CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: aiva

Bila anak-anak tidak mahu bela mak sendiri

sian nenek ko aiva, dalam hal nih, bapak ko aku tabik lar... anak yg soleh...tp mak ko tuh... jgn lar gitu... kena give and take arr... kan bapak ko tuh anak nenek ko, lagipun jgn lar berkira, anggap lar sumer perbuatan yg bakal mak ko buat pada nenek ko tuh kira amal jariah, dpt gak pahala, lagipun bkn nya nenek ko tuh hidup menongkat langit.... tak lama mana pun kita kat dunia nih...

mak aku lak, pujuk2 duk ngan aku tanak plak... nak gak duk umah adik aku, sbb dia kata umah aku tak best... hello!!! umah aku 100 kali best dari umah adik aku tau... tp senarnya mak aku tuh tanak pisah ngan kawan2 dia kat sana tuh... aku tau lar... lagi mau kelentong....

Originally posted by sincewhen at 6-10-2007 06:12 AM
sian nenek ko aiva, dalam hal nih, bapak ko aku tabik lar... anak yg soleh...tp mak ko tuh... jgn lar gitu... kena give and take arr... kan bapak ko tuh anak nenek ko, lagipun jgn lar berkira, an ...

nanti raya nenek datang rumah... kami ni anak-anak perempuan rapat dengan mak jadi, segala luahan mak membela nenek kami dengar.. dengan nenek pilih kasih dan ragamnya, keluarga aiva telan jer tambahan pula dengan gelagat  adik beradik ayah eee yulk meluat.. terutama makcik yang dok JOhor Rumah Banglo lagi datang datang rumah tahu mahu komplen jer....

makcik yang dok Kelang pulak tuh datang sececah jer, minum tak makan pun tak... just drop by nenek, tanya khabar lepas tuh balik... semuanya buat hati mak bengkak dan terasa... seolah-olah macam teruk sangatlah keluarga kami dah laa dibuat macam hamba pas tuh tak terima kasih langsung eee geram kesian kat mak, tapi makcik dan pakcik memang okey dengan aiva but not my mum.. aiva pun tak tahu kenapa...
apapun aiva setuju dengan sesetengah pendapat dan pandangan daripada kawan-kawan di sini, terima nenek duduk di rumah..nantilaa aiva slow talk dengan mak..