CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2048|Reply: 3

road tax keta

sori..aku dah post pertanyaan aku ni dlm thread pasal insuran..tapi takde org reply...so aku dgn tidak sabarnya telah membuka thread baru ini..harap ada org tolong clarify kan aku dgn pertanyaan aku ni...

thank you in advance...............

aku nak tanya...bulan 9 thn lepas..suami aku beli keta..insuran pan global...so..memandangkan ini keta pertama atas nama suami aku so insuran pun baru le..takde leh NCB/NCD ni. keta yg suami aku beli ni keta seken. so..keta seken ni road tax dia hidup lagi masa suami aku beli...expired date akhir bulan 3 ni...so yg menjadi kemusykilan suami aku ni...boleh ke dia just hidup kan roadtax tanpa buat apa2 pada insuran since insuran hidup lagi smpi bulan 9 thn 2008 ni...

Reply #1 cheapmon's post

Boleh jerr idupkan road-tax tu samada utk 6 bulan ataupun 12 bulan nyer roadtax tapi biasanya kalau anis, anis suka road-tax dgn insurans seiring...jadi kalau anis, anis akan ambil road-tax yang 6 bulan dan akan xpired pada bulan 9 nanti..jadi...road-tax dgn insurans  akan on serentak...dalam kes ini, boleh jer renew roadtax tanpa kacau insurans...

ermmm
renew je insuran tu skali
katekan road tax expire 30.03.2008
insurance 23.09.2008
renew roadtax 30.03.2009
insurance tu + je lg beberape bulan from 23.09.08 - 30.03.09
+ sket je..
g je company insurance tu..
dorang tau nak wat..

kedai kete second hand biasanya akan buat road untuk 6 bulan je sebab nak jimatkan koz diorg.bayangkan kalau road kete 2.0 kalau 6 bulan dah save dalam 200 .kalau nak renew 6 bulan lagi pun boleh .sebab insuran masih lagi laku untuk 6 bulan