CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8960|Reply: 178

kejadian yg berlaku didepan mata aku sebentar tadik - excident

Kejadian yg berlaku sebentar tadi - Excident

kejadian nih adalah yg berlaku kat aku sebentar tadik..

masa aku dalam perjalanan nak balik umah aku lepas aku baru lepas makan malam kat bandar rawang tadi... didepan mata dan kereta aku telah terjadik satu kejadian yg amat mengerikan telah berlaku dimana sebuah kereta selang sebiji depan aku telah memotong kereta yg depan satu lagik di double line di jalan rawang, country home, atas flyover PLUS hiway.. ketika tgh laju memotong, kereta tersebut telah melanggar sebiji motor TZM dan tercampak di tgh jalan dan di seret oleh kereta yg berada didepan aku, kereta yg asalnya melanggar telah memecut laju melarikan diri dari situ...

manakala motor tzmnyer telah berpusing diatas jalan dan berada didepan kereta aku, jadik kau brekkan keta aku, dan berenti didepan motor tersebut memandangkan aku tak laju masa tuh, jadik aku sempat berenti... jadik aku tercarik-carik penunggangnya... dan aper aku lihat helmet motornya telah berkecai di tengah jalan, dan bila aku berenti dan keluar dari kereta mencari penunggang motor tersebut, ia telah berada di bawah kereta yg berada di depan aku tadik dgn kepaalnya hancur dan darah mengalir macam air paip...... memandangkan aku bawak anak kecik dan family, jadik aku terus memecut balik trus tanpa melihat lagik penunggang motor tersebut...

dan aku tak tahu akhirannya macam mana. kerana aku balik kerana aku tanak sesuatu terjadik pada family aku.... sekian....

11.15pm - 24 june 08

Rate

1

aduhhhh... siannya mamat tzm tuuuuuuu

Reply #1 mieza386's post

hmy3: ......

Reply #1 mieza386's post

ngerinya...

semoga Allah cucuri rahmat keatas rohnya kalau beragama Islam....Innalillah....

aduh
ngeri gile..aku tebayang darah tahap baldi ke lapan..

Allahuakbar... ini laa yg paling takut jd pd penunggang motor ni.... selalu kena kes langgar lari..

Follow Us
Ngeri sungguh.agaknya mesti kau dan family berada dlm keadaan trauma kan

ermm tak nak report polis ke? at least bagitau kereta kaler ape, motor.. brape kereta terlibat..

Aku pun penunggang motosikal jugak, kejadiaan macamni yg membuatkan aku rasa takut sgt

Reply #1 mieza386's post

aku slalu ingat, klu eksiden melibatkan moto, moto tu silap
tp kat sini, moto yg jadi mangsa
kesiaann..malang menimpa disebabkan kesalahan org laen

pemandu yg langgar dan lari tu mmg si.aall aaa..7 keturunan ko tak aman :@ :@ :@ :@

Ya Allah.. ngerinye..

tulah gunenye double line.. bahaya kalau potong.. org tu p potong gak, hampeh..

ya Allah. .. ..

kalo aku berada ditempat kejadian, mau aku tak leh tido malam. Ngeri

Reply #13 HideGulz's post

baca ajer dah. ... .  

Balas #14 adik_nazgul\ catat

huhuhuhu~
tu la

pakai topi keledar pun tak selamat........ sekarang, apa pun tak selamat

aku penah drive kancil kat jln kalumpang-kuala kubu.. time tu dpn aku ada la lori dgn kete lain.. aku jenguk2 intai dpn, mmg susah nak potong, x de can nak potong.. (kirenye mmg susah nak potong la).. pastu tetiba ada lori besar gedabak leh memecut laju nak potong dari belakang aku, alih2 die dah x sempat trus masuk dpn aku, dan aku lak terpaksa masuk ke tanah tepi jalan tu..   sib baik kat tepi jln tu ada space, kalau x xtau la apa jadi.. lps tu aku hon je lori tu memanjang.. time tetiba die berhenti (dh sampai destinasi), nampak ala2 pakcik muka baik (kawan aku yg dok sebelah aku la ckp).. so, what, kalau muka baik pun, tapi bawak cam ncelaka pun melampau gak la..   aku siap simpan lagi no plet die.. ikutkan mau je repot LPKP, tapi apa kan daya, pepaham la LPKP sms dan call tu pun hampeh..

pengajaran utk aku, wpun kite bawak ikut rules bagai pun, kena think the worst.. andaikan org bawak cam celaka kat luar sana, think how we will survive.. huhu..

no plat kereta langgar tak sempat catit ker? terlepas la dia.

Originally posted by laislabonita at 25-6-2008 01:25 AM
pengajaran utk aku, wpun kite bawak ikut rules bagai pun, kena think the worst.. andaikan org bawak cam celaka kat luar sana, think how we will survive.. huhu..

kannn .. . .

aku dulu hampir2 kehilangan sorg abg n pakcik dlm situasi berbeza. ..

tp yg abg aku lagi dasyhat. ... kena lenyek lori treler. .. tapi syukur tak mampus dilenyek lori. ..
separuh kereta abis hancur.. .. aku masih pelik masa tu, cam mana la abg aku tak mampus.. ..
maybe tuhan masih nak bg peluang .. ..

Reply #18 adik_nazgul's post

Keta abg ko saje kena lenyek ke atau dgn abg ko sekali?? Aku rasa ko buat typo error kot?

Originally posted by adik_nazgul at 25-6-2008 01:32 AM

kannn .. . .

aku dulu hampir2 kehilangan sorg abg n pakcik dlm situasi berbeza. ..

tp yg abg aku lagi dasyhat. ... kena lenyek lori treler. .. tapi syukur tak mampus dilenyek lo ...

mmg betul sgt.. ikut rules dan follow the law sebenarnye x jamin apa2 sgt.. peristiwa yg aku cite tu mmg aku x leh terima langsung.. panik gile kitorg.. aku yg dok jenguk2 depan mmg nampak lah sgt jln tu SANGAT TAK CLEAR UTK POTONG, pastu lori besar gedabak belakang aku dgn hati girang (ye ke girang) dgn selamba potong all the way, pastu x sempat TERUS MASUK MENUSUK KE DEPAN AKU.. celaka sgt... :@

aku tau la, memasing ada hal nak setel cepat.. aku pun biasa jumpe org cucuk2 potong cilok nak cepat (konon la kut nak cepat), tapi sekurang2nye pemotongan yg diorg wat tu, wpun sakit ati tp x terasa sgt.. yg lori potong aku ni melampau sgt.. :@