CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BingkaUbi

aku, dia & kenangan...perlu ka?

Close [Copy link]
ko baca je signature aku tu bing...
semoga boleh membantu...

BingkaUbi ni Lone Ranger, dah lama duduk sana tapi tak kenal ramai orang Msia, campur gaul dengan dia orang pun tak. Apa kata dah duduk rumah sorang2 tu,  you cuba berkawan dengan dia org semua, sekurang-kurangnya ada kawan2 & aktiviti yang boleh penuh masa lapang. Saranan saya shj.

Raya jemput datang rumah ya, kalau dah lupa kat mana, PM la.. nanti saya bg detail.

Originally posted by BingkaUbi at 9-10-2007 04:43 PM
x wife aku dh offer nak bg aku tumpang anak aku kat umah dia....maid dia jaga....elok gak biar dia kenal abg2 dia tapi......aku kesian kat mak mertua aku....

aku bukan x caya ngan kemampuan kau...tapi aku rasa biarlah mak mertua kau jaga dulu, tapi pakat baik2...mcm tarik rambut dari tepung orang ckp..tak nak sapa2 terluka.

forum mengong....

[ Last edited by  putubambu at 9-10-2007 04:56 PM ]

Originally posted by BingkaUbi at 9-10-2007 03:43 PM
x wife aku dh offer nak bg aku tumpang anak aku kat umah dia....maid dia jaga....elok gak biar dia kenal abg2 dia tapi......aku kesian kat mak mertua aku....

Al Fatihah untuk arwah... Takziah untuk Bing & family...

You're depressed... which is totally understandable given that your life partner recently passed away... U need support from family and friends sekarang nih...

Cadangan x wife ngko bagus, tapi aku pun kesian dgn mak mertua ngko... Dah ler arwah the only child, meaning anak ngko te only cucu lah kan? Sure sodih orang tua tuh... 'Losing' both daughter and cucu at the same time...

X wife ngko & family lama lagik ker kat Dubai nun? Biler nak balik Mesia?... Tak leh pertimbangkan balik Mesia ker?... Aku rasa mak mertua ngko, as typical orang2 tua yang lain, lebih suka dok closer to home than abroad...

Ngko ada tak consider keja kat Mesia, pastuh angkut bawak balik Mesia anak2 ngko yg dgn x wife tuh time2 cuti skolah?... Or ngko pi sana dgn anak ngko dgn arwah, time2 cuti skolah...

Again, so sorry to hear about your loss...

Be strong k, bersabar atas ujian Allah. Hikmah yang kita tak nampak may be at works... Wallahualam...

cerita rekaan

Follow Us
Takziah bing...patutlah rasa dah lama tak nampak u kat forum...apa2 pun moga u tabah...redhalah pemergian dia..isteri yang pergi dengan mendapat redha suaminya insyaAllah syurga tempatnya...
Rasanya better bagi mak mertua u jaga anak tu for a few months dulu...baru 4 bulan rasanya fragile lagi tu bing...lepas tu baru bincang elok2..rasanya offer ex u tu not bad jugak kan..
  U as a father ..kena kuat tau...kesian kat anak tu..jangan selalu dok sorang2..nanti senang setan kacau u di saat emosi u tak stabil ni..bukan nak suruh u bersosial tak ingat dunia tu..but please have some friends that u kan hang out together...
  Perbanyakkan sedekah kat arwah after setiap solat semoga roh dia aman di sana...

Reply #46 car_bootsale's post

selamat hari raya...
maaf zahir batin..

Fan turut tumpang simpati hope sis strong hadapi sumernyer berat mata memandang berat lagi bahu memikul

patut lama tak nampak lu....ucapan takziah untuk lu...semoga tabah menjalani hari hari berikutnya...

kami di FD akan selalu mendoakan kebahagiaan lu and anak lu...

Originally posted by BingkaUbi at 9-10-2007 03:28 PM
dia meninggal di pangkuan aku...lepas asar, 2 sept, 3hari sblm genap anak aku 4bln...

sayunya...
takziah buat bingkaubi sekeluarga..
nie yg buat i takmo berjauhan ngan husband, sakit pening takder sapa yg tau.
Your mom in law pon sorang2 kat Malaysia, taknak ajak dia tinggal sekali ke bingkaubi?
May be dia rasa kekok kot..
Sedihnya kat anak you. Usia masih muda dah tak merasa kasih ibu.. papa dia pula jauh dirantau..
Jauh ke jarak tempat you tinggal sekarang ngan Malaysia? tak dpt i bayangkan kalau jaraknya berjam2 dlm airplane, penat tuh

Dah type bebanyak tadi... hilang la pulak.
My heart goes out to you BingkaUbi. Takziah..
Sedihnya..
Some people said, berpisah nyawa nie lagi siksa dr bercerai.
Ni pengalaman yg I dpt from my own mom, both suami dia ( 1st husband n my dad ) berpisah nyawa dgn dia. Tabahkan ati Bingka.. I know bukan senang nak handle situasi lebih2 lagi klau baru sangat kehilangan tu...
Anak tu, dia masih kecil, kalau bawa ke sana maybe you tak bleh handle dia lagi. Bagilah you MIL jaga n ada masa you pulang jenguk dia.
I sian kat anak you... kecil lagi dah tak merasa kasih sayang mommy. dad pula jauh dirantau

---page mendap

Originally posted by BingkaUbi at 9-10-2007 05:00 PM
selamat hari raya...
maaf zahir batin..

ko tak ada buat salah ngan aku pun...
teruskanlah ngan sandiwara ko ni, kalau aku nak citer dari a sampai z pun boleh pasal ni.
tapi biarlah, aku nak tengok sejauh mana ko pergi. yg pasti ko tau, aku tau.

Takziah.

Kenapa post moon tak ada ?

Lagi sekali, takziah ya.

cari bengong ari nie

kaedahnya..

takziah ler bing.. rasa mcm baru semalam kita ber pm2 n u kasi tengok gambar ur wife tuh.. hrmm..

apa2 pun.. kena ler tabah bing.. idup mesti diteruskan

Reply #1 BingkaUbi's post

aku x tau apa masalah aku sbnrnye......aku sedih, aku takde mood nak keje, aku penat n aku x tau camner hidup aku seterusnya......dulu aku free life, sosial tp sumer tuh dulu n aku dah start hidup baru tapi biler semua ni jdk......aku rasa lost...

sebak sangat baca cerita bingka ...salam takziah dari oshin buat bingka sekeluarga yer...
normal untuk bingka merasakan seperti tidak mahu hidup...masih baru lagi kejadian ni
ianya akan mengambil jangka waktu yang panjang untuk bingka bangkit dari rasa
kesedihan ni...dekat kan diri dengan Allah SWT...redhakan permergian dia..tu langkah pertama
kerana tanpa keredhaan...payah untuk bingka menerima dugaan ni semua
tumpukkan perhatian pada anak2 yang lebih memerlukan perhatian dan kasih sayang
dari bingka
kalau rasa sunyi...keluar lah dengan kawan2...kerana kalau dalam kesunyian mesti bingka akan
merasa kehilangan arwah isteri bingka

Oshin doakkan semoga bingka di beri segala kekuatan untuk bingka memulakan hidup baru,
cari tempat di dalam hati bingka untuk bingka menyimpan semua kenangan2 indah dengan
arwah isteri

bingka....

takziah ya....
aku amat faham situasi kau ni....walaupun aku tak separah kau...tapi baru gak kehilangan adik lelaki aku yg sepatutnya menikah 3 minggu sblm dia meninggal...bulan mac yang lalu....

mmg rasa cam hancur sangat hati ni sbb aku rapat....kalau tak kenang2....mau meracau2 meroyan....ngan barang2 hantaran/bunga pahar and all those....

sampaikan anak2 aku cakap..enuf laaa mummy...u've got 3 more man in ur life...baba, me and adik...

cadangan aku....

selain daripada berdoa kepada tuhan....kau redhalah pemergian dia....(ada tak kau buat salah/yg kau kesal) kalau ada mmg susah nak repair perasaan tu....kalau tade it wud be easier....

make friends....ataupun ko sembang/ym ngan sesapa yg kau senang...awal2 mintak maaf ...kata kau nak layan perasaan...insyaAllah ramai yg faham....

bab anak tu...kalau aku ....aku kasik ler kat mil...kau kene kawal diri kau dulu...baru leh kawal orang2 di sekeliling kau ok....

beri masa utk kau sendiri , but not too long....sbb hidup perlu diteruskan....