CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cakpong

Kenapa korang buang pet korang?

Balas #120 Baiduri Othman\ catat

betultu...kesian tgk kcng yg xterurus makanminum......rase cam nak kutipjek..tapixsanggup plak nak jage ....hope one day dapat wat pet shelther

aku buang kucing pnah la..ye ke?
sbb dia selalu memberanak dan ank2nya memberak..
tapi aku sian nak buang....
ada pula org bminat
aku beri je lah...
tp,aku xkan bela kucing btina lagi sbb dia suka
memberanak!!!
alahai,tensen aku!!!

Reply #122 sawi_bayam's post

Reply #121 pure_lady's post

Baguslah kalau intention mcm tu. Mcm saya kalau ada masa & wang ringgit apa salahnya. For the time being cukuplah jaga kucing2 yg sedia ada. Rumah kita pun ada stray cats melepak di halaman. Emak saya tak bagi masuk rumah sebab takut berak. Hari tu dia marah stray cats berak kat depan rumah. Time makan memang bagi diaorg makan sekali.

Balas #123 ati1402\ catat

alahai...
aku ni ncinta kucing lahhhh
tak yah risau!

aku tak pernah buang kucing, kalau dah bela seminggu pun,  dah kira mcm kucing sndiri..
nak save duit, bwk gi jbtn haiwan kerajaan..nak spay pun murah dlm RM60 - RM80 jek.. banding dgn vet.. dkt2 RM200..
mak aku ckp, kucing tu ada rezekinya sendiri..
......
baru-baru ni bwk kucing adik aku gi vet.. vaksin + mandi .. 4 ekor tu RM770.. terkopak bonus den...
nasib baik vaksin & mandi tu setahun sekali jek... aku takut nak mandikan kucing, biarlah org yg profesional buatkan.. skrg, umur kucing2 tu dah 13 tahun..

Follow Us

Reply #125 sawi_bayam's post

from ur statement why shouldn't i be worried,dear
penganiayaan tu terlalu besar utk panggil u as a 'pencinta kucing'
(sorry that i tell u the truth)

cian meow....

Reply #126 zehra2's post

bagusnya zehra..sama macam otai-otai kucing lain yang hulia kenal kat sini
semua owner bertanggungjawap keatas kucing.tahniah:handshake:

Reply #125 sawi_bayam's post

sayang ape macamtu!:@

Reply #126 zehra2's post

bagus laa zehra bertanggungjwp mnjaga kebajikan anak2 bulu zehra..
bkn mcm sesetgh org yg sesenang je buang semata-mata sbb kucing tu beranak
pdhal itu je keje kucing..mana laa die tahu pape..lau kita ni owner yg bertanggungjwp,bwk neuter...

tahniah laa zehra sbb jaga kucing2 zehra dgn baik

pasal berak merata... masuk ni dah 4 ekor.. sumer tak lama.. Ni ada sekor kat rumah..

Berak merata gak walau dah kurung dlm toilet.. taknak gak dia yayak dlm toilet. bawah dapur, dkt tong gas, kat tong sampah.. kat bilik. kat ruang tamu.. adehh. tensionnyaaaa. dah belikan pasir ... sumer tak jalan.. ni nak tgk dua 2-3 minggu lagi.. kalo jodoh tak panjang alamatnya... :@ :@

Reply #132 mix_chinese's post

ati pun tgh pening ngan anak bulu ske kencing merate..
tp xdelah sampai nak buang or lepaskan tanggungjwp
will try my best to cater the problem.
lau terlalu susah nak kawal,kurung die lam cage dulu with the litter box for a few days
or weeks lau die still x ubah tabiat die..

tak penah lagi terfikir dah buang kucing walaupun ruang rumah yus tu dah rasa macam semakin sempit plak sebab anak-anak makin membesar dan makin buas. kucing2 ni kena ajar kalau tanak dorang buang air merata. Masa time dia nak membuang tu, cepat2 angkat pergi tandas dia. Takpun, amik tangan kucing tu, pastu kuis2 kat pasir dia, dan cakap "Cepat kencing, cepat. Babah tunggu sampai cayang kencing". Gitu la yg yus buat sampai anak2 tu kencing. (kalo orang lain dengar, mesti ingat yus buang tebiat).

Kalau cakap pasai kewangan, yus rasa tak jadi masalah la. Walaupun anak2 ramai (16 ekor) setakat ini, tapi rezeki tu ada ajer lebih2 lagi rezeki untuk dorang. ada ajer duit lebih untuk beli makanan dorang. Alhamdulillah sangat2. Takde la sampai kebuloq tak makan.

Sekarang ni, yus tengah cuba2 nak bukak kedai jual makanan kucing online untuk pek2 besar untuk yang duduk kat Lembah Kelang. Siap antar ke rumah. Kalau kira2 tak untung sangat, dan lebih penat dari untung. Tapi takpe la, minat punya pasal. Doakanla berjaya yer

Rate

1

den anto kucing2 den lik umah mak mertua den kat kg sebab den dn pregnent. xtahan ngan bulu2 diaowang... hukhuk...cian depa... tp cian lg mak mertua den. dok kg, koje branak je kucing2 den! haha. belambak2 anak kucing  kat umah mertua kg

aku plak penah buang kucing oren sebab makan anak kucing aku. dah 5 ekor dia makan. pas buang dia balik pulak. pas tu aku buang lg jauh. aku penah kutip kucing kat pasar borong. ada kurap lg. pas boh ubat dia ok la. tapi dok 4 bulan ilang pulak. aku carik2 tak ada. dah la gebu. rupa2nya mak aku buang sebab makan anak ayam dia. patut la tuan dia buang dulu.

kucen aku ade 5 ekor dewase + 9 ekor bru lahir last week..
walaupun dkt 2x gande btmbah, akanku jage sebaiknye..cewahh

terpkasa buang kucing2
2 ekor beradik oren bg kt nyonya nie dia sunyi xde kawan..
2 ekor kucing lagi terpaksa hantar kt pasar sbb mak aku dah xtahn...sumer adik beradik n aku gaklah alah ngan kucing..balik umah selsema ngan demam..
few years bela kucing2 tue sbb SAYANG sgt2
skang kucing dah xde...bukan sbb buang bcoz..mati (my putih)or jenjalan xnak balik umah...

Aku dulu ada buat koleksi kura2,labi2 dan tuntung..ada yang beli ada yang cari..

aku terpaksa juga lepas kerana sangat besar tak space nak letak..lagi pon waktu aku duk rumah teres..sedih memang sedih.sampai sekarang rasa frust je nak collect species kura2 nie

mak aku penah buang kucing kesayangan aku....mmg sedih btol....sampai aku menangis pada  malam kejadian....

T_T