CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Naru

MisteRi?? - Kejadian2, Jenazah Ke Tanah Pkuburan

Originally posted by Naru at 7-6-2008 06:13 AM
ash, org lain nampak tak?

ntah lah...
haku pun tak citer kat sapa2...cuma rasa pelik jerk...
lagipun time tu haku kecik lagi kekdahnye..tak hengat la dah sekolah ke belum...kalau sekolah pun tak lebih drp darjah 2 kots

x baik menceritakan keaiban orang yang telah mati....nasib kita tak tentu lagi.

Reply #22 nurmy01's post

ye betul...

tp menceritakan keburukan org?  Lainlah kalau Naru sebut nama arwah.......

Sekadar nak bercerita n berkongsi pengalaman, rasanya bukan membuka aib org...  Bukan pun korang kenal kan? Mmmmmmmmmmm....

ITU TEMPAT MATA AIR LA, JANGAN BUAT CITE MENGARUT ! DAH TAU TEMPAT TU ADA MATA AIR
GALI LE TEMPAT YANG LAIN PULAK, APA RAAAA.... BUAT MALU KELUARGA SIMATI JE..

[ Last edited by  bluemenx at 8-6-2008 12:06 PM ]

Reply #15 ashna's post

errkk...aku igt aku dan kazen jer yg penah nampak mcm yg ko nampak tu..

tu pun pengalaman aku masa aku kecik dedulu la masa tu lepas kebumi atok sedara aku..

aku bukak citer ni ngan kazen aku masa tu kitaorg dah sekolah menengah, citer2 tak sangka plak dia pun nampak mcm yg ko nampak tu..

sampai skg kitaorg wonder apakah itu..nak kata kilauan air bukan..tah la misteri sampai skg..

Reply #23 Naru's post

yer betul tu..

yg aku paham ko citer pengalaman masa kat kubur, bukannya citer pasal keburukan arwah tu..dan lagi ko tak sebut nama pun..

patutnya kita ambik iktibar atas citer2 nih..bukannya tuduh mengaibkan org ke tidak..

Follow Us
klu nk bersangka baik,mmg la kwsn mata air,tp klu utk jd iktibar,my cousin punya member,fmly meninggal.x sure la atuk ke nenek ke ayah ke,dia ckp masa tu cuti,saje ikut member tu balik kampung,musim buah la kot...then 2 hari duk situ org tu meninggal...then dia pon tpaksa la ikut skali kn,x kn nk buat diam je kat umah.dia teman la member tu ke kubur (diorang ni lelaki).same goes gak masa gali2 tu diorang g tgk..

mula2 masa da gali separuh,xde benda lg,tp just about masa jenazah da siap solat n da bwk ke tanah perkuburan,kua air kat tepi tu.cousin ckp member dia nmpk mcm air tu mencurah mcm kita bukak paip.air tu bkn jernih,mcm kehijauan.x tau la ijau cmne.tp air tu x byk.masa letak je jenazah dlm tu,air still skit,tp masa turunkan tanah ke dlm,air secara tiba2 naik byk.

disebabkan xnk org bercakap2 pasal ni,yg mana tukang cangkul tanah cepat2 la kambus jenazah tu..selesai talkin n lain2...dorang balik,xde berlaku ape2 kejadian.masa kenduri pon xde berlaku ape2.tp keesokan harinya ada org kampung tu meninggal,tanam kat sebelah kubur tu.cousin ckp,org2 situ ckp xde pe jd kat kubur arwah yg baru meninggal tu...

so kat sini,nk ckp,mmg kita patut bersangka baik.tp,jika betul itu tanda Allah nk tunjuk si mati tu ada buat kesalahan sampai kuburnya diaibkan begitu,kita sepatutnya mengambil iktibar...

Originally posted by hanna1905 at 8-6-2008 12:36 PM
errkk...aku igt aku dan kazen jer yg penah nampak mcm yg ko nampak tu..

tu pun pengalaman aku masa aku kecik dedulu la masa tu lepas kebumi atok sedara aku..

aku bukak citer ni ngan kazen a ...

apparently bukan haku sorang dan bukan halusinasi haku lah kann kekdahnye...
cahaya tuh mcm flash camera kan??
just like mcm org ambik pic guna flash cahaya itu katanya..

Reply #27 leiasky's post

Salam sky, aku sangat bersetuju dgn kau. Bukan nak mengaibkan simati tapi tolonglah ambil ikhtibar dari setiap kejadian.

aku ada ikut org kebumi jenazah masa aku sekolah rendah dulu - kecik lagi, kurang dari 10 thn kot. rasanya yg meninggal tu lelaki dlm early 20s, eksiden moto. mak dia kwn dgn nenek aku...so aku dgn kepochinye ikut le pegi tgk jenazah, sampaila berarak pegi kubur (dekat2 area rmh tu aje)

masa aku tgk jenazah di turunkan ke lahad...aku dgr mcm org2 tua lelaki mengeluh 'laa ilaaha ilallaahhh'...kekdahnye atuk2 kita kalu ngeluh2 letih ke ngantuk ke...haa camtu la tapi dgr mcm ramai jgk la sore2 itu.

aku tanya nenek aku, dia ckp tarak apa pun...then dia kata maybe malaikat sambut jenazah kot...

wallahua'lam...maybe nenek aku pun tak sure tapi saja ckp gitu tak bagi aku saspen, ye la bdk2 kan mesti saspen lebih part2 kubur ni.

Xde video ke? Tunjukkan videonyer

Reply #28 ashna's post

ha ah..gitu la kekdahnya..

tu la skg ni bila ada kematian aku kadang pegi gak la kubur, harap peristiwa dulu berulang kembali tapi tak pernah pun berlaku..

kalau berlaku nak gak aku pi tgk dekat2, per bendanya tu..

masa kecik2 lu adik aku ada nmpk nenek aku balik umh die malam di kebumikan..
pakai bju smyg..
bukn die sorg..tp ngn sppu aku..

masa lepas di mandi jg aku dgr tgkp2 bdentum-dentam kat tgkap atas ngn bwah..
angin kuat smcm..

Reply #27 leiasky's post

a'ah setuju....

& diulangi, tujuan sya nak kongsi pgalaman... bukan mengaibkan sesiapa.. sya tak sebut nama, latar (nama) tempat pun tak sya dinyatakan... (susah lah kalau ada yg masih pura2 'faham'......errrrrr )

namapun ruangan misteri, paranormal & supernatural...

berbalik pd pgalaman sya, kalau korang rasa kawasan tu kawasan mata air, munkin ada benarnya....

hanyasanya, sya berkongsi apa yg sya lihat... tu je.... ok?

& sya nak gak tau pgalaman korang (kalau ada)....

ni plak mak aku cite dulu2 masa kat kg dia....masa 2 yg meninggal tu pompuan seorg Hajah...tp arwah kiranya masa hidup tu tak pakai tudung n oso dia mengkerintingkan rambut dia lah...masa dah abis kebumikan jenazah..baru beberapa langkah org ramai tinggalkan kubur arwah tiba2 bleh dgr arwah melolong...sekali ajer lah....

sebab tu kematian merupakan keinsafan bagi manusia yang masih hidup...

kita hanya mengambil iktibar jer dari apa yg terjadi....

rasanyer tuan rumah nak kongsi jer his/her experience, yelah selalunyer kita baca jer kat mag kan, nie xperience terus dr forummer kat sini, bagus gak, citer2 mcm ni boleh bagi keinsafan, kesedaran, sekurangnyer kalu ada org lain baca then rasa insaf (mcm haku nih), tuan rumah dikira dah buat kebajikan ape, kan...

yg aku igt...time nenek aku meninggal..aku la org plg depan sekali masa hantar jenazah ke kubur..huhu
tu je la..heheh

[ Last edited by  fifie_olin at 20-6-2008 01:11 PM ]

Originally posted by cronicle86 at 13-6-2008 12:20 AM
masa kecik2 lu adik aku ada nmpk nenek aku balik umh die malam di kebumikan..
pakai bju smyg..
bukn die sorg..tp ngn sppu aku..

masa lepas di mandi jg aku dgr tgkp2 bdentum-dentam kat tgkap  ...

oh same laa.. noni pon mase arwah atuk meninggal pon nampak gak arwah atuk menjelma.. mase tu macam tak boleh tido malam.. so bukak la mata.. tetibe ade kat satu penjuru tu nampak muka arwah atuk.. yang lain putih je macam kain kapan nampak muke je lame gak la die berdiri kat situ.. mase tu noni 6 tahun.. ingat lagi... pastu demam..

then mase sekolah menengah.. tak sure tingkatan brape tapi lagi sekali noni nampak arwah atuk.. tapi kali ni dekat gate luar.. berdiri je.. ntah xtau nape kebetulan noni terjage 2 pagi.. jalan pegi tengok kat tingkap.. serammm...