CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 29374|Reply: 23

[Aduan] cancel booking kereta

nak tanya, kalau cancel booking beli kereta, bole dpt balik ke duit tu...ada apa2 akta aku bole tau tak.

rasanya ada...
my bos dulu ada gak booking keta tapi lambat..
dia bayar RM2K.. pastu bila dia cancel cuma nak dibayar RM1K je..
siap naik mahkamah lagi... dan akhirnya dia dapat balik duit tu...

Reply #2 @ZueR@'s post

camana pulak dengan kes kita tak mau ambik keta yang dibooking disebabkan oleh spesifikasi yag dijanjikan tidak ditepati. adakah nama kita akan diblack list dibank atau tak..........

ha.. husband aku pun last month ada bank in duit utk booking kete la kat satu company kat jalan pahang. pastu bile loan tak approve, malas la nak suh re-submit coz igt nak amik kete lain jek. so tadi pagi aku call company tu then diorang ckp nnt diorang refund tp tak exact amount mcm yg kite bayar la coz diorang amik sket utk processing fee.

sib baik itu ari husband aku berkeras nak kasi RM300 jek, klau ikutkan diorang nak 1k. so, diorang tolak processing fee RM50, dpt refund RM250 je la..

Reply #4 HoneyD's post

bukan buat loan dulu ker baru bayar deposit? depositkan bayar pada bank. pihak dealer kita tak payah bayar ape-apekan coz bank yg akan kasi comisen kat dealer tu. Tak silap RM600 byr kat company untuk satu keta billa bank dah luluskan loan tu

Reply #5 anieszack's post

tul tue aku praktis cam tulaa..lepas loan approve baru bayar deposit..

Follow Us
booking fees lain deposit pulak lain......... jangan confused

Reply #7 mukmin101's post

booking fees tu untuk kita cepat dapat kereta jek kan dan
cop warna yg kita nak?
kalau loan dah approve, kalau kita tak bayar booking kereta tu,
kita still dapat kereta jugak kan cuma lambat je lah...
dan kira nasib la warna apa yg sampai @ ada.
mustahillah kalau dealer tu tak nak ambik duit loan yg lulus beribu-ribu tu dari nak jugak duit booking yg cuma berapa ratus je kan...

Reply #7 mukmin101's post

ya betulll....booking ni sbb kita nak tempah kete supaya dapat dalam jangka masa yang kita nak......kalau x mungkin lambat dapat..kene ikut Q.... ...kalau cancel booking...biasanya kita takkan dapat balik duit tu....siyes..aku pernah kene...

aku penah kene, burn 1k.. cancel amik sbb pinjmn x lulus

Originally posted by mizahanan at 25-11-2007 10:25 AM
aku penah kene, burn 1k.. cancel amik sbb pinjmn x lulus

sib baik aku hanya bayar RM 200 jerk...memula tu derang mintak RM 1K.....

sebab aku cancel booking...sbb derang tipu aku...kata kete baru...rupenya kete lain ( yg dah ada plate no )..alasan mereka....kedai dah register kete tu atas nama salah sorang staff Car dealer...sbb nak mudahkan saper yg booking kete.......walawei..dah tentu kete tu dah masuk 2nd hand kalau aku beli....Cipet tul lah car dealer tu..:@:@:@:@:@

Reply #11 medangmru's post

pastu nk melembutkan hatiku.. kwnku ckp nk beli kete mmg camtu la........

mmg camtu ke kalo nk beli kete?

Originally posted by mizahanan at 25-11-2007 11:22 AM
pastu nk melembutkan hatiku.. kwnku ckp nk beli kete mmg camtu la........

mmg camtu ke kalo nk beli kete?

biasalah miza..........masa nak beli dan bayar duit booking.......tokei kedai mmg jadik peramah tak menetu....lembut gigi dari lidah...tp bila cancel..

Mmg camtu miza.......apa kata derang....duit penat lelah.....penat lelah apebendenya..

Originally posted by medangmru at 25-11-2007 10:29 AM

sebab aku cancel booking...sbb derang tipu aku...kata kete baru...rupenya kete lain ( yg dah ada plate no )..alasa ...

memang pokewak tol dealer gitu.
kalau ko amik gak,
ko nya loan mesti dia nya interest kena mcm keta seken.
berganda2 la mahal nya :@:@

bukan apa, dulu aku ada terbaca duit booking kita bole ambik balik, atas akta bla2.... tapi dah tak ingat, sebab masa tu tak ambik pot sangat booking2 ni.

Originally posted by Avicenna at 26-11-2007 11:38 AM
bukan apa, dulu aku ada terbaca duit booking kita bole ambik balik, atas akta bla2.... tapi dah tak ingat, sebab masa tu tak ambik pot sangat booking2 ni.

sape taw akta itu... mane taw kot dpt balik duit tu...

Reply #14 stfunewbiez's post

Mmg aku tak halal duit yang aku bg kat mamat tu....

Reply #17 medangmru's post

same ar.... byk tuh......

Originally posted by medangmru at 25-11-2007 10:29 AM

sebab aku cancel booking...sbb derang tipu aku...kata kete baru...rupenya kete lain ( yg dah ada plate no )..alasa ...

same dengan la.. cuma husband aku ni up lagi rm100, dier kasi booking rm300. sib baik tak kasi 1k mcm diorang mintak. ni pun aku dah call mintak refund, diorang call husband aku plak utk mintak resubmit. aku ckp tak yah mengada2. mintak jek diorang refund duit tu walaupun dpt rm250 jek!

hak ah husband aku pun kena...mula-mula tuh salesman tuh cakap kena bayar rm500 as a booking...bile dah bayar..nak dekat sebulan, org bank masih tak call-call lagi..punya la bengang sebab nak pakai kete sebelum raya ari tuh...then kebetulan lak baru aku teringat ade salesman aku dulu masa beli kete waja...terus contact dia...dengan dia memang mudah giler...tak yah booking2 ni pun..then 3 hari lepas submit semua form, bank tepon...then loan approved...pastu terus bayar downpayment...tak samapi seminggu terus kuar kete....

so kiteorg nih nak la cancel ngan salesman yang lembap nih...yang mula-mula tuh...pas tu punya la liat nak kasik balik duit...gaduh punya gaduh, kiterog terus cakap ngan boss dia...even resit bayar booking pun kiteorg tak dapat, then cuba korang baca belakang surat agreement tuh..memang boleh reimbuse balik 100%...tak de akta pun kata tak leh dapat kurang daripada apa korang bayar...dan lagi satu, pasal bayar booking...tak wajip pun...salesman tu jek yang memandai-mandai...bertekak punya bertekak...last-last dapat balik dalam 350 jek...kiteorg pun malas nak panjang2 cite...kire kiteorg just tak halalkan je la mamat salesman tuh amik duit tuh...

tu la...ingat, bile salesman nak booking, jangan simply-simply kasik jek...then kalau nak reimbuse balik, memang boleh dapat 100% duit booking..cuma kena pandai melawan la sikit..ugut2 ke...kata nak buat report polis ke...nanti diaorg akan kasik la...cuma proses tu makan la masa sikit...

12Next
Return to list New