CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28663|Reply: 92

usana - No 1 in the world (serius)

hai just want to share to all of u yang pernah kecundang buat pelaburan internet ke mlm ke network marketing ke, kini ade peluang baru iaitu USANA iaitu company yang telah dipilih sebagai no 1 network marketing kat dunia selama 9 tahun berturut2 di dunia (yes its true and by fact). yang cantiknya, plan yang dia guna adalah plan binary iaitu 2 kaki jek.

tapi jgn slaah sangka, akan ada org yang ban plan binary ni tapi sebenarnya dia guna celular system. kat malaysia baru masuk taun 2007 dan yang menariknya sale dia first year is rm58million. ni bukan company internet investmnet. ni mmg company networking yang LEGAL. dan ini bukan money game, orang yg join biz ni tak bole manipulate plan.

company ni bukan la head hunting sangat2, dia lebih prefer org yang sakit dan memerlukan penawar kepada penyakit kat dunia ni kecuali AIDS dan MATI. AIDS pun mesti ade satu hari nanti penyembuhnya sebab dalam al-quran mmg dh ckp yang tiada penyakit yang tidak boleh diubati kecuali mati.

yang paling superbnyer, hanya USANA shj network marketing company yang ada dalam MIMS dan dalam Comparative Guide, this product ranked No 1. dan yang paling penting, NO SIDE EFFECT to your body because ini bukan drug base, ini phtonutrient (dari tumbuhan). dah byk org sakit kronik yang sy dah jumpa org kena kanser, leukimia, diabetes melitus 2, excema dan lain2. sy tanak burukkan lagi industri network marketing yang dh terpalit dgn penipuan dan rasa tak puas hati dikalangan org pernah menceburinya.

Reply #1 pinko's post

aku pasti ramai
doktor
lawyer
engineer
businessmen
bankers
millionaires
CEO
chairman
yg masukan

Reply #2 bizsari's post

ostad pon ade.

Baguzz Company ni.........tapi aku tak Pandai berMLM

aku tak penah dengar pon...

kwn aku pernah promote company ni kt aku..
but serious... sekrang ni aku tak berminat join benda2 cam ni
kwn aku ni doktor.. siap email kt kitaorg kata gaji doktor x cukup utk menjalani kehidupan kt kota metropolitan KL...

ada kwn aku kt sini pun join USANA ni.. tapi dia kata utk kegunaan dia ajer...
btw.. aku rasa depa ni sama jek... jual brg.. but produk tuh dia manufactured sendrik ke?? ada kilang ke???
ke beli brg drp company2 lain n label jek lain...
brg2 depa ni dah test tak de side effect ke???
setahu aku.. kebykkan company farmasutikal ni test produk depa kt negara2 dunia ketiga dan negara2 membangun...cth2 UN kasik ubat2 free kat org2 afrika tuh...tak tau laa kalau2 company MLM ni join skali..ahahahha...
cth senang laa.. sus ANLENE utk tulang rapuh tuh kat Malaysia dah berpuluh tahun ada... kt NZ ni depa baru masukkan iklan...hahahaha so fikir sendrik laa

Follow Us
wa pu cher tau...

Kalau dah no:1, buat apa nak suruh orang masuk lagi?? Tamak betul laa..

ado kilang sendiri...sapo yang tak tau tu dah tau
95% company kuarkan sendiri...5% tu mungkin label botol..

Originally posted by csham at 29-5-2008 11:24 AM
kwn aku pernah promote company ni kt aku..
but serious... sekrang ni aku tak berminat join benda2 cam ni
kwn aku ni doktor.. siap email kt kitaorg kata gaji doktor x cukup utk menjalani kehidup ...

kepad csham, mestila dia ade buat side effect untuk membuktikan ubat ni takde side effect. ada satu test nama dia apple test, test tu nak menunjukkan ade ke tak side effect kalo kita makan USANA ni. so dia buat perbandingan antara apple yang diletakkan CENTRUM (world best selling product in the world) dengan air biasa (kita takyah makan supplement apa2) dan dgn kita makan USANA. yang menariknya, apple yang diletakkan CENTRUM berkulat, yg tak taruk apa2 lagi ok dari centrum dan bekas apple yang taruk USANA rilek jek fresh lagi. U ingat senang ke nak convince doktor untuk buat USANA ni. u penah tgk buku doktor, penah search wikipidea pasal Thrombosis, Metachondrea Thalasemia, Anemic dan sbgnya? betapa rabaknye nk jadi doktor ni..

doktor ni kalo u present something yang relate dgn perubatan dgn dia kalo u tak cukup ilmu silap2 kena ludah je dgn doktor tu. doktor2 kat dunia paling cikai pun 6 tahun study dlm dunia perubatan so kalo org baru sethaun jagung nak crita pasal perubatan ala tak payah la. kalo even doktor pun dh kaji abis pasal USANA sebelum join, inikan kanak2 riang seperti anda csham. crita poy poy..

bincag sahaja, jangan iklan, ok!

try "usana fraud" kat google... byk jugak page yg keluar.

Reply #10 pinko's post

Dah namanya buatan manusia... confirm la tak perfect... tentu2 ada side effect..
Ok laa.. ko nyer test -test tuh.. for me being in technology industries ni... biasa la depa akan buat cam tuh...
sbb hakikatnya dalam dunia ni tak de benda yg kekal... apa yg manusia cuba buat hanyalah utk prevent.. selagi tak kena penyakit..dan kasik lambat penyakit tuh berjangkit kepada sel2 lain...itu sbb tak nak penyakit tuh bertambah kronik dan ini akan panjangkan jangka hayat manusia...itupun kalau belum sampai ajal...
selebihnya tuh Tuhan punya kuasa..

ko akan impress sebenarnya bila ko buat  kajian ... eventhough pelbagai teknik ko buat utk overcome something.. akan datang side effect kepada benda lain pula.. itu memang sunnatullah...
tak de menda dlm dunia akan kekal..
ko ckp cam la product tuh mujarab betul.. sbb hakikatnya mujarab kat sorang tak semestinya mujarab utk semua orang..okkey...

aku tak salahkan ko utk usaha dan bantu org yg sakit..tak kira la sakit badan or sakit duit..
sbb kita memang di galakkan berusaha...Tuhan pun tak kan bantu seseorang kalau tak usaha...
aku cuma highlightkan di sini... jgn terlalu ghairah dgn produk2 kesihatan ni...
bukan senang nk terus claim benda ni working.. kena test byk2 kali...okkey...

Lagipun ni sama jek ngan concept MLM yg lain... jual produk then dpt untung drp itu...
But jgn laa nk claim mcm2 sgt....sbb sometimes niat sebenarnya nk jual produk bukan nk bantu org yg sakit...
dlm diri ko.. brape % ko nk tolong org sakit dan brape % ko nk untung???
kekadang aku rimas bila dok claim niat suci murni utk tolong sakit... but actually lain...kalau ko nk tolong org sakit apsal tak masuk kt BOD  ( H& M) lain.. apsal masuk sini???

Ko nk claim USANA best in the world pun.. itu hak ko...
aku tak cakap USANA nyer produk tak bagus....hahahahaha

BTW I 'm not saying doktor x pandai or apa???
so kalau doktor join does it justify yg USANA ni great..???
apa doktor sume genius ke???
org lain tak genius ke???.

PS: aku tak suka labelkan org lain.. aku suka label benda yg aku tahu saja...

csham

csham terbaik.

usana

tutup la thread ni, ade org skeptik kat sini. nak tolong orang sambil buat duit pun tk bole. harimau malaya.

Reply #15 pinko's post

buktikan ape yg ko dah dapat

mane pembuka thread?

Originally posted by nik2121 at 30-5-2008 04:27 PM
buktikan ape yg ko dah dapat

yg promot kat sini biasanya yg belum dapat apa-apa hehe... tapi kagum gile tengok kereta mewah upline

Originally posted by nik2121 at 31-5-2008 10:27 AM
mane pembuka thread?

baru kena 2,3 pandangan yg sceptic dah patah semangat. Ada ciri-ciri takkan berjaya dlm MLM ni

den da dpt..ok je