CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ketualanun

Tok Uban - Siapa?

lama dah tak follow cerita tok uban ini. sempat jugak lah aku melawat Danau Tok Uban suatu ketika dahulu. http://ketualanun.blogspot.com/2010/12/awal-muharram-1432.html
Tapi masih belum dapat jawapan lagi.

Post Last Edit by highlander07 at 6-8-2011 02:24

Salam

Pac Man 2-D anggap Pac Man 3D tu malaikat, Alien atau Tuhan. selagi kita masih di makam@status@quantum 2-D slalu shj kita anggap orang2 yg berada pada 3-D tu waliyullah, santo,suci.
Begitu juga pegangan mereka yg di situ umpama Pac man 3D..Sukar dimgertikan dgn apa2 perumpamaan atau kata2 kecuali kita berada di 3-D.Kelajuan electron yg melompat dari petala@quanta ke quanta yg lbh tinggi umpama dari matahari ke Pluto tapi sgt pantas yg sukar dimgerti oleh mana2 alat atau logik yg ada.Lbh pelik..lagi lompatan satu atau 2 elektron tadi mybbkan sifat atom berubah kurang dari sekelip mata menjadi benda lain ..Umpama imam surau kita tiba2 bertukar jadi kereta BMW..Tetapi itulah keajaiban alam subatomik atau Kuantum.Sama jugalah dgn kata2 Ibnu Arabi, Tokku Paloh, SAQJ yg sukar difahami oleh sbrg logik atau sains kecuali apa yg mereka alami kita alami sendiri.
Umpama mereka yg dok makam makrifatullah tertinggi mereka yg berada di petala@makam@aras tenaga@dimensi yg lebih 'tinggi' maka diri@wujud kita perlu di 'upgrade'.Bila dah capai level tadi atau frekuensi dah sama dgn frekuensi alam tadi barulah 'kesadaran' terbuka dan nampak keajaiban & hukum alam yg berbeza di sana..Jadi baru boleh terima..ha3

Ramai yg dah mgaku berguru & blaja dgn puluh atau ratus guru berstatuys waliyullah..tetapi jika masih dimakam 2-D umpama Pac man tadi maka smpai bila2 takkan faham & sronok2 sbb waliyullah @guru tadi bg mcm2 jajan seperti spt petua, amalan rahsia,pedang keris rahsia, gelaran alam ghaib dll..he3

Tak perlu cari dimana Tok Uban atau siapa Hang Tuah

Gelaran itu sbnarnya adalah makam..jika anda capai makam kerohanian tertinggi dipanggil makam Muhammadi..kalau di tanah Melayu mungkin dipanggil makam Hang Tuah atau skrg makam Tok Uban..Knowledge sentiasa bkembang..Mereka yg dok di makam tertinggi 200 tahun lalu mungkin sudah 'ketinggalan' dgn makam tertinggi 2011

Hang Tuah..Jika anda berjaya mncapai makam atau ketinggian ilmu maka Hang (lah) yang bertuah

Atau..Aku lah Tok Uban..dgn syarat anda capai..kalau tak capai tak per setakat sebutan shj..cam budak angan2 atau blakon filem jd hang tuah, otroman atau lain2

Post Last Edit by ketualanun at 6-8-2011 05:09

jadi tok uban ni sebenarnya hanya makam sahaja (kata tuan tanah tinggi)? siapa siapa pun boleh jadi tok uban la kalau gitu. adakah begitu juga maksud tuan kenchana-md?

saya baca saya baca

fuuuu abis 16 pages baca..

Follow Us
Reply 383# highlander07

tapi sy tetap nk tau la...hang tuah tu org apa sebenarnya? bugis ke?

Hang tuah banyak identitinye. tp beliau sungguh bertuah kerana namanya masyur sampai skrg dan ramai masih dok tertanya2 tentang 'takkan melayu ilang di dunia'...

semua itu adalah 'mark' utk di sambung 'designnya'.
depa semua dah 'jauhhh' meninggalkan kita semua yg masih lagi mencari sapa itu hang tuah dan kata2nya 500++ tahun dulu

jadi tok uban ni sebenarnya hanya makam sahaja (kata tuan tanah tinggi)? siapa siapa pun boleh jadi  ...
ketualanun Post at 6-8-2011 04:59

Ya..umpama gerhana matahari...bulan betul2 menutup matahari..masa tu matahari=sama dgn bulan..matahari bukan bulan tapi ianya SATU..bkongsi semua zahir batin & memori

Ianya tak sama dgn ruh entiti yg bgelar paglima atau hang tuah yg 'masuk' dlm badan..fahami2 lah wahai sahabat2

Bila anda eclipsed dgn makam sahabat..Anda akan jumpa semua highlander zaman tu

Frekuensi wujud anda (makam) mnentukan anda berada di matrix (paralell universe mana). Itu sbb tariqah tak bagus utk naik makam tertinggi

Sambung..nak main Forex pulak..US defisit teruk ni

Reply  highlander07

tapi sy tetap nk tau la...hang tuah tu org apa sebenarnya? bugis ke?
thessailly Post at 6-8-2011 17:29

Makam setinggi Hang Tuah & Tok Uban tu sukar nak ttukan dia ni lokasi kat mana sbb diorang mguasai ruang-masa..Boleh jadi berada & masa dimana2 grid

Contoh di Lubuk Paku, Tok U tu bukan dia yg beria2 mgaku tapi orang sama ada anak murid, kerabat, peawaris, cucu-cicit dari sluruh nusantara datang mgesahkan yg dialah guru, ayah, dato. pahlawan, pemimpin, santo,pmerintah tentera, orang keramat dll..Lagi byk yg datang mgesah dgn macam2 bukti lg fahamlah btapa tinggi atau mutiplicity kbolehan dia dlm mguasai ruang-masa

Ini pandangan & kajian aku..Mgkn jauh tersasar..Aku malas kalau boleh nak sebut kturunan, kebolehan, perguruan dan lain-lain. Semua mgaku kturunan highlander2 tadi, semua tunjuk barang kebesaran dgn nama yg sama tapi sedikit perbezaan pada barang2 kebesaran. Jadi tak abis..Nanti blaku pertembungan..So bincang konsep ajerlah..

kalau aku tahu dari dulu sekadar makam ja. tadak la aku tertanya tanya. ok bro... clear dah kat aku. pac man2d sudah paham apa yang pac man3d cuba sampai kan.

kalau aku tahu dari dulu sekadar makam ja. tadak la aku tertanya tanya. ok bro... clear dah kat aku. ...
ketualanun Post at 8-8-2011 23:51

Ya Tok KL, jika kita mencari apa2 dlm 3-D takkan ditemui kecuali sisa spt Kubur, Pulau dan apa2 tempat atau lokasi grid yg pernah mereka lalui..Grid tu umpama sisa 'stargate' merupakan 'circuit' yg mungkin mampu  'menghidupkan' circuit pd diri pelawat. Namun kalau circuit si pelawat tak diupgrade maka 'roket' kesadaran tak mampu berlepas

Jika circuit diri sudah diupgrade & sudah dimurni,ditambah dgn bermacam peralatan Enigma maka diri mampu 'berlepas' di mana2  grid yg dipilih..tak payah atas gunung, dlm gua, dlm apa2...Hati mukmin Istana Allah

Dok depan Astro pun boleh 'berlepas' ..jgn melepas sudahhh..he3

Jika anda dah faham ini, guru2 yg anda dewakan tu spt mursyid,syeikh2 yg pernah smpai ke-3D ( bukan pi Magnum 4D) akan membuka kisa2 3D

Kalau masih lagi blom faham..Itu yg tok guru engkau suruh pi makam atau kubur sana sini, suh pakai tasbih, sarban, keris, batu...hang dok 'putar2' kat situ la..Sisa grid berlepas ke 3D ni mmg disukai oleh entiti2 yg yg bermain2 dgn frekuensi yg ada kat situ..Umpama SunWay lagoon buat mereka..

Daptkanlah kuasa atau tenaga Enigma utk ke-3D..Jika anda pakai jubah, sarban, tasbih atau cinci atau gelaran alam ghaib takkan anda capai umpama si pemakai yg asal..Itu jajan sisa ke 3D umpama pakaian angkasalepas Syeikh Muzaffar..Anda boleh pakai tp takkan ke angkasa