CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 1843|Reply: 39

kita yang makin tak prihatin..

kes 1:
Pagi tadi adik aku on the way ke tempat keja, jatuh motor kat selekoh highway sbb jln licin pas hujan..dia jatuh tgh jalan..sib baik takde keta lalu masa tu..walau tak cedera teruk, tapi kaki lutut semua luka teruk la jgk..handle motor patah, ada kereta lalu lalang tapi semua buat tak nampak je..takde yg dtg membantu...dgn susah payah adik aku sorong jgk la motor dia dgn terjengkut2..ada ambulan lalu, pun buat tak reti je..pastu adik aku call kwn2 tempat keja dia..ramai la yg dtg kat tempat kejadian tolong bawak kan dia ke hospital..

kes 2:
aku on the way nak gi bus station hantar mak aku nak gi kl...sebab dah lewat , aku kena cepatla...dlm perjalanan,dari jauh ternampak ada satu uncle india jatuh motor kat lane laju..kereta lain semua mlencong masuk lane kiri nak elak dr uncle india tu..termasuk lah aku...huhuhuh..uncle tu dok berlunjur tgh jln tu..aku nak benti tolong , tapi sebab nak cepat dan mungkin sebab tak prihatin , jadi aku tak benti la...tapi kenapa kereta2 lain tak benti dan tolong uncle tu..???

kes 3:
mak ngan adik aku gi keluar mkn mlm...masa kat traffic light , diorg nampak la satu couple golongan org kerdil berjln kaki sambil bawa barang2 kraf utk jualan.mak aku kesian , pelawa diorg naik keta ,kebetulan diorg nak pegi arah yang sama.rupanya diorg dah berjln jauh..sebab tpt aku kalau mlm2 mmg payah la nak dpt public transport.mata pencarian diorg jual brg2 kraf..

aku rasa korang pun mesti pernah ada kes mcm ni..
kenapa masyarakat kita hari makin mementingkan diri sendiri?(termasuk aku)
kalau kita masih ada sikap prihatin, sekurang2 nya kita boleh membantu membendung kes-kes penculikan dan yang seumpamanya...

mana tau satu hari nanti kita pun akan terlibat dgn kemalangan , masa tu takde sorg pun yang dtg membantu..

mcm ada kes kat hentian putra kat masjid jamek tu kalau korang pernah baca dlm surat khabar la..sorg student ni di rompak dan dibelasah teruk pada awal pagi ahad tu..sedangkan ada org awam lain ditempat kejadian, tapi takde sorg pun yg datang membantu...sekadar tengok je..

jom kita share kesan dr sikap tak ambil peduli kita ni..

AKU KALU ON THE WAY PEGI KEJE, NAMPAK EKSIDEN, SUSAH SKET NAK TOLONG...SBB NANTI MESTI LAMBAT MASUK OPIS... SURE BOS BEBEL...MASUK MEETING...AKHIR TAHUN EFFECT PERFORMANCE.....

depend on situation... kekadang nak berenti tengah2 jalan akan membahayakan diri..... tp klu da niat fisabillillah, x terfikir pun bahaya... niat nak tolong org jer...

mungkin sebab takut org nak tipu ke apa. maklumla sekarang ni byk kes2 yg mintak tlg tapi rupanya nak merompak etc

aku selalu gak tolong orang kat jalan dalam tpt aku selalu lalu nk balik keje tu.. rajin gak aku tanya kalo ade org rosak moto.. tp bila moto aku rosak.. takde satu org pun yg nk tanya...

Originally posted by JERONG_GERGASI at 14-4-2008 05:01 PM
AKU KALU ON THE WAY PEGI KEJE, NAMPAK EKSIDEN, SUSAH SKET NAK TOLONG...SBB NANTI MESTI LAMBAT MASUK OPIS... SURE BOS BEBEL...MASUK MEETING...AKHIR TAHUN EFFECT PERFORMANCE.....

kalau ko yg eksiden , pastu takde org tulung , pun masuk keja lambat jgk..

pastu kaalau cedera parah , byk kehilangan darah , pun takde org dtg tolong..kena masuk icu pulak..haaa... lagi lama ko tak masuk opis..

Follow Us
kite ni..lau x kne kt batang idung sndiri mmg x terase..mmg hati org kite ni dh camni kot..pesanan ni utk diri aku sndiri jgk

Originally posted by masliana at 14-4-2008 05:08 PM
aku selalu gak tolong orang kat jalan dalam tpt aku selalu lalu nk balik keje tu.. rajin gak aku tanya kalo ade org rosak moto.. tp bila moto aku rosak.. takde satu org pun yg nk tanya...

semoga pertolongan anda itu dpt balasan baik dari Allah SWT

aku pernah habes minyak motor...pastu aku sorong la motor, tiba2 ada mamat lalu dia nak tolong tolak aku pi stesen minyak.....

tau ape sebab ape die tolong aku ......

sebab  dia kata mase minyak motor dia abes tadi ramai org lalu, tapi takde sorang pun tolong die.....

so tu yg dia tolong aku tu...

sejak aritu, setiap kali aku nampak motor dok sorong2 sebab abes minyak, mesti aku cuba jadi volunteer....tolak sampai stesen minyak............kih3

kekadang takut gak nak tolong strangers ni.. tatau apa niat diorang kan..
aku dulu penah tolong sorang laki tua ni lintas jalan.. sebab dia mintak tolong kat aku lintas ngan dia sebab katanya pandangan dia tak jelas... kereta pulak tengah banyak.. so aku pun jalan la melintas ngan dia..  lepas dah lintas tu, dia jalan beriring ngan aku.. pastu bole pulak dia nak ngorat aku, dia kata.. "nama u siapa? duduk kat mana? i tengok u ni berbudi bahasa la".. siap ber-i -you ngan aku.. umur dah baya atok aku aje... .. cepat2 aku melarikan diri masuk soping kompleks.. nasib baik orang tua tu tak kejar... takde stamina nak kejar kot

dulu zaman den blaja mmg den rajin tlg org..sbb den tau satu hari nnti motor den akan rosak di tengah jalan gak..so, musti nak mintak tolong org alihkan ke tepi jalan..

org lelaki mmg cam gitu...
cuba kalo pompuan yg eksiden...beratur yg nak menolong....

Reply #10 mesmerize's post

haha....lenkali tinggal je die kat tgh jalan tu....(dont try this at home)

kes 1:
Pagi tadi adik aku on the way ke tempat keja, jatuh motor kat selekoh highway sbb jln licin pas hujan..dia jatuh tgh jalan..sib baik takde keta lalu masa tu..walau tak cedera teruk, tapi kaki lutut semua luka teruk la jgk..handle motor patah, ada kereta lalu lalang tapi semua buat tak nampak je..takde yg dtg membantu...dgn susah payah adik aku sorong jgk la motor dia dgn terjengkut2..ada ambulan lalu, pun buat tak reti je..pastu adik aku call kwn2 tempat keja dia..ramai la yg dtg kat tempat kejadian tolong bawak kan dia ke hospital..

kalo kat hiway sesetengah hiway, susah nak berenti tau...cth cam kat federal area sunway tu...atau hiway dari NKVE ke damansara utama....memang sgt susah nak berenti....

silap2 kitaberenti nak tolong org.....kereta belakang hentak kita....pastu org belakang cedera, termasuk la kita....cedera fizikal dan poket....

lagi satu.....korang nak prihatin sgt ekkk...

ko masuk la kampung melayu totok....kalo ada budak2 rempit jatuh moto , ko dgn baik hati nye tolong..kejap lagi dtg la pakcik , abg2 dia semua sound ko...ko ke yg langgar adik/anak aku nie...bodoh ke tak ta bawak keta ke...nakkena hentak ke? ni handle patah ni sapa nak bayar....masa tu dah ada 10 org kaum kerabat melayu totok tu yg perasan hebat dok kerumun ko, ( diorang rasa hebat la pasal 10 org kerumun )

tak pun geng2 rempit diorang akan kerumun korang....dan hentak keta korang dgn helmet.....sampai kemik.........

jadi next time..mind your own business......

Buat aper lah nak prihatin bagai sangat kalau kita sendiri ada komitmen lain yg penting dlm hidup kita. Kalau kita mmg free waktu tu dan tak terkejar apa2, bolehlah tolong.

Reply #11 orangdalam's post

Betul tu, lagilah org pompuan, kalu motor rosak tepi jln memang mati kutu punyalah.

sendrey maw ingat la

Reply #15 Muntz's post

hiish,janganlah cakap camtu....manusia tu diuji ketika dia susah nak wat baik la.....masa tu yg kita boleh test diri kita ni tahap mana....

kalau time senang2 semua org pun boleh.....semua mampu tolong time kita senang nak tolong....

tapi nak tolong time kita sendrik yg susah, yg ni stengah org jer yg survive....

dan manusia itu berbeza melalui test2 yg camnie laa.....

masalah org zaman sekrang termasuk aku, takut nak masuk campur sebab takut kena serang balik...
mcm minggu lepas aku balai keja...
jalan seperti biase jemmm terutama jalan kat meru nih...
mase tua ku dari arah setia alam nak masuk jalan abdul manan...
kalau sesape org meru kat sini tau la keadaan kat sini...xdela jem teruk cume kereta berderet2 tunggu turn, dgn yg potong Q lagi...
aku dah mmg kat lane aku, tetibe lori besar 10 tan nak masuk depan aku...
aku nak describe camne pun x tau...
kalau aku bg kat dier depan pun, badan lori tu akan kena kete aku yg comel tu...kelisa la...ehehehehehe...
kete depan bergerak, lori tu lagi gerak...
mmg mcm saje takut2kan aku...yela...nampak pompuan drive...
yg aku ni serba salah...kang aku berenti, kete aku kena jugak...
aku pun terusla...
rupe2nye dier nak sondol jugak kete aku...
last2 bumper depan lori tu kena la jugak kete aku...
huahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!
kete aku yg x calar tu pun jadik calar dek kerana pemandu lori yg kurang hajar itu...
aku pun ape lagi...yg aku mampu lakukan cume bg hon 2 kali...
aku nak berenti x berani...
3 org india dlm lori tu...sengeh2...
ko rase kalau aku beranikan diri berenti, dier pape kan aku x???
& kalau dier pape kan aku, korang rase ade x yg nak tolong aku...
aku x rase keadaan tu semue akan berlaku, berdasarkan email2 yg aku terima..
so, aku pun terus speed kete aku...balik umah....sedey ooooo....
elok2 je kete aku x penah kemek, jadik kemek....
nasib baik sket je....
org kate, kete calar blh repair...kalau org yg dibelasah????
na'uzubillahiminzalik....
lepas tu aku do'a, semoga org yg buat kat aku tu dapat balasan yg setimpal...
amin.....

my hubby penah tolong org yg moto rosak.. last2 dia kena samun, hampeh tul!!!   :@   lain kali, jgn ikut org yg motor rosak ni, kecuali mmg motor dia duk kt tepi jln @ highway..

jihah plak tlg sorg pakcik tu, katanye duit dia hilang kena rompak. jihah bg la duit rm10 wat tambang bas, ckp nk balik umah anak dia kt mana tah.. muka mmg nampak baik.. xde talent lgsg jd drug eddict. selang 1-2 bulan pastu jumpe balik pakcik tu, kt tempat yg sama, tgh merayu ckp beg hilang gak.. hai.. xjumpe jln balik ke pakcik..

mak jihah penah tlg org yg sewa teksi dia, katanye sakit.. pun kena tipu, hilang terus..

maleh nk citer sbb byk pengalaman tlg org tp asyik kena tipu aje. tp mmg sampai skg xsampai hati kalu tgk org susah.. insyallah wpun kena tipu aje, tuhan akan tlg kita dgn cara lain plak..     

12Next
Return to list New