alaaa baru 23... glass ni dah 35.. pun tak kawin juga lagi... badan selim melim ala ala glass hour shape.. (he he he.. lawak jer). Be cool baby... ada jodoh tak kemana... gud luck!

Follow Us
kalo ko nake keje...salah satu alternatif ko bleh mohon kpli...ko mintak pendidikan khas atau kemahiran hidup...pasal itulah 2 bidang yang paling kekurangan guru (wat maser skarang nie)

Kalo ko nak mintak politeknik.., ko bolehlah mencuber kat politeknik banting yang baru bukak ataupun kat kolej-2 komuniti.

Untuk pengetahuan ko.., wat maser skarang memang ler ekonomi tak stabil dan kadar pengangguran meningkat...tetapi bidang akademik menawarkan banyak jawatan pasal banayk universiti, politeknik dan kolej yang didirikan wat maser skarang.

Samada boleh atau tak boleh bukan persoalan..., if u want something..., u must break the barrier within u..that's the way.k

Reply #66 Glass's post

mekaseh glass...

aku kena muhasabah diri semula la....
ade la yg x kena nye ni, smp susah sgt aku nk dpt keje....

update:! aku x jd keje kt situ...atas sebab2 tertentu

aku kena perbaiki amalan aku....supaya murah rezeki dan spy hidup aku akn lebih diberkati...insyaAllah

Reply #66 Glass's post

[server mengong]

[ Last edited by  babyorange at 20-11-2007 12:03 PM ]

Reply #66 Glass's post

[server mengong]

[ Last edited by  babyorange at 20-11-2007 12:03 PM ]

Reply #66 Glass's post

[server mengong]

[ Last edited by  babyorange at 20-11-2007 12:04 PM ]