CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5263|Reply: 28

Dari myMetro : Hati mualaf terluka

Petikan dari myMetro

hurm ... mmg selalu dgr org2 di kg memberi layanan yg kurang baik pada mualaf. mgkn kesedaran & kekurangan pelajaran yang buat mrk jd camtu.

sepatutnya kita (umat Islam) kalau tak ckp ilmu di dada, sekrg2 nya bawak la mualaf yg menghampiri kita ke ustaz2 atau org alim ttg agama Islam. jgn di caci / di pandang serong.

wallahualam.

Reply #1 azmi_hisham's post

kakak ipar aku muallaf
alhamdulillah.....she's ok
family aku mmg jaga betul2 dia taww

mula2 mmg la family dia xleh terima....skang bila dh tgk camne family kitorg take care each other,then her family cam happy la jugak......

bukan ke mmg ada peruntukan utk mualaf ni kan? asal x kasi ek? heran aku...x silap aku kat ganu kasi.....

cam kes kakak ipar aku.....aku penah tanya dia...penah makan bab* x....bukan nak kutuk ke apa.....dia kata penah,skali je.....so aku tanya,rasa camne....dia kata rasa cam ayam....so dr situ aku leh la wat kesimpulan.....kalo makan kat kedai atau makanan yg bukan muslim buat,derang kata ayam.....bukan kita tau pon ayam ke bab* yg derang letak....sbb dh rasa yg sama ayam n bab* kan?

aku suka muallaf....cth cam cina.....leh makan masakan style cina tanpa was2....pastu aku suka anto jahit baju kurung kat kwn kakak ipar aku yg muallaf gak....sbb korang tau la....cina kalo tailor baju....mmg elok...sambil2 membantu kewangan derang......

Reply #3 iza_yuss's post

mmg ada pruntukan dsb..
tapi.. sglinitir pegawai2 y diamanahkan utk laksana tugas bkaitan mualaf ni. gagal laksana amanah die.
cth cam y org tu ckp la.
g pejabat agama. org kt pej agama tu mrh. die ckp itu ini..

Pernah dengar kes macam nih
1-Pejabat agama tak nak jaga betul2, makan gaji buta
2-Umat Islam sendiri pandang serong, ingat nak kahwin
3-keluarga asal tak nak terima jadi islam, nanti jadi melayu
4-mualaf itu sendiri tidah dapat bimbingan yang sewajarnya

bodoh punya manusia,tukar agama bukan kerana ajaran agama...kalau complaint psl ajaran agama boleh diterima jugak
tp ni komplen psl faktor org lain yg mempengaruhi tukar agama....org lain hina la aperla....takde sokongan la...
kalau duduk sorang2 takbleh jadi islam ker?adakah org pekak jer ker boleh jadi islam?sbb mereka tak boleh dgr org menghina...

Follow Us
Mak bapak aku sendiri pun muallaf. Syukurlah tak kena problem macam ni. Soalnya, kenapalah ada orang islam yang tak mau sedar-sedar ni. Ternyata, yang merosakkan agama kita bukan orang kafir, tapi orang islam sendiri.

Originally posted by sofianbm at 31-3-2008 01:49 AM
Pernah dengar kes macam nih
1-Pejabat agama tak nak jaga betul2, makan gaji buta
2-Umat Islam sendiri pandang serong, ingat nak kahwin
3-keluarga asal tak nak terima jadi islam, nanti jadi mel ...

Islam hadarilah katakan.

Originally posted by demonicboy at 31-3-2008 02:01 AM
bodoh punya manusia,tukar agama bukan kerana ajaran agama...kalau complaint psl ajaran agama boleh diterima jugak
tp ni komplen psl faktor org lain yg mempengaruhi tukar agama....org lain hina l ...

Nak membodohkan orang, nak lepas tangan memang senangla.. Semua pun boleh buat begitu. Tak payah cakap apa2 lagi bagusla.

Kesahihan cerita tu boleh dipertikai.  Orang boleh buat cerita macam-macam, dan orang boleh juga cerita yang betul.  Yang mana satu ni ....  betul ke tidak?

Reply #10 ibnur's post

pada pandangan haku citer nih mungkin ada kebenarannya........kes2 begini bukan asing di Malaysia.....saban hari citer sebegini kedengaran..........tapi yang menyedihkan golongan muallaf ini yang selalu jadi mangsa keadaan.........yang paling haku tak faham, apa sebenarnya fungsi Pusat Zakat, Perkim dan penduduk setempat.....

Pusat Zakat hanya berbangga dengan jumlah sumbangan yang diterima......mereka yang sepatutnya menerima tidak mendapat perhatian yang sewajarnya......masing2 jawab ler dihadapan Allah nnt..... .

Reply #11 Kerengge's post

dulu aku ingat pernah mufti perlis tegur hal ini tapi dia pulak yg kena hentam.

aku pun ada perkara setuju yg jabatan agama islam, pusat zakat ni buat kerja slow.  terutama orang-orang bawahan dia yg masih kerja dengan menunggu arahan.  kalau tak ada orang suap, tak ada ler kerja.

bunuh je org hina saudara baru. tak guna cheh

Dari gambaran yang tersebut itu pada pendapat aku 'BUKAN SENANG NAK JADI MUSLIM SEJATI' , jika berbalik ke zaman Rasulullah S.A.W bekas saudara ini sebenarnya amat beruntung kerana di keji dan di caci maki hanya kerana dia memeluk ugama Islam. Teramat besarlah pahala yang dia dapat dan aku sebagai seorang manusia sepertinya merasa teramat cemburu apabila membaca kisah dia semasa didalam Islam.walaubagaimana pun setelah dirinya mengistiharkan 'Murtad' maka sia-sia sajalah hidupnya itu... kerugian yang maha besar dan ia membuatkan aku menjadi takut dan berkata.... NASIB BAIK AKU DILAHIRKAN SEBAGAI SEORANG ISLAM JIKA TIDAK ADAKAH AKU DIBERI KESEMPATAN UNTUK MENDAPAT HIDAYAH ALLAH S.W.T.. bukan 'Nasib' dia jadi begitu tetapi ia ujian ALLAH S.W.T.

apa nie??

cam fake je cerita nie....

kalau betul pun, apsal yg dia keluar sebab manusia??/

takkan sebab manusia dia tinggal Tuhan? pelik betui....pastu mengaku kat org ramai yg dia murtad sebab layanan manusia....habis tu kebenaran Islam dibuang?

kalau lah cerita ni benar, memang kesian dia.....tp camna pun tindakan dia mmg rugi....rugi2.....sampai ati murtad balik bukan sebab Islam itu tidak benar, tapi sebab layanan manusia....

mungkin belum istiqamah
cabaran dunia memang hebat
krn tu bayak yang ingin murtad

sayangla klau masuk Islam pastu keluar balik2....

sy rasa dia ni kurang persedian utk mempertahankan akidah dia selepas peluk Islam...sepatutnya sesiapa yg nak peluk Islam kena bersiap sedia hadapi semua ini...

Nak banding cacian yg dia terima terlalu jauh beza dgn apa yg Bilal Bin Rabah dan keluarga Yasir hadapi semata2 nak pertahankan akidah mereka....

satu lg bukankah ada persatuan2 utk muallaf ke..? dan PERKIM pun ada sedia kursus/klas utk  muallaf kan....

bagi aku kalo dia ni masuk Islam sebab Islam tu sindri, takkan ada masalah mcm ni
Wallahualam..

forumers semua........ korg bukan berada di tempat dia. berat mata memandang, berat lagi yg memikulnya........

Reply #19 Acong's post

tapikan kes ni berkaitan dgn agama dan akidah....:re:

apapun klau benar crita ni semoga peluang utk dia dapat hidayah masih terbuka...

12Next
Return to list New