CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9097|Reply: 67

Apa Harus Aku Buat Ye ?

Salam,

Aku seorang lelaki, umur muda lagi, 25 kebawah. hehehehe. aku ade satumasaalah disini. aku dah kenal ngan awek ni dekat 4 tahun, setat usiaaku belasan tahun lagi. ( tp dah abih skolah le ) aku ngan dia mmgrapat. memula tu kira pangkat macam adik kakak aje sebab beza aku ngandia 2 tahun. lama lama aku dah jatuh chenta sama itu fomfuan. masa tuumur aku 19 tahun. so sekarang dah 4 tahun bercinta ngan dia. kitorangkomited nak hidup bersama, sampai le suatu hari aku berkawan rapatdengan fomfuan lain. kawan punya kawan aku jatuh syok kat dia. tapi akutak leh buat apa sebab aku dah ada yg punya. dan aku mmg sayang sangatpada sidia yg pertama. manakala yg keda ni pun aku dah sayang jugak.macam mana ek ? korang jngn ckp aku budak budak lagi. buka aku nakbangga, tp ntah la. dalam usia muda aku pun aku boleh kata berfikiranmatang. aku dah ada kampeni sendiri pun sekarang ni. pengalaman kerjaaku macam macam. setart merantau dari usia 18 tahun tak pernah harapkanpertolongan ibubapa ke apa. aku survive sorang2. bukan aku nak bangga.tp bila aku fikir balik, aku rasa aku cukup matang nak buatpertimbangan. Nak pulak wanita yg aku mula2 kanal tu banyak tolong akumasa aku susah. kira itorang dah alami macam macam perkara selama 4tahun bercinta. aku mmg sayang gila kat dia. tp tu la, aku mula fikiryg aku masuk alam bercinta terlalu awal. masa belasan ahun aku takpernah dok kuar dating bagai macam bebudak lain. aku sibuk denganprojek sana sini, kerja sana sini. so bila dapat sekali aku komitedbebetul pada cinta.

sekarang aku dah masuk 23, dah nak bertunang ngan dia pun. tp jauhdisudut hati aku rasa macam aku tak puas. bukan aku nak berlaku curang.tp aku cemburu juga tengok korang atau mmber2 aku bertukar2 awekssementara nak cari yg tetap. kiranya dey'all merasa la enjoy ngan awek/ pompuan. tetapi tidak pada aku. lepasni aku akan bertunang, then akankawin dalam usia 23. seumur hidup aku hanya sorang aje yg aku pernahkawan / cinta. tak macam korang bleh cari2 demand bagai. hehehehe.....

aku pun tak tau nak citer camna. tak reti sangat bercerita nie. korang kasik le apa apa konkulasi pada hidup aku neh.

haa..u see...

i think u must like the lady or u fond / attracted to this First Lady ( woa sounded like Hillary Clinton lah pulak) yg mature ni because yer lah a lady yg u suka ni matang, can think ahead so kire in sync with ur needs at that time. Pretty logical jugak.

Tapi inside u, u probably is and still be developing especially yg part part psychosocial ( nak mentioned sexual is a bit ...strong kot , yer?) so..nampak dak yg sekarang ni u rasa my gosh i need to keep my options open????
haa....itu baru i cakap berfikiran matang in terms of emotional development / emosi . Sebab matang nyer seseorag tuis how dai deal dgn matter, which manner , what he thought  about the future.

So, u citer pasal u .. yg I tau u dah mula sibuk dg ur life as a businessman so busy , no social leisure ketika mana bebudak sebaya u gi uni and study or u know have fun ketika menjengah usia awal dewasa tapi tidak u. sebab ..u busy kan uruskan ur daily exchanges.

okay , tapi u boleh tak rasionalised tang aspek ni

1) kawan kawn u yg keeps on changing their mate tu alami life course macam u tak? kalau tak ...boleh tak kaitkan hidup mereka sekarang dgn apa yg depa jalaini in the past sebab tu lah apa yg depa dapat sekarang?

sebab : kalau u boleh buat ini maksudnya u dapatlah understand the siatuation / perspective.

2) kalau i explore like m friends , dapat kah aku a ady yg lebih better?
then asked again : why ur friends yg lain tu keep on  tukaq selera - tapi guys kan it's normallah ...tapi tak u ...

3) u dah  lama kot acquainted dgn this lady , so relationship tu jadi macam ntah ..boring ek? i dunno i tak tahu sangat pasal relationship ni.

tapi  i kan salute you lah sebab berani komited pada usia yg 23 years old and lelaki pulak tu..haiyaaa...bukan tak bagus tapi  saya kalau saya jadi a lady tu ..saya akan lariiii.........( no worry my form of escapism , usual modus operandi  (MO))

taoi kan

1) adakah lady yg first tu apperas to be mendesak?

2) kalau tak, then would u give urself like a time = space ???
sebab terkejar kejar sangat i tengok ler hidup u ..but she's  not getting any younger ...

3) why not communicate dgn lady yg MATANG ni , i am sure kalau dia dah with u from the begining then, U HAVE no problem communicating????

4) tanya lah kekawan yg sama nasib, depa may be depa boleh bagi more options atau lebih pendapat...

tapi kan ni lah my psychologylecturer bagi tau ..kalau kahwin dgn younger guy....this is typical ahaks..

Originally posted by mbhcsf at 21-2-2008 06:03 AM
i think u must like the lady or u fond / attracted to this First Lady ( woa sounded like Hillary Clinton lah pulak) yg mature ni because yer lah a lady yg u suka ni matang, can think ahead so kir ...

thanks for reply, banyak yg aku nak balas pasal komen ko disini. tp aku pun tak tau tang manas aku nak mula. secara kasarnya aku mg pernah bg tau hal ni pada pasangan aku tu. coz masa tu pun dah terkantoi aku ngan aweks lain tp just friend. cuma dia syak yg bebukan masa tu. nak kata aku boring ngan dia tu, kekadang datang juga rasa bosan dengan dia. cuma aku fikir, kalau bosan, nnti dah kawin pun sama pada mana2 wanita yg kita nikahi. akan timbul bosan dihati terkadang2. so aku tepis jauh jauh.

Alhamdulillah, si dia mmg open minded sesangat. dia sedia bagi ruang kat aku dikala dia mmg dah sayang sangat kat aku. dan aku akui aku juga sayang kat dia yg teramat. kitorang pernah berjauhan agak kerap. ye lah . aku dulu merantau. so masa memasing duk jauh tu le timbul nya sayang yg teramat dan rindu yg teramat. bila dah dekat, terutama tahun lepas, jadi bosan pulak. kitorang pernah terfikir nak kasik adventure pada hubungan, yaitu kembali berjauhan. p aku yg tak sanggup. dia mmg jenis kasik peluang kat aku dlm mmbuat keputusan. dia juga faham keadaan aku. dia pernah kata mebi aku kenal dia terlalu muda, menyebabkan aku terlepas zaman cam org lain.

nak kata life aku tak sama cam budak lain pun boleh kata ya boleh kata tidak. sbb aku still keep in touch pada mmber aku slalu kuar minum2. tp just minum aje lah lepak2 kedai mamak. xda nak gi memana jejalan ke apa ke. tngk dey'all lain bawak / ngorat / ejas awek, aku pun ikut sama. cuma dlm hati kata aku dah ada. so just memain aje. ntah ler aku pun tak tau camna na nak translatekan mende dlm hati aku neh.

masuk tahun nie, dah 2 orang aku tinggalkan. masa aku buat hubungan dengan fomfuan lain walau aku dah ada aweks, tp aku still macam nak cuba carik yg lain untuk tngk kesesuaian katanya. walau aku ngan dia dah kawan 4 tahun dah mmg aku rasa aku cukup serasi dengan dia. tp aku pun pelik, aku still nak cari yg lain untuk wat comparation. ish.... napa ntah.....

u know something rasanyer  lah bila lelaki yg matang ni mmg they i dunno dah bersdia nak kahwin, kan? depa  can be very matured and be really objetive dan perasan yg nak cari comparison - comparison have long been dealt with sebab masa tu usually around 34  something they really mmg matang. In theo.ry pun ada cakap macam tu. Sebab u sendiri pun mengaku --- i rasa nak buat comparison.... masih lagi ada tendency nak being with gang kekawan ..so u see my bro in law dah tak buat dah bebende ni bila he married to my sister ...dia dah set his mental dah...so u probably need space and time...

apa pun...all the best......

bless u.

oh my judgement tak berapa valid jugak sebab ambil satu org subjek sebagai cth. harap maklum. thanks

Originally posted by mbhcsf at 21-2-2008 06:36 AM
oh my judgement tak berapa valid jugak sebab ambil satu org subjek sebagai cth. harap maklum. thanks

ade betulnya juga tu. suatu masa aku pernah terfikir. selagi kita wat comparetion selagi tu le tak jumpa yg bebetul lekat dihati. sampai bila. bila dah kawin nnti takkan nak wat tu suma. kekadang yg wat perbandinagn ni atas nafsu semata. hehehe. pantang napak body cantik

Follow Us

Reply #1 Cageda_AM2_FX's post

kawen je dua.

Originally posted by itik_magic at 21-2-2008 09:25 AM
kawen je dua.

Kalau tiga boleh tak?

Reply #8 juwaini's post

kalo empat lagi ok

Originally posted by indah1285 at 21-2-2008 09:38 AM
kalo empat lagi ok

kalaulah ini ucapan yang lahir dari hati In , bestnyer!............slurp!

Reply #10 haliem's post

:@ :@ :@ :@ :@ :@

Originally posted by indah1285 at 21-2-2008 10:05 AM
:@ :@ :@ :@ :@ :@

janganlah marah .....abe angkat In jadi no.4 sbb abe tahu In tak suka jadi No.1!hehe

Originally posted by Cageda_AM2_FX at 21-2-2008 05:41 AM
.macam mana ek ? korang jngn ckp aku budak budak lagi. buka aku nakbangga, tp ntah la. dalam usia muda aku pun aku boleh kata berfikiranmatang

kalau ko kate ko matang sepatutnye ko cukup matang jugak untuk tau ape yg diri ko nak..kalau dah kate sayang patutnye takde istilah nak yg lain tp ntahla ati manusia lain2...so ko pk je la..kalau rasernye ko dah berbelah bagi ngan yg 1st ko ajak je la die bincang...tak perlu la nak kecewakan die bile korang dah kawen nanti

pedih ooo bile tau partner kite curang ngan kite...

tu pendapat aku je...

cintalah pada yg satu

teringat aku pd kata-kata ni yg aku pnh baca dlm post sblm2 ni..

"apabila kita telah berjumpa dengan seseorang yang kita sayang, janganlah kita hendak mencari lagi yang lebih baik daripada itu. Kita patut hargai orang yang berada di depan kita sebaik-baiknya. Janganlah kita menoleh ke belakang lagi kerana yang berlaku tetap dah berlaku. Dan semoga yang berlalu tidak lagi berulang. Jika kita berselisih faham dengan orang yang kita sayang itu, kita boleh perbetulkan keadaan dan cuba teruskan perhubungan tersebut walaupun banyak perkara yang menggugat perhubungan tersebut. Dan ingatlah orang yang kita sayang itulah yang paling cantik kita jumpa dan paling baik pada MULAnya walaupun nak ikutkan banyak lagi yang cantik dan baik. KECUALILAH jika perhubungan tersebut tak boleh diselamatkan lagi, maka barulah kita mulakan sekali lagi. Maka sayangilah orang yang berada di depan kita dengan tulus dan ikhlas."

[ Last edited by  eiyana at 21-2-2008 05:49 PM ]

nasihat aku.. setia pd yg satu.. kalau kau rase she's the one for u, the right person for u.. tetapkn lah hati tu..

Reply #2 mbhcsf's post

Amik je dedua ....

kadang2 kite lupe bab kerohanian ape sume..kalo ade mase..buatlah istikharah...moga2 diberikan petunjuk..

aku rasa ko jadi macam nie sebab tiba2 ajer ko dah nak tunang dengan awek ko tue..

maksudnye ko akan buat full time komitmen...
then datanglah pemikiran is she the right one sume.. atau betul ke dengan keputusan yg ko buat nie
bla bla bla...

mungkin sebenarnye ko tak bersedia kot dari segi emosi walaupun pemikiran dah matang

orang2 cam ko nie patut kene pegi bertapa dulu untuk kuatkan emosi dan mental huhuhuh

Originally posted by thedude at 21/2/2008 06:10 PM
Amik je dedua ....

itu belum kenal lagi dengan sepupu ko kan dude...

kalau tak mau dia blur terus..