CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctangel

kunci nafsu

apa yg harus family perempuan ni lakukan? Family perempuan ni dlm dilema

apa yg harus family perempuan ni lakukan? Family perempuan ni dlm dilema

perkara ni dah berlarutan terlalu lama. Kesian perempuan tu menghabiskan usia mudanya begitu saja tanpa mendpt hak yg sewajarnya sbg isteri. Mak dan ayah perempuan dh tak mampu nak ckp apa dgn sikap anak perempuannya itu. Apa pendpt forumer ttg kes ni? satu lg,perempuan tu taat kpd suaminya membabi buta tanpa mengira kira dirinya sendiri. Perempuan ni berjawatan tinggi tp telah diperhambakan oleh suaminya. Sebelom kawen,parent perempuan ni tak restu dia nak kawen dgn hubbynya skg. Adakah perempuan ni kena kunci nafsu oleh hubbynya sendiri?

kunci nafsu ni memang tak boleh diubati ke?..apa tanda2nya?

perempuan ni selepas berkawen baru dapat tau yg hubbynya tak leh berfungsi dgn baik. Dia tak selidik ...
zennaya Post at 25-12-2011 16:03

Kesiannyer, nape tak jumpa haron din or ustaz syarhan? mana tau boleh baik

Reply 105# Peya

awal kawen dulu,dh puas mak n ayah perempuan ni pegi berubat. Haron Din tak pernah lg. Yg jd mslh semakin rumit,arwah mak mentua dia ada 'membela' menurut kata ustaz yg mak ayah perempuan ni jumpa. Ustaz tu kata kuat juga 'benda tu' dan masa mak mentua ni sakit,perempuan ni jaga. Mungkin pada masa tulah mak mentua ni serah sesuatu kepada menantu perempuan ini tanpa dia sedar. *sigh* Perempuan ni pulak x percaya yg dia tu sakit dan tak nak sukarela pegi berubat. Skg ni family perempuan ni x pegi berubat. Hanya pasrah kepada Allah. Pelbagai rawatan Islam yg family ni jumpa tapi tak berjaya setakat ni lg.

Follow Us
Reply 106# zennaya

dlm kes nih pesakit sendiri xnak dirinya diubati..so pendapat berry, family dia kena usahakan gak..selalunya org yg dah terkena ni memang berat nak g berubat..kalu diri dia sendiri nak berubat pun..sure byk halangan nyer..

Reply 107# berrygurl

sekarang ni family perempuan berhenti sekejap drpd berubat perempuan ni. . Akan dtg cuba cari ikhtiar lain pulak tp still guna cara Islamic

mati pucuk kekdahnye

aku ada pengalaman sendiri dlm kes ni . masa tu x aku buat hal than akak ipar aku ajak balik kg utk berubat..dia mintak aku bawak gamba x hsbd sekeping..masa pg kat tmpt berubat tu dia mintak aku gamba ex hsbd pastu dia kuarkan satu cam ranting kayu n dia baca apa tah than cucuk kat gamba ex hsbd aku..aku dh mula rasa x sedap tp sbb dh kene ikut ckp kak ipar aku , aku diam je than org berubat tu ckp pas ni dia takde nafsu kat pompuan lain melainkan isteri dia je la..than dia bekalkan aku limau utk aku mandi.
dh selesai smp umah akak ipar aku, aku tanya kat akak aku kenapa dia buat kunci nafsu camtu nnt sok2 aku mati dulu camane kalau x hsbd aku nak kawin lain..akak ipar aku wat dek je..last2 limau yg dia bekalkan tu pun aku tak mandi pun..tah la rasa semacam lak tu yg aku x nak buat

Setelah berjaya dengan lagu Kau Kunci Hatiku...Melah Rem akan muncul dengan lagu terbarunya Kau Kunc ...
cfu Post at 17-6-2008 18:54

ahaha xbleh imagine melah nyanyi part "kau kunci napsuku di dlm atimOOO"

dah mcm keldai ler jawabnyer hahah

Reply 110# whiteputih

Salam lily
Itu sihir namanya dan memang syirik serta berdosa besar hukumnya. Walau apa pun , jgn sesekali pergi berjumpa dengan perawat2 sedemikian.

Post Last Edit by evilcooler at 7-1-2012 15:32

Ada 3 jenis kategori kunci nafsu :

1) Gangguan alami atau semulajadi. Ni secara fizikal dan mental, x ada mistik. Bila makan minum tidak terjaga, tidak terurus kesihatan serta masa muda selalu mendera alat kemaluan sendiri, lambat laun peredaran darah tersumbat dan urat pun terselirat. Kalau lelaki, tak bangun, kalau yg perempuan, x ada nafsu kerana hormon dalam badan sudah kucar kacir.

2) Dikenakan sihir dan gangguan secara halus. Yang ini hampir setiap negara atau di mana saja ada ilmu begini. Kalau di Malaysia, banyak nama nya, Ilmu Papan Sekeping, Ilmu Bau Mayat, Ilmu Cuca, Ilmu Cawat Puteri Tembaga dll. Yang ni insyaAllah ada penawarnya.

3) Ini kifarah kerana perbuatan sendiri. Biasanya org lelaki banyak kena tetapi menuduh org lain sihirkan diri dia. Mana taknya, bila dah tak naik anu terus dituduh org lain yg buat. Padahal zaman dulu dia lah paling pantang nama anak dara ranum baru nak membesar. Ini pun ada cara nak mengubatinya.

macam mana nak tau di kunci nafsu dgn dah mmg tak mampu bernafsu

Reply 115# glump

Beza dia...kalau sihir, walaupun dia rasa excited dgn sesapa, cuma dgn specific person je dia leh redah, kalau tak bernafsu, dia rasa excited dgn sesapa, tapi at the end dgn semua pun dia terkulai layu.

Apa juga bentuk sihir, especially dlm perhubungan suami isteri, even with the best of intentions adalah haram dlm Islam. Memisahkan hubungan suami isteri Dari dulu zaman Nabi Adam sampai ah sekarang adalah cara feberet Syaitan menyesatkan manusia. Lepas wafatnya Nabi Sulaiman, ilmu pertama yg para Jin ni ajar manusia adalah ilmu memisahkan hubungan suami isteri. Ini kerana syaitan tau institusi perkahwinan ni Merupakan tapak khusus dan proses terpenting dlm mencorak Bakal masyarakat. Yang Akan Dibina. Oleh itu, dalam perkahwinan perkara paling penting yg perlu Ada is trust. Trust in wife. Trust in husband. Trust in faith. Trust in love. But above all, trust in Allah SWT.

ahaha xbleh imagine melah nyanyi part "kau kunci napsuku di dlm atimOOO"
chilly Post at 7-1-2012 12:55

bukan atimoooo lah...selimuuuuuut.

Reply 117# MrsMoshi

sudah tukar ka

Reply 118# chilly

Lebih sesuai

Reply 113# evilcooler

salam evil.. tulah mmg rasa lain macam..masa balik tu pun kene marah ngan akak ipar sbb x abiskan perawatan kekdahnyer..sbb x mandii limau...