CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6182|Reply: 38

Apa yang tak best pasal dell ?

Salam to all,

meh kongsi ngan aku pengalaman korang pakai DELL nih. aku cukup meluat dengan DELL. tak tau kenapa. tp bila dengor je DELL aku rasa nak muintah. abg ipar aku kije kampeni yg jd orang tengah antara DELL ngan mana mana syarikat. meluat aku dengar 24jam citer pasal DELL sana sini. bagi dia DELL adalagh super computer paling canggih didonia ini. bagi dia DELL tu dewa seghala mak bapak komputer yg ada., sampai aku citer pasal forum cari pun dia kata DELL yg buka forum nih. cam siot je statement. kalau ade org yug power power sikit dalam forum ni pun dia kata DELL yg training korang sampai power. cam siot statement. so, korang kasik la aku bukti bukti yg cukup untuk aku menjatuhkan golongan yg mendewakan DELL ni yek. kui kui kui.

baca ni : http://forum3.cari.com.my/viewthread.php?tid=232401

p/s: weh, betol ke ko dah tukar nombo fon? sms aku no baru hang...

no line celcom ko pun dah K.O ke ? aku call xdpt gak. jap aku PM je. kedit xdak.

Yang tak bestnyer pasal laptop Dell ni ialah sering menjadi sasaran pencurik laptop... member haku ada 2 orang yang ilang laptop Dell diorang pasal terlampau cun dan colorful sesangat...

Reply #3 winamp05's post

celcom aku kompeni dah amik balik.
digi still ON. alwayz...

salam.

catz tak pernah pakai dell.
tp kawan2 pernah pakai la. susah cari spare part if rosak tu je rasenyer.

Follow Us
Originally posted by bzzts at 10-7-2008 02:01 AM
celcom aku kompeni dah amik balik.
digi still ON. alwayz...

tu yg tak best tu, dah xleh nak sembang lama. kang abis kedit haku ko telan. kalo celcom to celcom cam ari tu hokey la jugak. kui kui kui

Reply #1 winamp05's post

berasarkan cerita ko ni aku x nmpk apa2 yg salah psl DELL sebaliknya abg ipar ko yg lebih2.DELL x de apa2 hal.

Michael Saul Dell  adalah pengasas dan CEO kepada Dell, Inc. dan juga antara billionaire Yahudi terkaya. walaupun ada yang tak kisah pun, tapi ni boleh la jadik point utk serang kipas-susah-mati Dell (yang Muslim la)

Originally posted by otai_g at 10-7-2008 01:38 PM
berasarkan cerita ko ni aku x nmpk apa2 yg salah psl DELL sebaliknya abg ipar ko yg lebih2.DELL x de apa2 hal.

sblm jumpa dia pun aku dah azali tak suka DELL

Originally posted by cluesan at 10-7-2008 01:54 PM
Michael Saul Dell  adalah pengasas dan CEO kepada Dell, Inc. dan juga antara billionaire Yahudi terkaya. walaupun ada yang tak kisah pun, tapi ni boleh la jadik point utk serang kipas-susah-mati  ...

yahudi mmg pandai cari bisness kan ? huhuhu   point point kekeke...

Originally posted by Squall-Leonhart at 10-7-2008 01:53 AM
Yang tak bestnyer pasal laptop Dell ni ialah sering menjadi sasaran pencurik laptop... member haku ada 2 orang yang ilang laptop Dell diorang pasal terlampau cun dan colorful sesangat...

Sorry... pada aku Dell tu tak cukup colorful lagi... yg laptop dia tu colors sangat pudar... alangkah bestnyer kalau ada color bright lime green ke... hot pink ke... electric Blue ke... hunter's orange ke... tu lah best!

Originally posted by cluesan at 10-7-2008 13:54
Michael Saul Dell牋adalah pengasas dan CEO kepada Dell, Inc. dan juga antara billionaire Yahudi terkaya. walaupun ada yang tak kisah pun, tapi ni boleh la jadik point utk serang kipas-susah-mati牋...

Kompeni rokok, punyer owner besar dia orang YAHUDI gak. siap derma annually lagi kat regime zionis, Aku tengok orang islam kat malaysia hisap buat bodoh je, takde pun nak boikot.

atleast dell jual komputer bukanyer racun

Aku keja dgn Dell..kira aku nie makan duit haram lah yer??? at least Dell nak amik aku keja..gaji pon masyuk...masa keja kompeni Melayu keja mcm hamba abdi gaji cukup2 nak isi minyak pi keja saja...

hai..susah betol pemikiran singkat orang Melayu..semayang ibadah semua buat tapi bila pakai bab akal..alahai..singkat betol pemikiran..dan orang yg dok cakap2 pasal Yahudi tue dok menggunakan pc/laptop dgn intel quad core..intel tue bukan syarikat yahudi ke??podahcit laa..perasan bagus....

[ Last edited by  azwandyazizan at 12-7-2008 12:12 AM ]

Originally posted by azwandyazizan at 12-7-2008 12:04 AM
Aku keja dgn Dell..kira aku nie makan duit haram lah yer??? at least Dell nak amik aku keja..gaji pon masyuk...masa keja kompeni Melayu keja mcm hamba abdi gaji cukup2 nak isi minyak pi keja saja ...

tak de pulak kitorang pertikai tahap pemikiran macam ko tu. ko sorang je melayu yg pikir macam tu. aku nak tau keburukan dari segi teknikal je, yg ter over tak memasal lajak sampai duit gaji bagai ni sapa suruh. melayu yg perasan sendiri pastu salah kan org lain pun jenih melayu yg tak berapa berguna gak bro. jngn nak ungkit itu ini kat bod ni pasal tu. pi main kat bod M&M ka, History ka, CI ka apa ka.....

Reply #14 azwandyazizan's post

lg satu, aku mmg cukup elergic ngan intel.   tak boleh pakai intel, nanti gatal gatal badang haku.

-satu benda aku tak suka dell, payment dia hassle. aku jenis takde CC sbb aku tak suka hutang, bila nak beli barang diorang leceh kalo takde CC. last kene gak pakai yg prepaid nyer

-part kalo rosak bila warranty dah habis, pun jadi leceh gak. sbb most probably nak kene order direct dari diorang.

Go for ACER or HP

Reply #18 mehacomp_91's post

acer...???:kant:

dell kalau out of waranty ko boleh order sebarang jer spare part dari outsource..tak payah melalui dell..sebab kalau melalui dell lagi mahal...padahal barang standard jer yg dia pakai dlm tue..serupa lah company2 lain mcm acer,hp..diaorang order kat asus,western d,hitachi bla bla jugak utk spare part dia..utk winamp05, no offence..tapi apa yg aku marah tue bukan ko..tapi orang yg dok bising2 pasal produk yahudi tapi pakai jugak..btol2 hipokrit...ko nak kutuk dell sampai muntah kahak kuning pon aku xkesah...aku sendri tak pakai dell..haram mahai nak mampus..pc aku pasang sendri saja..lagi pueh hati..kalau laptop bleh pasang sendri..dah lama aku buat...

12Next
Return to list New