CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: winamp05

Apa yang tak best pasal dell ?

Originally posted by mehacomp_91 at 12-7-2008 11:50 AM
Go for ACER or HP

skrg dah aku boleh rule out hp dan dell.
skrg leh konsetret acer ngan lenovo je.

Originally posted by bzzts at 12-7-2008 08:53 PM

skrg dah aku boleh rule out hp dan dell.
skrg leh konsetret acer ngan lenovo je.

Pada aku, Acer tu satu2 brand yg aku takkan beli, recommend, etc. Banyak sangat aku tengok laptop Acer tu guna parts yg macam takde QC langsung... asyik kena antar repair/replace jer.

Tapi bab Lenovo tu aku sokong... ni boleh lawan Dell/HP kat Asian region ni... quality ada, power pun cukup... agak2nya sebab ada DNA IBM sket2 tu kot...

Reply #22 0001's post

ntah la... aku sndiri ada guna acer. dan byk buat rezeki dgn acer ni.
so far, so good.

Balas #22 0001\ catat

Yup, Lenovo. A good brand. Memang aku tgk sape2 yg pakai Lenovo ni tak penah complaint. Even pakai HP pun ada yg complaint. Acer... Quality kurang ckit la. Even case dia pun da x kualiti. Sebab tu Acer ada murah ckit berbanding competitors. Aku tak penah dgr lagi complaint dari pengguna mcm Asus dan Benq. Sebab people around me takde yg guna Asus dan Benq. Mungkin baru lagi kot dalam line laptop ni kot. HP aku ni pun baru beli dalam 8 bulan, RAM da kong... haih..

[ Last edited by  cluesan at 12-7-2008 09:35 PM ]

masalah utama di sini ialah asalnya tuan tanah tak sukakan DELL sbb sedara dia eksyen sgt pasal dell ni - bkn nya atas sbb2 teknikal.. payah la lagu 2.. sbb dell ni mmgnya antara brand yang best..
dell ni cuma jatuh nama sikit masa mula2 program komputer byk2 anta kat sekolah dulu. Byk yg meletup sbb tak sempat nak burn the system betul2 - la ni dah ok dah. Bila dah siap color2 2, lagi ramai la org pakai....

tp rasanya tak leh lwn toshiba lagi kot....  & tokeh dia bkn yahudi...

Reply #25 budaktua's post

meha kureng minat ngan toshiba yang bawah 3000 ni
nampak cam tak best
Meha kalau laptop ni meha suka HP,ACER,LENOVO .Tapi bagi meha Lenovo ni sesuai untuk Business user
tak tahu sbb apa  Kalau multimedia meha pilih Acer Aspire dengan Hp dan kalau tgh Bajet pun amik Acer Aspire

Follow Us
Originally posted by azwandyazizan at 12-7-2008 08:44 PM
dell kalau out of waranty ko boleh order sebarang jer spare part dari outsource..tak payah melalui dell..sebab kalau melalui dell lagi mahal...padahal barang standard jer yg dia pakai dlm tue..se ...

tu setuju! kalu bleh pasang sendiri lama dah aku pasang.

Originally posted by 0001 at 12-7-2008 09:04 PM

Pada aku, Acer tu satu2 brand yg aku takkan beli, recommend, etc. Banyak sangat aku tengok laptop Acer tu guna parts yg macam takde QC langsung... asyik kena antar repair/replace jer.

Tap ...

leptop IBM apa crita ? ok ok blake ke ? DNA IBM tu tang mana ? mobo dia ke ?

Originally posted by budaktua at 12-7-2008 10:09 PM
masalah utama di sini ialah asalnya tuan tanah tak sukakan DELL sbb sedara dia eksyen sgt pasal dell ni - bkn nya atas sbb2 teknikal.. payah la lagu 2.. sbb dell ni mmgnya antara brand yang best. ...

sebelum aku kenal abg ipar aku ni lg aku dah meluar ngan DELL tu. tak tau knapa, aku rasa nak muntah bila nampak DELL   tambah pulak ngan kampeni yg sangat mendewa dewa kan DELL nih lagi le aku rasa cam nak bako je PC dia bila aku servis. yg jd masalahnya dah banyak aku dengor komplain pasal DELL kat kampeni yg aku gi servis. org DELL sundiri malas nak dtg pi cek PC depa bila apa apa hal berlaku. bila call pun berminggu minggu baru dtg. last skali panggil la aku yg hensem ni pi servis. dan macam macam masalah bila aku servis. ngan casing DELL yg macam tak bagi org lain bukak tu dah satu hal. yg peliknya depa still dok puja DELL walau servis org DELL sendiri cam siot.

dah tu kenal pulak manusia jenih cam yg diceritakan, adoi, lagi aku meluat kat DELL.   guna la brand apa pun, janji jangan DELL.

mentaliti org melayu mmg cam ni,... semua nak sakit hati... tak paham aku..
aku tak nampak apa2 masalah dengan Del... kalau nak kata pasal bateri Dell meletup n terbakar .. bateri dell dibuat oleh sony and IBM.. so bukan salah Dell...
semua brand ada masalah and ada recall..
abg ipar tuan tanah dah jual Dell mmg laa cite pasal Dell aje..
pada aku Dell ok la.. takde malasalah.. antara laptop yg termurah adalah Dell..
and kalau nak beli online website Dell yg paling mudah nak beli.. and bole customize online.. brand lain ada???

server kat opis aku pakai Dell and IBM... server Dell takde pun masalah.... IBM jugak.. cantek aje DEll.
aku pernah masuk data centre kat UK and Sydney... kebanyakkan server kat situ amek DELL....
aku tanya la opertor kat situ.. punca depa amek Dell sebab murah and 1 thing is technology cepat berubah.. and kalau nak upgrade senang aje.. and DELL takde masalah sgt.
PC rumah aku ada IBM.. Dell and clone... DELL aku buat RND.. bukak sana bukak sini.. program sana sini.. smp rosak atas kesilapan aku sendiri.. call DEll datang tukar baru.. takde banyak soal. after service mmg ok.. pantas and kalau call cepat je jawap..
overall DEll ok.. sama ngan brand lain(untuk normal use)

pada aku tuan tanah kat sini lebih iri hati dengan DELL... kepala otak kalau dah dengki susah la...
sorry to say la... orang melayu sekarang ni... kena berubah... jgn EMOSI....ok..:@
:@ :@

pada pandangan aku dell nie tak der pun masalah dari segi teknikal
opis aku banyak yg pakai dell
aku rasa pembuka tread ni yg bermasalah...

p/s: laptop sony lagi beshhh

semua brand laptop ada kelebihan masing2.. yg peting ada duit ..
cam IBM laptop kat opis aku ni.. IBM lama.. tp die ada technology HD protection.. means kalau ada gegaran kat laptop tu ch.. bawak berjalan ke apa ker time laptop tu ON.. HD tu akan berhenti berfungsi sekejap.. so dapat protect HD.. rasanya brand2 sekarang dah ada technology ni ..
lain2 brand kalau nak beli tgk la.. air circulation.. berat and quality plastic laptop tu sendiri.. tak la kalau jatuh skit dah tercabut sana sini.... sekian................

Reply #31 use_ery's post

sony laptop cun.... lagi la kalau awek cun yg pakai.. kaler merah nampak garang n nakal.. pink nampak cute... hahahaah

Reply #29 winamp05's post

tak penah lg dengar dell susah nak pg servis bila ada masalah. Dell bisnis online - musti jaga elok-elok. Klu brand tak  betul2 kaw tak dak berani nye dia buat online bisnis.

Susah nak bukak casing pun maslah ke?... lawak betul la ko ni....

aku adalah antara pengguna DELL... aku bukanlah nak back-up DELL...tapi setakat aku pakai la ni takde problem...cuma problem dari segi system je,tu pun takde la serius sgt.

tuan tanah... bekerjalah dgn ikhlas, jgn ikutkan perasaan. kira baguslah tu org lain pi hantar repair kat hang...sbb hang antara technician yg terpilih...

peace bro... :victory:

takde pape masalah even tak pernah guna dell...

membe aku baru beli dell monitor 24 inch

Reply #36 gals2's post

2408 ?

berapa bro ... wa ingat nak tukar gak .. dgr review kaler lagi sharp ..

Balas #25 budaktua\ catat

huhu..aku pun suke toshiba....tapi aku suka gak HP

dell?? no komen

12
Return to list New