CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: timeoutzone

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

tp si mutt @ Indy Jr. 2lah, mmg lawaks x hengatlah.. x habis2 sibuk naks menyemart jerk! adoi hai.. dahlah gaya ala2 james dean!

lagi sorang mak dia 2, marian.. dlm the 1st 3 installements / trilogies Indy dulu ada ke wujud watak dia nie eks?? seingat aku mcm x jerk dulu.. coz every epi. of Indy movie nie, mmg watak pompuannya berbeza..

alrite! ok! aku dah checked kat wiki nie.. mmg watak marion nie ada @ wujud dlm Raiders of the Lost Ark (1981) lagik ghupa2 nyer..

Reply #90 forum_aje's post

owh ye ker??  baru ku tawu..... tapi rasa cam something missing in this movie laaa......  but not bad

ceritanya quite ok...tapi alien pulok
awal2 lagi masa dlm gudang tu aku dah nyampah, peti alien tu kan ada seal 'roswell'
dari situ dah tau dah, memang the whole story ni ceritanya pasal alien jela..
quite confusing bagi aku, or maybe aku tak perasan, ada berapa sebenarnye crystal skull tu?
yg ada 13, kena curik 1..1 tu yg indiana jones jumpa kat gua, yg kawan dia letak balik lepas tak jumpa kunci nak masuk kingdom tu...abis yg cate & the gang curik dari gudang senjata tu, tengkorak lain pulak ek, yg ada dgn corpse alien skali tu?
scene kejar mengejar motor dgn indiana jones & anak dia - enjoy
sama dgn kejar mengejar kat hutan amazon, dengan semut tu..
towards the end aku dah rasa macam tengok national treasure 2 pulak, ada kota, ada air terjun, that sort of thing, boring..
dan yg sah boring last2 alien tu mesti ngamuk gak, mcm temple runtuh masa the last crusade tu...

maybe betul la macam somebody said, cerita adventure mcm ni dah biasa orang buat so tak exciting sangat...masa zaman 80's dulu, filem2 mcm ni dengan segala mistik tu memang rare piece la

keseluruhan sequel Indiana Jones ni biasa2 aje.hanya efek2 dan teknologi terkini saja yg membezakan indiana jones ni dgn yg lepas2 terutama yg paling diingati ialah Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark.Spielberg masih tak lupa membawa mesej2 propaganda ttg semangat dan idealism yahudinya dan juga boleh dianggap sebagai satu kenyataan politik secara longgar oleh Spielberg yang ditampilkan secara seimbas lalu. Watak-watak Nazi dan tentera Rusia digambarkan tamak dan biadap serta hilang tamadun mengingatkan ttg era perang dingin tahun 70an dulu.itu saja antara mesej yg jelas bg aku.Selain itu,ia Cuma filem pengembaraan biasa dengan paparan watak hero american yg sgt tipikal.aku bg 2 bintang,selamat menonton.

[ Last edited by  yhomtorke at 2-6-2008 01:22 AM ]

baru semalam nengok, bagi aku okler,cuma part alien tu yg aku rasa tak berapa logik

pada pembukaan tu, ada tribute to rider's of the lost ark, dia tunjukan peti femes tu di sebalik serpihan kotak yg dilanggar oleh lori..

aku terus teringat sebab dalam last scene ROTLA peti tu dibawa ke satu gudang, tak sangka plak gudang yg sama dalam crystall skull ni

Follow Us
dah tgok smlm...mmg kelako la stgh scene tu....

kalo dr segi jln cerita aku rasa...Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark lg besh...

apapun..adakah pas ni akan ada film Young Indi?

dah tgk n it's very entertaining......harrison ford masih hensem walau umo dah 65, shia pun cute jerk...as i said b4, reminds me of James McAvoy.... suka expresi muka dier masa dier nangis tgk Oxley yg dah tak betul...

but certain parts cam filem The Mummy, n ending tu ingatkan aku ngan The X-Files Fight The Future pun ader gak! kureng ckit la bila cerita dier melibatkan Alien la pulak....dr mula lagi aku dah rasa down sket cuz tgk kat gate tu Hangar 51....

lakonan ok jer....the action scenes mmg best.... Cate Blanchett elegantly evil....pompuan ni beri watak apa pun mmg mengancam... Karen Allen also ok.....rasa nak ulang lagi la marathon indi dr no 1-3.. but antara semua indi, my favourite is still Temple of Doom (Indi 2)...

page mendap...........