CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinko

usana - No 1 in the world (serius)

Fakta mengenai USANA:-

Forbes Magazine Ranks USANA #5 Among the 200 Best Small Companies
http://www.forbes.com/lists/2005/23/MQLJ.html

Business Week - USANA #3 Among Fastest Growing Companies In America
http://www.businessweek.com/hot_growth/2005/company/USNA.htm

Smart Money Calls USANA a "Model Of Efficiency"
http://www.smartmoney.com/stockscreen/inde...o&afl=yahoo

Video - CNN Financial News - Interview With USANA's CFO
http://xobm.usana.com/pc/videos/CNNclip.wmv

Video - The Comparative Guide To Nutritional Supplements
http://www.usana.com/media/File/dotCom/vid...tedinflight.wmv

The Physician's Desk Reference (PDR) Features USANA Products (PDF)
http://www.usana.com/media/File/Prospectin...20the%20pdr.pdf

USANA Offers $1 Million Product Guarantee To Athletes
http://www.usana.com/dotCom/opportunity/why/why2.jsp

opss.... terdouble post la..

[ Last edited by  hanim_rosli at 30-10-2008 05:29 PM ]

citerla pasal RESET program tuh... sy dah joint tp banyak lg nak blaja nih..

peh tuh nak tanya.. fibergy uh apa yek?? dlm starter kit tak der pun detail dier..

Originally posted by ahmad78 at 12-10-2008 04:10 PM

saya makan :

Nutrimeal : RM94.00 (set utk 7 hari)

Dan untuk tidak melesukan, set Vitamin Lengkap, yang diberi nama Essential, RM194.00 (set utk 30 hari)

Kalau nak tahu mcamana rupa n ...

kompom turun ker kalau saya beli, hehe.. sbb saya nye banyak lelemak kompom tepu

ekekeke.. sy pun byk lemak tepu..  tak sabau nak kuruskn badan nih.. tp RESET program tuh apa??
makan nutrimeal tuh dinamakan RESET prog?? ke ada menda lain nak kena wat?? org baru banyak tak tahu lg nih..

Kak CT.. nak tanya.. USANA wat roadshow skang.. bleh ker display kat sini dorang punya tarikh roadshow nih??

Follow Us
saya pun baru join usana nih.. baru 2 hari makan nih.. byk perubahan.. dalam 5 hari yg RESET program tu pantangnya ada 3..

1. No  nasi
2. No gym activities
3. Drink water 2L sehari

Ini untuk stop craving for food. Body akan reset to zero balik.. pas 5 hari ni, kena pandailah jaga makan tu. jgn ikut selera yg dulu.

kalu mau tanya lebih2, ble Pm saya yerr

Originally posted by ahmad78 at 12-10-2008 04:14 PM
?t=1223799230

aku tak baca habeh..just nak tanya, usana nie utk pompuan jer ker..

Kalau man bley tak? aku plan nak kempiskan perutku..

Morning everyone.. this is my 7th days on USANA.. maknanya im on 2nd phase.. yg 1st phase yg 5 hari tanpa nasi tu..

Smlm try na mkn nasi..( dah hari ke 6 kan, boleh ler..) punyalah mengidam na nasi, skali makan 4-5 suap dah se'eh! (kenyang sangat). Cam tak pecaya jer.. yelah, dulu mkn msti nak bertmbah. pastu yg Pill essential tu, mmg kuar angin jer.. atas bawah tak kira. Pastu, kan i ni jenis takleh mmbuang tiap ari.. 4-5 hari baru gi, itupun paksakan diri (masuk ubat enema). Masa amik USANA, dlm 5 hari tu, dah 2 kali membuang.. lembut dan banyak.. eiii..

Smlm terpikir gak, camnerlah nak citer kat forum feedback USANA nih.. sbb kan i member, takut org ckp i citer tipu jer.. utk melakukan produk.

Lagi satu, i skang be careful dgn kalori.. betullah kata my upline, kita akan tgk apa kita mkn.. contohnya, nak mkn Twisties pun i tgk kalori dia berapa.. tak jadi mkn. yg pek kecik 30sen tu pun 150kalori! dahla tak kenyang.. nak mkn Chipmores pun tak jadi.. last2 amik buah dan minum air jer.. so secara tak langsung, lama2 ble kuruslah dgn cara sehat.. I target dpt turun 15 kilo dalam 2 bulan.. uh uhhh.. bestnyaaa

USANA ni unisex.. male female both can. plus ada vitamin lagi utk buang toxin dalam badan.

ni plan RESET USANA. cite2 msti tinggi... kena tahan dan disiplin.. tp, the shake mmg ble tahan.. low glycemic (maknanya lambat terurai dalam perut thus tahan lama)

Originally posted by ahmad78 at 11-10-2008 11:10 PM
?t=1223737723

Yup, suda ada cop HALAL skang.. I think that's what keeping USANA from entering Malaysia 10 years ago

[ Last edited by  Oomie at 17-11-2008 10:53 AM ]

Originally posted by Oomie at 10-11-2008 10:47 AM
saya pun baru join usana nih.. baru 2 hari makan nih.. byk perubahan.. dalam 5 hari yg RESET program tu pantangnya ada 3..

1. No  nasi
2. No gym activities
3. Drink water 2L sehari

Ini u ...

no nasi? dia mengenyangkan ker?

Reply #71 Oomie's post

ha'ah.. kenyang tahan 4-5 jam. Shake dia ada perasa Coklat atau Vanila.. Mmg sedap. Low glycemic index=23. maknanya kepadatan rendah.. shake akan terurai very slow dalam perut

ada sesapa geng USANA online tak?? pm me.. nak tanya pasal compesation plan dia la..

kawan aku ilang berat badan 8kg dlm masa 5 hari

USANA ESSENTIALS Supplements

Post Last Edit by PerindU at 15-7-2012 06:59

Hi semua,

Saya sangat gembira kerana Usana dengan izin Allah telah membantu maksaya yang menghidap darah tinggi beransur pulih. Saya mulamemperkenalkan usana pada pada mak saya 2 bulan lepas. Actually sayamerupakan agen Usana yang baru join bulan 10 tahun lepas. Bila dapatkit permulaan tu saya cuba pada diri sendiri dan bila rasa ok sayahadiahkan pada mak dan abah saya. Alhamdulillah mak saya ada buat cekdoktor dan semenjak guna produk ni tekanan darah nya dah mula ok. Sayasuka memperkenalkan produk ini pada saudara terdekat dan kawan rapat.Kalau ada sesiapa yang berminat saya boleh bagi cuba produk ni denganharga yang jauh lebih rendah. Bagi saya keuntungan no 2, yang pentingkita dapat kongsi sesuatu yang baik dengan orang lain.

boleh PM , cerita apa masalah dan saya akan syorkan apa supliment yang sesuai.

Best Vitamin

USANA memang la best vitamin.sebab tu saya namakan dia VitaminTerbaik.
begitu juga dengan program diet usana. amat senang nak kurus dalam masa lima hari.

Post Last Edit by PerindU at 15-7-2012 07:00

Hi semua,

Saya sangat gembira kerana Usana dengan izin Allah telah membantu mak saya yang menghidap darah tinggi beransur pulih. Saya mula memperkenalkan usana pada pada mak saya 2 bulan lepas. Actually saya merupakan agen Usana yang baru join bulan 10 tahun lepas. Bila dapat kit permulaan tu saya cuba pada diri sendiri dan bila rasa ok saya hadiahkan pada mak dan abah saya. Alhamdulillah mak saya ada buat cek doktor dan semenjak guna produk ni tekanan darah nya dah mula ok. Saya suka memperkenalkan produk ini pada saudara terdekat dan kawan rapat. Kalau ada sesiapa yang berminat saya boleh bagi cuba produk ni dengan harga yang jauh lebih rendah. Bagi saya keuntungan no 2, yang penting kita dapat kongsi sesuatu yang baik dengan orang lain.

boleh PM saya, cerita apa masalah dan saya akan syorkan apa supliment yang sesuai.

http://mforum2.cari.com.my/viewt ... ;page=2#pid23575821

USANA ni product dari US lah. Jadi marilah sama2 kita boikot barangan buatan amerika. Boikot yahudi...:@