CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12752|Reply: 76

Tido time Maghrib..

Assalamualaikum smua.

Aku nak kongsi satu pengalaman yg berlaku kat aku dlm 2 bulan lepas. Time tu baru lepas main futsal dalam pukul 630. Biasa la..lepas main tu sure penat gila kan..balik2 je aku tido kejap dan plan nak bangun dlm kul 745 nak solat Maghrib.

Time tido tu aku memang mimpi yg pelik2 la..kena kejar dengan anjing besar la, bunuh orang la..macam2..tapi ada satu mimpi ni yg mmg pelik n tak boleh aku lupakan sampai hari ni.

Mimpi tu cam ni..dlm mimpi aku, aku tgh tido kat bilik aku gak, then ada housemate aku dtg kejut( still dalam mimpi aku). Aku memang tau time tu yg aku still lagi tgh tido n ni just mimpi. Tapi benda seram yg berlaku after that yg mmg buatkan aku takut. Bila housemate aku dtg nak kejut aku, makin dekat dia dtg, makin hitam aku nampak muka dia. Aku memang takut gila time tu n rasa nak jerit, tapi suara x keluar langsung. Nak bernafas pun susah time tu. Then aku nak bangun pun x leh..rasa cam ada benda berat je kata atas dada aku..nak gerak tangan n kaki pun x leh gak.

Terus aku baca ayat Kursi n alhamdulillah aku leh bangun lepas tu. Bila aku bangun tu terus aku gi cari housemate2 aku yg lain tapi xde sorang pun yg kat rumah..barulah terpikir aku nasib baik gila aku leh bangun tadi sebab kalo x..mmg susah la aku sorang2 kat rumah tu n xde org yg leh tolong aku kalo apa2 jadi time tu..sejak peristiwa tu sampai skrg aku x berani nak tido time Maghrib

Reply #1 miagi's post

next time jgn tido time maghrib.. orang2 tua kata tak elok.. dalam islam pun makruh tido maghrib kalo tak salah..

btol2 tido lps asar mewakili kegilaan, pelagi smpi telajak ke maghrib. nabi s.a.w pun x tido sblm isya'.

time tuh kan time syaitan da kuar tanduk....

kan dah kena tindih, jangan biasakan tidur seperti selepas asar..

even kalau baby pun org2 tua tak galakkan tido time maghrib..kalau tido kita kena duduk tepi baby atau pegang baby tu..

Follow Us
aku pernah tido masa maghrib 3 hari lepas pastu aku rasa kena cekik sampai takleh nafas, rasa seram betul

Reply #1 miagi's post

biasanya aku kalau tertidur time ni, aku tak kena apa2.Tapi kepala aku sakit sangat dan macam buntu gitu. Macam kena santau atau kena buatan orang

Reply #1 miagi's post

biasanya aku kalau tertidur time ni, aku tak kena apa2.Tapi kepala aku sakit sangat dan macam buntu gitu. Macam kena santau atau kena buatan orang

aku pun pernah terkena...serik rasanya....mcm di hempap...tak bole bangun..then nak bernafas pun susah sgt....rasa nak jerit tapi suara tak kesampaian......

citer adik aku cam ni pulak...dia keletihan lepas main badminton...balik umah terus tido...dah time
mahgrib,wife dia kejutkan dia....dia sedar..tapi semua percakapan dia, wife dia tak dengar...kira macam tak respon apa yang dia cakap...pastu dia macam terfikir...adakah dia dah mati...masa tu dia  rasa cam lemah je...

pastu dia mengucap dua kalimah syahadah..terus tak sedar apa dah...kemudian dia terjaga balik pukul 4pagi....

Originally posted by miagi at 8-6-2008 01:55 PM
Assalamualaikum smua.

Aku nak kongsi satu pengalaman yg berlaku kat aku dlm 2 bulan lepas. Time tu baru lepas main futsal dalam pukul 630. Biasa la..lepas main tu sure penat gila kan..balik2  ...

wa penah gak tido time maghrib time maghrib...kalu dah tido mmg susah nak bangun..mmg cam siot la wehh...wa rase setan tu dah bertenggek kat mata wa...so wa mmg takkan tido waktu maghrib...mak wa cakap waktu maghrib waktu alam bertukar..so setan berkeliaran n mengacau manusia...

mmg btol..
kalo tido pas asar..
pas bangun rase cam bengap je pale nie..
nk wat kije pon mood xde

Originally posted by eastrun at 9-6-2008 08:25 AM

eh sama la.. aku pun penah kena...

satu hari tu aku tertido lepas asar sampai la nak ke maghrib.. tetiba bapak aku kejut suruh pegi surau..

dalam mamai2 tu aku jalan la ke surau.. tapi yg peliknya.. aku mamai macam orang gile.. aku pun tak sure aku nih berjalan ke surau ke tak.. dah sampai surau terus ambik air sembahyang.. baru la ok sket..

nh aku nk cite lak pasal pngalaman kawan kak aku..

kwn kak aku nh duk kat hostel..pastu ptg lepas blek prep die penat sgt n trus lelap la kat katil die..n then time mahgrib tu sume member2 satu dorm die kejut kwn kak aku nh..tp kwn kak aku nh x bgun2 gak..mcm tido mati la..nthen muka die cam kerut2 susah ati..yg mmber2 satu dorm nh ingatkan die sakit or demam..trus pakat ramai2 biar die tido..konon nk bg die rest la..

sampai la dorg blek prep around 11mlm tgk dak nh still lagi tido..x bgun2..dorng pun check la bdn kut2 panas ke..mmg pgg bdn nh sejuk giler mcm duk kat cameron highlnd time subuh2 hujan..then bile kjut die still xde reaction..sume dh rase len mcm dh coz dak nh kalo cuit skit mmg sng trus bgun..last2 pgl la ustazah..pastu cmne ntah ustazah tu wat then die trus bgun dlm keadaan terkejut..uhuhu

pastu sume org tertumpu kat die..then die pndg sume org len mcm..pastu tetibe die mrapu..die kate "cukup2 aku tanak main..aku penat"..sume pdg pelik..ngigau ke??tetibe die lngkah bpe tapak..poompp!!..jatuh pngsan trus..

then esok die bru sume pakat tnya die.."ko sedar x smlm kitorg kejut?"

bru la die cite..actually kat block asrama puteri ade 2 dorm aras atas skali mmg org x guna..sbb dorm 2 keras la teramat...jin ke antu ke dlm tu dh beranak pinak dh..then die kate die mmpi ade org bwak die g dorm tu..mula2 die heran gak sbb dorm tu kunci but time die g tu mmg meriah dlm tu..die pun main la ngan dorg (x tnya lak men pe) smpai pnnggu dlm tu dh syok kat dak nh atas sikap die..

so dak tu kate nk blek..bnda tu x bg blek..sruh duk lame lagi..kire roh die x leh blek ke jasad..tp die sedar org pgl die juz die x leh bgun..lbey kurang la..

moral value: jgn la tido time nk msuk mghrib..huhu

Reply #15 syoryu's post

mak aih

pengalaman aku tertido time maghrib nih masa dlm perjalanan balik ke perak..
masa tu dh dkt nk azan, aku rasa ngantuk sgt

Reply #15 syoryu's post

seram tue.............................

Reply #12 raudah's post

ooo..baru saye tau

Originally posted by raudah at 9-6-2008 09:25 AM

wa penah gak tido time maghrib time maghrib...kalu dah tido mmg susah nak bangun..mmg cam siot la wehh...wa rase setan tu dah bertenggek kat mata wa...so wa mmg takkan tido waktu maghrib...ma ...

time lepas asar membawak ke maghrib la paling sedap tido...penangan setan tu