CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hulia

Jenama makanan pilihan utk si comel anda

boleh campur tp takut kucing u x mau makan pulak.. cuba dulu, beli pek kecil utk testing..
leotazz818 Post at 17-4-2012 16:48

huhur..rina skang mixed rc kitten dgn sportman's pride(stok bw dh abes)...bg rina klo mkn bw, mmg poo poo kurang berbau...bila mixed dgn rc, poo derang xberbau sgt + ketul2 yg xmelekat kt lantai. SO senang nk scoop masuk dlm jamban. tak byk keje nk cuci lantai toilet sbb tak melekat sgt..

lgpun bubuye mebi dh jemu dgn bw..so bila rina tukar ke rc...mmg kjeap2 dia makan...

nie ada packet prodiet lagi 2 kg kt umah...hadiah shiro masa cat show..mebi akan mixed dgn rc jugak...tak test lagi.harap2 poo poo derang x munchuuk sgt..skang semua dh nk 1 thn..it is the time for me to change to adult food dh...susah nk ada 2 jenis kibble bila semua nk makan apa yg bubuye makan..tension rina....

salam .. siapa tau.. kat mana ada stok sportman's pride?
saya selalu beli kat animal zone, jalan segambut.. sekarang ni katanya tak ada stok.. masalah kontena .. sebulan dah..tak sampai sampai..entahlah kenapa? takut dia simpan untuk naik kan harga jer..

untuk bertahan sementara.. budak budak bulu tu..saya belikan smartheart 7 kg kat carrefour ...

salam uols.. nie ada info pasal RC but ai xtau la betul ke x,, me still bagi lagi rc sensible kt luna.. uhu

https://www.facebook.com/mydearcats.dc

Rate

1

uols kalo xmampo nak beli RC kah, IAMS kah, BW kah beli yang repack mcm iols.. lg murah noks.. mcm ai pon mmg xmampoo nak beli rc dalam packing betul die tuh.. mahal melampau.. so ai beli yang kedai sesiap repack.. baru murah n affordable for me

Siapa pernah try dry food cap OMEGA ??
Haritu nampak kat kedai pet kat Uptown Damansara tu..
Bentuk dia sebijik macam Blackwood Kitten..mula2 tu ingatkan BW Kitten sebab dalam pek repack.
Harga repack tu pulak RM15 per kg..mcm lebih kurang BW jugak kan..
So..sapa pernah try? Ada review?

kucing i dulu mkn rc sbb isu pork meat tu tukar kt orijen..tpi kena cirit birit yg teruk..mybe high protien kot...pastu dpt sample fish 4 cat...bgi mkn dh x cirit...alhamdulillah skrg ni terus bgi my cat mkn fish 4 cat..this produk mmg 100% ikan x de campur daging so x risaula... yg paling best ada kandungan minyak ikan yg tiggi..bagus utk bulu kucing especially utk persian breed...

Follow Us
bobba kasi kucing makan nasik. gaulkan dengan ikan, tak kesah la ikan rebus ke ikan goreng ke. tapi kadang-kadang gaul jugak dengan budu.

Rate

1

My cats makan Iams.. so far ok je... gelebeh2 je perut sekor2... tapi.. their favourite food is bubur nasi n tuna - saya akan beli ikan tongkol putih yg besar dalam 1.5kg punya size.. then rebus isi dan tulangnya sekali dengan api perlahan sampai masak.. lama sikit pun takpe, air banyak, then baru add in beras (ikutla banyak mana nak, saya suka ikan banyak) and terus rebus lagi sampai beras masak (tambah air sekiranya perlu) sambil tu ikan dipecah2kan isinya supaya boleh mix well dengan nasi tu... lagi lama mereneh, lagi sedap baunya wehh.. then siap...

bila tengok my cats makan bubur tuna nih.. muka sekor2.. penuh nikmat.. macam sedaaaap sangat...  actually, masa masak tu pun kucing dah kelam kabut.. tutup api je..ada je yg panjat dapur and masukkan muka dalam periuk and try nak makan panas2 tu...

Oh, I use fresh tuna btw... ikan2 yg baru bukan yg dah dua tiga hari tu.. and so far, tongkol putih tu je la yg my cats layan.. ikan2 lain.. ermm.. makan gak... tapi masa makan buat muka tak puas hati.. derhaka betol...

Rate

1

salam .. siapa tau.. kat mana ada stok sportman's pride?
saya selalu beli kat animal zone, jalan s ...
haniz98 Post at 24-4-2012 11:01

petshop kat umah akak ada jual brand ni..

Reply 369# leotazz818

yer ke  kak.. akak tau tak no tel dia.. saya nak tanya harga..

alohh.. x tau ... nnt bila akak pegi beli kibbles kat situ.. akak amik ok

Post Last Edit by eveready at 3-6-2012 21:54

saya baru je tukar prodiet kat kucing saya, dah 5 hari bg dia mkn prodiet tgk2 gugur bulu...byk plak tu...haish tak tau nak bg mkn brand apa plak...ingat nak try blackwood ..ok ker? sebelum prodiet saya bagi proformance tp poo bau tu yg tak tahan....

saya baru je tukar prodiet kat kucing saya, dah 5 hari bg dia mkn prodiet tgk2 gugur bulu...byk plak ...
eveready Post at 3-6-2012 21:43

eveready, bw sgtlah ok..poo poo tak busuk.... cuma disbbkan bw kaya dgn protein, some cats poo poo dia lebik sikit...tak lembik sgt la..

rina dulu totall 100% bg bw...cuma sejak 2- menjak ni...rina mixed rc ngn bw(gatal2 nk mixed sgt)... skang nie rina TERPAKSA bg 100% rc sbb kucing2 rina sgtlah tak sedar diri..dh tak nak mixed..nk 100% rc sahaja..even rina letak seketul bw dlm tuh...trus xmo makan...sanggup berlapar..(manalah aku kutip derang ni)..dh laa kuat makan skang..adui..10 kg skang == 2 bulan je..uwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

rina, saya dah beli bw kitten tadi...balik umah terus bagi...mak aiii lahapnya dia makan...suka la tu agaknya....saya campur jgk dgn prodiet tu sbb saya tgk harini bulu dia x byk gugur sgt...saya rasa bulu dia gugur sbb dia stress kena boarding 5 hari ( saya balik kg)bukan sbb prodiet tu....

kucing rina dah 10 kg ye...best tu boleh gomol... kucing2 rina sgt pandai pilih makanan...saya baca pasal bubuye suka ayam rebus gelak sendiri saya dibuatnya...

rina, saya dah beli bw kitten tadi...balik umah terus bagi...mak aiii lahapnya dia makan...suka la t ...
eveready Post at 4-6-2012 22:58

bukan kucing rina 10kg...kibble 10g == tak sampi 2 bulan dh laa ni...dh laa derang dh tak nk bw...so kene bli rc..huaaaaaaaaa.....skang nie rina bg hair n skin sbb bulu bubuye macam sihat..pas nie kene slow2 bg rc fit..nk tnya..ada sapa2 pernah bg rc fit x? ada pork x? rc ni ada yg ada pork ada yg xde..macam rina google ritu..ada 2 keluaran..ada yg ada..ada yg xe..aduiyaa..

hahha..lama rina xupdate blog..dh 1 bulan ++ rina bz ....mmg sibuk sgt...
bbuye skang susah betul nk paksa dia makan ayam...dia mmg fussy sgt...skang sejak nk kurus sikit....tiap2 hari musti lari sana sini...membuli adik2 dia....

derang ni ada peel masing2..tuh la..dlm 4 ekor nie..mmg rina dpt 1 ekor yg fussy sgt2..(terasa nomel pun macam bubuye je)

i feed my cats Evo and Natural Balance

Salam n hai semua,

sorry klu tmpt nie xsesuai sbb xtau nak publish or tnya kt mne,ade xsesapa kt sni yg bg anak bulus dia blackwood adult klu ade sesiapa nak share bli 24kg punya sy nak share atau ade sesiapa yg nak share gan saya sy nak 12kg so makna half2.sbb bli yg breeder pack nie murah skit jatuh dlm rm9lbh sekilo..klu ade sesiapa nak share x???tq

oke nak share.. dulu bagi luna makan whiskas junior sebab owner lama die bagi makan tuh.. then ai g petshop die soh bagi makan rc so ai bagi fit 32 then tukar sensible 33.. plus campo2 dengan wet food, quit.. so far anak ai makin montel..

then pastuh sheols da kureng nak makan sensible 33 so ai tukar pulak dengan iams (chicken).. tp poo die busuk lah uols.. pening ai.. ingat nak tukar rc balik tp since arituh masuk show n menang iams nyer food so kene tggu stok abes dulu lah kot baru bagi makan rc balik!

tp ai mcm berminat nak beli EVO lah mcm yang uols sajes.. rega die sama mahal mcm RC kah?

My cat makan trainer

kucing-kucing saya makan whiskas dlm pack dan biskut...
tapi tetap makan nasi at least sekali sehari dgn ikan panggang, ini dia org punya feveret tp harus panas2..