CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cakpong

Kenapa korang buang pet korang?

hari ni terasa bermurah hati nak hadiahkan kredit kpd mereka yg berkongsi cerita.. harap adik2 semua menjadi seorg yg penyayang dan pencinta haiwan yg sejati... Nabi Junjungan kita Muhammad swt pon seorg yg pencinta haiwan.. sunnah nabi tu kan..

hari ni terasa bermurah hati nak hadiahkan kredit kpd mereka yg berkongsi cerita.. harap adik2 semua ...
leotazz818 Post at 14-6-2011 11:15

terima kasih mod kasi tacang...

kenapa la ko buang kucing juz becoz dorang berak dlm rumah.... bukannya dorang tu berakal. sedangkan ...
boocik04 Post at 23-5-2008 11:43 AM

Saya sedang toilet training kucing-kucing saya dalam tandas. Harap-harap berjaya!

*** For more information, please visit to my post as below :
CASIO Watches 100% Original From Marco Corporation 12 Months + 6 Months Warranty Ready Stock

sedihnya baca cerita kau...

dulu masa aku kecik2 ada org tak bertamadun buang 3 b ...
MinyakAngin Post at 2-6-2011 07:45 PM

Ya-lah, saya pun kutip 3 ekor anak kucing dekat rumah saya yang baru lahir beberapa hari.Ex-tuan tu buang mereka kerana ketiga-tiga anak kucing ada masalah mata.
Sekarang dah 3 bulan besar dah, sihat-sihat saja.

*** For more information, please visit to my post as below :
CASIO Watches 100% Original From Marco Corporation 12 Months + 6 Months Warranty Ready Stock

Adik saya memang suka/sayang binatang even CikTi

Bila besar nih dia bela kucing..banyak kucing dia bela ..ada 15 ekor Semua duduk dalam rumah di bilik bawah. Memang indoor cats ler diorang nih.

Dalam 3 bulan lepas ..ada sekor meninggal (dah hantar St. Angels untuk operate but tak sempat .  Tup tup sekor lagi hilang masa bawa balik kampung. Puas cari takde ...sedih giler dia! Bertimpa-timpa kucing dia takde ngan dia lagi.

Sorilah takde cerita pasal buang kucing coz kami tak pernah buang..kami bela lagi ada. Melainkan kalau ada orang minta ..kami beri. Itupun tengok keadaan orang tu either mampu or tak mampu coz bela kucing banyak tanggungjawabnya

patik x pernah buang kucing patik tapi jiran patik yang buang :@

Follow Us
janganlah sesekali tuan-puan buang pet korang, sian lah mereka, jgn smpi abis madu sepah dibuang bersepah..

aku xpenah buang kucing aku,biar la berak ke kencing ke aku bersihkan je..xsmpai hati rasanya...dulu penah arwah bapak suruh buang kucing,aku gi buang and pastu aku panggil balik suruh kucing tu ikut aku...sampai umah bapak aku tanye kenape xbuang lagi,aku jawap dah buang tapi dia ikut balik,last2 bapak pegi buang tp lepas 2 bulan kucing tu balik semula ke rumah...

bayang2421 posted on 31-3-2012 02:59 AM
aku xpenah buang kucing aku,biar la berak ke kencing ke aku bersihkan je..xsmpai hati rasanya...dulu ...

haha... comeynya suruh kucing tu ikut balik..

puff_kitty posted on 31-3-2008 04:37 PM
Aku penah nampak ade org (mental agaknya) buang 3 ekor anak kucing umor dlm 2 bulan dari tingkat 11. ...

orang tu mamang kejam nuat perkar amcm tu..harap dia dpt balasannya!!

sesapa ada kucen jantan umo 3 bln yg dh putus susu, rase xnak..boleh bagi saya?...kt umah ade kucen betina je...nk bela nak jdkan bapak...pm sy k....tq

surwanis posted on 28-2-2014 09:33 AM
sesapa ada kucen jantan umo 3 bln yg dh putus susu, rase xnak..boleh bagi saya?...kt umah ade kucen  ...

awak cek pm urgent..saya ada kucing yg awak nak tu
saya takleh menjaganya sbb anak saya tak sihat sejak main ngan kucing
dia batuk2
jadi kami decide nak pulangkan kucing ke tempat asalnya iaitu kat kedai makan
tp lebih baik kalo ade yg sudi belanya
ia sgt comel dan manja
dia takde mak dan perlukan kasih sayang sian sgt

Suchi posted on 28-2-2014 02:07 PM
awak cek pm urgent..saya ada kucing yg awak nak tu
saya takleh menjaganya sbb anak saya tak sihat ...

ok....
kdg tu carik kt internet byk yg stray cat..ada hal yg xdiingini terjadi..rase mcm xnak dh men memandai je adopt kucing

surwanis posted on 4-3-2014 10:06 AM
ok....
kdg tu carik kt internet byk yg stray cat..ada hal yg xdiingini terjadi..rase mcm xnak dh  ...

oh dia tak stray sy baru amik bela 2-3 minggu tp umur dia maybe dah  2-3 bln kot sy pun x pasti sbb dh amik besar tu dah

Ni aku xleh tido sebab semalam baru lepaskan kucing sulong aku hat jantan yang dah remaja tu, dah lama dia ngiau2 ulang alik depan pintu n dapur nak keluar agaknya nk cari pasangan.. Smlm dia ulang alik n ngiau kuat pastu kencing merata sampai atas tilam aku. Laki aku a.k.a daddy dia mmg dah geram so aku terpaksa la lepaskan dia.itupun laki aku siapkan tag no fon kat rantai dia. Aku mmg xbagi kucing aku 2 ekor tu keluar sebab takmo diaorang kotor tapi semalam aku bukak je pintu, berdesup dia keluar. Sayu je aku perhatikan marathon dia.. Aku sedih juga sebab bela dia dari kecik, laki aku jmp dia tepi highway kt sg besi, dlm hujan dgn kaki dia terseliuh, tapi kalo da besar memang dia nak bawa diri aku bagi jela dia keluar... Ni skg tinggal la adik dia jantan juga ni sian doj sekor2 je... menung je si adik ni dah xde kwn... Adik plak aku amik dari spupu kat kampung.
Sebelum tu abang penah hilang 2minggu pastu jumpa balik. masa mula2 bawa jumpa adik kat abang, si abang xsuka adik. Bila diaorang dah geng si abang relakan je si adik gigit2 or serang hendap.

Aku xpasti si abang nak sangat2 keluar sebab dah xmo adik dia gigit dia atau memang nak cari pasangan... Laki aku prepare je makanan n air kt luar rumah.... Ni pon pagi2 buta ni terdengar bunyi ngiau kucing bergaduh, rasanya si abang... Harap dia xpegi jauh laa, esok2 aku nak cari kawan baru untuk si adik... Kang dok je sekor2 tension lak dia huhu

Harap2 si abang xla bergaduh teruk n hidup bahagia la... Hmmmm aku tetap rasa bersalah lepaskan abang keluar semalam....

imanda posted on 2-8-2014 03:24 AM
Ni aku xleh tido sebab semalam baru lepaskan kucing sulong aku hat jantan yang dah remaja tu, dah la ...

kenapa tak neuter jer dia...
nnt akan ada anak2 kucing yg berkeliaran...
tak sanggup tgk ada mayat anak kucing di atas jalan & di dlm longkang..
ada yg buang di pasar2 & kedai makan...
jika kita ambil langkan mengkasi kucing, perkara ini akan dpt diatasi sedikit demi sedikit..

Rate

1

Memula nak sayu dah hati baca cerita TT sampai bab nurul dan ajai terus tersembur aiskrim aku.. hampass nye TT..

apa pun alasan,
jgn buang pet korang
sgt kejam tau!

mayat dijalan atau di longkang okei lagi utk kucing, yg sedihnya bila banyak sgt di pasar berebut dan penjual simbah ngan air panas, Allah.. sedihnya

Petua tak nak kasi kucing balik umah lepas dibuang..korang calit sikit minyak angin kat idung kucing tu..
Lepas tu mesti kucimg2 tak reti cari jalan balik umah..

Ini petua jiran aku le..