CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4821|Reply: 6

Puisi itu cinta/persahabatan

Mengapa dan kenapa ramai yg suka pada puisi nih?Mungkin kata-kata nya begitu indah dan menarik.Hingga menusuk ke kalbu dan memberi semangat pada individu yang sedang membaca dan menghayatinya.Orang yang suka membuat atau mengarang puisi ni..berjiwa romantis dan sangat memahami setiap tindak tanduk dan perilaku setiap insan.Terutama pada insan yg sangat dia cintai.

Aku sendiri tidak terkecuali daripada menghayati setiap puisi yg aku baca.Kadang2 puisi ini mengambarkan kasih sayang dan cinta murni pada seseorang.Tak kira lah sama ada dia tuh adik,akak,ibu,ayah,abang ataupun kepada kekasih.Aku rasa seronok bila membaca puisi..kata2 nya unik...sehingga ada perkataan yg begitu memikat hati..rasanya ingin sekali mengenali dgn org yg mengarangnya dgn lebih dkt..namun begitu,kita dpt merasakan dan membayangkan si penulis puisi melalui kata-katanya.

Ketika aku menonton drama berseri "Butakah Cinta",aku terpesona dgn jalan ceritanya.Seorang gadis yg berpangkat executive berjiwa romantis.Biasalah setiap org wanita memang suka dgn kata2 indah dari seorang lelaki yg dia kasihi.Bunga Mawar merah ada lambang cinta murni dan suci.Wanita mana yang tak tertarik pada bunga mawar merah.Apalagi diselitkan dgn sekeping kad yg ada puisi indah.wahh untungnya badan dpt sejambak bunga mawar setiap hari kan..mmg sungguh menarik sekali jln cerita tuh.

Ahaaa..so pada jejaka2 yg ingin memikat kekasih hati..jadilah seorang yg romantis ok..tak la terlalu romantis tapi cuba memikat hati kekasih anda dgn kata2 yg menyenangkan..coz org pompuan ni mmg suka pada keikhlasan hati dan kata2 yg indah..ok lah yer..sampai jumpa lagi dilain masa..salam sayang selalu..

memang best baca puisi (kalo paham) tapi ada gak orang yg tak reti-reti nak paham.......heh...jenuhlah kawan tu anto memacam tak reti-reti gak......

apapun berpijaklah dibumi nyata dibuai kasih,cinta memang rasa diri diawangan tambah plak dihujani puisi indah eheh! lagi la tak lalu makan.....mandi pun tak basah  

puisi adalah satu cara untuk luahkan perasaan...

jika puisi itu pembuka bicara
apa ayat terindah bisa di susun buat pemula
agar dia mengerti aku menyintai dia
seumur hidupku tidak pernah aku kenal bahagia
selain bersama-sama dia
namun dia pergi
menoktahkan cinta
menitikkan bahagia
bermula duka
meluncurkan derita

itu puisi. yang memberitahu semua orang. bahawa ada sesuatu terjadi. yang diungkapkan dengan bahasa cantik. cerita dalam hati seseorang.bernama aku.

Reply #2 juita's post

hehehe..juita..u r rite..thx u for sharing ur opinion here..nih yg cayang ni!!

Reply #3 dragon_tears's post

wahh..romantic juga kan dragon_tears ni..caya lah..give u hi-5..hehehe!

Follow Us

Reply #4 Keta_Kenari's post

very nice..i like yours 2..thx for sharing!! love ya!