CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: truly

Lawatan ke cape town.

Close [Copy link]
Originally posted by Bapak^Blastoff at 28-11-2007 01:40 AM
http://www.travelinstyle.com/africa/images/Big%20Five/CapeTownWild1.jpg
Capetown water front -

Botanical gardens-

http://www.cs.csusta ...

kat botanikal garden ni bapak, saya pun berdiri sebijik tempat teruna baju merah tu berdiri......hehe. masa pegi sini saya sama kawan dari england, jumpa kat hotel tu jer...saya ajak teman saya pegi sini, kebetulan dua dua free. masa ni kawan saya pegi swim with the shark...tak berani saya nak ikut.

Originally posted by Dunhill. at 28-11-2007 09:27 PM
Tk sabar nk tunggu truly upload gambar..

thanks danhill...nanti la I upload.......hehe....dah jumpa disc tu. kena sensor la jugak, gambar I you nak tengok ke?

cerita sikit lagi.

masa dari airport untuk ke hotel saya lalu pemandangan yang mengkagumkan. ada dua jenis. sebelah kiri pembangunan pesat, cantik, ada university besar. sebelah kanan ada setinggan sayup sayup boleh nampak. setinggan mereka cuma rumah seperti kotak, betul betul macam kotak, kecil, tak ada kemudahan air, api dan juga rapat rapat.

pemandu teksi kata itu golongan kulit hitam, walau apartheid telah hapus, mereka masih tak punya apa apa untuk bina hidup. saya kata di malaysia kerajaan buat penempatan semula pada setinggan dan dasar dasar ekonomi dsb. kata dia, di sini ada dua masalah:

pertama: rakyat kulit hitam tu sendiri amat mundur dan tidak ada attitude yang betul (nak betul apa nya, dah lama di tindas)

kedua: politicians kulit hitam yang ambil alih kerajaan, amat corrupt. sama saja.

mereka tidak ada teknologi dan kepakaran membangukan negara, mereka halau orang kulit putih keluar.

Rate

1

Saya ke Capetown dua minggu sebelum Ramadhan yang lalu...... waktu itu was end of winter... siang about 20C , malam mencecah 8C.... It was a beautiful experience. Saya dan suami jatuh cinta pada Capetown. Keindahan semulajadi mengingatkan kita kebesaran Allah... anak2 saya berusia 2 & 3 tahun juga 'enjoyed' exploring capetown...

The penguins colony at Boulders Beach, Animal Zone, Lion Park, Two Ocean Aquarium, Ostrich Farm & whale watching are great places for the children.

Capepoint, tempat bertemunya Indian & Anlantic Ocean, sungguh cantik dan mendamaikan. Begitu juga keindahan Table Mountain dan Waterfront. Memandu di celah bukit bukau di persisiran pantai dan berlatar belakangkan Table Mountain sangat menyeronokkan.

Bokaap - atau nama lamanya Malay Quarters .. adalah tempat kita bertemu 'orang kita'. Seronok.. saya sempat bertukar alamat, menulis poskad..memanjangkan silaturahim sebangsa seagama. Walau pertemuan terlalu singkat, kami berpeluk seperti sudah lama berkenalan.

Seorang pemandu pelancung berkata pada kami.. 'tiada sebab untuk tidak sembahyag di Capetown... azan laung melaung silih berganti.'. Suami saya yang berkesempatan untuk Sembahyang Jumaat di Capetown berkali2 memuji.. " MasyaAllah... rasa nak menitis air mata mendengar kubah Jumaat di sana. It was is Arabic and English.. sangat berkesan di hati".

Usah risau tentang soal makan di Capetown. Nasi beriyani di BoKaap is super duper delicious... kalau teringin Tom Yam dan Paprik mcm di M'sia , juga ada di WaterFront... jangan terkejut kalau diberitahu Mc Donald, Subway, KFC .. semuanya HALAL!

Kalau ada peluang..saya teringin nak ke Capetown lagi.

Rate

1

Some pics during my visit...

Walking to Waterfront from the hotel. At the back is the Table Mountain.

The scenic Capepoint

Rate

1

Originally posted by truly at 29-11-2007 07:49 AM

kat botanikal garden ni bapak, saya pun berdiri sebijik tempat teruna baju merah tu berdiri......hehe. masa pegi sini saya sama kawan dari england, jumpa kat hotel tu jer...saya ajak teman sa ...

Nasib baik muka tk tahu malu tu tak ada kt thread ni.. kalau dia letak gambar masa dia tgh jogging kt Cape Town ni, saya akan buat report supaya thread T ni dilock aja..

Thanks --

[ Last edited by  Dunhill. at 29-11-2007 11:59 PM ]

Follow Us
Originally posted by Dunhill. at 29-11-2007 11:57 PM

Nasib baik muka tk tahu malu tu tak ada kt thread ni.. kalau dia letak gambar masa dia tgh jogging kt Cape Town ni, saya akan buat report supaya thread T ni dilock aja..

Thanks --

pakcik no komen -

p/s tak爊ak jadi pengemis - bapak

Originally posted by mummiena at 29-11-2007 06:57 PM
Saya ke Capetown dua minggu sebelum Ramadhan yang lalu...... waktu itu was end of winter... siang about 20C , malam mencecah 8C.... It was a beautiful experience. Saya dan suami jatuh cinta pada  ...

thanks for sharing the pics here mummiena

Originally posted by Dunhill. at 29-11-2007 11:57 PM

Thanks --

hehe...sib baik kan......

mana mana pegi pun, dia jogging ke danhil?

my pics

Table Mountain time berkabus, locals gelar "table cloth"

Table Mountain dilihat dari Robben Island

Rate

1

Revolving cable car untuk naik ke Upper Station di Table Mountain.
Nak jln kaki naik atas pun boleh, kalau larat...
Masa saya pergi tu, tak cantiklah view kat kaki gunung tu sebab lepas terbakar pada Jan 2006.

Puncak kat belakang tu ialah Lion's Head.

Upper station.

Anak2 jalan2 atas Table Mountain
Masa ni bulan 3, summer...panasss...

Rate

1

page mendap...!

Tengok penguin di Boulders Beach
Musim penguin bertelur...

Rate

1

Last year pergi Cape Point ikut tour van, so tak byk masa kat situ.
Sesiapa ada terjumpa a very big baboon kat sini?
Saya ada jumpa...baru nak posing2 kat signboard tu baboon tu lalu, terkejut wpun driver tu dah beritahu awal2...
2002 dulu kami sewa kereta & drive masuk ke Cape Peninsula National Park ni. Kami drive sampai ke Cape of Good Hope.

Rate

1

Saya ada pengalaman 'menakutkan' dgn baboons di Cape Point. We were about to have lunch there,when the tour guide reminded us to be extra carefull with the BIRDS...sebab burung di situ agak agresif. Saya berseloroh yang  I'm more concern about the BABOONS. Memang betul masin mulut saya and tour guide tuu...    we were siting at the round table.. sedang kami menikmati snack, tiba2 datang burung dari arah belakang saya, cuba ambil makanan di tangan .. semua org terpaku. yang paling trajis... bila saya berpaling semula ke arah meja.. a BIG BABOON entah dari mana dah ada di meja belakang kami... jaraknya SANGAT2 DEKAT.. IT WAS SO HUGE.. mcm anak GORILA! hehehe...semua org tak tahu sebab membelakangkan meja tu..cuma saya je yg nampak..tapi saya hanya sempat menjerit 'Baboonnnnnnnnn!!!!'... tau2 BABOON tu dah selamat landing meja kami... in split second, sandwich di tangan anak saya yang berusia 2 tahun dah kena snatch(nasib baik  tak luka tangan anak saya). begitu juga air minuman dan makanan lain , semua BABOON tu kebas.My hubby cepat2 baling botol dan grab anak saya yang 2 tahun tu .. Anak saya tak berhenti nangis ketakutan. Saya terus capai anak saya yang umur 1 tahun & berlari masuk kedai. Keadaan menjadi havoc, sebab kawan2 baboon semua datang.. semua tourist yang makan di situ bertempiaran lari... even pekerja kedai makanan di situ panic,cepat2 kunci kedai , takut Baboon tu masuk ( kami sempat hide dalam kedai tu)..

Memang scary..sampai sekarang anak saya masihparanoid ngan monkey dan yang  spesis seangkatan dgnnya.

Rate

1

Cantik nya gambar Linct! Mcm pro! Mana gambo nya Truly?

Originally posted by mummiena at 3-12-2007 05:54 PM
Cantik nya gambar Linct! Mcm pro! Mana gambo nya Truly?

hehehh tak de nya pro...mana sempat aje tu...janji semua my own pics
mcm gambar cableway tu, bila selisih dgn cable car yang nak turun cepat2 la tangkap gambar.
yg gambar upper station tu, standby ajelah camera...bila cable car tu pusing menghala ke arah upper station, snap gambar...

ish, takutnya dengar cite baboon tu.  Hari tu lindt jumpa sekor je, tapi memang besar...baru dpt sandwich...  Nasib baik kami tak bawa food masa tu.

best nya gambar2 kat S.A, oshin jealous sangat Truly

Reply #58 OsHiN_hOnEy's post

Dunhill pon jeles jugakk.. Dulu Dunhill ada kawan kt KL yg berasal dari Cape Town.. Name die Anita.. Dia dah balik SA.. Antara kenangan yang tk buleh dilupakan ialah saat kami bersama sama berjogging di PD..

Nanti abg Dun nk simpan duit tambang kapal terbang nak ke Afrika Selatan.. Sambil tu nak ke Zimbabwe sekejap untuk berjumpe sahabat lama.. Nama dia Jamal Pak Tongko.. Saudagar unta leher panjang..

woah Lindt....

nice photos...
masa tengok kat lam tv cam biasa