CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 45030|Reply: 203

TABARRUJ - PENYAKIT WANITA MASA KINI

Assalamualaikum.....

Kat sini sha nak share beberapa artikel berkaitan TABARRUJ yg sha jumpa....Sha minta maaf
kalau thread mcm ni pernah ada. sha dah search, tp xjumpa...nak selak belakang, malas
pulak Harap dapat di kongsi bersama sebab rasanya ramai yg kurang ariff tentang pengertian TABARRUJ....

** TABARRUJ **

TABARRUJ ialah mendedahkan kecantikan rupa paras sama ada kecantikan itu di bahagian muka atau di anggota-anggota badan yang lain. AL-Bukhari rahmatullah 慳laihi ada berkata: 搕abarruj, iaitu seorang wanita yang memperlihatkan kecantikan rupa parasnya Last edited by shachihata33 on 24-11-2014 08:53 AM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

sekadar hiasan...

sekadar hiasan.....

Asy Syaikh Abdul Aziz bin Baz

Penerbit : Pustaka Al Haura

"Dantetaplah kalian tinggal di rumah kalian, dan jangan bertabarruj sepertitabarrujnya orang-orang jahiliyah yang dahulu, dirikanlah sholat,tunaikanlah zakat, dan taatilah Alloh dan Rasul-Nya" (QS Al Ahzab 33)

"Duagolongan dari penduduk neraka yang aku belum pernah melihatnya, yaitusuatu kaum yang memegang cemeti seperti ekor-ekor sapi untuk memukulmanusia dan wanita yang berpakaian tetapi seperti telanjang, merekaberlenggak-lenggok, kepala-kepala mereka seperti punuk unta yangmiring, mereka ini tidak akan masuk surga dan tidak akan mendapatkanwanginya surga" (HR Ahmad dan Muslim)

[ Last edited by  shachihata33 at 28-2-2008 09:58 PM ] Last edited by shachihata33 on 24-11-2014 08:54 AM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

thanks for the info........
tapi musykil gak sebab kenapa ustazah2 sekarang melaram sakan nampaknya......bila ada ceramah agama..........dgn make-up tebal, lipstik merah menyala.......takkan diaorg tak tau hukum..........

Originally posted by isranor_65 at 19-2-2008 09:16 AM
thanks for the info........
tapi musykil gak sebab kenapa ustazah2 sekarang melaram sakan nampaknya......bila ada ceramah agama..........dgn make-up tebal, lipstik merah menyala.......takkan dia ...

perkara ni pun sering menjadi pertanyaan sha. sedih bila tgk semua tu kan?

Zaman skrg ni, makin byk busana muslimah diperkenalkan. tapi, ada ketika pakaian yang diperkenalkan sbg 'busana muslimah' sangat bertentangan dengan pakaian muslimah yg ditetapkan dlm islam. bila tgk semua tu, rasa sedih sangat. sbb semua tu akan mempengaruhi wanita2 islam. mereka sangka pakaian yg diperkenalkan adalah yg dikehendaki dlm islam sedangkan pakaian tersebut jarang, ketat, terlalu berhias hingga menarik perhatian lelaki.

thread ni macam seswai kat BFT ajo....
kalau masuk sana artikel ni, mesti sentap mak2 dara dan anak2 dara kat sana....
aku pompuan...tapi sampai la ni tak boleh nak faham obsesi kaum sejenis aku ni kpd benda2 tabarruj ni.......

Follow Us

Balas #4 shachihata33\ catat

memang sedih......org kita ni kalau dah ustazah buat camtu diaorg sure tiru gaya ustazah tu........seolah2 perkara itu tak mengapa pd mereka.........lagi satu, kebanyakan alat2 make-up tu belum tentu kahalalannya...........kadang2 nak cantik punya pasal, soal halal haram diketepikan.........

Originally posted by peachRose at 19-2-2008 09:26 AM
thread ni macam seswai kat BFT ajo....
kalau masuk sana artikel ni, mesti sentap mak2 dara dan anak2 dara kat sana....
aku pompuan...tapi sampai la ni tak boleh nak faham o ...

tak beranilah. nanti kena sound pulak.
tak nak cari masalah dgn org. nanti ada yg dengki kat sha pulak

Originally posted by shachihata33 at 19-2-2008 09:22 AM
Zaman skrg ni, makin byk busana muslimah diperkenalkan. tapi, ada ketika pakaian yang diperkenalkan sbg 'busana muslimah' sangat bertentangan dengan pakaian muslimah yg ditetapkan dlm islam. bila ...

diorg blurr tu...konsep Islam tu diorg blurrr....tak nak rujuk pada Quran dan sunnah sbg panduan...so diorg buat ikut kpl hotak sdri...resultnya kuarlah macam2 fesyen dan gaya yg bagi aku lawak tahap gaban........

Balas #5 shachihata33\ catat

setuju sangat dgn pendapat sha tu, kadang2 ada yg pakai t-shirt lengan pendek dgn seluar panjang dan bertudung........lengan tu kan aurat, kenapa tak ditutup?.........eeeeeeee...tak faham tak faham.....

Originally posted by shachihata33 at 19-2-2008 09:28 AM

tak beranilah. nanti kena sound pulak.
tak nak cari masalah dgn org. nanti ada yg dengki kat sha pulak

sbb tu aku cakap..diorg mesti sentap punya......
frankly speaking...lemas bila masuk sana........

Pakaian renang MUSLIMAH

Entah kenapa...sha rasa tak setuju dgn adanya rekaan sebegini untuk muslimah. bg sha, pakaian sebegini hanya sesuai bagi kanak2 kecil. tapi untuk mereka ug sudah baligh, rasanya tidak sesuai memakai pakaian sebegini kecuali di tempat2 tertutup yg tidak ada lelaki @ pakai dirumah. Dada masih terdedah. Ketat. Memanglah elok sbb ada yg ingin mencipta sesuatu untuk wanita muslim. tapi, rekaannya masih tidak menepati apa yg digariskan dlm islam.

Apa pandangan anda semua? setuju ke?

thanks for the info sha...

patutlah jiran sebelah umah sofia dedulu,kalau nak keluar rumah,selubung habis muka dia..(orang al-arqam)

salam...nak bertanya dgn ikhlas...

jadi apakah pendapat sha atau sesiapa mengenai apa yg perlu dibuat oleh wanita utk mengelakkan sifat tabarruj ni? cara pakaian mcm mana?

keeping in mind yg ramai wanita skarang yg bukan hanya bekerja tetapi berkerjaya. menampilan mcm mana yg sesuai?

bagi diri syah sendiri...berpakaian kemas & menjaga ketrampilan adalah utk kepuasan & keyakinan diri sendiri. tidak ada niat utk menunjuk atau menonjolkan diri.

Originally posted by peachRose at 19-2-2008 09:33 AM

sbb tu aku cakap..diorg mesti sentap punya......
frankly speaking...lemas bila masuk sana........

Lemas masuk sana ekkk...

Originally posted by sofiajane at 19-2-2008 09:37 AM
thanks for the info sha...

patutlah jiran sebelah umah sofia dedulu,kalau nak keluar rumah,selubung habis muka dia..(orang al-arqam)

sayangnya masih ramai yg pandang serong pada mereka yg pakai mcm tu. memanglah tak diwajibkan tutup seluruh muka, tapi bg sha semua tu x salah sbb mungkin tu cara mereka menjaga maruah / keselamatan diri. sha sendiri, rasa seronok kalau jumpa wanita2 yg pakai purdah ni.

pendek kata 9 dari 10 wanita kat Msia ni tabarruj termasuk isteri pemimpin2 pembangkang.

Originally posted by ahysa at 19-2-2008 09:40 AM

jadi apakah pendapat sha atau sesiapa mengenai apa yg perlu dibuat oleh wanita utk mengelakkan sifat tabarruj ni? cara pakaian mcm mana?

keeping in mind  ...

Maybe pakai jubah...atau kalau baju kurung pastikan yang longgar dan tak ikut bentuk badan..dan pemakaian tudung tu menutupi sepenuhnya bahagian dada...err..mekap2 tu tak perlulah..cukup sekadar pakai alas bedak nipis2 aje..errr..ade sape2 nak tambah..

Originally posted by tobby at 19-2-2008 09:41 AM
pendek kata 9 dari 10 wanita kat Msia ni tabarruj termasuk isteri pemimpin2 pembangkang.

yg pemimpin pembangkang tu betul ke...?
isteri Tuan Guru Nik aziz tu aku tgk biasa je.......tudung labuh....kalau pakai pun bedak baby je....
Datin Azizah Isteri anwar pun biasa2 je....maybe pakai lipstick skit.....
BIni Tuan Guru Haji Hadi aku tak penah tgk.........

Tapi yg aku paling sakit mata tgk...Datin Seri Rosmah le....... ...sorry to say this tapi kenyataannya tabarruj yg dia pakai tu makin meng'hodoh'kan dia....

Originally posted by ahysa at 19-2-2008 09:40 AM

keeping in mind  ...

aku kerja gak....
tapi mmg pegi ofis, pagi2 tempek bedak baby je....
tak boleh mekap.....rasa lemas.....
kalau aku pakai lipstick pun rasa concious giler.....sampai tak selesa buat kerja....baik aku tak pakai apa2....
even pakai baju fesyen2 yg extra cantik pun aku takleh...
so stick tu baju kurung la...longgar...nak jalan pun senang....ala2 nak pecut in case beg kena ragut pun senang....
kalau [pakai kebaya ketat, belah sana belah sini.....huiiiiiii...tak pernah lagi la........aku tgk colleague pakai pun seksa kemain......jalan tertonggeng2...aku lak yg malu kalau staff laki duk pandang..