CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aurorae

Tukar Haluan Kerjaya ... update: sudah tukar pun

Originally posted by kashaz at 16-7-2008 11:49 AM
personality test tu,masa skola pun ade. cuma x bk sgt soklan.
yg latest aku buat tu, dlm 300++ kot soklan dia..test ni utk bantu kita tau which job suits ourselves. leh kata,the result is quite  ...

Sekarang ni yg bulan2 aku wajib bayar rumah nama aku 1000++, pastu parents, tidbits  paling minimum pun kena ada 2500.  Aku sebenarnya nak give up je rumah tu, tapi rumah melambak sekarang, takde orang nak beli rumah 2nd hand kat tempat aku.   

Kenapa aku kuat sangat kat mandarin tu pasal anak2 aku sekolah cina, seksanya nak cari sekolah tadika yg ada mandarin.  Kalau ada, silibus tu rigid betul, hafal hafal,  belajar-belajar, kesian anak2 aku kecik2 lagi dah pandai stress belajar.  Tambah lagi dengan tadika Islam pulak sebelah petang, sebab ta mau tercicir agama.  Tapi sebab aku nak diaorang ada kelebihan di masa hadapan, aku telan je semua sekarang.  Pastu aku rasa masa depan mandarin ni cerah sebab sekarang majority dunia dah semakin ke arah tu.  Mungkin sekarang aku suffer kena belajar balik dari mula, tapi masa depan, sampai tua bongkok pun aku masih boleh kerja lagi  kalau perlu. Cuma masalah masa, kena berenti kerja kalau nak masuk mana2 pusat bahasa ni, sebab aku tak boleh ambik kelas2 part time yg biasa buat malam.  Bagi aku semua ini akan jadi sangat mudah dan senang kalau husband dan keluarga aku support aku, tapi diaorang tak support lak.

thne nothing else can we say la if that;s what u say.
if there's a way suited ur life best,u will find it.

aku pon nk share, aku pon lari dr bidang tu... aku mmg minat engineering..pas dah jd engineer about 3 years aku dah tukar haluan, so skg aku keje admin lak... so far ok... gaji lebih kurang jer..janji preasure xder and dah tak jadi robot dah.... berbaloi sgt...
jgn ikut ckp org coz kita yg akan tanggung semua tu, so tuan rumah kena pikir masak2, k?
Mmg la kalo aku pikir, sygnye tinggal title engineer tuh, bkn senang nk dpt...but, org tak tau bebanan mcm mane kena tanggung..
Skg aku dah masuk admin, on theway nk wat master MBA strategic management lak...
But tuan rumah kena pikir masak2 coz byak tanggungjwb, mcm sya still bujang, ok jer kalo tukar arah ni..

Originally posted by kashaz at 18-7-2008 01:33 AM
thne nothing else can we say la if that;s what u say.
if there's a way suited ur life best,u will find it.

Anyway, thanks for your kind words and for sharing your experiences.  Aku nak dengar lebih banyak lagi pengalaman switch kerja pada bidang lain ni.  Dan aku seronok baca kau orang yg dah berjaya ni.

Originally posted by Abomb at 18-7-2008 05:45 PM
aku pon nk share, aku pon lari dr bidang tu... aku mmg minat engineering..pas dah jd engineer about 3 years aku dah tukar haluan, so skg aku keje admin lak... so far ok... gaji lebih kurang jer.. ...

Oh kau tukar sebab tekanan, tapi kau still minat engineering ke?  Aku pun ada kawan macam tu, kerja siang malam cari duit lebih masa jadi engineer, lepas tu dekat2 nak nikah tukar kerja mengajar.  Pendapatan memang turun mendadak. Tapi perancangan dia memang bagus la, bila dah ada anak, everything dah ok.

hehe..sbb jiwa dah memberontak..
ms bajar IT pun kira dah malas2..tp alhamdulillah still ok dlm exam..tp just exam-wise je..nak praktikal,cam xminat sgt..keja rasa cam gaji buta,sbb xde menda sgt keja nya masa mula2 masuk.

now,rasa jiwa hepi..mmg kdg2 pening psl duit,tp xde stress hal keja sgt..
dulu wlu gaji byk, tetap je stress psl duit.but plus tekanan keja gak..

try la bajar mandarin thru CD..byk je cd jual.leh bajar basic by urself..
klu betul2 nak,upah 1-to-1 mandarin tutor utk polish up...lps dah basic ok,mebi leh go on smbung blaja advance by ur own

Follow Us
Aku dah pun mendaftar kelas mandarin part time.  Malam seminggu sekali, terpaksa buat macam ni, sebab aku dah cuba banyak kali belajar independently, tapi tak berjaya.  Husbandku akan dipaksa untuk jaga anak malam tu. Setiap sesuatu kena ada permulaan, dan mudah-mudahan ini permulaan bagi aku.

congrats..
kena pelan2 brubah.kena ade sacrifice gak..

skang,my bos ade bincang psl future plan. plan nak bukak tadika plak lps ni.
so dia tnya minat tak nak jadik partner. n mebi kena sama2 amek dip. in childhood education.
still dlm perbincangan, tp klu jadik,insyaallah dia akan subsidize my study tuh..

aku pun dok Amin je la..klu la leh smpi tahap jadik partner, mmg xpernah terduga langsung dgn amek tindakan tukar keja,aku leh smpi thp tu..

doa2 kan la ye..bukan senang tau chinese nak caya kat melayu

[ Last edited by  kashaz at 24-7-2008 12:11 PM ]

aku pun sekarang kerja bidang IT....tapi tension gak la..rat race ni..aku lebih suke bebas...hemp..ntah bila nak capai kebebasan masa ni kan...nak benti n niaga..masih pikir pasal gaji plak..aduh la hai..

aku dah xtahan kot..
sbb ms blaja IT pun dah rasa cam mls je nak keja in IT.
makin brontak lps keja..

tu yg amek drastik tu..
tp alhamdulillah,ade rezki..
sbb bila gaji yg baru ni kurang,makin ligat pk cari duit..

tu yg skang ni aku aktif wat 3 keja, 2keja tu online...
tiap kali PLKN, 3x setahun la aku join penceramah jemputan depa..
so,campur2,sama gak gaji dulu..cuma xde perks such as elaun rumah,kemudahan2 as gov staff laa..

Originally posted by kashaz at 24-7-2008 12:14 PM
aku dah xtahan kot..
sbb ms blaja IT pun dah rasa cam mls je nak keja in IT.
makin brontak lps keja..

tu yg amek drastik tu..
tp alhamdulillah,ade rezki..
sbb bila gaji yg baru ni kurang,m ...

kashaz, engko jenguk parenting- child communication tak?  Kat situ ada thread related to your work kan?

Malam Rabu aku dah pegi intro class mandarin. 80% melayu. 20% lain2, ada juga cina yg baru nak belajar mandarin ye? Tak sangka betul.  Yg tak tahan, masa nak keluar rumah, anak aku nangis2 nak ikut, inilah first time aku keluar rumah tanpa dia.  dan harunya, masa balik, tengah nak masuk rumah, dengar suara dia tengah menangis lagi.  Baby aku ni menangis sepanjang 2 jam tadi ke?  Husband aku takdelah, dia baru aje nangis.

Dlm kelas mandarin. Yg kelakarnya, masa tutor tu cakap kenapa nak belajar mandarin,  sebab senang nak dapat kerja.  Pastu tiba2 dia senyap, tak tau nak sambung apa lagi, macam baru tersedar dia dah terlepas cakap pun ye jugak. The whole class senyap, nak tunggu apa dia nak cakap lagi.   Aku masa tu dok tahan gelak.  Cakap ajelah, benda betul pun. Tutor muda-muda semua, classmates pun mostly budak muda, lahir around 80's dan 90's.  Aku harap aku dapat bertahan dlm kelas ni (step 1), dan dapat buat sampai habis (step 8).

Originally posted by aurorae at 2-8-2008 09:06 AM

kashaz, engko jenguk parenting- child communication tak?  Kat situ ada thread related to your work kan?

xpernah..tq,now akan jenguk2..sbb byk sgt sub-forum kat cari ni..

xtau lg apa perancangan my big boss..bln ni baru dia tmbah allowance rm200.hehehe..
so klu menjadik plan dia nk bukak tadika,mmg kena amek diploma in early childhood education tu la nampaknya..
so kena la byk2 baca psl parenting gak kot nnti..

sy dulu ade nk try amek Mandarin..as elektif..tp msuk 1st class mmg xleh bwk laa..
jepun n cantonese ok..tp mandarin ni mmg kena betul2 ade minat+strong willpower kot..

so gud luck to akak..

[ Last edited by  kashaz at 2-8-2008 01:57 PM ]

oh ya,lupa nk bgtau aritu..
antara sbb sy stop keja,sbb sy rasa mcm apa akak rasa la..
mkn gaji buta. skill mcm xbrape sgt,tp gaji 2k++. xde rasa energetic wat keja,dan xde byk sgt keja for the 1st year working..

sy ni jenis ala2 suka bz,xsuka cam idle sesgt..sy ni jenis pemalas,so klu xde keja,makin mls..tp klu ade keja,suka sibuk2kan diri..

now keja skang sibuk+ade cukup rest..tu yg best tu..

Dugaan pertama, minggu depan husband aku outstation seminggu..... waaa kena tinggalkan baby aku kat babysitter malam Rabu, kesiannya dia.  Dalah dia tak berapa masuk sangat dgn babysitter tu.  Beratnya rasa hatiku nak tinggalkan dia.

dok area mana ni kak?

ooo..xpe..dah tau katne..dgn blog dah tau..

saya pun sekarang ni menghadapi masalah yg sama dengan akak......dah 10 tahun keje dalam bidang IT.....nak tukar ke bidang finance......dilemma sesangat sbb pasal gaji la.......

Ingat nak jadi akauntan cabuk je.....tapi tak tahu mana nak mula......dah consult dgn chartered accountant, dia suruh ambik ACCA......la ni mmg dilemma sesangat......sbb kena masuk department yg baru yg sangat hi-tech (department lama dah tutup).......saya ni Degree in Finance.....ada sesaper yg boleh bantu.......mana nak start?

Macih!

Hajeedah, aa yang you maksudkan dilema pasal gaji?