CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: cheapmon

turun tanda-darah+lendir

Reply #60 eyda_80's post

habit ni sejak dulu lg..
tp sejak pregnantni lg le.. nk2 dekat bersalin ni. mka & hubby risau bersalin kt toilet lak

hish...tak kan kot...kalau tetibe ketuban pecah ke keluar darah ke mesti redup perasan kan...kalau takde tu memang sakit perut nak buang air la tu...cumenye jgn teran sgt...eyda pon kalau buang air tak berani nk teran lebih2...tunggu je rase tu teran tu dtg ....

Reply #62 eyda_80's post

mak citer ada kes dulu..
makcik dia beranak dlm toilet.. teran2 nk membuang kuar baby..last2 tk sempat sampai hospital beranak kt umah suami sambut..
psl anak 1st mak kata tk tahu condition camne..
kalau ketuban pecah atau kuar darah tkde pengalaman pun tk tahu kan..

erk...seramnye...teran2 rase ade kepale nk kluar...
cam kat hospital la kan..ade gak yg teran2 nak beranak tetibe terkeluar ngan air besar sekali....

so jgn teran lelebih...agak2 dah tak tahan baru lari g toilet..hehehe

Reply #64 eyda_80's post

mmg ada.. kawan2 kt opis ni masa dlm wad bersalin tu rasa nk membuang.. bidan tu suh buang je kt situ mmg ada tiub.. mmg dia tk kasi g toilet..
akhirnye kuar baby

oo..ade tube ek...eyda selalu terbayang kalau baby keluar sekali ngan najis tu cemane la rupenye...kalau ade tube ok la...

Follow Us
Originally posted by eyda_80 at 19-6-2008 04:37 PM
erk...seramnye...teran2 rase ade kepale nk kluar...
cam kat hospital la kan..ade gak yg teran2 nak beranak tetibe terkeluar ngan air besar sekali....

so jgn teran lelebih...agak2 dah tak taha ...

norrah aritu teran punye teran yg kat blkg tu tersembul...
sakit ooo bile nak duduk...
tp sib baik dah ok skang...back to normal...

Reply #67 norrah_joe's post

hahahha apa yg tersembul???  eeee.takutnya...ni saya dah 32 minggu..takut la...walaupun anak no.3 tapi dah lama tak bersalin ni dah 6 tahun...seriau dgr cerita2 kat atas tuh

Reply #68 samida97's post

jd ala2 buasir...sbb salah teran...

tp sib baik dah ok..

Reply #27 NarNia's post

aku dulu pon ada tanda2 mcm ni jugak discharge + darah..tapi x sakit apa la.
masa tu dah 38 weeks.

pegi klinik..dah open 2 cm. nurse budget mlm baru bersalin..
nurse suruh balik rumah, makan + mandi + rest dulu.kalau sakit terus pegi labor room.

tunggu punya tunggu..mlm tu aku ok je, esoknya pon ok, lusanya pon ok je.
takde sakit apa pon..selepas 4 hari baru la ada sakit sket2.then pegi la hosp.

check2..dah 4 cm.tapi contraction tak la teruk sgt..still maintain.
lepas doc induced baru la sakit gila2 menyerang tapi x lama..
after 40 mins lebih kurang selamat bersalin.alhamdulillah.

Em.. mcm2 pengalaman   eza ms yg sulung takde kuar pun tanda2... tau2 dh buka 2cm... esk dh 4cm.. tp sakit tak juga dtg, air ketuban pun doc tlg pecahkan.. darah+lendir lg ah takde kuar.. lps 4 jam doc pecahkan air ketuban tuh, brlah sakit gila... Yg kedua nih.. tak taulah apa yg dia nk bg kat mama dia  skrg dh 37 minggu nih

macam2 tanda keluar kan...yg tak keluar tanda pon ade...tapi kalau kite induce sebelum sakit memang la takde keluar ape tande pon kan...jumaat haritu my gynea kate since my baby besar kalau i nak induce on 38 weeks pon boleh jugak...so i tgh consider la ni nk induce ke tak..but hopefully la i dah rase sakit by that time so that x yh la menyerah diri g induce..hehe

aku nak up balik thread ni sbb aku ada masalah yg sama..
sabtu lepas jumpa gynae.. skrg aku dah 38 weeks based on pembesaran baby kat ultrasound tu since aku tak tau bila LMD aku..
so, mula2 aku kena scan dulu tgk keadaan baby.. nampak gak lah dah besar dah baby aku.. anggaran dlm 2.95kg.. kalau tgk tulang peha dia mmg dah mcm baby besar dah.. then, doc aku kata dia nak buat vaginal exam.. sblm aku kena vaginal exam ni, FYI aku takde apa2 tanda+darah+lendir tau..
la ni, lepas kena vaginal exam doc kata serviks dah buka 2cm.. tapi tak perlu kena tahan wad kalau tak ada apa2 tanda contraction..
sampai kat rumah aku tak ada apa2 sakit contraction cuma adalah tanda lendir sket2 which is normal.. but then, start semlm, 'show' yg sket2 ni dah jadi mcm kesan ala2 nak start period.. dan kerap ada setiap kali aku tukar pad..
contraction pun bukan jenis betul2 nak bersalin.. tapi, very very mild sakit kat bawah perut sket ..
very dark brown punya show dgn lendir dan ada sket darah.. pekat tul kalau tgk kesan tu kat pad.. plus, dgn sedikit very mild sakit kat bawah perut dgn pinggang.. mcm contraction.. tapi, bukan sbb sakit tu dtg sesekali je tapi tak kerap..
risau gak aku walaupun ni 3rd pregnancy.. sblm ni aku tak pernah camni..
esok pagi mmg dah ada appt kena jumpa doc for admission for 10L..
10L ni maksudnya kena induce ker??

[ Last edited by  dianaris at 10-3-2009 18:14 ]

Salam

Saya ada masalah sikit.

Saya last period (3/11/2012-8/11/2013).
16/11/2013 saya buang air kecil dan ada darah mcm keluar masa period yang ketul tapi halus2 je. pastu pegang miss V ada lendir dan darah. tgk panty memang darah merah + coklat. tapi tak basah, macam dah kering.

17/11/2013 saya pakai pantyliner, ada kecoklatan cair yg masih basah di pantyliner tu. saya jumpa doc, doc xde cakap pasal gugur ke apa sbb die cakap saya baru peot, nak suspect fibroid/cyst x jugak sebab katenye perot saya xde sakit. (nauzubillah mintak djauhkan). last2 saya balik tanpa apa2 ubat sbb dr cakap xde apa dan tgk if ada lagi darah boleh dtg lg n maybe die leh referkan ke gynae. malam tu buang air takde darah di panty tp bila kesat miss v ade lendir dan darah.

18/11/2013 pagi ni 2x buang air, benda sama, lendir dan darah.. yang kali ke 2 ni kuantiti nye banyak sikit..di tepi miss v saya ada ketul mcm bisul (baru tgk pagi ni ade)

saya baru start makan GLA complex shaklee start 1st day period (3 nov). dan ada makan alfalfa (tp skip2) sejak 2 ke 3 minggu. skrg stop semua just amik vit C..

boleh bg pandangan apa yg jadi sebenarnya? nak jumpa doc lagi sekali tp maybe nak tgk dalam 2 3 hari ni dulu.

harap dapat membantu, TQ. wasalam.