CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 126464|Reply: 431

Tok Uban - Siapa?

salam,

seperti yang dijanjikan minggu lepas. jikalau tiada siapa buka topik ini. saya akan buka topik ini. tetapi saya tiada pengetahuan siapa itu tok uban seperti yang diceritakan oleh Highlander07, kencanamd dan beberapa forumer lain. jadi saya mengajak forumer berbincang tentang tok uban ini dari segi ilmiah, sejarah dan juga mistik. siapa berani mulakan dulu?

Rate

1

Reply #1 ketualanun's post

jupe ur posting kat sini;

ketualanun
Member
Rank: 2
UID 124510
Catatan Ringkasan 0
Kredit 78
Kirim 78
Capaian Bacaan 2
Berdaftar 7-2-2008
Lokasi Bukit Qaf

Apa yang dapat saya perhatikan, ramai sangat yang bercerita tentang Tok Uban buat masa ini. Apa kah saudara highlander ini adalah forumer di forum lain yang pernah saya temui... Mungkin tidak...

Jln Tasauf: Suatu Pengalaman Peribadi-Part 1
http://www.harmoni-my.org/forum/index.php/topic,1912.0.html

Topic: Jln Tasauf - Suatu Pengalaman Peribadi
http://www.harmonisers.net/forum ... ?TID=8802&KW=tasauf

Topic: Wajah2 Tok Uban part2
http://www.harmonisers.net/forum ... tok+uban&PN=0&TPN=1

Topic: Lokasi Tok Uban
http://www.harmonisers.net/forum ... tok+uban&PN=0&TPN=1

[ Last edited by  ketualanun at 10-2-2008 08:51 PM ]

http://mforum.cari.com.my/viewth ... ;extra=&page=48

salam..

marilah kita teruskan disini. lain padang lain belalangnya. mungkin disini kita boleh berbincang dengan lebih tenang.

Originally posted by ketualanun at 14-4-2008 01:28 PM
salam..

marilah kita teruskan disini. lain padang lain belalangnya. mungkin disini kita boleh berbincang dengan lebih tenang.

Tok Uban ni Raja Alam Ghaib..sejak lama dulu..memakai berbagai2 nama..

Misteri Tok Uban ?

orang yang banyak uban lar...

Follow Us

Invitation..rajamelewar

rajamelewar said : "Sy prnh jumpa arwah Tok Uban seminggu sblm beliau meninggal.

Masa tu dia dah tak larat nak bercakap. Masa meninggal pun sy msh disana.

Masa tahlil mmg ramai yg dtg termasuk 'ayahanda' dan 'bonda' gunung ledang"..

Jom la cerita ka sini tuanku..

salam...

dipersilakan rajamelewar..

rajamelewar...silakan....

Tok Uban guru kpd Al-Marhum Sultan Abu Bakar Pahang....
Tok Uban tuan punya peti rahsia Al-Marhum Sultan Abdul Samad..

Originally posted by highlander07 at 14-4-2008 04:52 PM
rajamelewar said : "Sy prnh jumpa arwah Tok Uban seminggu sblm beliau meninggal.

Masa tu dia dah tak larat nak bercakap. Masa meninggal pun sy msh disana.

Masa tahlil mmg ramai yg dtg terma ...

Salam,

Terima kasih.

Sy cerita sedikit sebanyak dahulu, bila ada masa nanti sy tambah lagi.

Asal saya tahu mengenai Tok Uban ini adalah dari seorg guru silat di Taiping ketika sy temankan kawan sy mengambil 'sesuatu'. Haji X menceritakan mengenai seorg hamba Allah yg prnh ditemuinya di lubuk paku, Maran. Beliau dikatakan adalah Saidina Ali, Mat Kilau, Hang Tuah etc. Sebagai buktinya, Tok Uban menunjukkan Pedang Zulfaqar, Keris Taming Sari, urat yg membentuk kalimah Bismillah pada betis, kesan jerut dikaki etc.

Itu pertama kali sy dgr cerita sebegitu, bila sy tanya Haji X betul ke? Beliau menjawab dia sendiri pun tak tahu nak ckp. Nak kata betul, tak masuk akal. Nak kata tipu, tak mgkn org yg dah berumur nak menipu lagi pun ada bukti. Haji X sendiri pegang dan cium Pedang Zulfaqar. Jadi sy pun teringin utk mencari siapakah yg dikatakan Tok Uban itu. Alamat yg diberikan oleh Haji X hanya lubuk paku dkt selekoh Maran.

Sy pun pergi la cari. Bila tanya org2 kat situ, org sekitar pggl Tok Utih. Bila sy jumpa rumah Tok Uban, Tok Uban ada tp telah terlalu uzur. Nak berjalan pun susah. Sy pun berkawan dgn cicit Tok Uban dan tinggal dirumah cucu Tok Uban selama seminggu. Cicit beliau menceritakan yg Tok Uban mendapat elaun dari Sultan Pahang dan pernah menerima pingat kebesaran tetapi diambil (wakil) oleh org lain. Bila sy tanya mengenai cerita-cerita Tok Uban mmg banyak yg dia cerita termasuk lokasi Keris Taming Sari.

Insya Allah klu ada kesempatan lagi sy akan sambung.

so tok uban sekarang nih masih ada atau bebetul sudah meninggal... ataupun dia menghilangkan diri dan masih hidup di alam ghaib

Originally posted by rajamelewar at 14-4-2008 06:39 PM

Salam,

Terima kasih.

Sy cerita sedikit sebanyak dahulu, bila ada masa nanti sy tambah lagi.

Asal saya tahu mengenai Tok Uban ini adalah dari seorg guru silat di Taiping ketika sy teman ...

Amat menarik ..Teruskan lagi Tuan Rajamelewar..

kat kelantan (pasir mas) ader satu tasik dinamakan danau tok uban ~

Org yg sama ker?

Originally posted by Risma at 14-4-2008 09:24 PM
so tok uban sekarang nih masih ada atau bebetul sudah meninggal... ataupun dia menghilangkan diri dan masih hidup di alam ghaib

Tok Uban @ The One menguasai enjin software semua alam/dimensi....(Dlm Al-Quran sebagai Rah..., dalam Veda sbg Narasyangsya..kavi/avatar yg merentasi alam maya)...Bayangkan apa dia boleh buat 'kemana2 lokasi', menggandakan diri (unlimited), menjadi apa shj,lipat masa....yakni menguasai semua 'tools/icon' dlm 'software alam2) spt malaikat, semua unsur dan tenaga alam..

The One ni ada hubungan rapat dgn The Architects  semua 'software dimensi tu' ...

salam..

wah.. makin meriah aku tengok. teruskan teruskan. aku pun ada terjumpa seseorang yang claim dirinya sebagai anak sedara Tok Uban. belum tergerak nak jumpa dan bersembang lagi. korang teruskan dulu. bila aku dah interview dia.. nanti aku ceritakan disini. InsyaAllah..

Originally posted by highlander07 at 15-4-2008 01:47 AM

Tok Uban @ The One menguasai enjin software semua alam/dimensi....(Dlm Al-Quran sebagai Rah..., dalam Veda sbg Narasyangsya..kavi/avatar yg merentasi alam maya)...Bayangkan apa dia boleh buat ...

ok..... bermakna tok uban ni hidup sepanjang zaman....... tapi nak tanya ... so dia pernah menjelma menjadi orang tertentu, seperti parameswara??? hang tuah??... tun perak..... (adakah benar?????).....dan The Architects  'software dimensi'  tu adalah highlander???????

maaf banyak pulak persoalan.... ye lah benda kita tak tahu.. dan ris memang berminat sangat nak tahu....... bila kita tahu benda begini... terasa kita lagi dekat denganNya

[ Last edited by  Risma at 15-4-2008 03:20 PM ]

Risma, dari pemahaman hamba, The Architect tu ialah D Almighty Powerful Allah... dan The One ialah Habibullah...

Originally posted by ryant at 15-4-2008 03:26 PM
Risma, dari pemahaman hamba, The Architect tu ialah D Almighty Powerful Allah... dan The One ialah Habibullah...

oooo ye ke......... sorry salah pemahaman.... bila ditelitikan betul kata ryant.... The Architect itu adalah Allah......