CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 17282|Reply: 57

PERINGATAN! HATI-HATI BELI HANDPHONE KAT KAJANG

sape-sape nak beli handpon kat kajang tu minta berhati-hati takut tertipu.
Tipah cakap ni sebab tipah dah terkena. Hari tu baru je pegi beli h/phone sony ericsson w850 kat kajang
kedai tu cakap AP set dgn harga RM920. Pakai sehari dua je bateri buat hal sekejap saja dah kong. Lepas tu navigation key crack.
Bila pi tanya kat kedai lain diorang ckp phone tu bukan AP set tapi recon set.
Sakitnya hati bila dapat tau tipah tertipu.

Jadi kengkawan semua, janganlah tertipu oleh 'kemurahan harga' dan kata-kata peniaga yg hanya tau nak kaut untung. Baik beli yg original puas hati (aku dah beli baru k810 harga RM1290-mahal takpa biar puashati)
p/s: aku dah sumpah biar kedai amoi seksi tu bankrap. Celaka betul.

Rate

1

medang..ada apa2 mau tambah

Sorry to hear that.  Patut ke kita buat list kedai2 yg boleh di recommend?

noted..thnx very much. next time will go to authorised dealer.

Reply #3 z-b-i's post

betul tu,ianya boleh jadi panduan untuk pengguna lain

Reply #3 z-b-i's post

patut!

Follow Us

Reply #3 z-b-i's post

memang patut! Aku memang sakit hati betul ngan kedai tu. Mari kita boikot kedai yg kerjanya menganiaya customer.

Abih tu ko tak wat apa2 ke?

member aku dulu dia serang kedai tu balik. Tapi tokey tu wat bodo pastu dia wat polis report. Dapat ganti hp canggih. Dgn dorang ni jgn wat bodo je. Lagipun ada warranty kan?

member ako pon banyak kene tipu ngan barang singapore yang murah n takde kualiti...maybe ko beli barang singapore kot

Originally posted by luyur at 26-11-2007 10:27 PM

..apsal tak snap gambar dia letak kat sini?

Reply #7 luyur's post

kedai tu kat metro ke kat depan czip lee? specific location please...

Reply #11 alamanda_girl's post

kat metro. bertentangan ngan kedai tu boleh nampak bank kalu tak silap cimb sebab aku ingat lagi pi withdrwat duit nak byr phone tu. Nama kedai aku tak pasti la tapi warranty card dia bagi atas nama mix mobile.

ko nak repot sini buat apa?

ko bakar je kedai tu ngan amoi amoi tu....

baru puas hati

Reply #8 narcolepsy's post

aku ni masalahnya kalu sakit ati mukanya pun aku tak mau tengok dah.
Lagi sakit ati kalu pegi tanya mesti tak ngaku jual recon set.

Reply #13 Uncle_K's post

upah uncle bakar boleh tak?

Tunggu medang snap.....

Apa yang aku nak katakan kat sini ialah...mana 2 tempat kalau korang beli HP pun akan ada masalah ini....hatta kalau korang beli kat Low yatt ataupun Sungai Wang sekali pun.....maslaah HP recon...masalah HP kualiti rendah....masalah sana ...masalah sini...MMG tak dapat dinafikan....lebih mengejutkan ....HP ORI sekalipun korang beli akan alami masalah ni...

sape-sape nak beli handpon kat kajang tu minta berhati-hati takut tertipu.

Mukadimah yang bagus  ....Satu peringatan yang baik utk bakal2 pembeli HP diKajang.

Tipah cakap ni sebab tipah dah terkena. Hari tu baru je pegi beli h/phone sony ericsson w850 kat kajang
kedai tu cakap AP set dgn harga RM920. Pakai sehari dua je bateri buat hal sekejap saja dah kong. Lepas tu navigation key crack.

Sila nyatakan Kajang tu dikedai mana.Kajang tu besar...Sg. Chua ( area Kajang ) pun ada gak kedai HP. boleh aku mark kedai tu dan siap ambik gambar kalau perlu dan letak di topik HP price list . Masalah bateri Kong bukan masalah baru. Tp memang sakit hati kalau berlaku kat aku. Mmg dah byk aku beli HP kat Kajang tp mungkin aku tak alami masalah ni sebab aku guna tak lama. Paling lama HP K800i ...lebih drpd 2 bulan dan takder masalah langsung. Cuma bateri tak tahan lebih dr 3 hari. Pasal Navigation atau yg lain2...aku tak pernah alami masalah ni. Kebanyakan org kalau beli HP...mereka tak godek habis2an. Tgk semua lengkap dengan kotak bagai. terus2 je beli. Check dulu apa2 yang patut. Kalau HP SE...boleh buat services test melalui Kod yang ada ( >*<<*<* ) . Kalau HP nokia...korang boleh tekan kod utk checklife timer HP tersebut. Tgk samada HP tu recon atau sebagainya. Mmg aku akui ramai yang tak braper tahu pasal HP ni...tp at least boleh belajar dr pengalaman.

Bila pi tanya kat kedai lain diorang ckp phone tu bukan AP set tapi recon set.
Sakitnya hati bila dapat tau tipah tertipu.

Yang ni aku nak tanya..ko tanya kedai sebelah dia ke????Kalau ko tanya kedai sebelah...bermaksud ko tanya "ESAING" dia. Sudah semestinya dia akan kondem kedai2 yang lain. Dakwa yang kedai2 lain jual HP recon....jual HP tak elok dan sebagainya. Mcm kedai dia yang elok. Macam2 ragam peniaga ni. Pasal bisnes...pasal jatuh menjatuhkan peniaga lain adalah LUMRAH.

Jadi kengkawan semua, janganlah tertipu oleh 'kemurahan harga' dankata-kata peniaga yg hanya tau nak kaut untung. Baik beli yg originalpuas hati (aku dah beli baru k810 harga RM1290-mahal takpa biarpuashati)

Kedai Kat Sekitar Metro Kajang tu ada dalam 23 kedai semuanya kalau tak silap aku . Kedai yang mana???kalau boleh bagi nama kedai. Lebih afdal dan beri peringatan pada semua.   

Dari tarikh ko register tu...aku pasti yang ko dah pernah masuk kat sini sebelum ni.....apalah salahnya kalau ko PM aku dan aku sendiri boleh sama2 beli ngan ko HP tu. Bukan nak cakap aku terrer...tp sedikit sebanyak...inysaAllah....aku tahu sikit2 pasal HP ni. Aku pun ada war2kan ....pada sesaper yg nak beli HP di area Kajang ni...aku boleh teman korang beli.

[ Last edited by  medangmru at 27-11-2007 08:10 AM ]

Originally posted by luyur at 26-11-2007 11:42 PM
kat metro. bertentangan ngan kedai tu boleh nampak bank kalu tak silap cimb sebab aku ingat lagi pi withdrwat duit nak byr phone tu. Nama kedai aku tak pasti la tapi warranty card dia bagi atas n ...

Bertentangan dengan CIMB tu ada 3-4 buah kedai. Satu kedai depan restoren tu.....2 kedai depam kedai kasut...3 ..Kuan Marketing ....4 sebelah kedai Kuan Marketing????mana satu???

Kalau Kuan Marketing tu...mmg ada 2 org amoi kat kedai tu...aku mmg dah mark kedai ni sbb nak tipu aku masukkan anti virus software kat HP W810 aku dulu...apa ke bodohnya nak masukkan anti virus pada HP SE....

kedai mana satu??

[ Last edited by  medangmru at 27-11-2007 08:15 AM ]

Originally posted by medangmru at 27-11-2007 08:13 AM
Kalau HP nokia...korang boleh tekan kod utk checklife timer HP tersebut

Masalahnya...nokia blh reset lifetimer dia...

Reply #19 musang_pulut's post

mmg boleh...tp tak semua kedai ada masa nak buat yang tuh dan ada yang tatau langsung ....seriously......aku dah tanya byk kedai....derang tercengang2....