CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: chebot81

dah hamil tapi masih belum pecah dara...ada ke kes cam ni?

Reply #17 delia_ni's post

del....sakit yang sedap....ayat ko...waahahhahahahah

tapi mmg penah dengar jugak..
peknen walau still dara..nanti masa beranak baru pecah hymen tuh

Been through this...exactly the same situation. Kawen, but not sure about dara until now..and also camana bleh prgnant sedangkan tak ada penetration...masa bersalin, contraction 30 hours tapi akhirnya c-section. Until now tak tau camana boleh terjadi...Allah maha mengetahui..

Balas #21 ajasu\ catat

sedangkan pecah dara yg ditusuk pun sakit, camner nanti kalau bersalin, lagi sakit agaknyer. ohh..... sakit.......

Reply #17 delia_ni's post

haah mel pn prnh terbaca....
kl hanya foreplay kt area tu..
bila pancutan kena kat vagina
mmg ada risiko utk hamil
pernah gak terbaca walaupun berlapis kain
still ada kemungkinan nk preg sbb mungkin titisan2 tu masuk sedikit
ke dalam vagina (sperm tu tembus kt kain tuler)

segalanya mungkin kl itu dah kehendak ALLAH SWT...

[ Last edited by  mmelonberries at 21-2-2008 11:47 AM ]

sperma tu berenang dgn pantas utk menuju rahim wanita

Pernah baca dlm Metro (tak silap la) ade kes Dr Hamid Arshat ni.. Dorang suami isteri tak tau cara having sex yg sbnr (sorry mod kalau censored). Bila suami klimax, dia pancut kat luar tp dgn takdir Allah, air mani tu meleleh & dpt masuk ke rahim, so isteri  dia peknen. Bila dah bersalin, doc terpaksa counsel psgn ni, so tau la wife die ni terlampau takut yg amat nk make love. Terpaksa doc cdgkan wife die gune alat bantuan (err mcm alat toy sex tu la..) utk practice, sampai wife die rase selesa.. Mula2 tu problem jugak, tp lama2, ok la.. dorang dah jalani kehidupan normal cam spsg suami isteri dah..

Follow Us
ada kes camni.. aku ler antara org yg camni...aku lagi la.. tak tahu nak tanya sapa2... berdoa dlm sembahyang je mintak dipermudahkan...
sebab baru kawin dulu ada gangguan sket...
pastu bila dah sembuh, cuba bersama sikit punya la takutt.... takut sakitt..aku ni plak bkn jenis leh sakit sket pun....nafsu pun takde coz perasaan takut melampaui segalanya...tetiba di sahkan pregnan... mmg penis tak masuk dlm vagina, dpt masuk sket tang kepala je,ada lobang sket la.....tak masuk habis...selaput dara mmg dah pecah la kot sebab selaput tu kan nipis... tapi air mani tu kena kat area luar & dia berenang masuk dlm kott... I di sahkan pregnan.. I & hubby happy & tahu penis tak masuk betul & make luv pun tak masuk....  ni dah rezeki tuhan nak bagi.. syukur sgt.
lepas tu aku takut satu mcm coz boleh ke bersalin coz kat bawah tu tak make luv...
hmm..... kuasa tuhan...time pregnan tu plak takde nafsu nak bersama suami...lagi la tak buat apa..
sampai kandungan usia 8 bulan, aku dah gelabah.. dgr plak kena seluk2 bagai...
tapi alhamdulillah la... mmg miracle...  pintu rahim terbukak & skrg baby boy pun dah usia 3 bulan.... dah cuba make luv selepas bersalin hari tu.. baru ML & pecah betul2. rupanya time penis nak masuk jgn kemut...tu yg jadi sakit masa mumula ML... relax je.. baru senang penis nak masuk kat bawah tu... adoiiii.. lembap la aku ni... tah la... rupanya ada yg mcm aku gakk ye...
org tak cayer kan? tapi sapa yg senasib dgn aku je leh percaya benda ni...  sebab sampai 10 cm masa bersalin hari tu bukaan rahim.. bkn pintu faraj.... bila doc koyakkan faraj nak kuarkan baby, & doc jahit balik kat mana yg dia koyakkan tu...so, jgn la risau... lepas bersalin baru dpt bersama dgn jayanya coz sama2 tak berapa reti awal2 hari tu...

tu la ibu bapa kita risau anak perempuan keluar2 & takut ter ringan2 dgn bf....  takut jadi kes mcmni la...  tak masuk tapi air mani terkena kat bawah tu & time tu plak perempuan tu tgh subur... mmg leh lekat.... mmg ada kes mcmni... I dah byk terbaca artikel camni... walaupun tak pecah dara, sperm tu boleh lalu kalau dah terkena kat faraj. sebab sperm tu kan mcm air je...  mmg leh tembuss la...

pretty.....i dulu tgk dlm magazine ader pic sperma...
i ckp kat mama sperma ni mcm berudu la mama kan

rezeki dan nasib masing2 kan...

memang kes ini terjadi dan pengalaman sendiri juga. bila baca kat sini, baru tahu yang diri tak keseorangan.

hehe..lucu...saya 2 tahun kawin baru leh masuk dalam..tapi skang still sakit lagi wp da pregnant 3 bulan..arap2 lepas bersalin nanti ilang la sakit tu

Originally posted by dee_dee at 20-2-2008 16:06
hari tu aku baca...kat forum mana ntah
tak pecah dara juga..tau pon sebab masa nak bersalin doktor ckp...laki dia main ikut lubang kencing

Apa maksud bermain ikut lubang kencing? Rahim kita ni ada 2 lubang ke?

ada beza ek lubang kencing ngan lubang dara? maaf ye, east budak baru belajar....ni first time dgr benda mcm ni.....takut jugak kalo selama ni tersalah masuk lubang

saya juga antara orgnye...skang tgh menunggu hari nak deliver...

Saya nak tanya . saya dh kawen dgn suami dah 2 tahun . Tapi masih belum pecah dara . Zakar suami tk masuk sepenuhnya . Sy ni jenis sangat penakot  dari malam pertama kawen sehingga harini . Baru masuk sikit sy dah ganjak sebab takot . Ada tk cara nk hilangkan perasaaan takot to ? Ada kemungkinan bole mengdung tk klau tk pcah dara tapi air mani pncut tgh tgh kmluan , boleh mngdung ? Sy sllu lapik bantal nak bagi air mani to masuk tp dh 2 tahun belum dikurnikan anak sbb mslah tkot sy ni .

dee_dee replied at 20-2-2008 04:06 PM
hari tu aku baca...kat forum mana ntah
tak pecah dara juga..tau pon sebab masa nak bersalin doktor  ...

main k tlubang kecing? tp leh mengandung, ada jalan ke pintu rahim ke dari saluran kencing? pening aku... lawak pun ada

Dilara replied at 1-3-2020 10:48 PM
Saya nak tanya . saya dh kawen dgn suami dah 2 tahun . Tapi masih belum pecah dara . Zakar suami tk  ...

batang jenis apa tu main sekerat pun leh creet...

laki bini sama2 masih suci,
biase la tu kalau x jumpe lobang,
nt dah beranak tahu la lubang yg mana 1

12
Return to list New